صدای معلم

صدای معلم گزارش می دهد : آیا واقعا زور وزیر آموزش و پرورش به مافیای کنکور نمی رسد ؟!

مبارزه با مافیای کنکور و آموزش با طعم سفرهای تفریحی و... ؟!

گروه گزارش/

گزارش صدای معلم از مافیای کنکور و سفرهای تفریحی مدیران آموزش و پرورش به میزبانی موسسات کنکور

وزیر آموزش و پرورش مدت ها است که شعار با مبارزه با مافیای کنکور و آموزش می دهد .

« صدای معلم » در نشست رسانه ای شنبه 31 شهریور می پرسد : ( این جا )

اگر مسئولان آموزش و پرورش واقعا معتقدند که فعالیت موسسات آموزشی آزاد  باعث اخلال در  فعالیت آموزشی و تربیتی وزارتخانه می شود چرا به جای سخنرانی در جمع معلمان یا دانش آموزان که تاثیری بر فعالیت این موسسات ندارد  ، با استفاده از اختیارات قانونی خود در مصوبه 483 از جمله بند 3 مجوز فعالیت برخی از این موسسات را باطل اعلام  نمی کنند و از نیروی انتظامی درخواست پلمپ مراکز این موسسات را نمی کنند؟

 این همه درهم تنیدگی میان موسساتی که به اذعان وزارت آموزش و پرورش حتی مجوز تبلیغات در صدا و سیما را ندارند با مدیران آموزش و پرورشی که بعضا حتی نمایندگی  این موسسات را بر عهده دارند دستگاه تعلیم و تربیت ما را به کجا خواهد برد ؟ اگر آموزش و پرورش مجوز فعالیت این گروه ها را باطل کند نیروی انتظامی هم موظف است که بر اساس مقررات اماکن ، مراکز فاقد مجوز را پلمپ کند.

چرا  آموزش و پرورش موسسات و گردانندگان این موسسات را با طرح شکایت به دادگاه نمی کشاند؟

چرا به جای نامه ملتمسانه به رییس صدا و سیما به شورای نظارت بر صدا و سیما ، قوه قضاییه و مراجع قانونی شکایت نمی کنید؟

بعضی ها می گویند این یک جنگ زرگری است و حمله به مافیا  فقط جنبه تبلیغی دارد.

 وزیر آموزش و پرورش برای جبران ناتوانی خود در ایجاد تغییر در نظام آموزشی و پرورشی شعار بدون زمینه و پشتوانه ایجاد نشاط و حذف امتحان و مافیا می دهد.

 مدارس در اختیار شماست.

مافیا را بیرون کنید و نشاط را برقرار نمایید. خارج از مدرسه هم به جای شعار ، از اختیارات قانونی وزارتخانه برای برخورد با موسسات آموزشی متخلف استفاده کنید."

گزارش صدای معلم از مافیای کنکور و سفرهای تفریحی مدیران آموزش و پرورش به میزبانی موسسات کنکور

بطحایی به جای پاسخ شفاف و قاطع به صدای معلم عنوان می کند که در حال " گفتمان سازی " است و تغییر این فرهنگ و تغییر این نگرش و تغییر این باور نیاز به یک گفتمان عمومی دارد... 

اما همین وزیر آموزش و پرورش سرانجام  اعلام می کند که زورش به مافیا نمی رسد .

آیا واقعا مافیای کنکور و آموزش این قدر قدرت مند و با نفوذ است ؟

آیا وزیر آموزش و پرورش و مدیران زیردست ایشان آن گونه که در انظار و در سخنرانی ها در مورد اثرات مخرب این آزمون ها و موسسات داد سخن می دهند در پشت پرده نیز این چنین هستند ؟

مهر ماه سال 96 ، « محمدرضا پوردستمالچی » از کلیه مدیران و معاونین آموزشی مدارس تهران ( هر دبیرستان 2 نفر ) برای شرکت در ضیافت نهار در مجتمعی مجلل واقع در خیابان ملاصدرا دعوت می کند و آخر کار یک پکیج تبلیغاتی در اختیار آن ها قرار می دهد .

همین فرد که از مشاوران معروف کنکور می باشد دوشنبه 4 تیرماه  در اردوگاه منظربه ( شهید باهنر ) وزارت آموزش و پرورش برای روسای ادارات مشاوره سراسر کشور سخنرانی می کند . ( این جا )

« سیدمحمد بطحایی » در 11 تیرماه سال جاری توافق نامه ای را با اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در زمینه کنکور منعقد می کند . ( 1 )

جالب است که اتحادیه های انجمن های اسلامی دانش آموزان قراردادی را نیز با موسسه " مرات " در این زمینه منعقد کرده است .

بنا بر اظهار نظر صریح وزیر آموزش و پرورش ، این وزارتخانه از این موسسات 5 درصد بایت فعالیت هایشان در مدارس اخذ می کند .

یکشنبه 29 مهر 97 مدیرکل آموزش پرورش شهر تهران به اتفاق کلیه روسای مناطق و مشاورین به میزبانی یکی از موسسات معروف کنکور سفر یک روزه تهران تا کاشان را اجرا نمودند.

« صدای معلم » در این زمینه از مسعود ثقفی رئیس روابط عمومی شهر تهران توضیح خواست اما ایشان در مورد این موضوع اظهار بی اطلاعی می کند .

یکی از مسئولان واحد بازرگانی موسسه گاج به صدای معلم می گوید که این موسسه میزان مدیران آموزش و پرورش در هفته گلاب گیری کاشان  در اردیبهشت ماه سال جاری بوده است .

بسیاری از این موسسات هفتگی در مدارس آزمون های مختلف برگزار می کنند .

حال پرسش « صدای معلم » این است که آیا واقعا زور وزیر آموزش و پرورش به این موسسات نمی رسد ؟

گفتمان سازی که وزیر آموزش و پرورش از آن صحبت می کند این گونه قرار است پیاده شود ؟

این همه درهم تنیدگی میان موسساتی که به اذعان وزارت آموزش و پرورش حتی مجوز تبلیغات در صدا و سیما را ندارند با مدیران آموزش و پرورشی که بعضا حتی نمایندگی  این موسسات را بر عهده دارند دستگاه تعلیم و تربیت ما را به کجا خواهد برد ؟

گزارش صدای معلم از مافیای کنکور و سفرهای تفریحی مدیران آموزش و پرورش به میزبانی موسسات کنکور

پایان گزارش/

گزارش صدای معلم از مافیای کنکور و سفرهای تفریحی مدیران آموزش و پرورش به میزبانی موسسات کنکور

شنبه, 05 آبان 1397 13:50 خوانده شده: 1768 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
معلم 1397/08/05 - 16:14
درود بر برادر پورسلیمان
در جلسه مدیران مدارس دوره دوم متوسطه که در مورخ 17 مهرماه 97 در دبیرستان البرز تهران برگزارشد نیز 70 درصد برنامه به آزمون و کنکور و.. گذشت . استاد میربلند که خودش کنکورباز قهاری هست ، معرکه گردان مراسم بود .
دوستان دقت کنند تمام سخنرانی های وزیر سیاه بازی هست .
پاسخ + 0 0 --
هدهد 1397/08/05 - 16:50
سلام دوستان
خانم محترم معاون آموزش متوسطه دوره دوم تهران خودشان تا سال قبل به زور مدارس را وادار می کردند باپول گرفتن از دانش آموزان ، در کنکورهای آزمایشی شهرتهران شرکت کنند و اتفاقا همین آقای میربلند هم مغز متفکرشون بود .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/05 - 17:59
سرکار خانم دری در جلسه مدیران مدارس و در مناطق مختلف تهران مدیران را وادار به شرکت دادن بچه ها در کنکورهای آزمایشی می کردند . اگر وضعیت آموزشی مدارس را درست کنند ، بساط این مسایل برچیده خواهد شد و نیازی به اینهمه قهرمان بازی وزیر نیست .
پاسخ + +1 0 --
یکی از اولیا 1397/08/05 - 16:29
مدارا کنید لطفا
بارها به بهانه های مختلف آقایان دولتی با شعارهای فریبنده خود بلای جان اولیای بخت برگشته شده اند . به پیر به پیغمبر کنکور آزمایشی لازم داریم . اگر بیرون از مدرسه به این موسسات مراجعه کنیم ، بابت کنکورها باید یک و نیم میلیون خرج کنیم در حالیکه در مدارس دولتی همین خدمات حدود 500 هزار تومان تمام می شود !!! از طرف دیگر مدارس غیرانتفاعی و مدارس منتسب به آقایان هم با موسسات قرارداد بسته و کارخودشان راانجام میدهند. می ماند بچه های مدارس دولتی که بعلت ترس مدیران سرشان بی کلاه مانده و هزینه های هنگفتی را باید بپردازند . آقای وزیر لطفا بیشتر از اینها به بچه های محروم ضربه نزنید
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/05 - 17:12
خیلی ناراحت نباش دوست عزیز
این آقایان در پی نابودی مدارس دولتی هستند تا مدارس غیرانتفاعی خودشان لبریز از دانش آموز گردد . مافیا و نشاط و اضطراب زدایی و .. بهانه و عوامفریبی ست نازنین
پاسخ + 0 0 --
دانش آموز 1397/08/05 - 19:39
امسال که پایه دوازدهم هستیم و موقع میوه چینی از این اقامت طولانی در مدرسه مدرسه ما به بهانه دستور وزیر از کنکور قلمچی طفره رفت . جدای از هدر رفتن پول بیشتر او این فاجعه اقتصادی جامعه ، الان سه مرحله کنکور را هردفعه تو یه حوزه امتحانی شرکت کردیم . به خدا آواره کوچه و خیابان شدیم . تا پارسال هر دوهفته یکبار تو مدرسه خودمان آزمون می دادیم.
به خدا زشته
پاسخ + 0 0 --
علی بابا 1397/08/06 - 07:28
وزیر و ستادنشینان هیچگاه نتیجه کارشان را درنظر نمی گیرند . هرازگاهی گردوخاکی به پا میکنند و صدالبته ضررش به دانش آموز و اولیای بدبختش بر می گرده . دقیقا مثل غوغای قطع همکاری مدارس با موسسات کنکور که به ضرر مردم و مدارس دولتی تمام شد و مدارس دولتی و موسسات مختلف نهایت بهره را بردند. مردم بعلت نیاز واهی به کنکورهای آزمایش و شاید چشم و همچشمی با قیمت بالا این خدمات را مستقیما از آنها گرفتند درحالیکه قبلا با کلی تخفیف و قسط بندی ، با خود مدارس طرف حساب کنند . ای کاش وزیر و کمره ای و اعوان و انصارشان کمی سبک و سنگین می کردند و بعد به لشگر مفسد کنکوریان می تاختند و ریشه مافیا را می خشکاندند .!!!
پاسخ + 0 0 --
زهرا 1397/08/06 - 07:30
تمام کارهای ستادنشینان و تصمیم گیری هایشان بدون پشتوانه پژوهش و تعقل هستش . برای همین هست که دست به هرکاری میزنند فقط گند بالا می آورند.
پاسخ + 0 0 --
مدیراداره از شهرستان 1397/08/05 - 16:56
باتشکر از سایت صدای معلم
همین بخشنامه ای که به ان اشاره کردید مربوط به قرارداد شخص وزیر با اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان است که یکی از بندهای آن اجرای کنکورهای آزمایشی در مدارس هست . این وزیر بی کفایت و مدیر کل رسیدگی به شکایات ان با غوغاسالاری و هجمه ی واهی به مافیای کنکور از تابستان و مانورهای پوشالی قصد دارند که اغیار را دور کرده و از طریق رانت و انحصار برای برگزاری کنکور توسط دوستانشان به ثروت برسند .
زهی خجالت .
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/08/05 - 17:01
مظلوم نمایی و...
پاسخ + +1 0 --
امامی 1397/08/05 - 17:06
سلام
مخالف برگزاری کنکور و یا با هر روشی دیگر ،گزینش دانشجو توسط آموزش و پرورش هستم ، رسالت آموزش و پرورش با ارائه دیپلم ، خاتمه می یابد و مابقی مسیر را باید آموزش عالی با مسئولیت خود طی کند. یادداشت 18 اسفند 96 بنده نیز در همین خصوص بود:
" آموزش عالی سالیان متمادی است که آموزش و پرورش را تدارکاتچی خود ساخته است! تقاضا برای حذف کنکور فقط برای فراغت از استثمار نیم قرنی آموزش و پرورش توسط آموزش عالی است ."
از یک سو آموزش و پرورش فاکتور مناسبی برای جایگزینی کنکور ندارد و از سوی دیگر انتخاب و گزینش دانشجو دغدغۀ آموزش عالی است و آموزش و پرورش
فقط دنبال نفع مادی است . کاش وزیری با قاطعیت مسئولیت آن را از خود سلب می کرد و از فلاکت و انباشتگی مسئولیت خود می کاست.
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1397/08/05 - 20:35
ضعف اصلی به نیروهای ناکارآمد ستاد برمیگردد . هنوز مرکز سنجش آپ توان برگزاری درست و امن یک امتحان ملی را ندارد. هرساله لورفتن سوالات امتحانی ، نداشتن تجهیزات. و امکانات فنی ( نظیز سازمان سنجش) نیروهای باسواد و بامهارت در سطح ستاد ، و.. بعث بی آبرویی آموزش و پرورش شده تا حدی که حتی مجریان قانون نمی توانند به افزایش سهم معدل در قبولی کنکور اعتماد کنند.
بی آبرویی و بدبختی از این بدتر وجود دارد که اگر اندک امکانات رایانه و تکثیر و کاغذ و چاپگر مدارس نبود ، امتحانات. نهایی خرداد 97 جمع و جور نمی شد.
وزارت آموزش و پرورش حتی عرضه فراهم کردن امکانات فنی ، مال و .. امتحانات نهایی را ندارد .
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/08/05 - 21:36
اگر تو هرکجای دنیا بود ، با اینهمه لو رفتن سوالات ، نارضایتی دانش آموزان ، عدم اجرای شرایط استاندارد و یکسان حوزه های امتحانی و... بالاترین مقام مسول برکنار می شد. در این کشور برعکس با این همه شواهد مبنی بر ناکارامدی مرکز و اداره کل سنجش اما رییسش ترفیع گرفته و سرپرست متوسطه شده است.
پاسخ + 0 0 --
دبیر بازنشسته 1397/08/07 - 05:56
بارها در مجمع خیرین مدرسه ساز ، آقای کاظم قلم چی هم مشاهد شده اند .
به شعارها ی وزیر مشکوکم . قصد خوبی از مبارزه با مافیای کنکور ندارند.
مافیا خودش و دوستان اطرافش هستند که حتی صدای نمایندگان محترم مجلس را هم برانگیخته اند .
پاسخ + 0 0 --
یک مدیر 1397/08/05 - 17:10
وزیر محترم آپ به جای ایجاد تحولات مثبت در نظام آموزشی ، متاسفانه ضعف شدید مدیریتی خود و مدیران ارشدش را در لفاظی ها و شعاردادن ها پنهان نموده است . ازجمله شعار فریبنده مدرسه محوری که خودش هم از آن سردر نمی آورد . چطور می شود که به مدرسه محوری اعتقاد داشت اما اجازه نداد یک مدرسه با آنهمه شوراهای درون مدرسه ( انجمن اولیا ، شورای دبیران ، شورای مدرسه و...) با یک مصوبه و با اختیار و بدون اجبار و به منظور نظارت بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزانش نتواند چند مرحله کنکور و آزمون پیشرفت تحصیلی برگزار نموده و خود را باسایر مدارس بسنجد .
مشکل اساسی آموزش و پرورش شخص وزیر و جناب کمره ای و دوستانشان هستند که با دادن آدرس اشتباهی به مردم جامعه ضعف شدید خود را می پوشانند
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته 1397/08/05 - 19:50
حضرات چون نمی توانند مشکلات معیشتی معلم را برطرف کنند ، قادر به رشد وتحول مثبت در آ پ نیستند ، ازدرک واقعیات جامعه فرهنگی عاجزبوده و راه حل برون رفت از بحران های مبتلابه را نمی دانند و از طرف دیگر حب مقام و منصب دارند رو به تمرکزگرایی شدید می آورند و برای اثبات اهمیت خود مرتب امر و ههی و بکن نکن راه می اندازند .
مدارس از ترس یا به واسطه محدودیت شدید آقایان نمی توانند تصمیم بگیرند که مشق شب بدهند یا ندهند . کتاب کمک آموزشی بد است یاخوب و یا کنکور یا آزمونهای پیشرفت تحصیلی برای بچه ها بگذارند یا خیر ؟
آقای وزیر و اطرافیان ناکارامدش بجای پرداختن به امور مهم و کلان ، مرتب در کارهای مدارس مداخله می کنند . درست مانند رییس قدیمی مسجد شاه که در برداشتن رنگهای کوزه هایی که مردم برمی داشتند دخالت می کرد !!!!
پاسخ + 0 0 --
مدیر مدرسه 1397/08/05 - 20:26
در ناکارامدی. وزیر همین بس که با وجود کمبود شدید معلم حتی هم اکنون در مدارس وجود دارد و ضعف فاجعه بار امکانات به دروغ از نداشتن مشکل و معلم درست در برابر رسانه های جمعی صحبت می کند..
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1397/08/05 - 21:43
در این اواخر وزیر ناکارآمد آموزش و پرورش مظلوم نمایی کرده و صحبت از شکست در برابر مافیای فاسد کنکور نموده است . عموجان برو وضع نظام تعلیم و تربیت را درست کن ! به جای ممبارزه و جدال با معلول ها به اصلاح علت ها بپرداز. اگر مشکلات کلان دستگاه تحت نظارت شما دوستانتان برطرف شود ، مشکلاتی نظیر موسسات آموزشی و کنکور خود به خود کاهش می یابد . در سالهای نسبتا دور اینهمه کنکور و تب و لرز آن نبود .
حافظ خود حجاب خودی ازمیان برخیز
پاسخ + 0 0 --
علوی 1397/08/06 - 07:19
همین الان بررسی شود خواهید دید اکثر مدارس غیرانتفاعی و سمپاد و ... با یکی از موسسات مرآت و گاج و قلمچی و. همکاری دارند و به ریش وزیر مافیاستیز و. کمره ای قاه قاه می خندند .
پاسخ + +1 0 --
حسن درویشی 1397/08/05 - 17:16
البته تا وقتی که میزان موفقیت یک مدرسه و منطقه با تعداد قبولی ها و رتبه های زیر هزار کنکور سنجیده شود و در بنر هایی که موفقیت های یک منطقه را لیست می کند اولین مورد تعداد رتبه های زیر هزار کنکور باشد باید به مدیران مدارس و مناطق هم حق داد که به فکر کلاس ها کنکور برای دانش آموزان باشند
در این سیستم آموزشی که اگر دانش آموزی نظم ونثر به زبان فارسی را عالی بخواند تلفظ انگلیسی اش عالی باشد در ورزش موفق باشد فلسفه ومنطق را خوب بداند ودر سخن گفتن و نوشته هایش این معلومات را به کار ببرد ولی در کنکور رتبه ی خوبی نیاورد این مهارت ها هیچ ارزشی ندارد به نظرم مدیران کمی حق دارند بنده ی کنکور و موسسات اموزشی کنکور شوند
پاسخ + 0 0 --
مدیر پیر 1397/08/05 - 19:59
جانا سخن از زبان ما می گویی
درود برشما
هرسال همین آقایان جنگنده با مافیا و مبارز در راه کشتن غول کنکور . پس از اعلام نتایج کنکور مرتب با بخشنامه های پی در پی و با تهدید و اصرار از مدارس می خواهند که بنویسند دانش آموزان چه رتبه ای کسب کرده اند ؟ رتبه های برتر چه کسانی هستند ؟ کجا قبول شدن ؟ چه رشته ای ؟ و....
بیچارمون کردند . صدر و ذیل وزارت آموزش و پرورش را آفت سومدیریت فراگرفته .
پاسخ + 0 0 --
نام آشنا 1397/08/05 - 21:46
درست می فرمایید . یک سر این نارسایی ها از سیستم اداری و همچنین جامعه مدرک گرا ست . وقتی خود مسولان نظام از شنیدن دکتر دکتر قند تو دلشان آب می شود از بقیه مردم چه انتظاری دارید. الناس علی دین ملوکهم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/05 - 17:30
درود .متأسفانه آنقدر بی مسئولیتی و نداشتن تعهد سراسر وجود شان را گرفته که پای تریبون چنین می گویند ولی چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند اگر آموزش وپرورش مجوز ندهد کی جرئت می کند مؤسسه راه بیاندازد.خودشان هستند .مدیر کل شوند مدرسه غیر انتفاعی راه می اندازندووزیر شوند دانشگاه غیر انتفاعی.اینان دون افراد نابالغ اند که خود را عقل می نامند ودانش آموزان نگران از تاثیر قطعی معدل در مناطق مرزنشین و محروم مافیا.اُف بر مسؤل نمایان.
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی قدیمی 1397/08/05 - 18:28
نمایندگی موسسه مرآت در بسیاری از استانها متعلق به مدیران ارشد آ پ همان استانهاست . موسه آموزشی ضمن خدمت و.. شهید مهدوی هم کامل کننده پازل کنکور و و.. آقایان هست . هدف اصلی وزیر فقط و فقط ایجاد انحصار هست و دلشان به حال بچه های مردم نسوخته است .
پاسخ + 0 0 --
مدیر 1397/08/05 - 20:23
مبارزه با مافیای کنکور و شعارهای مشابه که توسط وزیر اموزش و پرورش از ستاد تا مناطق آموزشی سرداده می شود ، تیغی شده برای بریدن سر مدیران مدارسی که موی دماغ هستند . چشم وزیر و بازرسان به روی اکثریت مدارس غیرانتفاعی و نمونه دولتی و سمپاد که علنی یا مخفی با گاج و ماج و قلمچی و بلمچی و مرآت و.. قرداد همکاری می بندند ، بسته می ماند اما یقه چند مدیر بخت برگشته دولتی که با اصرار والدین و انجمن اولیا ، چند نفری را دی کنکور آزمایشی شرکت داه محکم گرفته می شود و توبیخ و تذکر...
وای بحال این سیستم فشل و. دست اندکاران ناکارآمدش
پاسخ + 0 0 --
شیطونک 1397/08/05 - 22:16
مطابق خبر این مقاله روسای مناطق شهر تهران و برخی دوستان اداره کل میهمان موسسه گاج که یکی از ارکان مافیاست بوده و به خرج گاج تشریف بردن کاشان ؟
پاسخ + 0 0 --
عالی پسند 1397/08/05 - 22:46
تا بوده همین بوده
کباب و منافع و لقمه چرب مال رییس روسا و دود کباب و دردسر و توهین و توبیخ و تذکر مال پایین دستی ها.
حتما تو این برنامه هم گاج سنگ تمام گذاشته و روسا را با کادوی خوب ، نمک گیر می کنه .
پاسخ + 0 0 --
سنگ صبور 1397/08/05 - 22:51
ادعای پنجه در پنجه فسا انداختن و مبارزه با مافیای کنکور مسخره ترین حرف آقای بطحایی ست . اگر مردی و غیرت معلمی داری برو با فساد صندوق ذخیره مبارزه کن و مافیای بانک سرمایه و صندوق ذخیره را نابود کن پهلوان !
پاسخ + 0 0 --
ز بابایی 1397/08/06 - 07:09
صحبت از مردی و شرف و غیرت معلمی برای وزیر و معاونانش و اطافیان ایشان نفرمایید . اگر ذره ای معرفت و مردانگی در وجودشان بود ، وقتی می دیدند با بودنشان نمی توانند کار مهمی انجام دهند لااقل با رفتنشان حرکتی راه می افتاد .
این دوستان محترم مقام پرست دودستی به میز و پست چسبیده اند.
پاسخ + 0 0 --
فرامرزی 1397/08/06 - 07:16
بارهاگفته ایم ، مانورهای موسسات کنکور محور و آموزش مدار ی که تجارت آموزش دارند و مافیای کنکور و آزمونند و.. همگی تاکید و دلیلی ست بر فشل بودن و ناکارآمدی نظام آموزشی و ضعف مدیریت آقایان . راه مبارزه با آن هم سرمایه گزاری بهینه دولت در آموزش و پرورش است و رسیدگی به وضعیت معیشتی و اجتماعی معلمان . آقای وزیر بی خود مشت برسندان نکوبید ، تاهمراهی معلمان و مدارس را نداشته باشید ، مثل یک مترسک بر اریکه قدرت خواهید ماند.
پاسخ + 0 0 --
عاشق سمپاد 1397/08/06 - 12:14
لطفا یک نفر بیاد وتوضیح بده مافیای کنکور یعنی چی؟؟تمام مدارس برتر جهان ازموون های ورودی دارن. دانشگاه ها هم به همین شکل.هرکس هم توی این کشورها نیاز ببینه که برای توفیق در ازمون احتیاج به رفتن به کلاسهای خارج از مدرسه داره به این موسسات یا معلم خصوصی مراجعه می کنه. ولی هیچ جا اسم این افراد رو مافیا نمی گذارن جز ایران!!مافیا زمانی قابل قبوله که بگیم دارن سوالات رو می فروشن.بله اگر کسی سوالات کنکور رو می فروشه اون اسمش مافیاست وباید باهاش برخورد بشه. ولی بقیه رو نمی شه مافیا نامید از لحاظ حقوقی.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/08/07 - 05:41
بنده مدافع این موسسات نیستم اما این مراکز بامجوزهای دولت دارن کار می کنند و هزاران هزار شغل ایجاد کرده اند. آقای وزیر به کسب وجهه و ماله کشیدن به ناکارامدیشون از طریق تخریب این موسسات ، بهتر است به بهبود شرایط نابسامان نظام آموزشی بپردازد . گنده گویی و شعاردادن کار ساده ایست . اعتماد جامعه فرهنگیان را بازگردانید . به جای مبارزه با فساد سایر موسسات بخش خصوصی ، لطفا به فساد و حیف و میل صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه و .... نیز نیم نگاهی بکنید.
پاسخ + 0 0 --
کیانپور 1397/08/07 - 05:21
شخص وزیر و اطرافیانش با درست کردن لولوی مافیای کنکور ، تلاش دارند تمام ناکامی های خود را به گردن چهارتا موسسه بندازند.
الان تو ماه دوم سال تحصلی هستیم کتاب های درسی شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش هنوز دست بچه ها نرسیده . برخی کتب جدید التالیف شاخه نظری به صورت کامل دست دانش آموزان نرسیده . معلمان بی انگیزه ، کتب درسی حجیم و ساعت اختصاص یافته کم و کتب درسی گنگ و... خب خودتان فضا را برای جولان موسسات آموزشی رواج کتب کمک آموزشی باز میکنید .
بعد که گندش در میاد میگید کی بود کی بود ، من نبودم .
پاسخ + 0 0 --
مدیر 1397/08/07 - 05:34
با این کتابهای درسی بیخود . کمبود شدید معلم و امکانات ناکافی مدارس و مدارس زهواردررفته و... توقع دارید مردم به سیستم دولتی اعتماد کنند.
چه شور و نشاطی در مدارس ایجاد کرده اید. مدارس مثل زندان شدن . هنوز حقوق حق التدریسی های سال گذشته را پرداخت نکردید . توقع دارید معلم درست و حسابی درس بده .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/07 - 05:52
چقدر زشته آقایان نمک میل می فرمایند و نمکدان می شکنند. برسرسفره گاج و قلمچی و مرآت نشسته اند و متنعم بوده و نسبت به هم سفره ای های خود ناسپاسی می فرمایند.
اینهمه مدرسه و کتابخانه ای که بنیاد قلم چی برای آقایان می سازه و تجهیزات آزمایشگاهی و هزاران ویدیو پرژکتور های اهدایی به مدارس . اونوقت بجای تشکر ، می زنید چشمشونو کور می کنید.
بابا اگر اینها مافیا هستند که ایول .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/07 - 07:27
پولشویی یعنی هزینه کردن مبالغی از ثروت بدست آمده
در امور خیر و عامه پسند جهت رد گم کردن و استتار هدف
اصلی.
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی پیر 1397/08/07 - 06:09
بادرود به سایت صدای معلم
باتوجه به شواهد اطمینان داریم که در دروه وزارت آقای بطحایی نیز آبی برای فرهنگیان گرم نخواهد شد. وقتی حضرات حتی توان همین شندرغاز حق و حق معلم را ندارن و هنوز پرداختی های سال گذشته معطل مانده ، چگونه به حرافی می پردازند و دم از شور و نشاط در مدارس می زنند. معلمان بی انگیزه شدند. بجای مبارزه با مافیای کنکور به فکر معیشت معلم باش !
قاچ زین را بچسب ، اسب سواری پیشکش .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/07 - 09:09
کدخبر: 423978 ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
چندی پیش نیز زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش اعلام کرد: «در سال‌های اخیر یکی از موسسات کنکور حاضر شده بود ۲۵ دستگاه بنز به مدیران آموزش و پرورش بدهد که با آن‌ها قرار داد ببندند.» زرافشان گفت: «باید با حل کردن موضوع کنکور مانع فعالیت این موسسات شد. زیرا که ورود موسسات کنکور به مدارس در برخی موارد با اعتراضات همراه می‌شود و کنکور یک پدیده پیچیده است و نباید نگاه ساده به آن داشت.»
پاسخ + +1 -1 --
شهرام رحیمی 1397/08/10 - 17:21
وقتی پزشک میاد میشود مدرس ادبیات و دوتا دوتا انتشارات میلیاردی از صدقه سر این کنکور بدست میآورد و با فخر به بچه های مردم توهین و آنها را به دو دسته متفاوت که میتوانند پزشکی قبول شوند و آنها که نمیتوانند تقسیم میکند و کمپین مبارزه با قانون مصوب مجلس و عدالت و نظرات کارشناسی متخصصین آموزشی در روز روشن راه میاندازد و بجای برخورد مراجع نظارتی و تعقیب بعنوان مشوش اذهان عمومی و مانور متقلبانه برای خالی کردن جیب شهروندان انجام میدهد و با لبخندی به ریش دستگاه تقنین میخندد و بجای حبس به طور اروپا میرود نتیجه همین میشود همین آش و کاسه در غیر اینصورت نظام آموزشی نحیف شده کشور دیگر توان ادامه حیات را نخواهد داشت اینجاست که نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دام خدعه و فریب این مافیا در قلب حقیقت گرفتار نشود و به نمایندگی از هشتاد میلیون قشر متوسط و زیر متوسط مردم تو دهنی محکمی به اصحاب زر و زور و نجومی دار و نجومی خوار بزند رجا واثق دارد نمایندگان نخواهد گذاشت به سرمایه ها و ویلاهای پزشکان کاسب مآب تست فروش کنکور بیش از پیش با خون مردم تشریف نجیب و متاسفانه زود باورمان اضافه گردد آمین.
پاسخ + 0 0 --
محسن 1397/08/12 - 10:52
اگر مدیران اجرایی کشور ثلث قدرت مافیای کنکور را داشتند و
همان طور که این مافیا می تواند همه عوامل خود را بسیج کند تا هر سخنی علیه منافع اش را درهم بکوبد و تمام وقت بر علیه همه مخالفان کنکور بتازد، در این صورت این مجریان می توانستند پاسخ گوی ثلث این هجمه ناجوانمردانه باشند.
پاسخ + 0 0 --
بنیامین 1397/08/15 - 09:19
ممنون ازسایت صدای معلم که نظرات همکاران وفرهنگیان عزیز را به صراحت نشر می دهد.طبق گفته های همکاران در اداره کل ما هم موسسات مرآت،گاج،قلم چی،رزمندگان،گزینه2 ومبتکران ازمرکزسنجش مجوز برگزاری آزمون را گرفته اندو درمدارس فعالیت می کنند که خلاف بخشنامه وزارتی می باشد.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور