صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

وزیر آموزش و پرورش نسبت به برنامه های پیشنهادی مصوب خود در مجلس و نیز قوانین آموزش و پرورش در مورد مشارکت نظام مند و موثر معلمان در مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی بی تفاوت نباشد "

تاکید بطحایی بر حضور نماینده دانش آموزان در جلسات شورای آموزش و پرورش

گروه گزارش/

« صدای معلم » تنها رسانه ای است که به طور مشخص و مستمر از عدم حضور " معلمان " در مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی در وزارتخانه ای که یکی از ارکان مهم و بنیادین آن " معلمان " هستند انتقاد کرده است . ( این جا )

حتی « سیدمحمد بطحایی » که مطابق برنامه پیشنهادی خود به مجلس و نیز مفاد سند تحول بنیادین مبنی بر ایجاد و توسعه صلاحیت های حرفه ای معلمان موظف به تشکیل " سازمان نظام معلمی " است و صدای معلم تاکنون بارها در گزارش ها ، یادداشت و نشست های رسانه ای خود از فقدان اراده جدی برای تشکیل آن انتقادت جدی به عمل آورده است با بی اعتنایی وزیر آموزش و پرورش رو به رو گردیده است .

« صدای معلم » تنها رسانه ای بود که نسبت به حذف " گروه های آموزشی " با چراغ خاموش انتقاد کرد . ( این جا )

با پی گیری های مستمر و رسانه ای این گروه ها ابقا شدند اما همچنان وزارت آموزش و پرورش  نسبت به عدم اجرای ماده 5 « آیین نامه گروه های آموزشی و تربیتی » بی تفاوت بوده است ( این جا ) .

« فاطمه سعیدی » در یادداشت امروز خود به مناسبت روز دانش آموز ( این جا ) بر مظلومیت دانش آموزان و فقدان تشکیلات منسجم  و قوی برای این قشر انتقاد کرده است .

متاسفانه تشکیلاتی مانند شوراهای دانش آموزی ، مجلس دانش آموزی ، و سایر ارکان دانش آموزی در مدرسه و بالاتر فرمایشی و بی خاصیت شده اند .

در نشست امروز هیئت‌ رئیسه نهمین دوره مجلس دانش‌آموزی با سیدمحمد بطحایی یکی از مطالبات دانش آموزان حضور نماینده دانش آموزان در جلسات شورای آموزش‌ و پرورش بوده است اما در تجمعات ، تحصن ها ، یادداشت های معلمان و حتی نشست های مکرر تشکل های فرهنگیان هیچ گاه چنین مسائلی مطرح نبوده است .

 

حضور نماینده دانش آموزان در جلسات شورای آموزش و پرورش و مشارکت معلمان

وزیر آموزش‌ و پرورش در دیدار اعضای هیئت‌ رئیسه نهمین دوره مجلس دانش‌آموزی استفاده از ظرفیت مجلس دانش‌آموزی را موجب تحول در مدارس برشمرد و افزود: حضور نماینده دانش آموزان در جلسات شورای آموزش‌ و پرورش ضروری است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش، سید محمد بطحایی در دیدار اعضای مجلس دانش‌آموزی با گرامیداشت یوم‌الله ۱۳آبان روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی اظهار کرد: امیدوارم روزی برسد که سایه شوم استکبار از سر همه مردم جهان برداشته شود و روزی برسد که قلبی شکسته و خونی ریخته نشود و انشاالله آن روز بسیار نزدیک است.

وی با اشاره به سخنان خوب دانش آموزان گفت: تا به امروز چنانکه باید از ظرفیت مجلس دانش‌آموزی استفاده‌ نشده است اما اگر به‌صورت مؤثر از ظرفیت شوراهای دانش‌آموزی استفاده کنیم شاهد مدارس مطلوبی خواهیم بود.

وزیر آموزش‌ و پرورش تصریح کرد: شرط اصلی یادگیری در مدارس شادی و پویایی است که امروزه در مدارس بسیار کم است و علتش وجود کنکور و سایر آزمون‌هاست، لذا اگر کنکور و سایر آزمون‌های استرس‌زا حذف شوند قطعاً شادی و نشاط بر فضای جامعه حاکم خواهد شد.

وی شرط اصلی یادگیری را انطباق مطالب با نیازها دانست و ادامه داد: بسیاری از محتواهای درسی تأثیری در زندگی دانش آموزان ندارد و متأسفانه خانواده‌ها نیز فرزندانشان را بیشتر به سمت کنکور محوری سوق می‌دهند و این‌یک فرهنگ شده است، بنابراین گام‌هایی که در یک‌ساله اخیر در خصوص حذف آزمون‌های زائد برداشته شد با مقاومت بسیاری از افراد مواجه شد.

وزیر آموزش‌ و پرورش خاطرنشان کرد: دانش آموزان باید تعامل، صبر، تحمل و انواع مهارت‌های زندگی را در دوران دانش‌آموزی فراگیرند.

 وی بر حضور اعضای شورا دانش‌آموزی در جلسات شوراهای آموزش‌ و پرورش تأکید کرد: دانش آموزان را نباید برای دیروز و برای امروز بلکه باید برای فردا تربیت کنیم.

در این دیدار اعضای مجلس دانش‌آموزی دوره نهم هریک طی سخنانی طرح‌ها و برنامه‌هایی را به وزیر آموزش‌ و پرورش ارائه دادند.

در سخنان اعضای مجلس دانش‌آموزی بر تقویت انگیزه دانش‌آموز تأکید شد و مشکل اشتغال، سخت‌گیری والدین، عدم تناسب محتوای برخی کتاب‌های درسی با نیازهای جامعه و سیطره آموزش بر پرورش ازجمله مواردی بود که اعضا بر آن تأکید کردند.

حضور نماینده دانش آموزان در شوراهای آموزش‌ و پرورش، طرح کارت دانش‌آموزی و عملیاتی کردن هدایت تحصیلی از دوره ابتدایی از جمله مطالبات دانش آموزان در این دیدار بود.

در پایان این جلسه اعضای هیات رئیسه مجلس دانش آموزی به عنوان مشاور وزیر آموزش و پرورش انتخاب و ابلاغ خود را دریافت کردند.

حضور نماینده دانش آموزان در جلسات شورای آموزش و پرورش و مشارکت معلمان

حضور نماینده دانش آموزان در جلسات شورای آموزش و پرورش و مشارکت معلمان

حضور نماینده دانش آموزان در جلسات شورای آموزش و پرورش و مشارکت معلمان

حضور نماینده دانش آموزان در جلسات شورای آموزش و پرورش و مشارکت معلمان

پایان گزارش/

حضور نماینده دانش آموزان در جلسات شورای آموزش و پرورش و مشارکت معلمان

یکشنبه, 13 آبان 1397 ساعت 21:48 خوانده شده: 255 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 -4 --
رضایی 1397/08/13 - 22:34
عکسهای مربوط به تحصن معلمان چه ارتباطی با این مطالب دارد؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/14 - 07:39
سلام
ربط اش این است که آنان درک نمی کنند که تا مشکلات اساسی معلمان و در رأس همۀ آنها اوضاع معیشتی شان اصلاح نشده است هر چقدر هم تلاش کنند دانش آموزان را جامعه پذیر سازند و یا راضی نگه دارند و یا از پتانسیل های فراگیری آنان سود جویند، نهایتا اصلی ترین جامعه پذیری دانش آموزان توسط همین معلمان و دبیران ناراضی، کج مدار انجام خواهدشد. عکس یادآوری است که یادتان نرود باز می تواند تکرار شود و یا چرا عدم پاسخگوئی؟
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/08/14 - 08:56
سلام

آقا / خانم رضایی

منظور از قرار دادن عکس های تحصن معلمان این است که باید در مورد حضور موثر معلمان در مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی گفتمان سازی کرد .


چرا نباید این یکی از مطالبات معلمان باشد ؟

حدود 3 دهه است که معلمان اعتراض می کنند اما به نتیجه و یا نتایج قابل توجهی نرسیده اند .


باید در این موارد تجزیه و تحلیل کرد و نباید با موضوع " احساسی " و " متعصبانه " برخورد کرد .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/08/14 - 16:38
کاش بطحایی اهل استعفا بود و.‌‌...
پاسخ + +1 0 --
شهروند 1397/08/14 - 10:02
بطحایی توو دنبالچه هات معلمان رو نمی بینی ژست
مشارکت دموکراسی می گیری.دیگه چون معلمان رو میدونی از دست دادی وکسی تو همکاران تو رو جدی نمی گیرد
اومدی با دانش آموزان پشتک ووارومیزنی.وبا تحقیر معلمان لااقل
اونطرف یعنی دانش آموزان واولیارو داشته باشی که اولیا ودانش آموزان رو در برابر همکاران قرار دهی هرروز میری
یک مدرسه یواشکی .پس هاشم خواستار وعیدی و
بهشتی وکوچک میشن .تا حالا دست به قلم شدی
اینکه یک معلم با سواد مثل خواستار رو برا تحقیر معلمان
به بیمارستان مراقبت روانی میفرستن
این توهین آشکار نیست .رفتی سراغ خانواده اش
ببینی چطوره وضعشان.شرم نمیکنی در وزارتی نشستی
که به همکارت توهین میکنن.مگر خواستار به جز آزادی
چیزی میخواست.مگه میخواست مثل پسر تو فرزندش در انصاف نیوز
و تبیا ن باشه .تو که نمی تونی از پس یک بیانیه در بیای
بهتره بروی .بزودی صف پشیمانهاوپوزش طلبان تشکیل
خواهد شد ودر ابتدای این صف تو هستی چون در دوره تو سفره معلم خالی شد فروش نفت صفر نشد ولی معیشت معلم صفر شد
پاسخ + +4 0 --
امامی 1397/08/14 - 13:41
سلام
جناب وزیر ، نگه داشتن تعادل وزنۀ عدالت در مدیریت از عمده وظایف شماست. هر چقدر به دانش آموزان بیشتر توجه شود اعتلای کشور هم ممکن تر خواهد شد. اما نمی دانم سن دانش آموزان نپخته و خام و کم تجربه را چگونه برای چنین اهدافی مناسب می یابید؟ یک زمان نمایندۀ دانش آموزان شورای دانش آموزی در جلسات دبیران شرکت جستند، این جلسات در حد خود مشکلات زیادی دارد و این حضور باعث بهم خوردن تعادل وزنۀ معلم - دانش آموزی گردید. یک رسوایی و آبروریزی.
شما اگر حقیقتا قصد انجام کار مفید دارید من معلم را در این جلسات شرکت دهید تا تارو پود در هم تنیدۀ آموزش و پرورش را سامانی دهیم.
بلی ارزشگذاری فرزندان نیکوست ، اما این زمانی شایسته و بایسته است که ابتدا جایگاه من معلم را مستحکم سازید........
پاسخ + +4 0 --
امامی 1397/08/14 - 13:50
جناب وزیر ، یک بار فقط یک بار هم من معلم را ببینید و در مجلس نه برای استیضاح که برای حق خواهی معلمان فریاد اعتراض سر دهید. روز اول بازگشایی دانشگاه فرهنگیان برای دانشجویان در حق من معلم آنچنان نامهربان سخن گفتید که تقاضا شد همچون دانش آموزان سیستان و بلوچستان و یا دانش آموز نفر ممتاز آملی ،از معلمان نیز عذرخواهی کنید ، انگار نه انگار.
مدیریت شایسته آنست که عدالت را در گفتار و کردار و قضاوت و .... رعایت کند. شما من معلم را در کدام جلسه ، شورا ، سازمان و تشکیلات قرار است شرکت دهید؟ بشنوید و عمل کنید ؟
شما دانش آموزان را با چنین تصمیماتی و همچنین تشکیل مجلس برای آنها بجای من معلم گذاشته اید، به یکباره حقوق مرا قطع و برای آنان حقوق و مزایای همسان دیگر کارمندان بدهید!!!!!
شما یک طرفه بدون نظرسنجی و احترام به من معلم 12 ساعت اضافه می نمایید ، بیمه آتش سوزی می کنید و..... راستی جایگاه معلمان برای شما کجاست ؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور