صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان ؛ رئیس سابق سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش و رئیس مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت :

جریان غرب گرای سکولار و مذهبی‌های غیر معتقد به حاکمیت دینی با تدوین سند تحول آموزش و پرورش موافقت ندارند

گروه گزارش/

« صدای معلم » نخستین و تنها رسانه ای بود که موضوع  نداشتن مدرک دکترای محی الدین بهرام محمدیان رییس سابق سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش را یا مدارک و مستندات آشکار کرد . ( این جا )

در این گزارش آمده بود:

" ...داستان الهیار ترکمن و موضوع تقلب او در بیان مدارک تحصیلی همچنان یک استخوان لای زخم است.مقایسه آخرین ابلاغ صادره از سوی بطحائی ( مأخذ 2 ) با متن نامه پذیرش تقاضاي بازنشستگي از سوی بطحائی ( مأخذ 3 ) نشان می دهد که وزیر  در نامه اخیر از عنوان دکتر برای محمدیان استفاده نكرده است. در حکم اولی (انتصاب محمدیان به عنوان رییس ستاد هفته پژوهش ) وزیر از عنوان دکتر استفاده می کند اما در نامه قبول درخواست بازنشستگی محمدیان ، عنوان دکتر حذف شده است. با توجه به فرمت های اداری وقوع چنین امری به صورت تصادفی  بعید است.

به نظر می رسد بطحائی پس از تجربه پیامدهای پر دامنه رسوائی ناشی از دروغگویی الهیار ترکمن در مورد مدارک تحصیلی کسب شده  از دانشگاه پاریس و دانشگاه البرتای کانادا ، متوجه شد که ادعاهای بهرام محمدیان در مورد مدارک تحصیلی اش درست نیست و علاج واقعه را قبل از وقوع کرد.

گزارش حاضر تنها به سابقه تحصیلی آقای بهرام محمدیان در نظام آموزش عالی کشور محدود است و ادعاهای ایشان در مورد تحصیل در حوزه های علمیه، شركت در دفاع مقدس، آثار و همچنین عملكرد او در سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي را نفیا یا اثباتا در بر نمی گیرد ."

در بخش دیگری چنین آمده بود :

" بنابراين بر پايه مستندات موجود، آقاي بهرام محمديان داراي مدرك معادل كارشناسي رشته هاي حوزوي و كارشناسي ارشد رشته زبان و ادبيات عرب از واحد تهران مركزي دانشگاه آزاد اسلامی بوده كه با حكم استخدامي نامبرده سازگار است ولی در مورد دارا بودن مدارك دكترا از دانشگاه آزاد اسلامي و كمبريج انگلستان، شواهد مثبت یافت نشده است. به عبارتی از چهار مدرک تحصیلی ادعایی ایشان سه مدرک مشکوک الوجود هستند."

در مطلب دیگری صدای معلم در مورد عملکرد رئیس سابق سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی نوشت :

" موضوع مداری با رویکرد انتقال معلومات، کتاب محوری، برنامه درسی یکسان و بی توجه به تفاوتهای فردی و روان شناختی دانش آموزان، نبود نظریه مشخص و مناسب در حوزه برنامه درسی، مقاوم در برابر نفوذ معلم، کاملاً متمرکز و بدون انعطاف، برنامه درسی رسمی جدا از آموزش های غیررسمی و حتی در تضاد با آموزشهای خانه، جامعه و رسانه، غیر منعطف در مقابل نوآوری های آموزشی، فناوریهای اطلاعاتی، ارتباطی، رویکردهای تلفیقی و میان رشته ای، پاسخگو نبودن به نیازها و انتظارات جامعه، خانواده، ملی و جهانی در عین آرمان گرایی و مقاصد غیر قابل دسترسی، محافظه کار و مبتنی برحفظ وضع موجود، کم توجه به جنبه های عملی و فن آموزی از جمله عوارض مبتلا به نظام برنامه ریزی درسی و آموزشی می باشد که سالهای طولانی همچنان اصلاح نا شده باقی مانده است و نشانه ای نیز وجود ندارد که دلالت بر آغاز دوره تغییر در کوتاه و حتی میان مدت داشته باشد.بی درنگ نقش مدیریت در سکون و رکود نظام برنامه ریزی درسی قابل چشم پوشی نیست.

بهرام محمدیان بيش از یک دهه است که مسند ریاست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی را اشغال کرده و لذا از فرصت کافی برای ایجاد تحول برخوردار بوده است.

وی مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات عرب از دانشگاه آزاد  دارد و از تخصص مرتبط در حوزه برنامه ریزی درسی و آموزشی برخوردار نیست. محمدیان علاوه بر بی بهره بودن از تحصیلات آکادمیک مرتبط، اثری (کتاب یا مقاله منتشره) مرتبط با برنامه ریزی درسی و آموزشی نیز ندارد.بنابراین بخشی از عدم توفیق وی در برآورده ساختن انتظارات مسئولان کلان کشور، نخبگان و مردم، به نبود تخصص و احاطه علمی وی بر قلمروی موضوعی حوزه تحت ریاست خود باز می گردد.بااین وصف این پرسش می تواند مطرح شود که با وجود بی بهره بودن رئیس کنونی سازمان از دانش و تخصص مرتبط و وجود نارضایتی گسترده از عملکرد ناموفق و ضعیف فعالیتهاي سازمان با وجود صرف منابع فراوان، راز تغییر نیافتن وی پس از سپری شدن دوره مدیریت در سه دولت ساله چیست؟

پرسش مذکور زمانی بیشتر جلوه می کند که توجه داشته باشیم در طی دوره یادشده، چهار وزیر اعم از اصولگرا و اصلاح طلب، آمده و رفته اند، اما وی(که علاقه مند است خود را اصولگرا معرفی کند) را تغيير نداده اند... "

با این حال این مقام سابق وزارت آموزش و پرورش هیچ گاه در مورد عملکرد 10 ساله خویش پاسخ گو و مسئول نبود .

چندی است که حجت الاسلام محمدیان در نقش یک " منتقد " از سیاست ها و تصمیم گیری ها انتقاد می کند .

ایشان در حال حاضر رئیس مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت است .

« محمدیان » به تازگی گفت و گویی را با باشگاه خبرنگاران جوان انجام داده است .

حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان و انتقاد از سکولاریسم در آموزش و پرورش و معلم تمام وقت

یکی از چالش‌های اصلی در آموزش و پرورش ترافیک طرح‌های متعدد آموزشی و پرورشی بدون توجه به زیرساخت های لازم برای اجرای آن است؛ موضوعی که تعدد رفت و آمد وزرای آموزش و پرورش هم در نیمه کاره ماندن این طرح‌ها  نقش به سزایی داشته است و در این میان معلمان و بیش از آنها دانش آموزان متضرر می شوند.

طرح‌ها وبرنامه‌هایی همانند تغییر و تحولات در چگونگی برگزاری امتحانات و بلاتکلیفی در برگزاری سراسری آن، ارزشیابی توصیفی، انواع مسابقات دانش‌‌آموزی، معلم تمام وقت و مواردی دیگر از این دست که اغلب به جای  پیشرفت امور نظام تعلیم و تربیت،  در ابتدای راه اجرا با هجمه‌های متعدد و پس از آن هم با اضطراب ناشی از اجرای کامل طرح برای معلمان دنبال می شود و اغلب در میانه راه یا به بیراهه می روند یا به سرمنزل نمی‌رسند.

برخی‌ از این طرح‌ها بسیار حساس‌اند و در برخی از پایه‌ها یا مقاطع تحصیلی دانش‌آموزان را دچار سردرگمی می‌کنند، بر همین اساس گفت و گویی با حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان یکی از مسئولان سابق آموزش و پرورش که در حوزه برنامه ریزی آموزشی و تالیف کتاب های  فعالیت داشته است، ترتیب دادیم تا درباره تعدد طرح‌های آموزشی در نظام تعلیم و تربیت، ایدئولوژیک بودن کتاب درسی، تعدد روش های جذب نیروی انسانی غیر از چارچوب رسمی جذب معلم در مدارس و تاثیرگذاری این چنین طرح ها و برنامه ها در نظام آموزشی بررسی کنیم. در ادامه مشروح این گفت‌وگو آمده است:

 

باشگاه خبرنگاران جوان: این روزها موضوعات مختلفی در آموزش و پرورش مطرح شده‌اند که برخی از آنها مانند اجرای سند تحول بنیادین، برخی اظهارات درباره ایدئولوژیک بودن برنامه درسی یا طرح معلم تمام وقت بسیار حساس هستند؛ به عنوان یک صاحب نظر در مسائل آموزش و پرورش در این زمینه چه نظری دارید؟

حجت الاسلام محمدیان: اولا اجازه بدهید عرض کنم کار آموزش و پرورش بسیار سخت است و این روزها بیش از پیش سخت‌تر شده است چون از صدر تا ذیل مدیران آموزش و پرورش فشارهای زیادی را چه به لحاظ سیاسی، بودجه‌ای، اداری و حتی درون سازمانی تحمل می‌کنند و گاهی بر اثر همین فشارها و سختی‌ها دست به اقدامات انفعالی می‌زنند که همین وضع را پیچیده‌تر می‌کند.

در مدیریت نمی‌توان با جا به جا کردن مشکلات به جای حل آنها گمان کرد که از این ستون به آن ستون فرجی است؛  امروز در آموزش و پرورش سند بالادستی وجود دارد ولی متأسفانه برای اجرای یکپارچه و معنادار آن طرح جامعی ارائه نشده است لذا بنابر سلیقه شخصی افراد،  با آن مواجه می‌شوند در حالی که در فصل چهاردهم برنامه درسی ملی، سیاست‌ها و الزامات اجرایی در بند ۱-۱۴ تهیه برنامه جامع، فراگیر و بلند مدت مشتمل بر تمام اقدامات و فعالیت‌های موردنیاز بخش‌های مختلف و درون آموزش و پرورش بر اساس برنامه درسی ملی و تأیید و ابلاغ آن توسط وزیر آموزش و پرورش باید اتفاق می‌افتاد با این وجود اینها باعث شده است که کارها در مدت اجرا یا با هم مغایر می‌شوند یا همدیگر را تکمیل و پشتیبانی نمی‌کنند.

حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان و انتقاد از سکولاریسم در آموزش و پرورش و معلم تمام وقت

موافق نبودن جریان غربگرای سکولار و مذهبی‌های غیرمعتقد با اجرای سند تحول بنیادین

باشگاه خبرنگاران جوان: نظر شما درباره ایدئولوژیک بودن برنامه درسی ملی چیست؟

حجت الاسلام محمدیان: درباره ایدئولوژیک بودن آموزش و پرورش و برنامه درسی ملی جمهوری اسلامی حرف تازه‌ای نیست، کسانی که روزی عقد قرارداد کرده بودند، سند ملی آموزش و پرورش را بنویسند امروز نظر دیگری دارند، این دوستان باید روشن کنند منظورشان از ایدئولوژیک بودن چیست؟ آیا مرادشان گزاره‌های باید و نبایدی است؟ آیا منظورشان مبتنی‌بر یک مبانی نظری است یا منظور این است که مبانی نظری و بایدها و نبایدهای استنباط شده از آنها نباید موافق با جهان بینی و اسلامی باشد.

در هر صورت بنده سال‌ها قبل هم عرض کرده بودم که جریان ارتجاعی شاهنشاهی، امروز با ارتداد سیاسی بعضی از انقلابیون فرصت جولان پیدا کرده است.

جریان غرب گرای سکولار و مذهبی‌های غیر معتقد به حاکمیت دینی با تدوین سند تحول آموزش و پرورش موافقت ندارند و امروز هم همین گروه با روش‌های مختلفی همچون تحریف و تضعیف سند یا تحمیل دیدگاه‌های خود به سند تحول در جهت تعطیلی یا اجرا نشدن آن اقدام می‌کنند؛ برخی هم در مراکز تصمیم گیری حضور خزنده دارند و چراغ خاموش و گاهی با سیگنال‌های کوتاه حضور خود را نشان می‌دهند.

حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان و انتقاد از سکولاریسم در آموزش و پرورش و معلم تمام وقت

جذب فله‌ای نیروی انسانی سیستم را دچار اختلال می‌کند

باشگاه خبرنگاران جوان: با توجه به کمبود معلم در سطوح مختلف، طرح معلم تمام وقت یا خرید خدمات آموزشی می‌تواند مفید باشد و آیا این اقدام قابل توجیه است؟

حجت الاسلام محمدیان: درباره طرح معلم تمام وقت کارشناسان بسیاری اظهارنظر کردند البته من آن را توطئه یا فریب نمی‌دانم بلکه آن را طرحی نسنجیده برای فرار کوتاه مدت از یک مشکل بزرگ می‌دانم که اگر اجرایی شود، تبعات منفی آن دامن معلم، مدرسه، دانش آموز و کشور را سالیان دراز خواهد گرفت و مشکل اساسی درست خواهد کرد.

آموزش و پرورش کمبود معلم دارد، نه کمبود مبصر. سال گذشته معاون محترم آموزش متوسطه آقای زرافشان و رئیس محترم مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی آقای چهاربند با اظهار نگرانی از سونامی بازنشستگی و کمبود معلم همین خطر را پیش بینی کرده بودند؛ خب نیاز داشتیم از چند سال قبل با تنظیم ورودی و خروجی معلم نسبت‌ها را تعیین کنیم، بر آن اساس جذب، تربیت، آموزش و نگهداشت معلم را هم سامان دهیم.

جذب فله‌ای نیروی انسانی خارج از چهارچوب ورودی دانشگاه فرهنگیان یا به کارگیری فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها یا حق التدریس‌های موجود بدون آموزش‌های بدو خدمت یا ضمن خدمت یا جلوگیری از بازنشستگی بدون رضایت و علاقه افرادی که سنوات خدمت آنها به مرز بازنشستگی رسیده‌اند، سامانه نیروی انسانی را دچار اختلال می‌کنند.

در بسیاری از مناطق معلم مازاد در رشته، جنسیت و محل خدمت به وجود می‌آید و در برخی مناطق کمبود معلم بروز می‌کند؛  این یعنی ناکارآمدی در سیستم و انجام وظایف آموزشی و تربیتی خود، یعنی افت کیفیت و عدم دسترسی به آموزش و پرورش کارآمد، محروم شدن دانش‌آموزان از دسترسی به تعلیم و تربیت مطلوب، قربانی شدن عدالت آموزشی و تربیتی که چنین مسائلی آغازی می‌شود برای اینکه مشق شب و تکلیف درسی را تعطیل کنیم و آن را گامی در مسیر عدالت آموزشی بدانیم.

حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان و انتقاد از سکولاریسم در آموزش و پرورش و معلم تمام وقت

معلمی را با کار مکانیکی اشتباه نگیریم!

باشگاه خبرنگاران جوان: آیا طرح معلم تمام وقت در بهبود وضعیت کمبود معلم اثرگذار است؟

حجت الاسلام محمدیان: اجازه بدهید این سوال را طرح کنم. آیا الان معلمان تمام وقت به کار تدریس اشتغال ندارند؟ عنوان این طرح القا کننده و به معنای این است که معلمان تمام وقت کار نمی‌کنند ولی حقوق تمام وقت دریافت می‌کنند و اگر با تسامح بپذیریم که منظور ارائه دهندگان طرح این است که برای کمبود نیروی انسانی یا بهبود معیشت معلمان با پرداخت حق التدریس اضافی این طرح را ارائه کرده‌اند با شور بختی باید اعلام کرد که مسئولان اداری دستگاه تعلیم و تربیت چقدر با وظیفه و شغل معلمی بیگانه و از ماهیت تعلیم و تربیت بی‌خبر هستند. آنها معلمی را با کار مکانیکی اشتباه گرفته‌اند و گمان می‌کنند معلم یک کارگر آموزشی است.

آن‌ها معلمی را با کار مکانیکی اشتباه گرفته‌اند و گمان می‌کنند معلم یک کارگر آموزشی است یا همانند ضبط صوت است که می‌تواند در هر کلاس درس و ساعت درسی با فشار دادن یک دکمه مطالب را تکرار کند؛ دوستان را چرا این اشتباه بزرگ را مرتکب می‌شوند نمی‌دانم ولی این را می‌دانم که این تصمیم مغایر با اسناد بالادستی همانند سند تحول و نقشه جامع علمی کشور است.

در سند نقشه جامع علمی کشور معلم کارمند تلقی نشده است بلکه در گروه اعضای هیئت علمی، پژوهشگران و فناوران محسوب می‌شود .

در سند تحول و برنامه درسی ملی از معلم به عنوان مربی، اسوه، برنامه‌ریز درسی و راهبر آموزشی یاد شده است،  آیا براساس این اسناد باید به سمت تحقق این عناوین برویم یا اینکه مسیر قهقرایی داشته باشیم و معلم را در آستانه فرسودگی بیشتر قرار دهیم و دانش‌آموزان را از آموزش و پرورش با کیفیت محروم سازیم.

حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان و انتقاد از سکولاریسم در آموزش و پرورش و معلم تمام وقت

بسیاری از خشونت‌های معلمان به علت خستگی مفرط است

باشگاه خبرنگاران جوان: مشکل معیشت بر روند فعالیت معلمان چه آثاری در پی دارد؟

حجت الاسلام محمدیان: چند سال قبل مبتنی بر نتایج پژوهشی عرض کردیم بسیاری از خشونت‌ها و برخوردهای سخت که از سوی معلمان انجام می‌گیرد به علت فشار کاری خستگی مفرط و پرداختن به شغل دوم است به دلیل خستگی، اضطراب و نگرانی از تاب‌آوری معلمان کاسته شده است و نگاه مکانیکی به آن‌ها و نگاه طلبکارانه برخی اولیا که به چشم یک فرد مزد بگیر به معلم نگاه می‌کنند جایگاه این سمت متزلزل کرده است.

از منظر فقهی وقتی به معلم نگاه می‌کنیم اجرت معلم بخشنده است و کسی نمی‌تواند به آنچه که به معلم پرداخت می‌شود منت گذارد در تعریف ما عدالت آموزشی و تربیتی یعنی امکان دسترسی تمام کودکان لازم‌التعلیم ایرانی به آموزش و پرورش با کیفیت فارغ از جنسیت، قومیت، جایگاه اقتصادی والدین، زبان و نژاد.

در سال‌های گذشته برای پوشش تحصیلی دانش‌آموزان راضی به بکارگیری سرباز معلم و اجرای طرح‌هایی همچون کلاس‌های چند پایه یا شبانه‌روزی شده‌ایم ولی نباید  اجازه داد به دلیل ناتوانی‌ها، در دهه چهارم انقلاب، دهه پیشرفت و عدالت، شاهد  شکل‌گیری مجدد آموزش و پرورش طبقاتی حتی در بخش دولتی باشیم؛ این حرکت خلاف جهت عدالت است و اساسا بر خلاف بسیاری از شعار های  چند وقت اخیر همچون  مدرسه با نشاط، معلم با نشاط، معلم خلاق و پژوهنده، دانش‌آموز پژوهشگر و منتقد، مدرسه زندگی و موارد دیگر از این قبیل خواهد بود.

حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان و انتقاد از سکولاریسم در آموزش و پرورش و معلم تمام وقت

باشگاه خبرنگاران جوان: شما نتیجه این طرح‌ها را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

حجت الاسلام محمدیان: یک ضرب‌المثلی است که می‌گوید آزموده را آزمودن خطاست، آزموده‌های قبلی نشان داده است، ارائه کلکسیونی از  طرح‌ها نشانه ابتکار و خلاقیت نیست؛ ارائه یک راه حل مطمئن مبتنی بر پژوهش، دانش و تجربه می‌تواند انبوهی از مشکلات را حل کند.

قبلا هم به دوستان خوب یادآور شده‌ام چه از نمایندگان محترم مجلس و چه همکاران محترم در آموزش و پرورش وقتی شما اقدامی مؤثر و کارآمد انجام می‌دهید که بتواند ارکان دولت و مجلس را به شنیدن مطالبات و اتخاذ تصمیم چاره اندیشانه برای بهبود وضعیت معلمان و دستگاه آموزش و پرورش قانع کند، و سازمان برنامه و بودجه مجاب شود که باید حقوق آموزش و پرورش تأمین شود.

 

استیضاح در نگاه برخی باج گیری برای جابه‌جایی اعضای ستادی یا استخدام بی ضابطه آشنایان است

باشگاه خبرنگاران جوان: استیضاح وزرا یا طرح سوال از آنها را چقدر در پیشبرد برنامه های آموزش و پرورش موثر می‌دانید؟

حجت الاسلام محمدیان: شعار دادن و فریاد زدن نماینده‌ای در مجلس برای اصلاح امور آموزش و پرورش  یا تهدید به استیضاح راه چاره نیست چراکه دور از واقعیت نشان می‌دهد.

نماینده مجلس موظف به تدوین و تصویب قوانین کارساز و دست یافتنی است در غیر این صورت استیضاح و سوال از وزیری که در پاسخ به حل چالش‌ها باز مانده است راه چاره نیست  و با هزار افسوس در این سال‌های اخیر در منطق برخی افراد استیضاخ نوعی باج گیری برای جابه‌جایی عوامل و اعضای ستادی در مدیریت آموزش و پرورش یا استخدام بی ضابطه حق ‌التدریس اقوام و آشنایان بوده است و صد البته همین نوع اجبار و تکذیب‌ها تعلیم و تربیت را فلج کرده است و به جای ارتقای کیفیت تعلیم و تربیت منجر به افت آموزشی صرف شده است.

انتهای پیام /

حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان و انتقاد از سکولاریسم در آموزش و پرورش و معلم تمام وقت

پنج شنبه, 17 آبان 1397 ساعت 13:34 خوانده شده: 382 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/08/17 - 14:25
آموزش و پروش بیشتر از این ، ظرفیت ایدیولوژیک شدن را
ندارد. شرایط فعلی خود افراطی و اسلام ستیزانه هست.
به سکولار و غرب نسبت ندهید، خود ما مسلمانان هم معتقدیم
که سند افراطی ترین تحولات را انتظار دارد. ماجرا را شبیه نماز
بردن مردیهودی توسط مسلمان نکنید که در نهایت بگوید : این
چگونه دینی که فرد را از کار و زندگی باز می دارد.
برای زندگی کردن مهارتهای دیگری هم لازم است. اجازه دهید
خانواده ها و رسانه ها هم سهنی در تقویت باورهای مذهبی فرد
داشته باشند. شما روحانیون ساختار حوزه هایتان را تقویت کنید
از قرون وسطی قرنها گذشته است. تحجر و سیرقهقرایی یعنی
نابودی ایران.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/17 - 15:01
سهمی
پاسخ + +1 0 --
کارشناس سازمان 1397/08/17 - 16:23
دلیل و اقعی بازنشستگی اجباری بهرام محمدیان چیست؟از صدای معلم انتظار می رود به این پرسش پاسخ دهد.حراست وزارت آموزش و پرورش خود موضوع را بازتاب دهد تا مرجعی مسول به موضوع ورود کرده تا از هرگونه شایبه و تردید و تحریف به دور باشد.
پاسخ
سوپر مخ کلاس دکتر22 1397/08/17 - 18:32
رئیس مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت!!!!!????

حاج آقا تصویر مدرکتون رو ارایه بدید تا خدای نکرده این شایبه بوجود نیاد که ما رو گوسفند فرض کرده اید. خدای نکرده اگر دروغ به این بزرگی را گفته باشید در ذهن من نوعی دانش آموز کلاس هفتم پروفسور حسینی این ایده متواتر میشه که شما....راستی چرا مقالات 100% علمی دکتر رو در مجلات آموزش و پ که خودتون مدیر چند تاشون هستید - برای استفاده معلمان ایران - منتشر نمی کنید؟! این برخورد ... تون کلمه "دیکتاتور تمامیت خواه" رو که داره خدایی می کنه تو ذهن من میاره حاج آقا!
پاسخ + 0 0 --
او یکی نوآموز دکتر 1397/08/18 - 11:11
امروز دکتر حسینی اون ویدیوی مربوط به سخنرانی دختر خانم آیت الله علم الهدا به زبان انگلیسی در خارج از کشور را در کانال شون گذاشتن (drsmhhosseini73@) بهمراه این کامنت:

قابل توجه آیت الله علم الهدا و سایر مسیولان که ظاهرا از اصراف بیت المال خیلی ناراحت میشن: دختر خانم شما - همانند صدها هزار ایرانی - حداقل 4000 ساعت - در مدرسه و دبیرستان و دانشگاه - کلاس های رسمی زبان انگلیسی رو گذرانده تا دکترای تخصصی گرفته!!!! بدون تردید حداقل 2000 ساعت هم در کلاسهای مکالمه شرکت کرده و گواهینامه IELTS یا MSRT را هم دارد وگرنه به او دکترای تخصصی نمی دادند!!!! چرا از افراد متخصص برای اصلاح بنیادین سیستم آموزش زبان استفاده نمی کنید تا بیت المال مسلمین بیش از این و در این حد اصراف نشود؟!!! می توانید حساب کنید چه مقدار از بیت المال صرف تامین هزینه های تالیف و نگارش و چاپ و توزیع کتب درسی و آموزشی بی خاصیت و حق الزحمه معلمان و اساتید ناکارآمد و .... در این 40 سال کرده اید؟! دختر خانم شما یکی از خروجی های این سیستم آموزشی است که از قضا در مدارس و موسسات و دانشگاه های تاپ جمهوری اسلامی تحصیل کرده است!
پاسخ
ناشناس 1397/08/20 - 02:20
بدون اظهار نظر کردن در مورد مدرک تحصیلی ایشان نظر ایشان را در مورد رد طرح معلم تمام وقت می پسندم.
پاسخ + +1 0 --
شهروند 1397/08/23 - 08:15
حاج آقا وقت بازگشت به مساجداست این هم برا
جامعه و مدرسه خوب است وهم برای احترام خود دین

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور