صدای معلم

تسنیم در گفت و گو با مدیر صدای معلم :

وزیر آموزش و پرورش به دنبال تحقق برنامه ها نیست ؛ مجلس نقش ناظر ندارد ؛ فضای مطالبه گری و پرسش گری میان معلمان خیلی کم رنگ است

عملکرد وزیر آموزش و پرورش و نقش مجلس و فضای مطالبه گری و پرسشگری میان معلمان

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، آموزش‌ و پرورش در دوره فعلی برنامه‌های مختلفی رونمایی کرده است. برنامه‌هایی همچون نشاط در مدارس، مبارزه با مافیای کنکور، حذف مشق شب، تلاش برای حذف مدارس سمپاد در دوره متوسطه اول - که درنهایت با ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی متوقف شد- و طرح معلم تمام وقت.

هر چند نیاز به بررسی است که از میان این حجم از طرح‌های متعدد کدام یک در شرایط فعلی مدارس دولتی قابلیت اجرا شدن دارد یا اینکه در میدان اجرا با موفقیت همراه خواهد شد؟ در رسانه‌ها آموزش‌ و پرورش در اولویت نیست ؛ از سوی دیگر معلمان به دلایل مختلف مطالبه‌گر و کنشگر نیستند و به دنبال الگوهای مطالبه‌گری قانونی نیستند و تشکل‌ها در این زمینه آموزش ندیده‌اند

به تازگی هم اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نسبت به طرح  برخی موضوعات در رسانه‌ها بدون پشتوانه علمی و قانونی ازسوی مدیران آموزش و پرورش انتقاد کردند. حتی برخی کارشناسان براین باورند ارائه کلکسیونی از طرح ها نشانه ابتکار و خلاقیت نیست و بسیاری از این طرح ها ارتباطی با سند تحول بنیادین ندارد اما با وام گرفتن از سند تحول بنیادین، برنامه‌‌های روزمره با عنوان برنامه‌های تحولی به مخاطب ارائه می‌شود.

علی پورسلیمان یکی از معلمان درباره جابه‌جایی اولویت‌ها در آموزش‌ و پرورش معتقد است که اگر بخواهیم درباره موفقیت یا عدم موفقیت یک وزیر صحبت کنیم باید برنامه‌های او را رصد کرد و آقای بطحایی قبل از کسب رای اعتماد از مجلس، برنامه‌های متنوعی را ارائه کرده بود اما هنوز گزارش مدونی درباره میزان اجرای برنامه‌هایش ارائه نکرده است و دستاوردهای یکساله، هیچ ارتباطی به برنامه‌ها ندارد و باید درباره درصد برنامه‌های اجرا شده به شکل مدون توضیح داده شود.

عملکرد وزیر آموزش و پرورش و نقش مجلس و فضای مطالبه گری و پرسشگری میان معلمان

مبارزه با مافیا یا حذف مشق شب جزو برنامه‌های پیشنهادی وزیر نبود

اگر چه آموزش‌ و پرورش در دوره فعلی برنامه‌های مختلفی را رسانه‌ای کرده است که می‌توان به حذف مشق شب، واگذاری طراحی دو ساعت از برنامه درسی دوره ابتدایی و متوسطه اول به مدارس، مبارزه با مافیای کنکور و ایجاد نشاط در مداس یاد کرد اما پورسلیمان معتقد است که مواردی مانند مبارزه با مافیا، حذف کنکور و نشاط در مدارس جزو برنامه‌های مدون و ارائه شده وزیر آموزش‌ و پرورش نبود. متاسفانه مسئولان آموزش‌ و پرورش در برابر این پرسش که "توان مبارزه با مافیای کنکور را ندارید"، پاسخ می‌دهند، هدف ما گفتمان‌سازی است در حالی که وزیر آموزش‌ و پرورش مقام اجرایی است و باید برنامه‌ها را اجرا کند و گفتمان سازی را سایر بخش‌ها مانند رسانه ها انجام می‌دهند. بخشنامه محوری و بخشنامه بازی را باید پایان داد و به دنبال اعمال نظارت کیفی از طریق گروه‌های آموزشی با تقویت و راه‌اندازی آنها باشیم.

 

مجلس وظیفه نظارتی خود را انجام نمی‌‌دهد

این معلم و کارشناس آموزشی براین باور است که مجلس به عنوان نهاد ناظر، وظیفه خود را به خوبی انجام نمی‌دهد. وقتی مجلس به یک وزیر رای اعتماد می‌دهد باید کمیسیون‌ تخصصی نحوه اجرای برنامه‌های وعده شده را رصد کند اما تا حادثه و مشکل مهمی پیش نیاید اصلا به این مسائل فکر نمی‌کنند. نقش مجلس بیشتر دخالت در عزل و نصب‌های آموزش‌ و پرورش در حوزه‌های انتخابی است و شناخت دقیقی از مشکلات و چالش‌های آموزش‌ و پرورش ندارند و یکی از مشکلات اصلی این است که نمایندگان کمیسیون آموزش به کارکرد نظارتی خود در راستای آموزش و پرورش نمی‌پردازند. مجلس بزرگترین نهاد نظارتی بر عملکرد وزرا است اما اکنون این مسئله به حاشیه رفته است.

عملکرد وزیر آموزش و پرورش و نقش مجلس و فضای مطالبه گری و پرسشگری میان معلمان

تشکل‌هایی در نقش پدرخوانده

نظارت تشکل‌های معلمان بر آموزش‌ و پرورش نیز موضوع دیگری بود که پورسلیمان به آن اشاره کرد و گفت: برخی از این تشکل‌ها نقش نظارتی را ایفا نمی‌کنند و چون در جریان انتخابات از وزیر حمایت کرده‌اند هم‌اکنون نقش پدرخواندگی دارند و باید مهره‌های خود را در آموزش‌ و پرورش بچینند در حالیکه آنها واسط بین معلمان و مدیران هستند اما این نقش را ایفا نمی‌کنند و از مشکلات آموزش‌ و پرورش دور و در حاشیه هستند، برخی از تشکل‌ها هم تصور می‌کنند از طریق تحصن و تجمع می‌توانند مشکلات را حل کنند. در آموزش‌ و پرورش یک تشکل که نقش نظارتی داشته باشد، هیئت‌های اندیشه‌ورز ایجاد کرده و و مشکلات را رصد کند، وجود ندارد. وزیر آموزش‌ و پرورش مقام اجرایی است و باید برنامه‌ها را اجرا کند و گفتمان سازی را سایر بخش‌ها مانند رسانه ها انجام می‌دهند

او ادامه داد: در رسانه‌ها آموزش‌ و پرورش در اولویت نیست ؛ از سوی دیگر معلمان به دلایل مختلف مطالبه‌گر و کنشگر نیستند و به دنبال الگوهای مطالبه‌گری قانونی نیستند و تشکل‌ها در این زمینه آموزش ندیده‌اند.وقتی فضای موجود به صورت مطالبه‌گرانه و پرسشگرانه در برابر برنامه‌های آموزش‌ و پرورش نباشد نباید انتظار تحول داشته باشیم. در شرایطی که بخش‌هایی که باید بر عملکرد آموزش و پرورش نظارت کنند، وظایف خود را به خوبی انجام ندهند، وزرای آموزش وپرورش هم برنامه‌های وعده داده شده خود را اجرا نمی‌کنند و دنبال کارهای حاشیه‌ای می روند که در چارچوب برنامه‌های آنها نیست.

 

وظیفه وزیر بیان حرف‌های قشنگ نیست

این معلم هم همانند وزیر آموزش و پرورش معتقد است که بانشاط کردن مدارس، مدیریت آموزشگاهی و مدرسه محوری کارهای خوبی است اما این برنامه‌‌ها نباید جنبه نمایشی پیدا کند.  آنچه تا کنون از عملکرد وزیر آموزش‌ و پرورش مشاهده کردم بیان حرف‌های قشنگ است اما وزیر یک مقام اجرایی است نه نظریه‌پرداز و در نقش یک مدیر اجرایی، باید به برنامه‌هایی که وعده داده است، عمل کند.

پورسلیمان درباره مدرسه محوری هم عنوان کرد: در این باره تاکنون تحرک خاصی را ندیده‌ایم به عنوان مثال هم‌اکنون اگر یک مدرسه بخواهد کولر بخرد باید  از اداره مجوز بگیرد اگر مدرسه محوری ملاک است، آیا مدیر مدرسه نمی‌تواند موارد ضروری را بدون بروکراسی و طی مراحل اداری انجام دهد؟ از سوی دیگر دائم بخشنامه‌های مختلف را به مدارس می‌فرستند و مدارس هم درباره آن گزارش تهیه و برای اداره ارسال می‌کنند که در آنجا هم بایگانی می‌شود. بخشنامه محوری و بخشنامه بازی را باید پایان داد و به دنبال اعمال نظارت کیفی از طریق گروه‌های آموزشی با تقویت و راه‌اندازی آنها باشیم. مدرسه‌محوری با نگاه از بالا به پایین و مدیریت مسلط  به نتیجه نمی‌رسد.

انتهای پیام/


عملکرد وزیر آموزش و پرورش و نقش مجلس و فضای مطالبه گری و پرسشگری میان معلمان

یکشنبه, 04 آذر 1397 20:05 خوانده شده: 438 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
هما 1397/09/04 - 21:02
هر روز در مجلس استیضاح نماینده ای کلید می خورد و مدت مدیدی را به استیصال می گذرانند و این زمزمه ها نقل محافل و مجالس می شود.
همان طور که همه مستحضریم و خیلی خوب می دانیم وزیر تنها عکسی برای بالا رفتن تابلوی یک وزارت خانه است و تاکنون نداشته و ندیده ایم که حرکت بالفعلی از طرف شخص وزیر صورت بگیرد.
مثلا وزیر آموزش و پرورش چه حرکتی انجام دهد ، وزیر خوبی می شود؟
اینقدر که مشاور و مسئول دفتر ایشان حرف می زند و کار پیش می برد ، خود ایشان برش ندارد.
این بنده خدا هم تقصیر ندارد.مجبور است با قول و وعده و بله چشم قربان گفتن روزگار بگذراند.
در مجلس شورای اسلامی مهدکودکی برپاست که عمرا مربیان پیش دبستانی بتوانند از پس آن به راحتی بر بیایند.چرا که سن چون از چهل سال بگذرد دیگر تغییر پذیری سخت می شود.
دیگه چه رسد که بگوییم
سن که رسد به پنجاه
فشار میاد به چند جا
پاسخ + +1 0 --
هما 1397/09/04 - 21:02
نمی دانیم به تعلیم علمشان بپردازیم یا به تغییر رفتارشان.نه زنگ تفریح ها را رعایت می کنند و نه زمان دانش آموزی را. مهارت های زندگی را هم که نمی شود برایشان توضیح داد. چون اینان زندگی نمی کنند. یا لااقل زندگی هایشان با سایر مردم دنیا متفاوت است.
پاسخ + +1 0 --
معلم 1397/09/04 - 21:15
وزیر فعلی آموزش و پرورش ، جزء ناکارآمدترین وزیران آ.پ می باشد وبعید است که ایشان در مقام عمل بتواند در آموزش وپرورش تحولی خاص انجام دهد اگر ایشان می خواهند در بین فرهنگیان چهره ای محبوب وماندگار از خود به یادگار بگذارند بایداجرای کامل نظام رتبه بندی را عملی کند تا فرهنگیان به ایده ها و طرح های آقای بطحایی ایمان داشته باشند و باور نمایند که وزیر لایق و بایسته ای است . وگرنه ایشان هم چون وزیران اسبق ، از یادها فراموش خواهد شد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/05 - 00:16
در اخبار آمده بود که وزیر علوم از معاون اول خواسته که حقوق اعضای هیات علمی وزارت علوم با علوم پزشکی یکسان شود یعنی مثلا از ده میلیون به بیست میلیون در ماه برسد اما وزیر آ.پ از طرح تمام وقت و افزایش صد هزاری برایمان می گوید. اکثر مقامات و بزرگان و فرزندانشان پزشک یا هیات علمی هستند و طبعا قوانین به نفعشان.
پاسخ + +5 0 --
نورالدین مکاپ 1397/09/04 - 21:33
کارهای حاشیه‌ای..کارهای نمایشی...کارهای پوپولیستی از این دست:
نظری مدیر روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش در توییتر نوشت:

جناب شیخ الاسلام
با سلام و تبریک ولادت پیامبری که مانند مردم عادی زندگی می کرد
لطفا اگر نامه منتشره استاد خسروپناه صحت دارد، بفرمایید مانند سایرین از طریق روال قانونی مسیر انتقال را طی کنند تا حق معلمانی که برادر و عمه و خاله ای در قدرت ندارند، ضایع نشود.
ارادتمند مرتضی نظری
سرتاسر سیستم آموزش و پرورش از انتصابات فامیلی وسفارشات نماینده های مجلس به لجن کشیده شده اونوقت این بابا نمایش میده!!بابا شو بسه مرتضی جان!! تو بعد از این دولت جایگاه مدنی گذشته رو نخواهی داشت!!چون همه ی کارهات مثل نمایش اولیور توییسته!!
پاسخ + 0 0 --
مادردانش آموز 1397/09/06 - 00:22
روابط عمومی وزارتخانه توضیح دهدچطورقبل صدوررای هیات تخلفات آقای وزیرباانتقال مدیری که توهیات پرونده دارندبخاطرنامه یکی ازنمایندگان مجلس ،موافقت کرده اند،حضورادروزارتخانه اعلام‌کرده ام ولی پاسخی نگرفتم
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1397/09/06 - 08:19
مادر محترم دانش آموز این را از آقای نظری که مدعی برخورد با این تبعیض ها هستند و در توئیتر به افراد سوء استفاده کننده از موقعیت تذکر می دهند بفرمایید که نیاز نیست راه دوری بروند...در کنار خودشان از این تخلفات رایج است!!جلوی همون ها را بگیرند!!در نواحی ری1 و ری2از اینگونه تخلفات بیداد میکند چون از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید همچنان منتظر تغیر و تحول در این مناطق هستیم و انجمن اسلامی معلمان شهرری مثل بختک بر روی پست و سمت های این مناطق افتاده و خروجی آن هم شده همین مصائب!!
پاسخ + 0 0 --
مادردانش آموز 1397/09/06 - 18:45
آقای نظری درجریان هستندامروزهم پیگیری کردم وبرایشان پیغام‌گذاشتم،البته آقای صیدلوهم کاملادرجریان شکایت بنده هستند،امیدوارم درمقام مدیرکلی بتونن به روندپیگیری عادلانه کمک کنند،قطعااگرپاسخ عادلانه ای نگیرم دردیوان عدالت وسازمان بازرسی طرح شکایت میکنم.باتشکرازشما
پاسخ + +5 0 --
دبیر م 1397/09/04 - 21:37
افرین کاملا موافقم همکار گرامی برادر پورسلیمان عزیز
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/09/04 - 23:43
سلام

دوست عزیز

دبیر م

از لطف شما سپاسگزارم .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 -4 --
ناشناس 1397/09/04 - 21:40
جناب پور سلیمان اربابت روحانی گفت که تورم در ابان یک سوم کاهش پیدا کرده و صداو سیما هم بلافاصله با نشان دادن امار ازاربات دفاع کرد پیشنهاد می کنم جنابعالی به عنوان نوچه روحانی سریعا از شهسوارزاده مسئول امار سازی سایت بخواهی تا با ساخت امار از حرفهای اربابتان دفاع کند
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/09/04 - 23:50
سلام

دوست عزیز ناشناس

از نظر شما سپاسگزارم .

حرف دیگری هم دارید ؟


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/05 - 10:00
سلام چه عجب از من تشکر کردی @☺☺☺☺☺
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/05 - 10:02
منم از جنابعالی تشکر می کنم خواستم انجام وظیفه کنم چون مسئول ساخت امار شهسوارزاده. سالها در مورد کاهش تورم امار ساخته خواستم یاداوری کنم زودتر دست به قلم بشه از اربابش دفاع کنه شاید مقرریش رو بگیره
پاسخ + +6 -2 --
یومنون بالغیب 1397/09/04 - 22:24
جناب پور سلیمان، اون چیه دستتون؟

کنترل تلویزیونه در حالی که یکی جلوتون نشسته؟

کج سلیقگی در آپ معلومه، چه در نیروهای شایستۀ نگرفته و چه در ریشه های فرش نیمه آویزان!

و عدم حس مسئولیت پذیری واضج تر، در حالی که رهبری در سند چشم انداز از اون یاد کردند! دانشگاه فرهنگیان بهتر کرده؟ یا مخالفانش؟ یا سند تحول؟ یا سندی که قرار است برای 50 سال آتی نوشته شود؟ کسی نبود که گوشۀ فرش ماشینی را صاف کند؟ یا سنگی از راه برداشته نخواهد شد چون جرمش عبور از 40 سالگی خواهد شد! مرحبا به باقی‌ماندن در توهّم!

گل طبیعی در گلدان مصنوعی و گل مصنوعی در اتاق طبیعی!
شیرینی آلمانی مصداق تحسین قناعت و صرفه جویی و آبرومندی است!
آنکس که چای برداشته در سر جایش نیست و آنکس که چای برنداشته بر سر جایش خوردن شیرینی گلوگیرش نیست!
و چه اقراری زیبا که " مجلس ...شناخت دقیقی از مشکلات و چالش‌های آموزش‌ و پرورش ندارند" پس آنچه اجرا می‌شده بی بطالت نبوده و آنچه اجرا نمی‌شده اهمال کاری بوده و نه علم و عملی مطلوب در وجود لوایح !!!
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/09/04 - 23:41
سلام

همکار محترم

1- بنده خبرنگارم و آن هم ضبط خبرنگاری است .

فردی هم که دارم صحبت می کنم مدیر آموزش و پرورش مرند است .

2- بنده خیلی با استعارات و کنایات که ویژگی فرهنگ ایرانی است میانه ای ندارم .

زمینی صبحت بفرمایید در خدمت هستم .

از لطف شما سپاسگزارم .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
مه گرد-یومنون بالغیب 1397/09/05 - 05:40
سلام و صبح و ایام بخیر !

اکنون که صبح شده، صبحت زمینی بهتر !!

آن مقدار مختصری هم که میانه ای دارید از باب اینست که در قدیم راه زمینی مرند از میانه عبور می‌کرده و نه اکنون که مسیر اتوبان قوانین و لوایح وهم آلود با میانه، میانه‌ای ندارد !!!
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/09/04 - 23:28
۴۰ سال فقط حرف، حرف، حرف، حرف، حرف، حرف، حرف، حرف، حرف، حرف، حرف،حرف.‌‌‌..‌.
پاسخ + 0 0 --
سعید 1397/09/08 - 12:55
دوست عزیز هویت بنده مشخص نیست که بفرمایید تملق می کنم ولی به عنوان یک معلم عرض می کنم که رفتارو عملکرد جناب پورسلیمان تاکنون در جهت دفاع از حقوق معلمان و انعکاس نظرات و ایده های آنان با هر گرایشی قابل تقدیر بوده است . بدبینی مفرط مناسب نیست. باید عقلانی و منطقی نظر داد
پاسخ + +4 0 --
حسن درویشی 1397/09/04 - 23:33
متاسفانه روزمرگی ، اجرای فرمالیته ی تمام بخشنامه ها، اجرای صوری برنامه ها ی مثلا فرهنگی تربیتی و فقط وفقط جهت گزارش دادن به اداره و خلاصه تلاش برای ظاهر سازی در مدارس بلای جان دانش آموز و معلم شده
هر برنامه ای که در مدارس اجرا می شود وقتی از هدف ودلیل اجرای آن پرسیده می شود پاسخ واقعی آن این است: باید اجرا شود وعکس گرفته شود ومستند سازی شود تا چیزی برای گزارش به اداره داشته باشیم کم کم هدف از ایجاد مدرسه و اجرای برنامه های درسی و پرورشی وتربیتی وفرهنگی وتفریحی در مدرسه به جای اینکه دانش آموز وارتقای او باشد شده گزارش دادن به اداره
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/09/04 - 23:48
سلام

آقای درویشی

با سخنان شما موافقم .

اما بخش سوم معلمان هستند که باید با ایجاد و تقویت فرهنگ پرسشگری و کنش گری وضعیت را ولو " اندک " تغییر دهند .


پایدار باشید .
پاسخ + +1 0 --
شهاب 1397/09/05 - 07:50
موافقم
درادامه اینکه کاغذ نوشته ها یا پیشنهاداتی را که وزیر برای رای100درصدی20درصد ازمدارس فرسوده ظرف دوسال اینکه بگوییم بازسازی مدارس فرسوده این یک پیشنهاد است
درمورد اینکه نمایندگان ودولتیان کارخود را به درستی انجام نمی دهند فقط اشاره به یک معلول است
یکی از علت های این بی تفاوتی مسئولان ما معلمان هستیم معلمی که در مقابل ظلم هایی که به او می شود سکوت می کند ودوباره تن به ظلم می دهد یا مدیر مدرسه ای که مرتب جیب اولیا را خالی می کند ومعلمی که منتظر است دوسال آخر را مدیر شود تا به خالی کردن جیب مردم بپردازد وحق مدیریت ناچیزی بگیردو...
این شیوه های غلط تربیتی ما سبب شده مسئولانی بی تعهد ناپاک درصدرقراربگیرند وبه کشور خیانت کنند آمار زندانیان ومراجعه کنندگان به دادگاه ها افزایش یابد و...
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/09/05 - 09:03
موافقم
درادامه اینکه کاغذ نوشته ها یا پیشنهادات وزیر برای رای اعتمادرا نباید برنامه تلقی کنیم برنامه باید زمانبندی داشته باشد مثلا بازسازی 100درصدی 20درصد از مدارس فرسوده ی کشور ظرف دوسال
پاسخ + +1 0 --
شهاب 1397/09/05 - 07:50
معلم باید با انتخاب مسیر درست وبه صورت عملی بسیاری از اصول اخلاقی را به دانش آموزان امروز آموزش دهد وزیر بار ظلم که مهمترین آن است عملا نرود تا در آینده مسئولانی داشته باشیم که کمتر از آن ها انتقاد کنیم
درپایان چند درصد از مدیران مدارس حاضرندازکار خود استعفا دهند یا ازمردم پول نگیرند که توقع دارند مسئولان اینگونه باشند
پاسخ + +6 0 --
شاکی 1397/09/05 - 08:36
نکته جالب توجه این است همین جناب وزیر و مسوولین وزارتخانه وقتی مسوولیت ندارند مبدل به منتقدین و نظریه پردازان و نسخه پیچان قهاری میشوند اما الان که مسوولیت دارند فقط شعار و حرف!!توجهی هم به نقد ها نمی شود...یکی از وظایف اصلی روابط عمومی ها این است که انتقال دهنده و پیگیر این مطالبات در برابر نهاد خود باشند اما متأسفانه عمده ی کارهای روابط عمومی وزارتخانه هم به اجرای شو و نمایش تخصیص یافته...جای آن داشت تا حداقل روابط عمومی وزارتخانه از ظرفیت های مشورتی منتقدین واقعی و نه افرادی که مشروعیت شان را از قدرت می گیرند و یا تشکل های سهیم در قدرت!!استفاده کند!!!
پاسخ + +3 0 --
دکتر س.ن.ح.حسینی 1397/09/05 - 14:13
بارها گفته ام که آموزش و پرورش و آموزش عالی در دست یک مافیای فاسد هست که به هیچ جنبنده ای که در برابرشان قد علم کند و افشاگری هیچ رحمی نمیکنند. لینک کانال آموزش زبان من رو به دانش اموزاتون معرفی کنید: drsmhhosseini73@
پاسخ + +2 0 --
رزمنده 1397/09/05 - 15:17
آموزش و پرورش جنازه ای بیش نیست و مدت زمان مدیدی است که مرحوم شده و بنا به دلائلی مومیایی شده و یا در سردخانه نگهداری می شود وباید روحی تازه در آن دمیده شود از وقتی که نظارت تعطیل شده و مسئولین هم به جای سرکشی و شنیدن و دیدن کمبودها راضی به فرستادن عکس و تصویر شده اند وآنهم این معنی را می رساند که ما به گفته شما اعتماد نداریم . بنده شاهد بودم که رفتگران زحمت کش شهرداری هم از شستن سطل زباله عکس می گرفت ،حالا وزیر هم قانع خواهد شد که ما هم با ارسال چند قطعه عکس از حضور دانش آموزان و معلمان در کلاس به زبان تصویر بگوییم همه چی آروم است و شما محکم به صندلی صدارت بچسبید که شانس یکبار به سراغ هر کس می آید حد اقل نامت در جریده بعنوان وزیر ثبت می گردد چه شایسته و چه بی کفایت و بی لیاقت! چقدر خوب می شد وزیر این شجاعت وجسارت را داشت و فریاد بر می آورد که چه گروهی ویا چه شخصی چوب لای چرخ تحرک و پویایی در حوزه خدمتش می گذارد و نهایتا با استعفا کنار می کشید و نامی نیک از خود به یادگار می گذاشت و نان به نرخ روز نمی خورد !
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/09/05 - 17:34
رزمنده ی محترم
مشکل آ.پ فقط وزیرنیست چقدر وزرا آمدند ورفتند ولی به اندازه ی یک ارزن از مشکلات آن کم نشد آ.پ از صدرتا ذیلش مشکل است وهمه در این وضعیت سهیم اند
پاسخ + +1 0 --
سعید 1397/09/08 - 12:44
بطحایی ضعیف ترین و معامله گرترین وزیری است که آموزش و پرورش تابحال تجربه کرده است . به خاطر بقای خودش آموزش و پرورش را به حراج گذاشته است . آقای وزیر ناکارآمد کدام دستگاه پتانسیل آموزش و پرورش را دارد ؟ چرا وضعیت بیمه تکمیلی اینقدر آشفته است که مراکز درمانی آن را به تمسخر می گیرند . وضعیت معیشت که نیازی به گفتن ندارد . امروز معلم در کلاس مضحکه دانش آموزان شده است . چرا وضعیت درآمدها مشخص نیست . صندوق ذخیره دست چه اشخاصی است . سود هنگفت بیمه های دانش آموزی ، بیمه تکمیلی و بیمه های اتومبیل و آنش سوزی به جیب کدام رانت خوارها می رود. خدا می داند الان افرادی پست ها و مسئولیت را بر عهده می گیرند که نه مشروعیت دارند و نه مقبولیت و نه خوشنام هستند . فقط در یک کلام آقای وزیر خدا از شما نگذرد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/08 - 23:31
لعنت خدا و نفرین من بر بقای توهّم در جذب نیرو!!
پاسخ + 0 0 --
سعید 1397/09/08 - 12:45
وقتی افراد بدنام و متخلف زمام امور را می چسبند یعنی آموزش وپرورش ایران در کماست .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

سند تحول بنیادین در نسخه فعلی تا چه میزان در حل چالش های آموزش و پرورش ایران موثر است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور