صدای معلم

" صدای معلم " به این مراسم دعوت نشد

مراسم تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش تهران برگزار شد

گروه گزارش/

مراسم تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش تهران و عدم دعوت از صدای معلم

هم زمان با این تغییرات ؛ صدای معلم به عنوان نخستین رسانه رسمی در گزارشی نوشت : ( این جا )

" یک مقام آگاه در وزارت آموزش و پرورش از دخالت برخی از نمایندگان مجلس در این عزل و نصب ها خبر داد .فولادوند :  وظیفه معلمان، رسانه‌ها و فعالان صنفی است که کمک کنند تا مسئله تعلیم و تربیت و فرهنگ به دور از سیاست‌ و بده و بستان‌های سیاسی باشد تا بر اساس قانون به طراحی برنامه‌های خلاقانه در طراز شهر تهران بپردازد

در حالی که خبرنگاران و اصحاب رسانه در آموزش و پرورش برای برخی از کارهای جزیی و یا سطحی که بیشتر جنبه " نمادین " دارند به مراسم و نشست ها دعوت می شوند اما تاکنون مشاهده نشده است که خبرنگاران در چنین مجامعی حضور داشته باشند .

آن چه نیاز است تا جامعه و افکار عمومی در این زمینه بدانند چرایی این عزل و نصب ها و شفاف سازی در مورد آن ها است . "

با این حال امروز از خبرنگاران حوزه آموزش و پرورش برای شرکت در این مراسم دعوت به عمل آمده بود هر چند اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران از " صدای معلم " برای حضور در این مراسم دعوتی نکرده است .

« صدای معلم » در هفته های اخیر انتقاداتی را به عملکرد اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و نیز شهرستان های تهران مطرح  کرده بود .

« صدای معلم » در انتقاد از عملکرد اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران نوشت : ( این جا )

مهر ماه سال 96 ، « محمدرضا پوردستمالچی » از کلیه مدیران و معاونین آموزشی مدارس تهران ( هر دبیرستان 2 نفر ) برای شرکت در ضیافت نهار در مجتمعی مجلل واقع در خیابان ملاصدرا دعوت می کند و آخر کار یک پکیج تبلیغاتی در اختیار آن ها قرار می دهد .

همین فرد که از مشاوران معروف کنکور می باشد دوشنبه 4 تیرماه  در اردوگاه منظربه ( شهید باهنر ) وزارت آموزش و پرورش برای روسای ادارات مشاوره سراسر کشور سخنرانی می کند . ( این جا )

یکشنبه 29 مهر 97 مدیرکل آموزش پرورش شهر تهران به اتفاق کلیه روسای مناطق و مشاورین به میزبانی یکی از موسسات معروف کنکور سفر یک روزه تهران تا کاشان را اجرا نمودند.

« صدای معلم » در این زمینه از مسعود ثقفی رئیس روابط عمومی شهر تهران توضیح خواست اما ایشان در مورد این موضوع اظهار بی اطلاعی می کند .

یکی از مسئولان واحد بازرگانی موسسه گاج به صدای معلم می گوید که این موسسه میزان مدیران آموزش و پرورش در هفته گلاب گیری کاشان در اردیبهشت ماه سال جاری بوده است . "

پس از این گزارش ؛ « مسعود ثقفی » در این مورد جوابیه ای را در " تلگرام " برای صدای معلم ارسال کرد اما این رسانه عنوان کرد که جوابیه باید رسمی باشد .

رئیس روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران به جای ارسال جوابیه قانونی همان چند خط را برای « یک کانال تلگرامی » ارسال کرد و این در حالی بود  که کانال مربوطه اساسا خبر و یا گزارش قبلی صدای معلم را کار نکرده بود .

اما آن چه برای ما مورد پرسش و ابهام است این است که چگونه یک رسانه نسبت به این گونه تغییرات مدیریتی غیرشفاف و غیرمستند اعتراض و انتقاد می کند و خواهان پاسخ وزیر آموزش و پرورش می شود اما مدیر کل سابق آموزش و پرورش شهر تهران که رفتنش حالت " عزل " داشته است در این نشست از عملکرد و کارنامه مدیریتی خویش حتی دفاع هم نمی کند .

البته اگر حرفی برای گفتن باشد !

خبر را به نقل از پرتال اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران بخوانید :

فولادوند: از اعتماد آقای بطحایی تشکر می‌کنم و امیدوارم با همت همکارانم، پاسخی شایسته‌ به این اعتماد بدهم.

مراسم تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش تهران و عدم دعوت از صدای معلم

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران ،عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش تهران در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، اظهار کرد: امروزه آموزش و پرورش به عنوان اصلی‌ترین نهاد اجتماعی و زمینه‌ساز توانایی در نسل حاضر و آینده است، آموزش و پرورش می‌تواند با تربیت افراد آگاه و پرورش نیروی کار تخصصی، پیگیر توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و وحدت سیاسی، اجتماعی و ارتقای مدیریت مؤثر داخلی و رشد و توسعه پایدار باشد.

فولادوند اظهار کرد: به تربیت نیروی آگاه و متخصص، نیاز داریم به همین دلیل توجه به آموزش و پرورش به تعبیر رهبر معظم انقلاب وظیفه کل جامعه و دستگاه‌ها است چرا که ایشان به صراحت هر نوع هزینه کردن در این نهاد را سرمایه‌گذاری و رسیدن به آموزش و پرورش آینده‌ساز می‌دانند.

فولادوند عنوان کرد: آموزش و پرورش شهر تهران به عنوان قلب آموزش و پرورش ایران علاوه‌ بر همکاری بین اعضای اصلی خود یعنی خانه و مدرسه، نیازمند همراهی و همدلی بخش‌های مختلف نظام است. امروز مطالبه مردم از آموزش و پرورش یاد دادن خواندن و نوشتن نیست و مطالبه آنها برخورداری مدارس از آموزش با کیفیت است.

وی عنوان کرد: در این فضای مطالبه‌گرانه و تنوع سلایق، محدودیت منابع انسانی، محدود بودن مشارکت مردم در تأمین هزینه‌های آموزش و پرورش و اتکای بیش از حد به منابع دولتی، آموزش و پرورش شهر پیچیده ای مانند تهران، نیازمند حرکت بر مدار قانون و پرهیز از هرگونه شتاب‌زدگی و برنامه محوری است.  رئیس روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران به جای ارسال جوابیه قانونی همان چند خط را برای « یک کانال تلگرامی » ارسال کرد و این در حالی بود  که کانال مربوطه اساسا خبر و یا گزارش قبلی صدای معلم را کار نکرده بود

فولادوند افزود: باور دارم قطار آموزش و پرورش شهر تهران بر ریل برنامه‌های کارشناسی تنظیم شده است و به همکارانم اطمینان خاطر می‌دهم که با دقت و حساسیت و بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب و برنامه‌های ارائه شده از سوی وزیر آموزش و پرورش به مجلس شورای اسلامی این قطار به حرکت خود ادامه دهد و با بررسی وضع موجود و شناسایی فرصت‌ها و تهدیدها، برنامه‌های اصلاحی و مکمل را اجرا کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران تصریح کرد: آموزش و پرورش سرمایه نسل امروز و فردای ماست و در آموزش و پرورش کیفی سهم مردم در اداره امور مدارس و تولید و اجرای برنامه‌های آموزشی بالا می‌رود. آموزش و پرورش تهران باید متعلق به مردم، دانش آموزان و معلمان باشد و وظیفه معلمان، رسانه‌ها و فعالان صنفی است که کمک کنند تا مسئله تعلیم و تربیت و فرهنگ به دور از سیاست‌ و بده و بستان‌های سیاسی باشد تا بر اساس قانون به طراحی برنامه‌های خلاقانه در طراز شهر تهران بپردازد.

فولادوند ادامه داد: امیدوارم آن رفتن و این آمدن منشاء خیر و خدمت به مردم و تربیت نسل در طراز جمهوری اسلامی باشد.

مراسم تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش تهران و عدم دعوت از صدای معلم

عباسعلی باقری مدیرکل سابق آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این مراسم اظهار کرد: اگر هر کشوری و سازمانی می‌خواهد نجات پیدا کند، یک راه بیشتر ندارد و آن توجه به تربیت است و منظور از تربیت، توجه به علم است.

وی با بیان اینکه اگر می‌خواهید وضعیت ۲۰ سال آینده کشور را ارزیابی کنید، آموزش و پرورش را در زمان حال مورد توجه قرار دهید، ادامه داد: خانواده و آموزش و پرورش دو رکن اصلی تربیت هستند و خانواده مهم‌تر است؛ باید ۲۵۵۵ روز اول زندگی فرزندان را دریابیم و این در خانواده شکل می‌گیرد.

باقری اضافه کرد: در بحث آلودگی هوا افراد می‌دانند که نباید با خودروی تک سرنشین در شهر تردد کنند اما چرا انجام می‌دهند چون دانش و آگاهی هست اما تربیت نیاز دارد. آن چه برای ما مورد پرسش و ابهام است این است که چگونه یک رسانه نسبت به این گونه تغییرات مدیریتی غیرشفاف و غیرمستند اعتراض و انتقاد می کند و خواهان پاسخ وزیر آموزش و پرورش می شود اما مدیر کل سابق آموزش و پرورش شهر تهران که رفتنش حالت " عزل " داشته است در این نشست از عملکرد و کارنامه مدیریتی خویش حتی دفاع هم نمی کند

مدیرکل سابق آموزش و پرورش شهر تهران گفت: باید معلم ابتدایی را مربی کنیم تا مهارت‌هایی که دانش‌‌آموزان نیاز دارند را ارائه دهند و از سوی دیگر دانش‌‌آموز باید احساس نیاز به کسب دانش داشته باشد.

وی با بیان اینکه کسی که یادگیرنده نیست نمی‌تواند یاد دهد، تصریح کرد: یکی از آسیب معلمان این است که زود از یادگیری فاصله می‌گیرند؛ باید معلمان مهارت‌های یادگیری را بلد باشند و به دانش‌آموزان منتقل کنند.

باقری ادامه داد در آموزش و پرورش شهر تهران تلاش کردیم معلم ابتدایی توانمند شود و دستگاه‌های مختلف معلمان را آموزش دهند.

وی افزود: کشور ما وقتی آباد می‌شود که خانواده‌ها و آموزش و پرورش آبادی داشته باشیم. معلمان می‌توانند شرایط یادگیری را تسهیل کنند معلم مربی و تسهیلگر است و شرایط را برای یادگیری دانش‌آموز فراهم می‌کند. دانش‌آموز باید احساس نیاز کند و بچه‌ها از مدرسه لذت ببرند و دانش‌آموز احساس کند وقتی به مدرسه می‌آید به بخشی از نیازهایش پاسخ داده می‌شود.

مدیرکل سابق آموزش و پرورش شهر تهران در پایان گفت: یکی از آسیب‌های بزرگ معلمان این است که زود از یادگیری فاصله می‌گیرند و محفوظاتی در ذهنشان دارند که تبدیل به زره پوش می‌شود و موضوعات جدید را نمی‌پذیرند ما معلمان باید همیشه باید یادگیرنده باشیم تا بتوانیم تسهیلگر یادگیری باشیم.

محسن بهارلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این مراسم گفت: آموزش و پرورش به جهت سلامت و مسؤولیت‌پذیری نیروی انسانی، غنی است.

وی با بیان اینکه پذیرش مدیریت شجاعت می‌خواهد، گفت: مدیر باید امورات بسیار پیچیده، متنوع و چند وجهی آموزش و پرورش را رصد کند و در موضوعات کلان باید مجموعه را متعادل نگه دارد.

پایان گزارش/


مراسم تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش تهران و عدم دعوت از صدای معلم

یکشنبه, 11 آذر 1397 22:54 خوانده شده: 837 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
پروانه تقی زاده 1397/09/12 - 08:27
"مسئله تعلیم و تربیت و فرهنگ به دور از سیاست‌ و بده و بستان‌های سیاسی"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پس چرا تمام انتصابات سیاسی است؟!چرا نیروهای توانمند و شایسته بسیاری از قرار گرفتن در جایگاه شایسته و حضور در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها محرومند؟!پس چرا انجمن اسلامی معلمان شهرری تمام پست ها و سمت های شورای معاونین نواحی یک و دو شهرری را تصرف نموده؟!
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1397/09/14 - 23:40
آقای فولادوند یکبار سر میز ناهار خوری زمانی که اداره کل شهرستان ها بودند از من پرسیدند که میری معاون یکی از مناطق بشی؟!با اینکه سطح خودم رو در حد مسوولیت یکی از نواحی ری میدانستم به ایشان گفتم اگر شهرری باشد بله...و از اینکه مدیرکلی سکاندار اداره کل شهرستان ها شده که شناخت حداقلی رو روی توانمندی پرسنل خودش داره و فقط وابستگیهای تشکیلاتی رودر نظر نمیگیره خوشحال شدم و تا حدودی شرمنده ی نقدهایی که به انجمن اسلامی معلمان قبلاً داشته ام شدم...اما متأسفانه همین پیشنهاد خودشان را هم فراموش کردند...و من بی انگیزه تر از قبل در سیستمی ماندم که شایسته سالاری و قرار گرفتن افراد در جایی که باستناد سوابق و رزومه و توانمندی شایستگی آن را دارند یک توهم است...الان ری یک که کلاً رو هواست و ری دو هم به یک مدیری از استان بوشهر واگذار شده و در هر دو ناحیه انجمن اسلامی معلمان شهرری مداخله ی آشکار داره!!این وضعیت آموزش و پرورش قبله ی تهران است!!
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/09/12 - 10:52
حقتون هست تا شما باشی دیگه چاپلوسی نکنی اون همه دستمال کشیدی برای مدیر جدید مصاحبه کردی حالا دستمال های فراوان برلی روحانی و جهانگیری و عارف که جای خودش داره عاقبت دستمال کش همینه
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/12 - 15:16
خب بالاخره عمرها کوتاهه و همه دوست دارن رئیس و وکیل و وزیر بشن... هر چند ماه تغیییرات لازمه. بعهله
پاسخ + 0 -4 --
حامد کمیلی 1397/09/12 - 16:56
بعضی از دوستان فرصت پیدا کردن که عملکرد ضعیف کشور رو مدام به گردن دولت بیندازند و مدام طرفداران دولت رو سرزنش کنن آقای پور سلیمان و هر شخص دلسوز کشور برای پیشرفت کشور به دولت اعتماد کردن
اما بعد اینکه خدا رو شکر شر فولادوند از سر شهرستانها کم شد مرد دروغگو که فقط مدعی بود
حالا باید شهر تهران منتظر پیاده شدن افراد ناتوانی از اتوبوس های شهرستانها بشه من با چشم خودم تبعیض در شهرستانها رو دیدم کسانی که انتقالی میخاستند و نتونستن بگیرن و افرادی که با سفارش اومده بودن گرفتن کسانی که اهل لرستان بودند هم ارتقاء پیدا کردند و هم انتقالی
خدایا بخاطر کم کردن شر فولادوند از اداره کل شهرستانها ازت مننونم
پاسخ + 0 0 --
کیانی 1397/09/12 - 20:54
آمار دقیق بده چند نفر از معاونین و روسای ادارات شهرستان های تهران لر هستند؟!
پاسخ + 0 0 --
علی نیا 1397/09/12 - 23:06
جناب شماخودت ازکدوم اتوبوس پیاده شدی؟تهران اکثریت اش شهرستانی هستند میگی نه،آخرهفته برودم خروجی های تهران.عجله نکن اداره کل شهرستانهاروبعدازفولادوندخواهیم دید.اگه صیدلوتونست مخالف هاشوتحمل کنه .درضمن این چرندیات روکه نوشتی بدون آمار،یاوه گویی بیش نیست.
پاسخ + +1 -1 --
ح _م 1397/09/12 - 17:17
ببین چقدر تهران پایتخت کشور بدبخت شده که امثال فولادوند باید بیان بین این همه معلم و مدیر و ادم کاربلد تو تهران مدیر کل بشه مدیر کل ببین اش چقدر شور شده ! بده وبستون سیاسی هم باید حساب وکتاب داشته باش
پاسخ + 0 0 --
علی نیا 1397/09/12 - 23:14
تاکورشودهرآنکه نتوانددید.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/13 - 11:57
تو خودت از اطرافیان فولادوندی قراره پست بگیری یا گرفتی نگران نباش مزد سینه چاک کردنت را بزودی میگیری
پاسخ + +3 -2 --
ناشناس 1397/09/12 - 19:58
من که دلم خنک شد کسیکه برای دفاع از دولت سایت درست کرده و شبانه روزی مشغول تمجید از روحانی هست به مراسم دعوت نمیشه
پاسخ + +1 -2 --
ناشناس 1397/09/13 - 17:38
دولت فاسد و پورسلیمان ورشکسته باید یه مقاله با این عنوان نوشته بشه
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1397/09/14 - 12:02
ورشکسته آنانی هستند که در این نهاد فرهنگ ساز فعالیت می کنند و بی تفاوتی و ویروس خنثی بودن در رگ و ریشه اشان مبدل به سرطان شده است...گذر زمان و تاریخ نشان میده که این اهتمام بزرگ آقای پورسلیمان و ایجاد این سایت چقدر در ارتقاء فرهنگ مطالبه گری تأثیر داشته و امثال من و شما که جز نق زدن و چیزناله کردن کاری بلد نیستیم کجای کاریم؟!من و شما چقدر به سهم خودمان جهت بهبود وضعیت موجود هزینه ی مادی و مهنوی داده ایم که به خودمان حق میدهیم در ارتباط با انسان هایی با ظرفیتی بالاتر از خودمان این چنین با بی حرمتی صحبت کنیم؟!بزرگش نخوانند اهل خرد که نام بزرگان به زشتی برد.. من و شما در فرصتی که ایشان(جناب پورسلیمان)ایجاد کرده قادر به گفت و گو هستیم و این امکان را آموزش و پرورش با امکانات وسیعی که از بیت المال در اختیار داره و مدیرانش ایجاد ننموده اند بلکه این فرصت را کسی ایجاد کرده که شما ورشکسته نامیدی!!!!اندکی فکر کن که ورشکسته کیه؟!!!!!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
همدانی 1397/09/15 - 19:02
وای به حال مملکتی که مدیر کل پایتخت آن فولاد وند راد باشد.....
پاسخ + 0 0 --
حسنی وند 1397/09/16 - 21:54
انتصاب مبارکی است

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور