چاپ کردن این صفحه

" صدای معلم " به این مراسم دعوت نشد

مراسم تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش تهران برگزار شد

گروه گزارش/

مراسم تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش تهران و عدم دعوت از صدای معلم

هم زمان با این تغییرات ؛ صدای معلم به عنوان نخستین رسانه رسمی در گزارشی نوشت : ( این جا )

" یک مقام آگاه در وزارت آموزش و پرورش از دخالت برخی از نمایندگان مجلس در این عزل و نصب ها خبر داد .فولادوند :  وظیفه معلمان، رسانه‌ها و فعالان صنفی است که کمک کنند تا مسئله تعلیم و تربیت و فرهنگ به دور از سیاست‌ و بده و بستان‌های سیاسی باشد تا بر اساس قانون به طراحی برنامه‌های خلاقانه در طراز شهر تهران بپردازد

در حالی که خبرنگاران و اصحاب رسانه در آموزش و پرورش برای برخی از کارهای جزیی و یا سطحی که بیشتر جنبه " نمادین " دارند به مراسم و نشست ها دعوت می شوند اما تاکنون مشاهده نشده است که خبرنگاران در چنین مجامعی حضور داشته باشند .

آن چه نیاز است تا جامعه و افکار عمومی در این زمینه بدانند چرایی این عزل و نصب ها و شفاف سازی در مورد آن ها است . "

با این حال امروز از خبرنگاران حوزه آموزش و پرورش برای شرکت در این مراسم دعوت به عمل آمده بود هر چند اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران از " صدای معلم " برای حضور در این مراسم دعوتی نکرده است .

« صدای معلم » در هفته های اخیر انتقاداتی را به عملکرد اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و نیز شهرستان های تهران مطرح  کرده بود .

« صدای معلم » در انتقاد از عملکرد اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران نوشت : ( این جا )

مهر ماه سال 96 ، « محمدرضا پوردستمالچی » از کلیه مدیران و معاونین آموزشی مدارس تهران ( هر دبیرستان 2 نفر ) برای شرکت در ضیافت نهار در مجتمعی مجلل واقع در خیابان ملاصدرا دعوت می کند و آخر کار یک پکیج تبلیغاتی در اختیار آن ها قرار می دهد .

همین فرد که از مشاوران معروف کنکور می باشد دوشنبه 4 تیرماه  در اردوگاه منظربه ( شهید باهنر ) وزارت آموزش و پرورش برای روسای ادارات مشاوره سراسر کشور سخنرانی می کند . ( این جا )

یکشنبه 29 مهر 97 مدیرکل آموزش پرورش شهر تهران به اتفاق کلیه روسای مناطق و مشاورین به میزبانی یکی از موسسات معروف کنکور سفر یک روزه تهران تا کاشان را اجرا نمودند.

« صدای معلم » در این زمینه از مسعود ثقفی رئیس روابط عمومی شهر تهران توضیح خواست اما ایشان در مورد این موضوع اظهار بی اطلاعی می کند .

یکی از مسئولان واحد بازرگانی موسسه گاج به صدای معلم می گوید که این موسسه میزان مدیران آموزش و پرورش در هفته گلاب گیری کاشان در اردیبهشت ماه سال جاری بوده است . "

پس از این گزارش ؛ « مسعود ثقفی » در این مورد جوابیه ای را در " تلگرام " برای صدای معلم ارسال کرد اما این رسانه عنوان کرد که جوابیه باید رسمی باشد .

رئیس روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران به جای ارسال جوابیه قانونی همان چند خط را برای « یک کانال تلگرامی » ارسال کرد و این در حالی بود  که کانال مربوطه اساسا خبر و یا گزارش قبلی صدای معلم را کار نکرده بود .

اما آن چه برای ما مورد پرسش و ابهام است این است که چگونه یک رسانه نسبت به این گونه تغییرات مدیریتی غیرشفاف و غیرمستند اعتراض و انتقاد می کند و خواهان پاسخ وزیر آموزش و پرورش می شود اما مدیر کل سابق آموزش و پرورش شهر تهران که رفتنش حالت " عزل " داشته است در این نشست از عملکرد و کارنامه مدیریتی خویش حتی دفاع هم نمی کند .

البته اگر حرفی برای گفتن باشد !

خبر را به نقل از پرتال اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران بخوانید :

فولادوند: از اعتماد آقای بطحایی تشکر می‌کنم و امیدوارم با همت همکارانم، پاسخی شایسته‌ به این اعتماد بدهم.

مراسم تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش تهران و عدم دعوت از صدای معلم

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران ،عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش تهران در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، اظهار کرد: امروزه آموزش و پرورش به عنوان اصلی‌ترین نهاد اجتماعی و زمینه‌ساز توانایی در نسل حاضر و آینده است، آموزش و پرورش می‌تواند با تربیت افراد آگاه و پرورش نیروی کار تخصصی، پیگیر توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و وحدت سیاسی، اجتماعی و ارتقای مدیریت مؤثر داخلی و رشد و توسعه پایدار باشد.

فولادوند اظهار کرد: به تربیت نیروی آگاه و متخصص، نیاز داریم به همین دلیل توجه به آموزش و پرورش به تعبیر رهبر معظم انقلاب وظیفه کل جامعه و دستگاه‌ها است چرا که ایشان به صراحت هر نوع هزینه کردن در این نهاد را سرمایه‌گذاری و رسیدن به آموزش و پرورش آینده‌ساز می‌دانند.

فولادوند عنوان کرد: آموزش و پرورش شهر تهران به عنوان قلب آموزش و پرورش ایران علاوه‌ بر همکاری بین اعضای اصلی خود یعنی خانه و مدرسه، نیازمند همراهی و همدلی بخش‌های مختلف نظام است. امروز مطالبه مردم از آموزش و پرورش یاد دادن خواندن و نوشتن نیست و مطالبه آنها برخورداری مدارس از آموزش با کیفیت است.

وی عنوان کرد: در این فضای مطالبه‌گرانه و تنوع سلایق، محدودیت منابع انسانی، محدود بودن مشارکت مردم در تأمین هزینه‌های آموزش و پرورش و اتکای بیش از حد به منابع دولتی، آموزش و پرورش شهر پیچیده ای مانند تهران، نیازمند حرکت بر مدار قانون و پرهیز از هرگونه شتاب‌زدگی و برنامه محوری است.  رئیس روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران به جای ارسال جوابیه قانونی همان چند خط را برای « یک کانال تلگرامی » ارسال کرد و این در حالی بود  که کانال مربوطه اساسا خبر و یا گزارش قبلی صدای معلم را کار نکرده بود

فولادوند افزود: باور دارم قطار آموزش و پرورش شهر تهران بر ریل برنامه‌های کارشناسی تنظیم شده است و به همکارانم اطمینان خاطر می‌دهم که با دقت و حساسیت و بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب و برنامه‌های ارائه شده از سوی وزیر آموزش و پرورش به مجلس شورای اسلامی این قطار به حرکت خود ادامه دهد و با بررسی وضع موجود و شناسایی فرصت‌ها و تهدیدها، برنامه‌های اصلاحی و مکمل را اجرا کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران تصریح کرد: آموزش و پرورش سرمایه نسل امروز و فردای ماست و در آموزش و پرورش کیفی سهم مردم در اداره امور مدارس و تولید و اجرای برنامه‌های آموزشی بالا می‌رود. آموزش و پرورش تهران باید متعلق به مردم، دانش آموزان و معلمان باشد و وظیفه معلمان، رسانه‌ها و فعالان صنفی است که کمک کنند تا مسئله تعلیم و تربیت و فرهنگ به دور از سیاست‌ و بده و بستان‌های سیاسی باشد تا بر اساس قانون به طراحی برنامه‌های خلاقانه در طراز شهر تهران بپردازد.

فولادوند ادامه داد: امیدوارم آن رفتن و این آمدن منشاء خیر و خدمت به مردم و تربیت نسل در طراز جمهوری اسلامی باشد.

مراسم تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش تهران و عدم دعوت از صدای معلم

عباسعلی باقری مدیرکل سابق آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این مراسم اظهار کرد: اگر هر کشوری و سازمانی می‌خواهد نجات پیدا کند، یک راه بیشتر ندارد و آن توجه به تربیت است و منظور از تربیت، توجه به علم است.

وی با بیان اینکه اگر می‌خواهید وضعیت ۲۰ سال آینده کشور را ارزیابی کنید، آموزش و پرورش را در زمان حال مورد توجه قرار دهید، ادامه داد: خانواده و آموزش و پرورش دو رکن اصلی تربیت هستند و خانواده مهم‌تر است؛ باید ۲۵۵۵ روز اول زندگی فرزندان را دریابیم و این در خانواده شکل می‌گیرد.

باقری اضافه کرد: در بحث آلودگی هوا افراد می‌دانند که نباید با خودروی تک سرنشین در شهر تردد کنند اما چرا انجام می‌دهند چون دانش و آگاهی هست اما تربیت نیاز دارد. آن چه برای ما مورد پرسش و ابهام است این است که چگونه یک رسانه نسبت به این گونه تغییرات مدیریتی غیرشفاف و غیرمستند اعتراض و انتقاد می کند و خواهان پاسخ وزیر آموزش و پرورش می شود اما مدیر کل سابق آموزش و پرورش شهر تهران که رفتنش حالت " عزل " داشته است در این نشست از عملکرد و کارنامه مدیریتی خویش حتی دفاع هم نمی کند

مدیرکل سابق آموزش و پرورش شهر تهران گفت: باید معلم ابتدایی را مربی کنیم تا مهارت‌هایی که دانش‌‌آموزان نیاز دارند را ارائه دهند و از سوی دیگر دانش‌‌آموز باید احساس نیاز به کسب دانش داشته باشد.

وی با بیان اینکه کسی که یادگیرنده نیست نمی‌تواند یاد دهد، تصریح کرد: یکی از آسیب معلمان این است که زود از یادگیری فاصله می‌گیرند؛ باید معلمان مهارت‌های یادگیری را بلد باشند و به دانش‌آموزان منتقل کنند.

باقری ادامه داد در آموزش و پرورش شهر تهران تلاش کردیم معلم ابتدایی توانمند شود و دستگاه‌های مختلف معلمان را آموزش دهند.

وی افزود: کشور ما وقتی آباد می‌شود که خانواده‌ها و آموزش و پرورش آبادی داشته باشیم. معلمان می‌توانند شرایط یادگیری را تسهیل کنند معلم مربی و تسهیلگر است و شرایط را برای یادگیری دانش‌آموز فراهم می‌کند. دانش‌آموز باید احساس نیاز کند و بچه‌ها از مدرسه لذت ببرند و دانش‌آموز احساس کند وقتی به مدرسه می‌آید به بخشی از نیازهایش پاسخ داده می‌شود.

مدیرکل سابق آموزش و پرورش شهر تهران در پایان گفت: یکی از آسیب‌های بزرگ معلمان این است که زود از یادگیری فاصله می‌گیرند و محفوظاتی در ذهنشان دارند که تبدیل به زره پوش می‌شود و موضوعات جدید را نمی‌پذیرند ما معلمان باید همیشه باید یادگیرنده باشیم تا بتوانیم تسهیلگر یادگیری باشیم.

محسن بهارلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این مراسم گفت: آموزش و پرورش به جهت سلامت و مسؤولیت‌پذیری نیروی انسانی، غنی است.

وی با بیان اینکه پذیرش مدیریت شجاعت می‌خواهد، گفت: مدیر باید امورات بسیار پیچیده، متنوع و چند وجهی آموزش و پرورش را رصد کند و در موضوعات کلان باید مجموعه را متعادل نگه دارد.

پایان گزارش/


مراسم تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش تهران و عدم دعوت از صدای معلم

یکشنبه, 11 آذر 1397 23:54 خوانده شده: 596 دفعه

در همین زمینه بخوانید: