صدای معلم

" روزی متفاوت در دانشگاه فرهنگیان ؛ الهیار ترکمن برای مناظره نیامد "

مدیر صدای معلم ضمن انتقاد از سیاست های شورای عالی انقلاب فرهنگی و وضعیت دانشجو معلمان در دانشگاه فرهنگیان : مطابق سند تحول بنیادین " معلم حرفه ای " با " معلم تمام وقت " هیچ گونه سنخیت و تطابقی ندارد

گروه گزارش/

مناظره در دانشگاه فرهنگیان و پردیس شهدای مکه در مورد طرح معلم تمام وقت و معلم حرفه ای و سند تحول بنیادین

مطابق اعلام پیشین بسیج دانشجویی پردیس شهدای مکه  ( این جا ) قرار بود امروز نشست مناظره بین « ابراهیم سحرخیز » و « علی الهیار ترکمن با موضوع " معلم تمام وقت " برگزار شود .

همان گونه که انتظار می رفت معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در این نشست حضور پیدا نکرد .

همین وضعیت موجب شد تا معاون آموزش متوسطه در زمان وزارت حاجی بابایی بدون اشاره به عدم حضور الهیار ترکمن شروع به انتقاد از وضعیت موجود و نیز دفاع از سند تحول بنیادین نماید .

مناظره در دانشگاه فرهنگیان و پردیس شهدای مکه در مورد طرح معلم تمام وقت و معلم حرفه ای و سند تحول بنیادین

در ابتدا « صدیقی » مسئول بسیج دانشجویی پردیس به نقش بی بدیل دانشجو معلمان در تحولات دانشگاه فرهنگیان و نیز آینده آموزش و پرورش اشاره کرد و تاکید کرد که هیچ کسی جز دانشجو معلمان برای آن ها دل نخواهد سوزاند .

صدیقی از تغییر رویکردهای بسیج های دانشجویی به سمت " تخصص محوری " نام برد و ورود به سند تحول بنیادین و مشکلات و چالش های آموزش و پرورش را سیاست های دائمی این نهاد دانست .

ایشان بر شکل گیری گفت و گو و مباحثه به صورت مستمر در محیط دانشگاه فرهنگیان تاکید کرده و گفت تا زمانی که شکاف بین نسل دهه 60 و دهه 90 از طریق و گفت و گو پر نشود هیچ گونه تحولی در آموزش و پرورش و جامعه شکل نخواهد گرفت .

سحر خیز به موضوعات مختلفی مانند " تاریخچه سند تحول بنیادین "  ، " هدایت تحصیلی " ، " گسترش بی حد و حساب مدارس غیرانتفاعی " ، " سیاست های خرید خدمات آموزشی " ، " کنکور و عدالت آموزشی " ، " جایگاه مشاوره و مشاوران " ، " تضعیف دانشگاه فرهنگیان " ، " سامان دهی نیروی انسانی " و سرانجام به " معام تمام وقت " اشاره کرده و سخنرانی مفصلی را ارائه کرد .

سحرخیز در چند مورد از صدای معلم و مدیر آن در نشست نام برد و از حضور تنها رسانه و خبرنگار آموزش و پرورش در این نشست تشکر و قدردانی کرد .

اشاره معاون سابق آموزش متوسطه به برخی مسائل مطروحه در صدای معلم و مواضع آن موجب شد تا علی پورسلیمان پس از هماهنگی با میزبان نشست موضوعاتی را مطرح کند .

مناظره در دانشگاه فرهنگیان و پردیس شهدای مکه در مورد طرح معلم تمام وقت و معلم حرفه ای و سند تحول بنیادین

نقطه آغازین سخنان مدیر صدای معلم انتقاد از سیاست های شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد دانشگاه فرهنگیان و انتقاد از اجحاف در زمینه حقوق قانونی دانشجو معلمان بود که با تشویق های ممتد آنان رو به گردید .

پورسلیمان از عدم حضور معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در جمع دانشجو معلمان به شدت انتقاد کرده و عدم حضور قبلی ایشان در رادیو گفت و گو برای مناظره با مدیر صدای معلم در مورد طرح معلم تمام وقت را نشانه ترس ایشان از حضور در مجامع عمومی و نوعی توهین به افکار عمومی و معلمان دانست .

( مشروح سخنان ابراهیم سحر خیز و مدیر صدای معلم منتشر خواهد گردید . )

استقبال دانشجو معلمان از این نشست بسیار خوب و بالاتر از حد انتظار بود اما از حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه خبری نبود .

« صدای معلم » از مسئولان پردیس شهدای مکه به ویژه آقای صدیقی مسئول بسیج دانشجویی برای فراهم کردن چنین فضایی در محیط آموزش و پرورش تشکر و قدردانی می کند .

مناظره در دانشگاه فرهنگیان و پردیس شهدای مکه در مورد طرح معلم تمام وقت و معلم حرفه ای و سند تحول بنیادین

پایان گزارش/


مناظره در دانشگاه فرهنگیان و پردیس شهدای مکه در مورد طرح معلم تمام وقت و معلم حرفه ای و سند تحول بنیادین

سه شنبه, 13 آذر 1397 14:22 خوانده شده: 599 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 -8 --
باربد 1397/09/13 - 14:48
آقای الهیار بی کار نیستند که وقتشان را بیهوده هدر دهند
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/09/13 - 18:47
معلمان و دانش آموزان هم بی مقدار نیستند که عمرشان را با حیله های کثیف امثال ایشان (از جمله طرح معلم تمام وقت) هدر دهند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/13 - 21:52
این نظر باعرض معذرت اوج جهالت یک فرد را میرساند ما داریم از اموزش و پرورش صحبت می کنیم اساسا فلسفه اموزش و پرورش شرکت در بحث ها و مناظرات علمی و مرتبط با تعلیم و تربیت و سیاتگذاری های مربوط به معلم هست معاون و وزیر باید اهل مناظره باشند اموزش و پرورش بدون مناظره اساسا فاقد معناست این کامنت واقعا از اون حرفها بود من خودم به شدت منتقد پورسلیمان هستم و معتقدم ایشان ادم پررویی هست که هرگز به دلیل حمایت از این دولت معذرت خواهی نکرده است ولی در این مورد حق با پور سلیمان هست معاونی که در مورد طرح هاش قادر به مناظره و دفاع نیست باید اماج شدید ترین انتقادات قرار بگیرد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/14 - 17:39
آقای الهیار آنقدر بیهوده است که کاری از دستش بر نمی آید ....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/14 - 17:44
اینها چرا همه چیز را به سال 98 حواله میدهند مگر الان چه اشکالی دارد اگر میخواستند کاری بکنند همین الان انجام میدادند یعنی میخواهند معلمان را کمی مشغول کنند دویست درصد تورم است چون قسمت همه چیز دوبرابر شده است وسه برابرو الهیار ترک من هم عروسک خیمه شب بازی بیشتر نیست گوش به فرمان بالادستی هاست
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/14 - 17:44
اینها چرا همه چیز را به سال 98 حواله میدهند مگر الان چه اشکالی دارد اگر میخواستند کاری بکنند همین الان انجام میدادند یعنی میخواهند معلمان را کمی مشغول کنند دویست درصد تورم است چون قسمت همه چیز دوبرابر شده است وسه برابرو الهیار ترک من هم عروسک خیمه شب بازی بیشتر نیست گوش به فرمان بالادستی هاست
پاسخ + +5 -1 --
کردزنگنه 1397/09/13 - 15:08
آقای الهیارازاذناب نوبخت است ومأموریت داردآموزش وپرورش رابه سمت خصوصی سازی بکشاندوسهم آ.پ راازبودجه عمومی کمتروکمترکرداند.تفکربازاری ایشان به مقوله تعلیم وتربیت باعث شده آموزش وپرورش هرروزکم رمق ترازقبل شود.کاهش شدیدمنزلت ومعیشت معلمان،تراکم بیش ازحددانش آموزان درکلاسها،آسیبهای اجتماعی دانش آموزان،فروش خدمات آموزشی،طرح های غیرکارشناسی معلم تمام وقت و...‌گوشه ای ازخیانتهای مثلث ...
نوبخت-بطحایی-الهیاراست.
پاسخ + +4 0 --
دبیر م 1397/09/13 - 15:24
متاسفانه معلم مدرسه و دانش اموز بحال خود رعا شده اند!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/15 - 17:24
واقعا هم
پاسخ + +4 -1 --
محسن 1397/09/13 - 15:42
نهاد رياست جمهوري در هفته گذشته 20 درصد حقوق كاركنانش را افزايش داد . الهيار تازه حقوقش زياد شده وقت ندارد.
پاسخ + +5 0 --
دهقان 1397/09/13 - 19:45
بنده به عنوان دبیرآموزش وپرورش اعتراف می کنم بیشترین خدمت راباکمترین دستمزدبرای این حکومت انجام داده ام وبابت اینکارپشیمان وخجالتم.
-خجالتم بابت آلوده کردن ذهن پاک ومعصوم کودکان سرزمینم؛آلودن ذهن باچیزهایی که خودبه زوردرذهنم کاشته بودند.باورهای خرافی که خود،اکنون،کوچکترین اعتقادی به آنهاندارم.
-استفاده ازروش های ظالمانه مقایسه ای-تنبیهی برای فروکردن آنچه ازمابهتران ازقبل دیکته کرده بودندومن بایدباثمن بخس وبهای ناچیز،آنهارادرذهن نوباوگان فرومی کردم.
-شرمسارم ازاینکه مطالب نگاشته شده درموردعدل وعدالت ومساوات وبرابری وبرادری وقناعت و...
راکه توسط افرادی خاص همچون حدادعادل نگاشته شده بودندرابه ضرب زوردرذهن کودکان فروکردم واینک می بینم این شعارهاعملابرای دیکران است وازمابهتران بابی عدالتی تمام،خودوخانواده وفرزندانشان رابرمناصب متعددگمارده اندوهمچون زالوبابیعدالتی وتبعیض سرمایه های عمومی راغارت کرده اند.احساس می کنم یک آلت دست ومزدورکم حیره ومواجبی بوده ام که سالهامسیررابرای غارت کشورم ومردمان شریفش هموارکرده ام.

من یک معلم شرمسارپشیمانم
پاسخ + +3 0 --
دبیر دلسوز 1397/09/13 - 20:24
جناب آقای الهیار شما به لحاظ ساختار اداری مربوط به سازمان دیگری هستی بنابراین با تمام وجودت هم اگر بخواهی ازشرایط معلمان خبر نداری چون وزارت آموزش و پرورشی نبوده اید...پس بزرگواری بکن برو کنار وقت تعلیم و تربیت مملکت را مگیر!
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1397/09/13 - 21:59
امروز روحانی در مراسم نمایشی استقبال در شاهرود با صدای بلند گفت ما 20 درصد حقوق کارمندان را اضافه می کنیم هورا در برابر تورم 300 درصدی 20 درصد که برای حقوق دو میلیونی که حتی 300 هزار تومان هم نمیشود زمان احمدی نژاد 25 درصد به حقوقهت اضافه شد این بابا این 20 درصد رو خیلی هنر بزرگی میددنه واقعا اینا شعور مرذم رو در حد یک بچه کودکستانی پایین اوردند پور سلیمان خجالت بکش واقعا معنای خجالت رو میدونی چیه؟ روزی صد بار داشتی برای روحانی تبلیغ می کردی و مشغول کوبیدن احمدی نژاد بودی احمدی نژاد صد هزار برابر از این ادم بهتر بود فقط یک مورد بگو که در این مورد روحانی بهتر از احمدی نژاد بود که نخواهی توانست پس معذرت خواهی کن مطمئن باش معذرت خواهی کنی نه تنها چیزی از ارزشت کم نمیشه که حتی ارزشمندتر هم خواهی شد منم دیگه ازت انتقاد نخواهم کرد
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/09/13 - 22:24
سلام

دوست عزیز ناشناس

چیزهایی که شما این جا می نویسید از جنس " نقد " نیستند و محتوای اکثریت آن ها تکراری است .

اما به جهت احترام به حق " آزای بیان " منتشر می شوند .

ضمنا بنده از سخن مخالف ترس و هراسی ندارم .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/13 - 23:24
اینکه روحانی امروز در مراسم استقبال میکه 20 درصد اضافه کرذم حرف امروز روحانی بود پس تکراری نیست
پاسخ + 0 0 --
سیف 222 1397/09/14 - 18:46
آقای پور سلیمان چرا معلمان را گول زدید تا به روحانی رای دهند؟!!! چرا؟ شبها آسوده میخوابی؟!!
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/09/14 - 21:45
آقای سیف 222

سلام

1- این نوع گفتمان نوعی توهین به معلمان است .

همگان خرد و شعور دارند و خودشان تصمیم می گیرند .

بنده حتی مخالف وزارت آقای بطحایی بودم .


2- کسانی باید آسوده نخوابند و پاسخ گو باشند که مدیریت و قدرت و ثروت در دست شان است و عملا کاری برای اصلاح امور مملکت انجام نمی دهند و از رو به رو شدن واقعی با مردم هراسان و گریزانند .


پایدار باشید .
پاسخ + +4 -2 --
شاکی 1397/09/14 - 08:03
در کنار این موضوع که فقدان حضور معاون پشتیبانی در محافل نقد و گفت و گو اصلاً قابل دفاع نیست اما چند نکته نیز حائز توجه است:
1)این آقای سحر خیز که اینک به اینگونه محافل و اهمیت رسانه اقبال نموده اند،زمانی که خود سوار بر اسب قدرت بودند،چگونه عمل نموده اند؟!!
2)چرا بسیج دانشجویی این امکان را در دانشگاه داشته که این محفل را برنامه ریزی کند و سایر تشکل های صنفی یا دانشجویی غیروابسته این امکان را نداشته اند؟!و یا به جای پرداختن به این موضوعات به سهمیه خواهی از قدرت مشغولند؟!
3)جای آن داشت به جای آقای سحر خیز هماورد مناسب تری جهت مناظره با ایشان انتخاب شود،بعنوان مثال چرا خود آقای پورسلیمان که شفافیت و استقلالشان از آقای سحرخیز مبرزتر است بعنوان یکی از طرفین مناظره دعوت نشده و فقط بعنوان نماینده رسانه حضور داشته اند؟!
4)روابط عمومی وزارتخانه که میتواند در این زمینه ها موثرتر عمل کند چرا چنین منفعل است؟!این موضوعات کم اهمیت تر از مانورهای توئیتری است؟!
پاسخ + 0 0 --
Bob 1397/09/19 - 20:44
Hi, i think that i saw you visited my website so i came to “return the favor”.I
am trying to find things to enhance my website!I suppose its ok
to use a few of your ideas!!
/

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا از نظر شما دخالت شورای عالی انقلاب فرهنگی در امور آموزش و پرورش از نوع " تخصصی " است ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور