صدای معلم

ضبط خبرنگاری مدیر صدای معلم را بردند ، پاک کردند و سرانجام تحویل دادند .... عبدالرسول عمادی اصلاح طلب هم تماشاگر !

دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی ؛ تافته ای جدابافته از آموزش و پرورش ؟ باز صد رحمت به دانشگاه فرهنگیان !

گروه گزارش/

گزارش صدای معلم از نشست دانشجویی در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

همان گونه که پیش تر آمد ( این جا ) ؛ امروز دوشنبه 26 آذرماه به دعوت مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نشستی با حضور دانشجو معلمان در محل سالن علامه جعفری این دانشگاه و عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش و سرپرست آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش برگزار گردید .

عمادی با تاخیر یک ساعته در این مراسم حضور یافت .

گزارش صدای معلم از نشست دانشجویی در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

سرپرست آموزش متوسطه مانند ابراهیم سحرخیز در پردیس شهدای مکه ( این جا )  عمده سخنان خود را به سند تحول بنیادین و عدم اجرای آن و نیز موانع آن پس از ابلاغ در سال 1390 اختصاص داد و این در حالی بود که پرسش های دانشجویان از جنس دیگری بود .

در ابتدا بیان شد که دانشجویان می توانند پرسش های خود را به صورت کتبی ارسال کنند با این حال تعدادی از حاضران به صورت شفاهی پرسش های خود را مطرح کردند .

« حیدری » از ادوار مجمع اسلامی دانشگاه شهید رجایی انتقاداتی را نسبت به وضعیت آزادی تشکل ها در این دانشگاه بیان کرد .

گزارش صدای معلم از نشست دانشجویی در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

ایشان به موضوع بازداشت نجات بهرامی و نیز آزادی ایشان و برخورد وزیر آموزش و پرورش اشاره نمود .

سخنان ایشان با تشویق های بی وقفه دانشجو معلمان همراه بود .

یکی از دانشجو معلمان به عدم اعمال مدرک تحصیلی معلمان اشاره کرده و از مسئولان وزارت آموزش و پرورش انتقاد کرد که چرا جلوی دانش افزایی حرفه ای و شغلی معلمان را سد کرده اند .

یکی دیگر از دانشجویان در مورد معلم تمام وقت پرسش کرد .

عمادی در پاسخ گفت که این موضوعات ارتباطی با حوزه کاری ایشان ندارد و از حاضران خواست که در مورد مسائل تخصصی آموزش و پرورش و معلمان پرسش کنند .

گزارش صدای معلم از نشست دانشجویی در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

سرپرست آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در ادامه از دانشجو معلمان درخواست کرد تا به گونه ای صحبت نکنند که فضا بسته شود .

ایشان همچنین از حاضران درخواست کرد سوالات به گونه مطرح شوند که وی و مسئولان دیگر آموزش و پرورش بتوانند دوباره در آینده در این گونه مجامع حضور پیدا کنند .

علی پورسلیمان ؛ مدیر صدای معلم از عمادی سوال کرد که اگر این قانون و نیز ممنوعیت هم زمان تحصیل و آموزش برای معلمان ساری و جاری است چگونه است که وزیر آموزش و پرورش در عین وزیر بودن دانشجوی دوره دکتراست ؟

عمادی بلافاصله پاسخ داد که از این موضوع اطلاعی ندارد . مدیر صدای معلم در ادامه وضعیت دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی را به " پادگان " تشبیه کرده و از انفعال وزیر آموزش و پرورش و مسئولان این دانشگاه انتقاد کرد

یکی دیگر از دانشجویان در مورد مافیای کنکور پرسش کرد .

عمادی در پاسخ مسئولیت را متوجه وزارت ارشاد ، صدا و سیما ، ناشران ، مجلس و سایر دستگاه ها کرد و گفت که حدود 90 درصد رشته های دانشگاهی نیازی به کنکور ندارند و سازمان سنجش چند سال است که باید فهرست این رشته ها و دانشگاه ها را اعلام کند اما به وظایف قانونی خود عمل نکرده است .

او تاکید کرد که انواع مافیا در آموزش و پرورش شکل گرفته است و آخرین آن مافیای " مشق شب " است .

در این هنگام مدیر صدای معلم از عمادی پرسش کرد که مرجع صدور مجوز برای ناشران کتاب های کمک آموزشی کیست و آیا یک پای اصلی مافیا در وزارت آموزش و پرورش نیست ؟

سرپرست آموزش متوسطه در پاسخ گفت که به این ها وزارت ارشاد مجوز می دهد .

این سخنان عمادی در حالی بیان می شود که علیرضا کمرئی مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش  3 آذرماه  سال جاری در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان درباره ی نظارت بر اجرای ممنوعیت برگزاری آزمون در مدارس گفته بود :

" در مصوبه   ۸۲۸  شورای عالی آموزش و پرورش آمده است ساماندهی کتاب های کمک آموزشی توسط معاونت آموزش است در صورتی که مولفین کتاب هایی را متناسب با شرایط دانش آموزان و آموزش و پرورش تالیف کرده باشند باید به سازمان پژوهش بدهند، آنان بررسی می کنند و اگر تایید کنند در سامانه قرار می دهند . "

گزارش صدای معلم از نشست دانشجویی در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

در پایان این نشست مدیر صدای معلم درخواست وقت برای 5 دقیقه صحبت از مجری مراسم کرد .

پورسلیمان از وضعیت فرهنگی و جو شدید امنیتی در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی انتقاد کرده و گفت :

" من در پردیس شهدای مکه حضور  پیدا کردم . سخنران آقای ابراهیم سحرخیز بود . با این که مجری بسیج دانشجویی بود اما به راحتی انتقادات خود را بیان کردم .

انتقادات من به مراتب صریح تر بود اما کسی  به من تذکری نداد .

این جا به من می گویند اگر می خواهی به عنوان خبرنگار حضور پیدا کنید باید مجوز بگیرید .

آقای یزدانی مسئول کمیته انضباطی دانشگاه و نیز معاون فرهنگی موکدا به من دائما تذکر می دهند که آیا شما مجوز ورود به این دانشگاه را دارید ؟

آیا اصلا مجوز برای ضبط حرف ها را دارید .... مدیر صدای معلم از عمادی سوال کرد که اگر این قانون و نیز ممنوعیت هم زمان تحصیل و آموزش برای معلمان ساری و جاری است چگونه است که وزیر آموزش و پرورش در عین وزیر بودن دانشجوی دوره دکتراست 

حتی موقع ورود به این دانشگاه برخوردهای شدید و موهنی با من صورت گرفت .

مدیر صدای معلم در ادامه وضعیت دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی را به " پادگان " تشبیه کرده و از انفعال وزیر آموزش و پرورش و مسئولان این دانشگاه انتقاد کرد .

مسئول کمیته انضباطی و معاونت فرهنگی دانشگاه خطاب به مدیر صدای معلم گفتند که شما دانشجو نیستید و نمی توانید به صحبت کردن ادامه دهید .

پس از آن که سخنان مدیر صدای معلم نیمه تمام ماند در مراجعت به جایگاه خویش متوجه شد که ضبط خبرنگاری که روی سن قرار داده بود نیست .

پس از اعتراض مدیر صدای معلم عنوان شد که کسی از این قضیه خبر ندارد و همه این ها در حالی بود که عبدالرسول عمادی تنها نظاره گر این صحنه ها بود و حتی لبخندی بر لبان وی نقش بسته بود .

گزارش صدای معلم از نشست دانشجویی در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

پس از حدود 5 ساعت توقف در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی سرانجام ضبط خبرنگاری مدیر صدای معلم عودت داده شد در حالی که فایل مراسم پاک شده بود .

علی رغم دعوت کتبی مجمع اسلامی دانشگاه ، « عظمتی » در این نشست حضور نیافت .

پایان گزارش /


گزارش صدای معلم از نشست دانشجویی در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

دوشنبه, 26 آذر 1397 22:06 خوانده شده: 6130 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 -1 --
Al 1397/09/26 - 22:28
تو دیگه کی هستی پورسلیمان؟ خیلی شجاعت به خرج دادی. درود بر شرافت تو. خوشحالم که سالم از آنجا بیرون آمدی. اما اینحا ایران است اگه شب یه سراغت آمدند و بردنت چه کار می توانی بکنی؟ عملا هیچ کاری نمیشه کرد. حتی اگر نعشت هم فردا پیدا بشه باز هم کاری از کسی بر نمیاد. امنیت جانی و فیزیکی من تو هیچ تضمینی وجود ندارد. یاد آر ز شمع های مرده یاد آر ...
یاد آر از آنهایی که در زندان از اعتصاب غذا جان دادند، اعدام شدند ... پوسیدند ...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/27 - 05:05
خبر تاسف انگیری بود
اما
اصلاح طلبان اصیل در محدودیت و...اصلاح طلبان بدلی و ضعیف هم در صحنه و...
پاسخ + +4 -3 --
حسین رمضان پور 1397/09/26 - 22:54
درود بر جسارت و اهتمام بالای جناب پور سلیمان.
دوران تربیت معلم همیشه برای بنده خاطرات تلخ و شیرینی را تداعی می کند که ما دانشجویان رشته هنر تربیت معلم شهید بهشتی مشهد ؛ در نبرد با محدودیت های پادگانی آن مرکز ؛ همیشه جدال ها و معرکه هایی را پشت سر گذاشتیم که منجر به گزینشی شدن ۱۴ نفر از یک کلاس ۱۷ نفره و انفصال از خدمت شش ماهه سه نفر دیگر در موقع فارغ التحصیلی شد ؛ تا با چشم های گریان و قلب هایی اندوهناک روانه کلاس های درس و شروع کار معلمی گردیم.

دانشجو معلمان واقعا در سرکوب های پادگانی همیشه مورد ظلم قرار گرفته و می گیرند و حتی از اطلاق نام دانشجو در برخی موارد نیز محروم اند. از این که صدای آن ها شده اید سپاسگزارم و از شما دوست بزرگوار کمال امتنان و قدردانی را دارم.
پاسخ + +2 -1 --
کرامت رنجبر دستنایی 1397/09/26 - 23:20
درود بر جناب پورسلیمان
کم کم داره صدای پای زمستانی سرد و بی رحم در راه است دورانی از اختناق و خفقان از تذکر به وزیر و توبیخ ایشان زنگ خطر دورانی سخت به صدا در امده
پایدار باشید.
پاسخ + +3 0 --
بوشهر 1397/09/27 - 09:28
عمادی نه تنها اوضاع آشفته وزارتخانه را آشفته تر کرده بلکه با انتصاب فامیل بیسوادش در پست مدیرکلی آموزش وپرورش بوشهر وحمایت همه جانبه از ادامه کار وی اوضاع اداره کل استان را هم به فلاکت رسانده.قابل ذکر است که کرمی از خویشان نزدیک عمادی واحتمالا از زمره دامادهای به شرط پست است.
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1397/09/27 - 12:09
اساسا جذب معلم از طریق دانشگاه فرهنگیان و مشابه آن، توجیهی ندارد. یک زمان، افراد دانشگاه دیده به دلیل وضعیت مناسب بازار کار،رغبتی به شغل معلمی نداشتند و دولت مجبور بود نیروهای مورد نیاز خود را در تربیت معلم ، آموزش بدهد. اما در حال حاضر انبوه دانش آموختگان ارشد و دکتری بیکار،حاضرند شغل معلمی را انجام بدهند.البته فضای پادگانی دانشگاه فرهنگیان میراث همان زمان است، زمانی که تصور می شد،مدارس را باید با خشونت اداره کرد و لاجرم،نیاز به تربیت معلم در فضای خشک و خشن بود.
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1397/09/28 - 01:30
تحلیلیست ناقص و غیرجامع
اگر برای اکثریت هم باشد، این تحلیل برای همگان نبوده و نیست و نخواهد بود!!
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/09/27 - 13:21
پاسخگو بودن مسئولان کشورایران به خصوص درآ.پ به طنزشبیه است این فضای خفقان آورجزبا حرکت های متحدانه ی فرهنگیان در مطالبه گری وعدم پذیرش کارهای غیرموظف درست نخواهدشد نباید فریب جلسات پاسخگویی هم اندیشی ودیگرنام هایی که ازآن ها توسط مسئولان استفاده می شود رابخوریم فقط اتحدواونه بزرگ به بیگاری
پاسخ + +2 -2 --
ناشناس 1397/09/27 - 18:40
خوب این که آقای پورسلیمان به محیط دانشگاه شهید رجایی رفته و آن‌جا را از نزدیک دیده‌اند. برادر گرامی آقای پورسلیمان! این دانشگاه هزینه‌های خود را از وزارت آموزش و پرورش تأمین می‌کند، اما وابستگی به این وزارت‌خانه را عار می‌داند! نیمی از ظرفیت این دانشگاه در اختیار دانشجویان آزاد است که هیچ ارتباط و تعهدی به وزارت آموزش و پرورش ندارند. جناب وزیر تکلیف این دانشگاه را مشخص کنند. به نظرم واگذاری آن به وزارت علوم بهترین راه باشد.
پاسخ + 0 -1 --
ميترا ملك شاهي 1397/09/29 - 11:34
بنام قلم ً، استاد پور سليمان بند بعنوان دانشجو از شما كه فردي فرهنگي هسيتن سوالي دارم آيا نشست دانشگاه شهيد رجايي كنفراس خبري با خبرتگان بود كه شما بنا نوشته خودتان پشت ميكرفون رفتين و از زبان دانشجويان حرف زديد مگر ما دانشجويان زبان نداريم كه حتي شما هم از طرف ما حرف مي زنيد . مطلب بعدي اينكه شما بايد بعنوان خبر نگار چرا بدون مجوز و يا بدون مجوز روابط عمومي اقدام به حضور كرديد .
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/09/29 - 12:18
سلام

خانم ملک شاهی

1- کسی که گفته و خامه کلام خویش را با " قلم " آغاز می کند نخستین و بدیهی ترین موضوعی را که باید به آن باور داشته باشد آزادی قلم و بیان است به خصوص در یک محیط آکادمیک و علمی .


2- برای این نشست از بنده دعوت شده بود هر چند خبرنگاران برای ورود و تهیه خبر به لحاظ قانونی مشکلی ندارند .


3- به نکته خوبی اشاره کردید .

اگر که دانشجویان ( اکثریت ) زبان داشتند و مطالبه گر بودند این همه فضای خفقان و استبداد بر آن حاکم نبود .

ضمنا بنده با هماهنگی پشت تربیون رفتم اما این که جه کسی دستور قطع میکروفون را داد شما لابد بهتر می دانید !


« صدای معلم » به جد خواهان عذرخواهی مسئولان و پاسخ این دانشگاه است .
در غیر این صورت پرونده این بی حرمتی باز خواهد بود و روند پی گیری ادامه خواهد داشت ....


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/30 - 10:49
میترا خونت را کثیف نکن پیرزن میشوی. یک کمی به خودت رحم کن شما دانشجو نیستی بلکه دانش حو هستی دانش را با همه چیزش میجوی و قورت میدهی
پاسخ + 0 0 --
هما 1397/10/02 - 20:17
بهتر بود لااقل پشت اسم یک خانم خودتان را معرفی نمی کردید و دست کم با نام میر پا به میدان می گذاشتید؟
در ضمن شما که خود را دانشجوی این دانشگاه معرفی می کنید چرا از داوطلبین صحبت نشدید که صدایتان را بشنویم؟
پاسخ + +1 0 --
شاکی 1397/09/30 - 13:22
چه انتظاری داریم ما از این حضرات فرصت طلب!!در سیستم ستادی آموزش و پرورش اصولگرا و اصلاح طلب نداریم فقط فرصت طلب ومنفعت طلب داریم!!هرکس از چیزی دفاع یا حمله میکند فقط بخاطر منافع خودش است!!همین افرادی که برای نجات بهرامی ضجه میزنند چرا در موارد متعدد نقض حقوق شهروندی در آموزش و پرورش سکوت اختیار میکنند؟!!همه در تشکل ها و سیستم ستادی و دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر و ...دنبال صیانت از منافع خود هستند و افراد با شرفی همچون آقای پورسلیمان در این حوزه کیمیا هستند...
پاسخ + +1 0 --
داود 1397/10/01 - 16:51
باسلام وعرض ادب جناب پور سلیمان این واکنش ها هزینه مطالبه گری وپرسشگری وصدای معلمان خاموش ودر پابلیک بودن ا ست وبه قول مولوی در داستان طوطی وبازرگان :هرکه داد او حسن خود را در مزاد صد قضای بد سوی او رو نهاد چشمها وخشمها ورشکها برسرش ریزد چو اب از مشکها دشمنان او را زغیرت می درند دوستان هم روز گارش می برند. مستدام باشید.
پاسخ + 0 0 --
حسنی 1397/10/08 - 16:07
مسائلی که بچه های مجمع در جلسه مطرح میکردند بحثای سیاسی بود و به آموزش و پرورش خیلی ربط نداشت. حداقل به مهمونی که دعوت کرده بودند مربوط نبود.آقای پور سلیمان هم اصلا دانشجو نبودند و بودنشون در جلسه ی دانشجویی و اون حرفاشون اصلا موضوعیت نداشت.
پاسخ + 0 0 --
مهدی 1397/10/12 - 19:30
سلام جناب پورسلیمان، خداقوت.
بنده چهارسال در دانشگاه تربیت دبیر تحصیل کردم. حدس میزنم این جمله ی شما مبنی بر پادگانی بودن دانشگاه بی مبنا و ناشی از عدم اطلاع شما از وضعیت دانشگاه و یا اطلاعات کانالیزه ی شما از جریانی خاص است. خواهش میکنم به دانشگاه بیایید- البته با مجوز!- و در دانشگاه قدم بزنید و نشریات دانشگاه را تورق کنید.
دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در قیاس با دانشگاه فرهنگیان فضای آزاداندیشانه تری دارد.

اینکه به شما گفته اند باید برای سخنرانی مجوز بگیرید هم امر عجیبی نیست. نه تنها شما، بلکه هر فرد دیگری برای ورود و سخنرانی در دانشگاه باید مجوز بگیرد. با بیان این جملات به دانشگاه تهمت زدید.
پاسخ + +1 0 --
حسن 1397/11/19 - 14:08
مدیریت فعلی دانشگاه شهید رجایی این دانشگاه را به گند کشیده. رییس دانشگاه بعد از سالها کار در این دانشگاه به زور دکترایش را از جایی گرفت، پس از ریاست یک شبه استاد تمام شد!!!!! سوء استفاده از مقام تا این حد علنی وقاحت میخواهد. حالا غیر علنی هایش را ما نمیدانیم.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور