صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

مدیر صدای معلم در نشست رسانه ای : آیا سازمان نهضت سوادآموزی پس از 39 سال هنوز درگیر اثبات فلسفه وجودی خویش برای ارائه به افکار عمومی است ؟!

باقرزاده : معماری این نشست با بنده است که چه چیزهایی به نظر می رسد لازم است اطلاع رسانی کنم مگر آن که سوال بپرسند

گروه گزارش/

همان گونه که پیش تر آمد ( این جا ) نشست رسانه ای رئیس سازمان نهضت سوادآموزی به مناسبت هفته نهضت سوادآموزی در محل سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد .

نخستین رسانه که برای " طرح پرسش " ثبت نام کرده بود « صدای معلم » بود .

« علی پورسلیمان » در آغاز ضمن اشاره به برخوردهای موهن صورت گرفته نسبت به این رسانه در تاریخ دوشنبه 26 آذرماه که در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی رخ داد از سکوت و انفعال وزیر آموزش و پرورش در مورد مدیران زیرمجموعه خویش انتقاد کرده  و از بطحایی به صراحت خواست تا تکلیف و جایگاه رسانه ها را در این مجموعه مشخص کند .

مدیر صدای معلم از وزیر آموزش و پرورش خواست تا به جای شوآف های رسانه ای کاری کند تا خبرنگاران و رسانه های به ویژه مستقل بتوانند آزادانه و به راحتی به رسالت های رسانه ای و حرفه ای خویش عمل کنند .

پورسلیمان ضمن انتقاد از بی نظمی و تاخیر در این نشست رسانه ای خطاب به رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت :

نشست حدود ساعت 20 / 10 شروع گردید . حدود 5 دقیقه مراسم آغازین بود و شما هم 34 دقیقه سخنرانی کردید .

در این نشست ها مسئولان به جای صحبت باید پاسخ گوی عملکرد خویش و مدیریت زیرمجموعه خویش باشند .

مشروح پرسش و پاسخ صدای معلم و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی تقدیم شما می گردد .

گزارش صدای معلم از مشکلات سازمان نهضت سوادآموزی و پرسش های آموزش دهندگان

صدای معلم :

با عرض سلام و تشکر خدمت شما.

آقای باقرزاده اسم این نشست، نشست رسانه ای است. وقت شما نود دقیقه است با ده دقیقه تاخیر حضور پیدا کردید پنج دقیقه هم مراسم آغازین بود سی و چهار دقیقه هم شما صحبت کردید. من نمی دانم این نشست رسانه ای پرسش و پاسخ است یا نشست سخنرانی.

می خواستم به عنوان مقدمه خدمتتان عرض کنم چون شما گفتید متفاوت می خواهید صحبت کنید بنده هم یک مقدار متفاوت صحبت می کنم. من می خواستم  اشاره ای به جایگاه رسانه در آموزش و پرورش داشته باشم . جایگاه رسانه در آموزش و پرورش تعریف نشده است .

 برخوردی که با بنده در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی کردند در سایت صدای معلم منتشر کردم. از دوستان می خواهم این گزارش را مطالعه کنند . به نظر من به عنوان یک معلم جایگاه رسانه تعریف نشده و امیدوارم وزیر آموزش و پرورش به جای شوآف های رسانه ای وضعیت رسانه را در آموزش و پرورش را ارتقاء و بهبود ببخشد .

سوال اول من این است چرا باید مربیان پیش دبستانی و معلمین حق التدریسی بدون آزمون استخدام شوند ولی آموزش دهندگان مطابق گفته‌های شما در صورت دریافت کد پرسنلی نیز وزارت آموزش و پرورش ملزم به استخدام و تبدیل وضعیت آنها نیست!؟

چرا حضرتعالی در جمع آموزش دهندگان استان قزوین در تعریف واژه «مستمر» قطع همکاری را بیش از دو سال عنوان ولی در استان آذربایجان غربی ابتدا همین جمله را بیان اما سپس تصحیح و به یک سال وقفه کاهش دادید؟

بسیاری از آموزش دهندگان تصور می‌کنند که با توجه به درج واژه «نیاز » در مصوبه سال ۹۵ ، وزارت آموزش و پرورش قصد دارد این مصوبه را تنها در برخی از استان های محروم اجرا نماید از اجرای کامل آن در سراسر کشور شانه خالی نماید، نظر شما در این باره چیست؟

 گزارش صدای معلم از مشکلات سازمان نهضت سوادآموزی و پرسش های آموزش دهندگان

چرا با وجودی که حضرتعالی خود را نماینده و وکیل‌ مدافع حقوق صنفی آموزش دهندگان می‌ دانید ولی در میدان عمل معاونت‌های سوادآموزی استان ها علی رغم حضور در شورای معاونین استان ها با توجه به تفویض اختیاری که از مرکز معاونت پژوهش و برنامه‌ریزی و تأمین نیروی انسانی وزارت برای تأمین نیرو داده شده گام مثبتی در تبدیل وضعیت آموزش‌ دهندگان برنمی‌دارند؟

چرا با وجودی که جنابعالی تنها مرجع اطلاع ‌رسانی به آموزش دهندگان را واحدهای سوادآموزی معرفی نمودید ولی این واحدها بالاخص معاونت های سوادآموزی پاسخگویی به سوالات و رفع ابهامات پیرامون تبدیل وضعیت آنان را تنها در حیطه وظایف مؤسسات طرف قرارداد می‌دانند؟

 

باقرزاده :

درست می فرمایید جناب آقای پورسلیمان با ده دقیقه تاخیر آمدم. من از ساعت شش و چهل دقیقه در اداره بودم دوستان گفتند بمانید تا جمع بشوند. دلیلی برای تاخیر وجود نداشته است. مقدمه هم طبیعی است. من سی و چهار دقیقه سخنرانی نکردم ، گزارش دادم. در بخش های  مختلف و عددهای مختلف که اطلاع رسانی بشود از باب این که وقت گرفته نشود.

این که چرا بقیه آن گروه ها بدون آزمون استخدام می شوند و آزمون شوندگان باید آزمون بدهند این متن قانون است ، قانون گذار باید پاسخ بدهد من مجری قانون هستم.

همه تلاشم را کردم که همه شرایط این افراد یکسان باشد ولی این اتفاق نیفتاد و جلسات متعددی در کمیسیون آموزش تحقیقات تشکیل شد آنجایی که من دعوت شدم نسبت به این حق اصرار کردم و گزارش یشان را دادند.

این که مستمر چگونه است . مستمر را قانونگذار این گونه تعریف کرده که دو نفر و به بالا در آن فاصله ای که برای استخدام تعریف شده فعالیت داشته باشد.

 به نظر من تناقضی نبوده بین عرضم در قزوین که گفتم دو سال و بالاتر یعنی اگر دو سال وقفه باشد و بالاتر، توقف محسوب می شود و فکر می کنم در فارس یا در آذربایجان بود که عرض کردم بیش از یک سال که شامل دو سال می شود که اگر بوده اشتباه لفظی بوده ، قصدم این نبوده که دو اطلاع متفاوت بدهم ، اشتباه در تلفظ بوده است.

گزارش صدای معلم از مشکلات سازمان نهضت سوادآموزی و پرسش های آموزش دهندگان

چرا استان ها همکاری نمی کنند . تا الآن هیچ دستورالعملی برای نحوه همکاری استان ها اعلام نشده است تکلیفی برای آنها هم تعیین نشده است. جلساتی که در سطح ملی برای تدوین پیش نویس آئین نامه اجرایی الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف گذاشته شده و همچنین صورت جلساتی که مرکز نیروی انسانی با استان ها امضا کردند تصریح کرده اند که وضعیت آموزش دهندگان به صورت متمرکز در سازمان، تکلیف شان روشن می شود. الآن در حال تکمیل اطلاعات شخصی شان هستند و به محض این که اطلاعات شان کامل شد و جمع بندی شد ما به تفکیک استان ها و بر اساس شاخص هایی که در آن آئین نامه پیش بینی خواهد شد اطلاعات لازم را در اختیار مرکز نیروی انسانی و اداره کل امور اداری وزارتخانه قرار می دهیم ؛ لذا این که تکلیفی برای معاونت های استان ها تعیین نشده که آنها پاسخگو باشند یا کاری را انجام بدهند اما پاسخ دادن و حل و فصل مسائل شان و رسیدگی به مشکلات شان جزء وظایف شان است که این کار را دارند با جدیت انجام می دهند و مسئله خیلی خاصی وجود ندارد. به جز این که ما در سازمان هم کار گروه ویژه ای تشکیل داده ایم برای رسیدگی به سوابق شغلی افرادی که ادعا می کنند کار کرده اند اما سوابق شان در سیستم نیست.

آنها باید مستنداتی را ارائه بکنند و یک کارگروه ویژه داریم و هر هفته جلسه داریم برای رسیدگی به این ادعاها و الا مبنای ما در مورد همکاری افراد و میزان همکاری آنها اطلاعاتی است که از حدود ده سال گذشته در سامانه متمرکز سازمان در شهرستان ها و استان ها ثبت و ضبط شده است.

در ادامه زمانی که یکی از خبرنگاران پرسش خود را مطرح کرد مدیر صدای معلم خطاب به رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت :

شما عملکرد سازمان نهضت سوادآموزی را باید در فاصله زمانی 96 تا 97 بیان کنید اما در گزارش مکتوب و نیز صحبت های خود به عملکرد 39 ساله اشاره می کنید و هر سال هم دارید این کار را انجام دهید ؟!

این موید این گزاره نیست که این سازمان هنوز درگیر اثبات فلسفه وجودی خویش برای ارائه به افکار عمومی است ؟

 گزارش صدای معلم از مشکلات سازمان نهضت سوادآموزی و پرسش های آموزش دهندگان

پاسخ آقای باقرزاده :

اول این که این " باید " را شما گذاشتید . من نشست خبری گذاشتم اطلاع رسانی کنم . معماری این نشست با بنده است که چه چیزهایی به نظر می رسد لازم است اطلاع رسانی کنم مگر آن که سوال بپرسند .

قصدم این نیست که وقت دوستان را بگیرم .

من تاکید می کنم 34 دقیقه سخنرانی نکردم . اطلاعات و گزارش تقدیم شما کردم .

آن مکتوبات هم هست که اصحاب رسانه راحت تر استفاده کنند پرینت گرفتند و داده اند .

بقیه دوستان مکتوب را بیشتر تشخیص داده اند .

پایان گزارش/

پیاده سازی و ویرایش : زهرا قاسم پور دیزجی


 گزارش صدای معلم از مشکلات سازمان نهضت سوادآموزی و پرسش های آموزش دهندگان

پنج شنبه, 13 دی 1397 ساعت 14:25 خوانده شده: 371 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 -1 --
مرادبیگی 1397/10/13 - 17:11
اگر آیین نامه هنوز مشخص نیست ، سازمان نهضت سوادآموزی بر چه اساس دارد مدارک جمع آوری می کند.
مثلا اگر در آیین نامه بگویند که افراد نباید دست چپ باشند ، شما باید دوباره از استان ها راجع به این مورد سرشماری کنید؟
چرا طفره می روید؟
نمایندگان کمیسیون هم بارها اشاره کرده اند که ما از کار نهضت سر در نمی آوریم و باید در نهایت سازمان شما تکلیف ما را در بحث آمار و اطلاعات مشخص کند و و به ما و وزارت تحویل دهد.
ما فقط طبق دستور این قانون را برای شما تصویب کردیم.
بقیه موارد با ما نیست.
وزارت هم از گنگ بودن فعالیت سازمان و آموزش دهنده هاست که نمی دانند چگونه جلو بروند.
شما که خودتان وزارتی هستید.
خوب می دانید حرف اول و آخرشان چیست!
در باب گزارش هم باید بگوییم که طرف حساب شما رسانه ها هستند، کسانی که خبرها را می خوانند و از این دست گزارش ها هر روز پرند و از همه مهم تر می دانند برای مصاحبه با چه نهادی و برای چه مسئله ای دعوت شده اند.
بهتر بود واقعا وقت کشی نمی شد تا سوالات بیشتر و تخصصی تر پرسیده شود.
پاسخ + +2 0 --
مرادبیگی 1397/10/13 - 17:12
حتی پیام تبریک آقای بطحایی هم نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است.
ما که حفظ شدیم شما را نمی دانم.

البته طبق گفته شما میزبان و معمار شمایید.
زور شما بر مهمان می چربد.

گرچه رسانه ها سوالات خاصی هم از شما نپرسیدند و نمی توانند بپرسند!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/10/14 - 18:34
سلام
احسنت بر شما
مسلما شما نهضتی نیستید
ولی به نکات خوبی اشاره کردید
پاسخ + +3 0 --
ابراهیم الف 1397/10/13 - 19:43
آقای باقرزاده...به یک سوال پاسخ بدین...در اداره کل ها معاونت سواد آموزی دقیقاً چه کاری انجام می دهند؟!که اینقدر نسبت به حضور یک کارشناس که پایین ترین ودون ترین جایگاه ممکن در سیستم اداری است در تشکیلات خود مخالف میکنند...اما با حضور بانوان جوان کاملاً موافق هستند؟!چه میگذرد در معاونت سواد آموزی برخی اداره کل ها...گویی حریم سلطان شده برخی معاونت ها!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/10/13 - 21:49
.... معاونت های سوادآموزی بالاخره مشخص می شود.
بذارید این دوره بگذرد.. .
همین افراد هم به خودشان چنان می بالند که انگار پادشاه عربستانند.
پاسخ + 0 0 --
فرهادی 1397/10/13 - 21:54
آقای پورسلیمان
سلام
سوالات شما که جواب ندارد!
چرا پرسیدید اصلا؟!
برای چی اصلا رفتید؟
شما مگر نمی دانستید که اینگونه بی پاسخ شما را بدرقه می کنند؟
شما را چه به نهضت سوادآموزی
اگه می دونستی اینا پیرند
دیگه لب موتند
حافظه ندارند که
برای همینه که یه حرف را هزاربار می زنند
پاسخ + 0 -2 --
قربانی 1397/10/13 - 21:40
باز هم ما نفهمیدیم بالاخره تعریف مستمر چی شد!
خدا ما را نجات دهد

چقدر بد است که عاقبت و آینده ما افتاده دست شماها.
دیگه داریم نعوذ بالله به قدرت خدا شک می کنیم.
بنده هاش از خودش بیشتر بر سر ما زورند
آقای بطحایی خواهشا آیین نامه را تدوین کنید
ما را خلاص کنید
پاسخ + +1 -1 --
مریم 1397/10/13 - 21:47
آقای باقرزاده
کدام رسانه از شما گزارش خواستند که شما گزارش دادید؟
مگر رسانه ها نیامده بودند که از شما مصاحبه کنند؟
چرا شما قبل از اینکه سوال بپرسند ،شما برایشان روضه خواندید؟
می خواستید به حال ما گریه کنند یا قصد دیگری داشتید؟
چرا سعی دارید اینقدر راجع به فعالیت های نهضت توضیح دهید؟
معاونت توسعه و پشتیبانی وزارت اینقدر شفاف سازی نمی کند که شما اصرار دارید اینقدر توضیح دهید که کار می کنید!
پاسخ
طاها و یاسین 1397/10/13 - 23:05
آفای دکتر
سلام
یعنی چی اشتباه تلفظ بوده
شما می دانید با روح و روان ما چه کنید؟
اعصاب ما را نابود می کنید.
مگر سر همین تلفظ ها و ابهام در تعریف یک کلمه نبود که ما تا امروز بلاتکلیفیم
چرا هیچ وقت از تلاش هایتان در کمیسیون اخباری منتشر نکردید؟
الان میگویید تلاش کردیم
من حرف رهبرم را گوش کردم و به لطف خدا دو بچه دارم .دو سال وقفه من برای همین است .
مجبور می کنید آدم مسائلی را بگوید که لازم نیست.
چرا هر بار حرفی می زنید؟
کارگروه تشکیل شده که شما مستمر را تعریف کردید؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/10/14 - 01:07
شما مطمئنی که حرف رهبرت را گوش کردی؟ یا حرف دلت را؟
پاسخ + 0 0 --
طاها و یاسین 1397/10/14 - 18:33
این چه حرفیه؟
بالاخره هر شخصی دلش میخواد مادر بشه و پدربودن را حس کنه.
ولی اگر مسئولین حمایت نکنند واقعا سخته.
من عذرم موجه هست که وقفه دارم.
شاید مثل من زیاد باشند.
دلیل نمی شود که ما را کنار بگذارند.
شرایط نهضت را که خود دکتر می دانند!!!!
هر روز یه خبر جدید می شنویم.
کسی می تونه بفهمه که چقدر توی عذابیم؟!!!!

اگه بخوایم حرف بزنیم که هزار ایراد از ما در میارید
ما چکار کنیم خب؟!!!!!
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1397/10/14 - 00:42
از خدا میخواهم
به واسطۀ تبانی نهضت و فامیل دوستی
به واسطۀ تبانی نهضت و شاگرد دزدی
به واسطۀ تبانی نهضت و قفل بودن سیستم
به واسطه تبانی نهضت و امتحان جهاد دانشگاهی
به واسطه تبانی نهضت و امتحان انحصارشده
به واسطه تبانی نهضت و انحصارطلبی
به واسطه تبانی نهضت و شیطان بخیل
...
به واسطه تبانی نهضت و ضد العلم لایحل منعه
به واسطه تبانی نهضت و غیرشایسته سالاری
به واسطۀ تبانی نهضت و نظام وظیفه
به واسطه تبانی نهضت و محدود کردن زمان
به واسطه تبانی نهضت و جهل
به واسطه تبانی نهضت و ظلم
عذابی دردناک از سوی خدا تا پایان سال 97 نازل شود
ادامه دارد ....
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/10/14 - 00:43
ادامه از قبل
به درک که به چه جرمی نمیگذارند به فلان بیسواد آموزش دهم؟!

لعنت خدا بر این سیستم که برای وضعیت فردی بیسواد مدتی پیش مراجعه کردم! امروز 13 دیماه پرینت آن را خواستم ندادند! از چه می‌ترسند این ترسوهای بزدل بدبین! مگر دریافت پرینت یا گزارش تعیین وضعیت چه خطری برای آنان دارد! در حالی که آنرا برای جایی میخواستم که بدانند طرف دیپلمه نیست! چون زالو به بیسوادان میچسبند نه برای خدمت به آنان بلکه برای خدمت به خود!
عرضه و هنر این را ندارند که چون من یکماهه بیسوادی را به مرحلۀ خواندن و نوشتن برسانند و آنان را چند ماه علاف خود میکنند و زیانهای بزرگی با این سوادآموزیشان به آنها میرسانند!
در پایان خود را مبرا میکنند و مقصر را دولت و مجلس میکنند!! در جامعه ای که رفع ستم از ستمدیده‌ای فراموش شود و امربه معروف و نهی از منکر رخت بربندد چگونه مشمول عذاب آشکار و پنهان الهی نمیگردد!!
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/10/14 - 01:01
اینان اگر اهل امتحان دادن بودند شایسته است که تمامی آپ و نهضت از حق التدریس و نهضتی و پیمانی و قراردادی و خرید خدمتی و رسمی و غیررسمی و محلی و بومی و غیر بومی و نورچشمی و ضریب بازنشسته و رتبه بندی نشده و کاکل زری و وزیر و ابن وزیر و ... آزمونی عمومی و اختصاصی دهند!! نه چون طبل تو زرد خود را بینند! و صرفاً به تجربه نازند در حالی که در گرداب جهل و عدم خلاقیت خود، در حال دست و پا زدن و تباهی بیت المالند!
این چه شیعه‌ای است که بر تعصّب و اصرار بر خطای اهل سنّت تازند در حالی که خود به نحوی از انحاء به این عیب معیوبند!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد مدت زمان تعطیلات تابستانی مدارس در ایران چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور