صدای معلم

صدای معلم گزارش می دهد : " در طول تاریخ این وزارتخانه ساختار و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش 28 بار تغییر کرده است "

دفتر امور زنان از وزارت آموزش و پرورش حذف می شود

گروه گزارش/

کوچک سازی سازمانی در آموزش و پرورش و حذف دفتر امور زنان

از اولتیماتوم سازمان مدیریت و برنامه ریزی به وزارت آموزش و پرورش برای کوچک سازی ساختار تشکیلاتی حدود یک سال می گذرد .

فرصت سازمان مدیریت و برنامه ریزی در ابتدا 15 روز بوده است .

با جدی تر شدن بحران " کمبود معلم " به تازگی انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی با بیان اینکه ساماندهی داخلی بر عهده آموزش و پرورش است گفته است بخشی از کمبودها ناشی از اشکالات ساماندهی داخلی آموزش و پرورش است؛ از نظر ما باید ۲۵ درصد کادرآموزشی آموزش و پرورش در مشاغل مدیریت، معاونت و مربی‌گری حضور داشته باشد ولی الان ۳۳ درصد است. در حالی که در سیستم اداری و مدیریتی و از جمله وزارت آموزش و پرورش هنوز موضوع عزل و نصب مدیران فاقد زیرساخت هایی بر مبنای شایستگی های حرفه ای و مدیریتی است و بحث دخالت افراد و نهادهای بیرونی و غیرمتخصص در سامانه مدیریتی این وزارتخانه کاملا قوی و آشکار است ؛ آیا تغییراتی به نام کوچک سازمانی و یا عباراتی معادل آن بدون تامین شرایط لازم و کافی خواهد توانست وزارت آموزش و پرورش را در مدار حرفه ای و ذاتی خویش قرار دهد

معاون رییس جمهور با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش باید این نیروها را آزاد کند و سر کلاس بفرستد، ادامه داد: قرار نیست آموزش و پرورش هر طور عمل کرد، هزینه عملکرد آن را دولت پرداخت کند.

علی الهیار ترکمن معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش فروردین ماه سال جاری درباره وضعیت ادغام معاونت‌ها در آموزش و پرورش در راستای کوچک‌سازی ساختار تشکیلاتی گفته بود :

 بر اساس مصوبه‌ای که در دولت اعلام شده است، آموزش و پرورش باید به عنوان یکی از وزارتخانه‌ها موضوع ادغام معاونت‌ها را مورد توجه قرار دهد و بر اساس این مصوبه تصمیم گرفته شده تا ۵ معاونت در وزارت آموزش و پرورش داشته باشیم.

با این حال این موضوع منتفی شده است هر چند مسئولان وزارت آموزش و پرورش تاکنون دلیلی برای تغییر مصوبه دولت در این وزارتخانه اعلام نکرده اند .

پس از ادغام مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی در دفتر وزارتی و تاسیس"  مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش " حالا نوبت به " دفتر امور زنان " رسیده است .

در این راستا ، وزیر آموزش و پرورش درخواستی را مبنی بر حذف این دفتر و تبدیل آن به " مشاور " به امور اداری و استخدامی ارائه کرده است .

کوچک سازی سازمانی در آموزش و پرورش و حذف دفتر امور زنان

هم زمان با انتخابات سال 96 و نیز پس از آن مسئولان وعده داده بودند که 30 درصد پست های مدیریتی در آموزش و پرورش به زنان واگذار گردد .

با این حال و پس از گذشت بیش از یک سال تنها 6 تا 7 درصد مدیریت های ارشد و میانی آموزش و پرورش در اختیار زنان است .

مطابق با اعلام مسئولان این وزارتخانه بیش از نیمی از پرسنل ( حدود 54 درصد ) وزارت آموزش و پرورش را زنان تشکیل می دهند .

در حال حاضر در ادارات کل آموزش و پرورش استان ها یک مشاور به همراه یک کارشناس و در سطح مناطق یک مشاور در امور زنان فعالیت می کند .

حال پرسش این است که آیا چابک سازی فقط در سطح ستاد باقی خواهد ماند و یا چابک سازمانی به سطوح پایین تر هم خواهد رسید .

علاوه بر این و مهم تر از این ها ؛  در طول تاریخ این وزارتخانه ساختار و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش 28 بار تغییر کرده است .

کوچک سازی سازمانی در آموزش و پرورش و حذف دفتر امور زنان

با این حال به اذعان علی زرافشان معاونت سابق آموزش متوسطه در گفت و گویی که با صدای معلم داشت ( این جا ) ؛ این تغییرات نتوانسته است رضایت سازمانی را ایجاد کند  .

در حالی که در سیستم اداری و مدیریتی و از جمله وزارت آموزش و پرورش هنوز موضوع عزل و نصب مدیران فاقد زیرساخت هایی بر مبنای شایستگی های حرفه ای و مدیریتی است و بحث دخالت افراد و نهادهای بیرونی و غیرمتخصص در سامانه مدیریتی این وزارتخانه کاملا قوی و آشکار است ؛ آیا تغییراتی به نام کوچک سازمانی و یا عباراتی معادل آن بدون تامین شرایط لازم و کافی خواهد توانست وزارت آموزش و پرورش را در مدار حرفه ای و ذاتی خویش قرار دهد .

تحلیل مدیر این رسانه در مورد این گونه تغییرات و ماهیت آن را می توانید در این جا مطالعه کنید . ( این جا )

پایان پیام/

شنبه, 22 دی 1397 14:50 خوانده شده: 399 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +10 0 --
شاکی 1397/10/22 - 10:49
دفتر امور زنان تا حالا چه باری را از روی دوش آموزش و پرورش برداشته است در سطح وزارتخانه و ادارالت کل و ادارات مناطق!!جز اینکه در هر بخش یکسری نیروی حقوق مفت بگیر مشغول خاله بازی بوده اند و السلام...بفرستیدشون سرکلاس مناطق محروم...فلسفه ی آموزش و پرورش برای خدمت به دانش آموزه و نه حقوق مفت گرفتن یک عده از بیت المال!!
پاسخ + 0 0 --
اسمان 1397/10/25 - 06:45
دقیقا درست گفتن این دوست عزیز
در نفت هم همینطوره ....بی سواد با پشتوانه خانم تندگویان دور هم جمع شدن و فقط دنبال منافع خودشون و اعوان و انصارشون هستن.
خانمتندگویان علیرغم قرابت شناسنامه ای با شهید تندگویان هیچ رنگ و بویی از اخلاق و ایمان و انصاف و ... ندارن و همه زنانی که ایشون برای ارتقاشون تلاش میکنن یا فعال سیاسی اصلاح طلب یا (با عرض معذرت) ....
به قول دوستمون یک مشت خاله زنک دور هم جمع شدن تا به پشتوانه دولت و ساختار سازمانی بتونن حق زنان شایسته و توانا رو تضییع کنن.

تعطیلی این دفاتر قطعاض از سوی کارکنان زن سازمان ها با استقبال مواجه میشه و خانم شجاعی از این میترسن که زنجیره مافیایی که ایشون و همنوعانشون در سازمان ها درست کردن از هم بپاشه.
پاسخ + +7 0 --
شاکی 1397/10/22 - 10:52
عزل و نصب بر مبنای شایسته سالاری خوابیه که تا حالا تعبیر نشده و اساساً شایستگان و نخبگان و مدیران توانمند راهی در بخش های تصمیم سازی و تصمیم گیری نداشته اند و ندارند و برخی از حراست لولو می سازند که نمیذاره و... والا خودشون نمی خوان اگرنه چطور افرادی که پرونده باز رشوه و مسائل مالی و بازداشت و...و...دارند سمت می گیرند اما نخبگان و شایستگان به کار گِل گماشته می شوند؟!
پاسخ + 0 0 --
اسمان 1397/10/25 - 06:48
.... (زارعچیان، کشوری، مرضیه جدا و...) همه به همت خانم تندگویان ارتقا گرفتن و زنان شایسته ومتخصص به حاشیه رانده شدن.
خانم شجاعی هم بهتره بدونه دیگه ملت با این لالایی ها خوابش نمی گیره، اینکه با دم زدن از حقوق زنان و تبلیغ و شعار ... دوستان خودشون رو سر کار بیارن و. زنان خاص با اهداف خاص ارتقا بگیرن و بع منتش رو سر همه زنان بذارن، خانم شجاعی جان حناتون دیگه رنگی نداره
پاسخ + +7 0 --
مریم 1397/10/22 - 12:32
چه خوب که این دفتر که هیچ خاصیت و فایده ای نداشت تعطیل شد و جلو صرف هزینه های بی خود گرقته شد .زمانی خانم احمدی و امروز خانم مینایی پور در این واحد بدون هیچ برنامه ای صرفا بدنبال سیاست زدگی و اتلاف بیت المال و بازی های جناحی و تشکل بازی و ....بودند و هستند . بخش عمده ای از سخن چینی ها و دو بهم زنی ها در ستاد آموزش و پرورش توسط این ستادی های بیکار و پر مدعا مثل خانم احمدی و خانم مینایی پور و ابواب جمعی آنها صورت می گیرد .
پاسخ + 0 0 --
مینا 1397/10/25 - 06:50
کی به داد ما میرسه ؟؟؟ دفتر .... تندگویان رو از نفت جمع کنه ؟؟؟؟؟؟
ایا هیچ مرجعی در کشور نیست که به فجایعی که با نام زنان در این دفاتر صورت می گیره رسیدگی کنه ؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ + +5 0 --
علی 1397/10/22 - 18:22
در سایر ادارات هم مثل جهاد کشاورزی که در هر شهر کوچکی پنجاه تا کادر اداری داره باید حذف شوند در آموزش و پرورش هم ادارات و مدیریت های زائد اصولا نباید ایجاد می گردید بودجه ناچیز آموزش و پرورش توسط همین ادارات بلعیده می شود در حالی که برای آموزش در مدرسه رایانه وجود ندارد در هر اتاق این ادارات حداقل دو رایانه وجود دارد مدیریت منابع از خیلی سالها پیش باید انجام میگرفت تا کشور بیشتر به سامان می شد.
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/10/26 - 18:08
سلام تمام ادارات بابد کوچک شوند دیوان سالاری در کشور موج میزند آموزش و پرورش هم همینطور از دفتر امورزنانوخبری ندارم و اسمس راخیلی کم شنیده ام اما میدانم در هر اداره ای عده ای کار میکنند اما قطعا بیکارند کارشون خروجی ندارد فقط تولید آمار است افتضاح است افتضاح هدر بیت المال
پاسخ + +6 0 --
زينب 1397/10/23 - 04:59
چه بهتر .دفتر امور زنان فقط به فكر منافع شخصي خود بودند و هستند . عملكرد سياسي و انتخاباتي داشتند و دارند. حذف اين دفتر بسيار عالي است. مگر مينائي چه كارد كرد سفر تركيه رفت و در آمد كسب مي كرد از برنامه زنان ، بايد براي هميشه اين دفتر تعطيل شود. جشن سرور بگيرد براي حذف اين دفتر چه اصلاح طلب و چه اصول گرا اين دفتر را پاتوق خود كرده بودند و با قرا دادهاي ..... در آمد كسب مي كردند.
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/10/25 - 07:21
لطفا اینها رو از همه سازمان ها و وزارتخانه ها جمع کنن.
پاسخ + 0 0 --
ایدا 1397/10/25 - 07:51
باید خودشون و نزدیکانشون رو که تو این سالها از بیت المال نهایت استفاده رو داشتن بیرون بندازن و مناصب و ارتقائات و اموالی رو که بصورت اضافه کاری و حق جلسه و حق پست و هزار کوفت و زهرمار دیگه میگرفتن، ازشون پس بگیرن
پاسخ + 0 0 --
شیما 1397/10/25 - 11:52
اره ایدا خانم نظر خوبی دادن
تو این که بهتره هرچه زودتر این دفاتر باید به نفع کشور و زنان تعطیل بشن حرفی نیست ولی خب بعد از تعطیلی این دفاتر و برکناری این افراد تکلیف چیه؟
امثال اینا و خیلی ها در سمتهای دیگری که فقط دارن استفاده میبرن باید ....
باورتون نمیشه ....
پاسخ + 0 0 --
لیلا 1397/10/25 - 12:21
من میخوام به ردی ایدا و شیما هزارهزارتا مثبت بدم ......
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/10/25 - 08:08
تندگویان 6 سال اومده تو وزارت نفت، صنعت نفت....، تورو خدا ی شیر پاک خورده ای اینو...
پاسخ + 0 0 --
شیما 1397/10/25 - 11:48
صدای معلم جان، ی شیر پاک خورده ای چی؟؟؟؟
ی شیر پاک خورده ای بیرونش کنه ؟؟؟؟؟؟
ی شیر پاک خورده ای ....
ی شیر پاک خورده اینو بفرسته خونش کوکوسبزیشو درست کنه ....
ی شیر پاک خورده ای حق ملت محروم و بی پناه رو از امثال اینا بگیره ؟؟؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1397/10/25 - 11:52
سلام

دوست عزیز ناشناس

حرف ها و اتهاماتی که متوجه دیگران می کنید باید مستند و قابل اثبات باشند .

اگر مدارکی دارید ارائه کنید .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/10/25 - 12:12
صدای معلم عزیز الان که دولت و معاونت امور زنان و... همه چی دست خودشونه، کما اینکه ما از اینها شکایت کردیم و حتی به ما نگفتن که حق با ما نیست بلکه پرونده را مسکوت باقی گذاشتن..
به موقعش مدارکی رو که از این دفتر مخوف داریم ارائه و قضایی می کنیم اما زمانی که در مصونیت دولت فخیمه نباشند.
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1397/10/25 - 08:18
خانم .... واسه هر منبری که دوستای مشاور زنانش در وزارتخانه ها دعوتش میکنن چند میلیون میگیره، حساب کیند تو هفته چندجا شیرینی خورون دعوت میشن، تو ماه چند جا و ....
حالا حساب کنید دریافتی این عزیز از افاضات تکراریشون چندبرابر حق الزحمه ی کارگر یا کارمند و معلم ساده است، این فقط بخش قانونی دریافتی اینهاست چه رسد به رانت خواری ها و لابی گری ها و....
مشاورین زنان از همه وزارتخانه ها و دستگاه ها باید تعطیل بشن، دفاتریذ که محیطهای سازمانی رو به لجن زار تبدیل کردن. ما کارکنان زن اصلا نیازی به اینها نداریم و قبل از حضور لابی های خاله زنکی این عزیزان اوضاعمون خیییلی بهتر بود
پاسخ + 0 0 --
زیبا 1397/10/25 - 11:05
همه شون همین طورن، همدیگه رو به قول شما شیرینی خورون دعوت میکنن و دورهمی راه میندازن بعد سرکار علیات میرن پای منبر 10 دقیقه از تلاش هاشون برای استیفای حقوق زنان میگن و ....و راننده در اختیار به منزل مبارک تشریف میبرن.
به قول شما ی کارمند یا کارگر عادی که یک ماه زحمت میکشه دستمزدش به اندازه 2تادورهمی اینا نیست.
واقعاً خوب ....
پاسخ + +1 0 --
ساره 1397/10/25 - 12:40
شما رو به خدا این پیشنهاد رو بدین:

ما زکارمندای زن قبلاً اگر نیازمندی داشتیم یک طوماری امضا میکردیم و در 99درصد مواقع نظر موافق مدیران رده بالا جلب می شد اما حالا به قول دوستانی که نظراتشون رو خوندم برای سمت گرفتن افراد خاص وابسته به جناح های خاص این مشاورین امور زنان رو راه انداختن و فقط ما کارمندای زن معمولی بدون پارتی داریم ضرر می کنیم.
والله ما به این مشاورین و دفترهای کذایی نیازی نداریم، همه اینها رو تعطیل کنن چهاونهایی که ساختار سازمانی برای خودشون دست و پا کردن و چه اونهایی که ساختار ندارن که همه شون سر و ته یک کرباسن.....
اگر هم دوستانی که از راه زنان ارتزاق می کنند خیلی به موجودیت این دفاتر اعتقاد دارن، باز هم خواسته ما ایسنت که در این حالت هم دفاتر باشند ولی نه با وجود اینهایی که سالها بدون اینکه سختی بکشن، به مناطق محروم برن، شیفت وایسن و.... از کلمه حقوق زنان نونشون دراومده بلکه تحت مدیریت نهاد رهبری ی دفتر امور زنان بزنن تا این خاله زنک بازی ها جمع بشه و همه این دفاتر کذایی استانداری ها و شهرداریها و وزارتخانه ها و... رو حذف کنن.
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/10/26 - 12:05
آخه ی نفر، ی حزبی جایی نیست پیشنهاد کنن و محکم وایسن پشت تعطیلی و حذف این دفاتر مشاور زنان ؟؟؟!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/11/09 - 10:31
اغلب مشاوران و اعضای این دفاتر نفوذی هستند مثل خانم تندگویان که این برو و بیا به عنوان مشاور زنان وزیر نفت رو به عنوان دستمزدش بابت امضای نامه فدایت شوم به اوباما و جناح بازی هایی از این دست گرفته.
البته ایشون بابت خودشیرینی هاش برای عناصر غربی و خارج از کشور تونسته دوتا از دخترانش رو هم به کانادا و آمریکا بفرسته.
ایشون علیرغم بیان ایات و احادیث (البته هر جا که قراره از اینها سودی بهش برسه) تمایل کاملاً جانبدارانه ای از گرایش های فمنیسم غربی و ولنگاری دارن و تبلیغ شدیدی درباره فرهنگ ضداسلامی و ضدایرانی میکنن میشه لطفاً ی نفر پاسخ بدن که دلیل ارتقای روزافزون یک همچین عنصر الوده و وطن فروش چی هست؟؟؟؟؟!!!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد تقسیم بندی دانش آموزان به مدارس عادی و تیزهوشان چیست؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور