صدای معلم

نامه جمعی از شهروندان، بازاریان، فرهنگیان و اولیاء دانش آموزان شهرستان بناب به وزیر آموزش و پرورش :

خواهان شفاف سازی و پاسخ گویی در مورد نحوه واگذاری امکانات بخش دولتی به بعضی اشخاص و میزان استاندارد و ایمن بودن این اماکن هستیم ؛ به برخوردهای قهری با معلمان و رسانه های منتقد پایان دهید !

گروه استان ها و شهرستان ها/

در 19 دی ماه سال جاری ؛ « صدای معلم » گزارشی را خطاب به مسئولان اداره آموزش و پرورش بناب منتشر کرد . ( این جا )

در این گزارش آمده بود :

" چندی پیش نامه ای از سوی جمعی از شهروندان، فعالین فرهنگی و اولیاء دانش آموزان شهرستان بناب در صدای معلم منتشر گردید . ( این جا )

اداره آموزش و پرورش بناب جوابیه ای را بدون آن که برای رسانه منتشر کننده ارسال کند آن را در پرتال اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی منتشر کرد . ( این جا )

در بخشی از این جوابیه آمده است :

" 1- در سال های گذشته ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها بر اساس آیین نامه نحوه تعیین قیمت فروش و اجاره و شرایط واگذاری ساختمان ها و اراضی موضوع ماده (12) قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی و دستور العمل وزارتی شماره 89178  به استناد بخش مشارکت با غیر دولتی این دستورالعمل، جهت استفاده مناسب و کافی از اماکن و اموال آموزش و پرورش و جبران کمبود شدید نیروی انسانی در دوره ابتدایی، شیفت های خالی مدارس و ساختمان های بلا استفاده به موسسین فعال و موثر آموزشگاه های غیر دولتی اجاره داده شده و اجاره بهای آنها به خزانه داری کل کشور واریز می شود تا از اتلاف بیت المال جلوگیری به عمل آید."

پرسش و البته درخواست صدای معلم در جهت شفاف سازی و تنویر افکار عمومی از مسئولان اداره آموزش و پرورش بناب آن است که اسامی افراد ( حقیقی – حقوقی ) به همراه قراردادنامه ها و اجاره نامه ها  به انضمام "فیش های واریزی " به صورت کامل  همراه با جزئیات یا برای صدای معلم ارسال گردد و یا در پرتال این اداره منتشر گردند .

همچنین در جوابیه مذکور مدیریت محترم آموزش و پرورش به ماده 12 دستورالعمل تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی استناد گردیده است .

موضوع واگذاری زمانی سندیت خواهد داشت که زمین و ساختمان های مورد نظر مازاد بر نیاز آموزش و پرورش باشد و لاغیر.

در حال حاضر آموزش و پرورش شهرستان بناب شدیداً با کمبود فضای آموزشی مواجه است و نیز بر اساس اظهارات مدیر محترم آموزش و پرورش بناب در مراسم افتتاح مدرسه خیر ساز ۶ کلاسه در تاریخ هجدهم شهریور ماه97، هم اکنون ۳۲ مدرسه در شهرستان بناب به صورت ۲ شیفته اداره می شوند و برای تبدیل این مدارس به یک نوبته به ۱۶ مدرسه جدید در شهرستان بناب نیاز وجود دارد .... "

« صدای معلم » پرسش هایی را مطرح کرده بود اما متاسفانه علی رغم گذشت بیش از 2 هفته  هیچ گونه پاسخی ارائه نشده است .

« جمعی از شهروندان، بازاریان، فرهنگیان و اولیاء دانش آموزان شهرستان بناب » در نامه ای به سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش خواهان پی گیری دقیق این موضوع و پاسخ گویی به افکار عمومی شده و ضمن تقبیح و محکوم کردن تهدید معلمان منتقد ؛ حمایت صریح خود را از صدای معلم و مواضع آن ابراز داشته اند .

نامه شهروندان و  بازاریانو فرهنگیان و اولیاء دانش آموزان شهرستان بناب به وزیر آموزش و پرورش در مورد خرید خدمات آموزشی و تهدید معلمان منتقد

جناب آقای بطحایی

وزیر محترم آموزش و پروش

با سلام

در پی انتشار نامه جمعی از شهروندان، فعالین فرهنگی و اولیاء دانش آموزان شهرستان بناب تحت عنوان "پدیده ای عجیب در آموزش و پرورش شهرستان بناب ؟!( مدرسه ای غیر دولتی که در حال ثبت نام از دانش آموزان هست ولی محل و مکان مشخصی ندارد )" به تاریخ  19/6/97 در  رسانه « صدای معلم » که در آن به موضوع نحوه واگذاری برخی از اماکن آموزشی دولتی به بخش خصوصی و کیفیت این اماکن اشاره شده بود، امضا کنندگان این نامه خواستار شفافیت سازی در این زمینه و پاسخگویی نهادهای نظارتی چون حراست، مدیر کل محترم استان و رئیس آموزش و پرورش منطقه شده بودند که متاسفانه نه تنها پاسخ قانع کننده و مشخصی در این زمینه از طرف مسؤلین امر دریافت نشد بلکه در سال گذشته شاهد برخورد قهری و غیر مدنی با معلمان شهرستان و نیز مدیر محترم صدای معلم در حال حاضر هستیم.

از آنجائی که هر گونه اقدام در راستای  محدود سازی، تهدید و سلب امکان و فرصت برای اطلاع رسانی و ایفای نقش مطالبه گری شهروندان، از سوی  هر شخص و نهاد حقیقی و حقوقی به منزله سلب آزادی، نقض حقوق شهروندی و تلاش برای فرار از پاسخگویی، شفافیت و اقدامی در جهت بستن زبان ها، اختناق، تگ گویی و گسترش فرهنگ طاغوت در جامعه است لازم می دانیم که در این زمینه پاسخی مستدل و منطقی از سوی جنابعالی و سایر مسئولین محترم استان و شهرستان ارائه شود.

در اینجا ذکر این نکته را لازم می دانیم که رسانه  صدای معلم با مدیریت جناب آقای علی پور سلیمان تنها رسانه  تخصصی و صنفی در گستره ملی است که فارغ از دسته بندی ها و باند بازی های سیاسی مرسوم، به صورت مستقل در حوزه آموزش و پرورش به انعکاس کاستی ها و مطالبات این نهاد عظیم و فرهنگ ساز پرداخته و از بدو راه اندازی آن به نشر دیدگاه های تخصصی و کارشناسانه مبادرت نموده است و هر گونه اقدام در جهت محدود سازی تنها رسانه سراسری فرهنگیان و مدیر مسئول آن آقای علی پور سلیمان، اقدامی به مثابه تقویت رویه های مسموم، شک آلود و غیرقانونی خواهد بود. بر این باوریم که فعالیت ها، اقدامات و روشنگری های صدای معلم به عنوان دیده بان متعهد که صد البته در راستای منافع عمومی مردم و در جهت پیشبرد اهداف متعالی آموزش و پرورش می باشد شایسته تقدیر و احترام بوده ولی متاسفانه در منطق برخی حضرات و منتصبین شما شایسته شدیدترین برخوردها و معرفی به  محاکم قضایی می باشند.

نامه شهروندان و  بازاریانو فرهنگیان و اولیاء دانش آموزان شهرستان بناب به وزیر آموزش و پرورش در مورد خرید خدمات آموزشی و تهدید معلمان منتقد

جناب آقای وزیر !

دو سؤال کاملا ساده و شفاف در مورد نحوه واگذاری امکانات بخش دولتی به بعضی اشخاص و میزان استاندارد و ایمن بودن این اماکن از حضرتعالی شده است.

واگذاری ساختمان چند واحد آموزشی دولتی به یک شخص خاص در بیش از یک دهه هر عقل سلیمی را با سؤال بزرگی روبرو می کند که چرا این اماکن فقط به یک فرد خاص و نه دیگران واگذار شده؟ و چرا  بعضی افراد خاص با تشکیل کلاس در اماکن ناایمن و به بهای به خطر انداختن جان کودکان معصوم این مرز و بوم فقط در فکر تامین مطامع و منافع خویش هستند؟

چرا با وجود روشنگری ها و اطلاع رسانی ها به نظر می رسد باز هم وزارت آموزش و پرورش به نوش داروی بعد از مرگ سهراب اکتفا می کند؟

چرا به جای پیشگیری از حوادث تلخی نظیر مدرسه شین آباد با دست روی دست گذاشتن و عدم انجام اقدامی عملی عمدتا به اظهار تاسف و همدردی با حادثه دیدگان و بستگان آنان بعد از وقوع حادثه پرداخته ایم؟ در حالی که علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد.

سوال این است که آیا بدین ترتیب باز هم باید منتظر وقوع حوادث سریالی این چنینی باشیم؟ که آن هم همراه باشد با سرزنش و برخورد با عواملی که بعضا مسبب اصلی قضیه نبوده و خود قربانی محسوب می شوند و شاید برای التیام الام بازماندگان نیز به اعلام تسلیتی بسنده نموده و بدین گونه بخواهید افکار عمومی و وجدان خودتان را آرام کنید.

کلام آخر اینکه اینجانبان امضا کنندگان زیر با گوشزد کردن و هشدار این نکته که در صورت بروز هرگونه حادثه احتمالی در موضوع مورد اشاره، حضرتعالی به عنوان بالاترین مقام مسئول باید در پیشگاه خداوند و مردم پاسخگو باشید.

از زحمات آقای پورسلیمان معلم دلسوز و فداکار نیز، به جهت اینکه متعهدانه و عاشقانه در جهت پیشبرد اهداف و پیگیری امور آموزشی و پرورشی مجدانه در تلاش هستند و تا به حال گام های مؤثری را در راستای بهبود رویه های آموزشی آینده سازان این مرز و بوم برداشته اند صمیمانه تقدیر و تشکر نموده و حمایت قاطعانه خود را از ایشان اعلام می داریم.

 

با تشکر

از طرف جمعی از شهروندان، بازاریان، فرهنگیان و اولیاء دانش آموزان شهرستان بناب

( اسامی و امضاهای این شهروندان در دفتر رسانه محفوظ است . )

پنج شنبه, 04 بهمن 1397 23:22 خوانده شده: 794 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
علی 1397/11/04 - 19:48
آقای وزیر اوضاع آموزش و پرورش استان آذر بایجان شرقی مثل دمل بد جوری باز خواهد کرد تا دیر نشده به خودسری وافسار گسیختگی مدیر کل پاشایی پایان دهید دسته مدارس وفرهنگیان از دست این فامیل بازی وخلاف وتصرف در پول مدارس که به اجبار مدیران میگیرند و دودستی تحویل ادارات میدن و هزاران حرف دیگر
پاسخ + +3 0 --
کرامت رنجبر دستنایی 1397/11/04 - 21:11
با سلام
به نظر بنده چنانچه وزیر محترم در جهت ایجاد فضای نقد و نقادی گام های اساسی برندارد در آینده خود از قربانیان فضای خفقان خواهد بود.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/05 - 12:38
سلام همکار گرانقدر،

چه موقع دست به قلم خواهید شد؟
پاسخ + +5 0 --
کاکتوس 1397/11/05 - 07:41
جناب پورسلیمان جلسه دادگاه شماچی شد بلاخره چه حکمی دادند؟
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/05 - 09:26
سلام
آفرین جناب کاکتوس . به این می گویند غیرت همکاری .
احسنت. ما هم جویای احوالیم اما بی خبریم .
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/11/05 - 09:46
سلام

دوست عزیز

روند دادرسی در دادگاه های ایران زمان بر است .

در مورد شکایت اول که آقای بهرامی انجام داده اند و گزارش آن هم در صدای معلم منتشر شد بنا بر درخواست بنده و عدم صلاحیت دادگاه از دادسرای جرایم رایانه ای به دادسرای فرهنگ و رسانه منتقل شده است اما ابلاغیه جدید به من نرسیده است .

در مورد شکایت سازمان سنجش آموزش کشور هم به لطف و همراهی دوستان قرار شده است که شکایت پس گرفته شود .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/11/05 - 09:47
سلام

خانم امامی

از همراهی شما سپاسگزارم .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/05 - 10:01
با سلام و احترام
جناب آقای پورسلیمان ،

امید که مورد اول نیز همانند دوم ، منتفی شود و با خیالی آسوده به راهبری آموزش و پرورش بپردازید.
عزت زیاد .
پاسخ + +2 0 --
امامی 1397/11/05 - 08:04
سلام
این همه سرگرمی برای فراموشی
آلام واقعی نظام آموزشی است.
دقت کنید نه سری است و نه صدایی!
خودمان خودمان را تکه پاره می کنیم
در واقع آب در هاون کوبیدن پیشه ی
اصلی ماست. در جازدن، ذکر مصیبت،
و..... نتیجه؟! هیچ به در جا زدن
ادامه دهیم.
پاسخ + +7 0 --
ناشناس 1397/11/05 - 08:56
سلام
در مرکز امور بین الملل و مدارس خارج نیز همین داستان است.
آقای ....در امارات و خانم ...در گرجستان با رانت و قدرت چه کسانی یکه تازی می کنند.
جه ارتباطی با .... دارند؟
پاسخ + 0 0 --
mortteza 1397/11/05 - 11:04
آسمان همه جا یک رنگ است
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/05 - 11:26
سلام آقای مرتضی،

آسمان ایران یک رنگ است و ثابت
و لایتغیر. تحولات مثبت ابر و باد در
کشورهای برتر آموزشی، غوغا می کند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/11/11 - 14:24
اگه بطوردرکل سازمانهاودرکل کشور میتوانستن اختلاس ودزدی ووامهای انچنانی که مرسوم شده دررده های قدرت بالا ومیانی را کاملا جمع کنندوپلمپ کنندوهمچنین جلوبگیرندانجام آن هزینه های خودسرانه وبعضی هزینه هایی که فقط بارش به دوش ما مردم است ولکن حتی نمیشه حرفش را زدقابل گفتن نیست.میشه یک انقلاب اقتصادی وجای امیدواری براینده فراهم میشه.ورنه هیچی فقط حرف است وحرف ونقداست ونقادی های بی عمل وبی حاصل.
پاسخ + 0 0 --
معلم بدهکار 1397/11/13 - 21:53
دادا بطحا حق التدریس شاغلین روبده بقیه پیشکش

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد تقسیم بندی دانش آموزان به مدارس عادی و تیزهوشان چیست؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور