صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

ادعای یک تشکل فرهنگی در مورد تخلفات در انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش و واکنش مدیر کل آموزش و پرورش تهران

گروه گزارش/

ادعای یک تشکل فرهنگی در مورد تخلفات در انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش و واکنش مدیر کل آموزش و پرورش تهران

پس ار برگزاری انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش ، سازمان معلمان ایران از تشکل های فرهنگیان گفته است که در برخی از مناطق تهران در مورد انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش تحلفاتی روی داده است .

سایت سازمان معلمان ایران می نویسد :

" محمدتقی سبزواری عضو شورای مرکزی سازمان معلمان ایران و مسئول انتخابات این سازمان ضمن تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش گفت : سال گذشته حفره های امنیتی در سایتی که برای اخذ ازاء در نظر گرفته شده بود، وجود داشت ولی امسال این ایراد برطرف شده و از این بابت تخلفی گزارش نشده است ولی گزارشاتی از تخلف افراد ذی نفوذ وجود دارد که انتظار بررسی و برخورد می رود.

وی در ادامه اظهار داشت : تخلف بعضی از مناطق آموزش و پرورش شهر تهران محرز و در بعضی از مناطق اداری کشور گزارشاتی مبنی بر اعمال نفوذ مدیران وجود دارد که تعدادی از این پرونده ها در ادارات کل و وزارتخانه در دست بررسی است.

عضو سازمان معلمان ایران در گفت و گو با  سخن معلم به بیان بعضی تخلفات پرداخت.  بنا گزارشات واصله، در منطقه ۱۷ نفر سوم لیست منتخبین با حضور در اتاق رئیس اداره، اقدام به جمع آوری رأی بدون هماهنگی و کسب رضایت اولیه از رأی دهندگان می کند. تعدادی از پرسنل این اداره، نسبت به این موضوع معترض شده و پس از ورود بازرسی به قضیه، پرونده ای تشکیل و به اداره‌کل و وزارتخانه ارسال می شود.

همچنین در منطقه ۱۸، یک هفته قبل از برگزاری انتخابات، رئیس اداره با دعوت از یکی از مدیران کل وزارتخانه، جلسه ای با حضور پرسنل اداره تشکیل داده و به تبلیغ لیست مورد نظر می پردازد. این تخلف آشکار رئیس منطقه ۱۸ نیز گزارش شده و در بازرسی وزارتخانه تحت بازرسی است.

در حین انتخابات نیز گزارشی مبنی بر تخلف یک مدیر مدرسه در منطقه ۸ تهران واصل شد که بلافاصله به مسئول ستاد راهبردی انتخابات گزارش شد. از مدیرکل آموزش و پرورش تهران انتظار می رود که نسبت به این پرونده ها عکس العمل لازم را بخرج دهد.

در ناحیه ۳ اهواز، معاون ابتدائی با استفاده از امکان اطلاع رسانی در سطح ناحیه به تبلیغ یک لیست می پردازد که دو نفر از لیست مذکور جزو منتخبین استان خوزستان می باشند. گزارش این تخلف نیز به حراست و بازرسی ارسال شده است.

محمدتقی سبزواری در پایان با اظهار تأسف از تخلفات صورت گرفته گفت: وزیر دولت دوازدهم از نظر بودجه نتوانسته نیازهای حداقلی آموزش و پرورش را برخلاف وعده ای که به هنگام کسب رأی اعتماد داده بود، عمل کند. از وزیر محترم انتظار می رود که شخصاً به پرونده این تخلفات ورود کرده و کام حضور شیرین کاندیداهای با انگیزه را با بی تفاوتی نسبت به این موضوع تلخ نکنند .

ادعای یک تشکل فرهنگی در مورد تخلفات در انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش و واکنش مدیر کل آموزش و پرورش تهران

امروز عبدالرضا فولادوند در خبری که در پرتال اداره کل آموزش و پرورش تهران منتشر شده است به این اخبار واکنش نشان داده است :

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران گفته است : پس از انتشار مطالبی پیرامون برخی تخلفات احتمالی در برگزاری انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش تهران، بررسی همه جانبه ای را آغاز نموده ایم و در صورتی که نتایج بررسی ها منجر به شناسایی تخلف محرزی باشد؛ برخورد قاطع صورت خواهد  گرفت.

فولادوند در پایان اعلام نمود از کلیه حقوق فرهنگیان فرهیخته در این زمینه با تمام توان دفاع خواهیم کرد

از زمانی که موضوع انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش مطرح گردید ؛ « صدای معلم » در گزارشی با عنوان :

" فرصت سوزی بس است ! "

تشکل های فرهنگیان به ویژه مجمع فرهنگیان ایران اسلامی و سازمان معلمان ایران قبل از ارائه لیست برای انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش در مورد لیست های پیشین شفاف سازی کنند !

نوشت :

" در این میان دو تشکل مجمع فرهنگیان ایران اسلامی و سازمان معلمان ایران اقدام  به ارائه لیست انتخاباتی کرده اند .

مجمع فرهنگیان ایران اسلامی در انتخابات شورایاری های تهران و در اسفند 1393 با ارائه لیستی مشتمل به 1817 نفر حمایت خود را از آنان اعلام کرد . ( این جا )

در انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش برای تعیین 3 نفر این تشکل به همراه سازمان معلمان ایران به ارائه فهرست انتخاباتی برای تعیین 3 نفر پرداخته اند .

پس از گذشت حدود 4 سال مجمع فرهنگیان ایران اسلامی هیچ گونه گزارش کاری در مورد عملکرد لیست مورد تایید و حمایت خود به افکار عمومی ارائه نکرده است .

این که فرضا گفته شود به جای بقال ، بنگاهی و سایر اقشار معلمان باشند بهتر است ؛ به نظر می رسد سخنی علمی ، دقیق و کارشناسی نباشد چار که افراد کاربلد ، کارشناس و دلسوز در همه گروه ها و اقشار وجود دارند .

تشکل های 9 گانه فرهنگیان شامل سازمان معلمان ایران ، فعالان صنفی معلمان ، مجمع فرهنگیان ایران اسلامی ،انجمن اسلامی معلمان ایران ، شاخه فرهنگیان حزب ندای ایرانیان ، شاخه فرهنگیان حزب اعتدال و توسعه ، شاخه فرهنگیان حزب اتحاد ملت ، منتخبان فرهنگیان بازنشسته و شاخه فرهنگیان حزب کارگزاران ایران اسلامی در نشستی ضمن امضای میثاق نامه با برخی از کاندیداهای نمایندگی مجلس دهم که بعدا به مجلس راه یافتند حمایت قاطع خویش را از آنان اعلام کردند . ( این جا ) و  ( این جا )

مفاد میثاق نامه معلمی به شرح زیر است :

1- تعمیق و توسعه مشارکت معلمان به جهت تامین منزلت آن ها از طریق حمایت از تشکل های معلمی و تشکیل نظام صنفی به منظور نقش آفرینی عینی در اداره امور مدارس ، مناطق ، ادارات کل و حوزه ستادی آموزش و پرورش

2- تلاش برای اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری و افزودن فصل جداگانه ای به منظور همسان سازی نظام حقوق و دستمزد معلمان از جمله با هیات علمی ، دانشگاه ها و ارتقاء معیشت و منزلت اجتماعی – حرفه ای معلمی

3- تلاش به منظور اصلاح نظام پرداخت حقوق و مزایای بازنشستگان آموزش و پرورش به گونه ای که هر گونه افزایش حقوق و مزایای شاغلین در مورد بازنشستگان هم سطح نیز اعمال گردد .

با این که به پایان کار مجلس دهم نزدیک می شویم اما آن تشکل های 9 گانه نیز هیچ گزارش کاری در مورد عملکرد و کارنامه نمایندگان مجلس برای تنویر افکار عمومی منتشر نکرده اند .

این در حالی است که « صدای معلم » پس از گذشت 6 ماه  در گزارشی با عنوان :

" 6 ماه از امضای " میثاق نامه معلمی " گذشت ... 9 پرسش از تشکل های معلمان ! فرصت سوزی تا کی ؟! " ( این جا )

ضمن یادآوری موضوع و میثاق نامه موارد زیر را جهت پاسخ گویی این تشکل ها مطرح کرد که متاسفانه به آن پاسخی داده نشد .

این پرسش ها عبارت بودند از :

از زماني که به عنوان بخشي از حاکميت در ائتلاف اسفند 94 ، موفق به کسب چند کرسي نمايندگي در مجلس شديد ؛ به عنوان حلقه واسط بين مردم و مسئولين چه برنامه يا چه برنامه هايي به نمايندگان منتخب خود ارائه نموده ايد ؟

1) چند نشست کارشناسي با کدام مسئولين داشته ايد؟

2) بر سر چه موضوعاتي با چه مسئولي چانه زني کرده ايد ؟

3) چالش هاي چانه زني شما با مسئولين ، چه بوده است؟

4) تنگناهاي مسئولين چه بوده است ؟

5) راهکارها و پيشنهادات مسئولين چه بوده است؟

6) راهکارها و پيشنهادات شما  چه بوده است ؟

و...

« صدای معلم » در جهت تنویر افکار عمومی و عمل به مفاد " منشور حقوق شهروندی » از همه این تشکل ها به ویژه مجمع فرهنگیان ایران اسلامی و سازمان معلمان ایران که برای انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش اقدام به ارائه  فهرست انتخاباتی کرده اند می خواهد در این موارد پاسخ گو بوده و در مورد عملکرد خویش شفاف سازی کنند .

پایان گزارش /

دوشنبه, 13 اسفند 1397 ساعت 12:13 خوانده شده: 197 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
سحر 1397/12/14 - 11:56
به نظر من زیادی دارین این مسئله رو بزرگ میکنید.
جلسات خارج از ساعت اداری ودر یک فضای غیر دولتی تشکیل شده است چه ارتباطی به آموزش و پرورش یا سایر مراکز دولتی دارد؟مهم حضور حداکثری همکاران بوده است که در این شرایط جامعه از وضعیت موجود ناراضی هستند
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/12/14 - 17:20
متاسفم و ناامید
پاسخ + +1 0 --
معلم ناراحت 1397/12/14 - 13:09
همکاری با تشکل های صنفی وسیاسی زمانی ارزشمند است که بدنبال حق وحقوق منزلتی ومعیشتی ما باشد بسیار عالی ست .وحضوربالایی رامیطلبدتا صدایمان به گوش مقامات برسد .نه اینکه به جان هم بیفتیم وازسر تنگ نظری یا هرچه که اسمش هست ..برای خود داستانسرایی کنیم واز اصل مسایل حقوقی خود غافل گردیم.مجمع فرهنگیان وانجمن وسازمان و..همشون باید متحد باشند ویکصدا واب به کوزه غیردوست نباید ریخت .البته اگر مدعیان راستینند.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور