صدای معلم

نعمت اللهی قائم مقام بطحایی در مورد اعتراضات معلمان گفت که ما آمار این تحصن‌ها را داریم و مطمئن باشید که نگران‌کننده نیست !

سومین تحصن معلمان در مدارس در سال تحصیلی جاری بدون نتیجه پایان یافت

گروه گزارش/

سومین تحصن معلمان در مدارس و واکنش مسئولان آموزش و پرورش و گزارش صدای معلم

نخستین تحصن و یا اعتصاب معلمان در برخی از شهرهای کشور یکشنبه و دوشنبه 22 و 23 مهر ماه سال جاری به دعوت شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران برگزار گردید .

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان  ایران پیش تر در اطلاعیه ای با عنوان اعتراض به گرانی و تورم و کاهش بی سابقه قدرت خرید فرهنگیان اعلام کرده بود :" سال هاست فرهنگیان بازنشسته و شاغل به خاطر پایین بودن حقوق و دستمزد در رنجند و نسبت  به کاهش بودجه و سرانه ی ناچیز مدارس و از انداختن سنگینی بار آموزش برخلاف قانون اساسی به دوش مردم معترضند و  برای نشان دادن این درد و رنج، مدام در حال کنشگری تعاملی و اعتراضی هستند.

سومین تحصن معلمان در مدارس و واکنش مسئولان آموزش و پرورش و گزارش صدای معلم

در ادامه چنین آمده بود :" حال که گرانی و تورم افسارگسیخته شده  و قدرت خرید معلمان چون اکثریت زحمتکشان جامعه بسیار پایین آمده، آموزش هزینه اش گزاف گشته، و مجلس و دولت نتوانسته اند برای سفره تقریبا تهی فرهنگیان بازنشسته و شاغل و بهبود وضعیت آموزش چاره ای بیندیشند، وقت آن رسیده است که ما نیز اعتراض خویش را نسبت به این اوضاع آشفته آموزش و پرورش نشان دهیم.این را نیز همگان لمس کرده اند که وزارت آموزش و پرورش به عنوان متولی و مسوول این مجموعه بزرگ چند میلیونی، هیچ برنامه و ایده ای عملی جهت بهسازی و اصلاح ساختار نظام آموزشی ندارد و به جای توجه به کیفیت آموزشی و معیشت معلمان هر روز بیشتر از قبل به سمت پولی سازی آموزش و فقیرسازی معلمان گام بر می دارد.قانون مدیریت خدمات کشوری بیش از ده سال است اجرا نمی گردد.

سومین تحصن معلمان در مدارس و واکنش مسئولان آموزش و پرورش و گزارش صدای معلم

رتبه بندی سه سال است که هر ماه به ماه بعد حواله داده می شود. صندوق ذخیره فرهنگیان به تاراج رفته است و از سهم هر عضو طبق آمار کمیته تحقیق صندوق، حدود 18 میلیون تومن دزدیده اند.نرخ تورم و  حقوق فرهنگیان هیچ همخوانی باهم ندارند و عملا اکثریت معلمان زیر خط فقر هستند و مدارس دولتی بی کیفیت گشته اند و با پول مردم اداره می شوند.

این شورا در پایان چنین آورده بود :" دغدغه های ما معلمان، یک زندگی شرافتمندانه برای همه و برخورداری کودکان از آموزش با کیفیت،  رایگان و عادلانه است. "

سومین تحصن معلمان در مدارس و واکنش مسئولان آموزش و پرورش و گزارش صدای معلم

هم زمان با این اعتراضات ؛ محمد مهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره انتشار برخی از اخبار در خصوص اعتصاب و تحصن تعدادی از معلمان در شهرهای کشور گفته بود : من بی‌اطلاع هستم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا کمیسیون آموزش و تحقیقات اسلامی دیدار و یا نشستی با معلمان معترض داشته است یا خیر گفت: ما همیشه در بین معلمان حضور داریم. ( این جا )

سومین تحصن معلمان در مدارس و واکنش مسئولان آموزش و پرورش و گزارش صدای معلم

همچنین حسین نقوی حسینی، نماینده ورامین در مجلس با تائید «خالی بودن سبد معلمان»، گفته است که «باید از مطالبات صنفی معلم‌ها دفاع کنیم و اجازه ندهیم ضد انقلاب‌ها تریبون معلمان باشند.»

برخی از نمایندگان مجلس مانند فاطمه سعیدی و فریده اولاد قباد نیز به اظهار نظر در این مورد پرداختند .

« سیدمحمد بطحایی » 24 مهر ماه در در حاشیه افتتاح مدرسه هفت کلاسه روستای حصار قاضی ورامین در جمع خبرنگاران بدون اشاره به جریان اعتراضی معلمان گفت : " حقوق و دریافتی معلمان مشکل مزمنی است که از گذشته وجود داشته به گونه ای که وضعیت معیشتی معلمان در سطحی نیست که بتوانند به صورت کامل همه فکر و ذکر خود را برای تعلیم و تربیت صرف کنند.
 شرایط اقتصادی معلمان به نحوی است که حقوق آن ها کفاف زندگی معمولی آن ها را نمی دهد و آنان مجبورند تا برای امورات زندگی ،شغل دوم و سوم اختیار کنند و یقینا به عنوان یک معلم نمی توانند همه انرژی و فکر خود را برای کار خود بگذارند...

سومین تحصن معلمان در مدارس و واکنش مسئولان آموزش و پرورش و گزارش صدای معلم

"« حمیدرضا حاجی بابایی » که رئیس فراکسیون  تقریبا 100 نفره  فرهنگیان در مجلس دهم است همانند گذشته سکوت کرد .

یک سایت اصول گرا در تحلیلی نوشت : تجمع و تحصن معلمان سفارشی و دستوری بوده است .

«تدریس زبان مادری در مناطق دو زبانه بر اساس اصل ۱۵ قانون اساسی»، «حضور مددکار اجتماعی و مربی بهداشت در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی ازجمله خشونت در مدارس»، اختصاص «بودجه عادلانه برای گسترش و تأمین فضاهای آموزشی استاندارد و ایمن»، برچیده شدن «مدارس غیر استاندارد و کپری» از دیگر خواسته‌های معترضان بوده است.

«مخالفت با خصوصی‌سازی، کاهش تراکم دانش‌آموزان در کلاس‌ها، توجه به وضعیت روانی معلمان، اختصاص بودجه عادلانه برای تحقق یک بیمه درمانی و تکمیلی کارآمد و جامع» هم از سوی معلمان متحصن طرح شده است.

« صدای معلم « در نخستین گزارش خویش نوشت که انتشار عکس های معلمان متحصن در شبکه های اجتماعی تاکنون سابقه نداشته است .

سومین تحصن معلمان در مدارس و واکنش مسئولان آموزش و پرورش و گزارش صدای معلم

دومین تحصن فرهنگیان در سراسر کشور در روزهای 22 و 23 آبان ماه به دعوت « شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران » برگزار گردید .این دعوت در مخالفت با طرح " معلم تمام وقت " صورت گرفت .

« شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران » در بیانیه ای از طرح " معلم تمام وقت " انتقاد کرده و  نوشت : " همان طور که همگان می دانند نظام آموزشی ایران با بحران ها و معضلات جدی روبه رو است و مسئولان در قوای سه گانه اراده و تمایلی به حل مشکلات ندارند و گرنه در قبال خواسته های معلمان خود را به ندیدن و نشنیدن نمی زدند.

بارها دیدار و گفت و گو، نامه نگاری و طومارنویسی، تجمع و اینک تحصن، اما دریغ از یک واکنش مثبت از سوی دولتیان و مجلس نشینان!

دولتیان نه تنها به مطالبات بی توجه هستند بلکه فراتر از آن در حال اجرایی نمودن طرح ضد آموزشی و ضد معلمی موسوم به طرح معلم تمام وقت هستند طرحی که قرار است بیشتر از گذشته معلمان را با دستمزد و حقوق پایین استثمار نماید .

این شورای صنفی به 4 مورد اشاره کرده و نوشت :

" ۱. تامین و تضمین بودجه عادلانه برای اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری و رفع تبعیض علیه فرهنگیان شاغل و بازنشسته و اجرای اصل ۳۰ قانون اساسی،آموزش رایگان۲. اجرای فاز دوم رتبه بندی۳. توقف طرح معلم تمام وقت۴. توقف روند پرونده سازی و سرکوب معلمان و آزادی معلمان دربند.

سومین تحصن معلمان در مدارس و واکنش مسئولان آموزش و پرورش و گزارش صدای معلم

هنوز مسئولان وزارت آموزش و پرورش در مورد این حرکت معلمان به طور مشخص اظهار نظری نکرده اند .

یک روز قبل از برگزاری تحصن معلمان ، « مجمع فرهنگیان ایران اسلامی »  بدون اشاره به طرح " معلم تمام وقت " در بیانیه ای نوشت :" همان طور كه مستحضريد با توجه به شرایط امروزکه  بعد از اعمال تحریم های ظالمانه و یک جانبه آمریکا علیه کشورمان به وجودآمده است، دریک موقعیت حساس قرارگرفته ایم به طوری که تمامی دشمنان منطقه ای و جهانی جمهوری اسلامی ایران در صددند تا مسئله امنیت داخلی را با چالش مواجه نمایند.دشمنان ملت ايران در برنامه ریزی های قبلی خود انتظار داشتند که باسوءاستفاده از مشکلات وکاستی های قبل از اعمال دور دوم تحریم ها ، ناآرامی های مردمی را شاهد باشند اما با هوشمندی و درایت مردم ، مسئولين خصوصا مقام معظم رهبري تلاش های ساختارشکنانه انان ناکام ماند به طوری که تحریم های ثانویه امریکا هم اجرایی شد امادشمنان ايران اسلامي به لطف الهي به اهداف خود نرسیدند .

سومین تحصن معلمان در مدارس و واکنش مسئولان آموزش و پرورش و گزارش صدای معلم

در ادامه چنین آمده بود : مجمع فرهنگيان ايران اسلامي دراین برهه حساس ضمن احترام به خواسته های به حق این قشر شریف و فرهیخته از دولت و مجلس انتظار دارد تا برای رفع تبعیض ها و کمبودهاي اين قشر زحمت كش و موثر اقدام اساسي بنمایند.  از فرهنگیان عزیز در سراسر کشورمان درخواست داریم به دلیل حساسیت شرایط موجود و احتمال بهره برداری جریانات و رسانه های معاند نظام از هرگونه اقدام اعتراضی که زمینه سوء استفاده دشمنان را فراهم آورد خودداری نمایند و با حضور شاداب خود در كلاس هاي درس و با ارتقائ هر چه بيشتر جایگاه ویژه خود نزد تمامی اقشار و جامعه بتوانيم مطالبات و خواسته های به حق فرهنگیان عزيز را از مسیرهای قانونی پیگیری نماييم.

سومین تحصن معلمان در مدارس و واکنش مسئولان آموزش و پرورش و گزارش صدای معلم

امید است تمامی اقشار و گروه های جامعه به ویژه ما فرهنگیان با درک شرایط حساس کنونی بتوانيم همانند گذشته در جهت وحدت و تقویت انسجام ملی حرکت نموده و اقدامات و برنامه ریزی های دشمنان کشور را ناکام بگذاريم. "

با این حال « علی اکبر محسنی نسب » مدیر آموزش و پرورش منطقه 9 تهران در هنرستان شهید باهنر  و به دعوت معلمان این مدرسه حضور یافته و به پرسش های همکاران پاسخ داد .

در جریان اعتراضات صنفی معلمان در آبان ماه سال جاری تعدادی از فعالان صنفی معلمان دستگیر شدند .

برای برخی از معلمان شرکت کننده در این اعتراضات پرونده هایی در هیات های تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش به سیاق دولت های نهم و دهم تشکیل گردید .

« صدای معلم » در گزارشی با عنوان :" فصل الخطاب قانون است "وزیر آموزش و پرورش پی گیر وضعیت معلمان بازداشتی باشد " نوشت :

بر اساس اخبار و گزارش ها در پی اعتصاب اخیر معلمان در مدارس که در روزهای 22 و 23 آبان ماه برگزار شد تعدادی از همکاران بازداشت شده اند .

سومین تحصن معلمان در مدارس و واکنش مسئولان آموزش و پرورش و گزارش صدای معلم

اسامی این 12 معلم به شرح زیر است :

محمدرضا رمضان زاده ، سعید حق پرست،  علی فروتن،  حمیدرضا رجایی،  حسین رمضان پور ، پیروز نامی ، علی کروشات  ،  محمدعلی زحمتکش ،  محمد کرد ، حسن جوهری ، اسکندر لطفی  ،  امید شاه محمدی ، فاطمه بهمنی  و خانم واعظی .اگر چه در مورد شیوه های اعتراض و انتقاد برای پی گیری مطالبات و حقوق قانونی معلمان اختلاف نظر وجود دارد و صدای معلمدر این مورد مواضع خویش را پیش تر بیان کرده است ؛ اما این دلیلی برای نادیده گرفتن حقوق قانونی افراد و شهروندان نمی گردد .

« سیدمحمد بطحایی » بارها اعلام کرده است که حامی حقوق معلمان شاغل و بازنشسته است .

« صدای معلم » از وزیر آموزش و پرورش و نیز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس انتظار دارد تا پی گیر وضعیت این معلمان بازداشتی  و اجرای موازین قانونی در مورد آنان باشند .در حال حاضر اسماعیل عبدی ، محمود بهشتی لنگرودی و محمد حبیبی در زندان به سر می برند .

سومین تحصن معلمان در مدارس و واکنش مسئولان آموزش و پرورش و گزارش صدای معلم

سومین تحصن معلمان باز به دعوت به دعوت شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در روزهای 12 و 13 و 14 اسفندماه در برخی مدارس از  شهرهای کشور برگزار گردید .

این شورا در توصیف این تحصن می نویسد :

" بنا بر اخبار منتشر شده و بررسی های تشکل ها و اعضای شورا، فراخوان تحصن با استقبال گسترده روبه رو شده است. جمعی از دانش آموزان و والدین از خواسته معلمان حمایت کردند و دانشجویان برای حمایت از معلمان در دانشگاه تجمع نمودند.

در مدارس اکثر استان ها زنان در صف اول تحصن بودند. تحصن در حالی با شکوه برگزار گردید که از روزهای قبل نیروهای امنیتی و حراستی ها با تهدید و ارعاب کوشیدند فعالان صنفی و اعضای شورای هماهنگی را منکوب نمایند. اما معلمان مصمم به  ادامه راه خود هستند .

سومین تحصن معلمان در مدارس و واکنش مسئولان آموزش و پرورش و گزارش صدای معلم

« سیدمحمد بطحایی » امروز سه شنبه 14 اسفند ماه در گفت و گو با ایسنا در مورد اعتراض معلمان گفت :" من نسبت به چالش‌های ایجاد شده برای برخی از فرهنگیان مدارس حمایتی احساس مسئولیت کرده و بی‌تفاوت نیستم."

اما امیرعلی نعمت‌اللهی قائم مقام  بطحایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به تحصن برخی معلمان و عدم حضور آنها در کلاس‌های درس  می گوید: در استفاده از امکانات و ظرفیت‌های وزارت آموزش و پرورش برای همکاران فرهنگی و فرهیخته در سراسر کشور کوتاهی نکرده‌ایم، البته در برابر خدمات، تلاش‌ها و کرامت همکاران‌مان شرمنده هستیم، ولی همکاران فرهیخته ما هم بدانند که تمام خادمانشان در حوزه ستادی، استانی و کشوری وزارت آموزش و پرورش هر آنچه که امکان‌پذیر بوده را پیگیری کردند.

وی ادامه داد: همکاران ما در حوزه ستادی مضیقه‌ها و توانمندی‌های معلمان را می‌دانند، اما انتظار ما از همکاران این است که همه با هم با یک همدلی و همکاری کارها را جلو ببریم. در سال آینده بحث مهم طرح رتبه‌بندی معلمان را داریم که اجرایی خواهد شد. علاوه بر آن بر اساس قانون بودجه می‎توان از ظرفیت‌های دیگر برای بهبود وضعیت معیشتی اقدام کرد که ما برای همکارانمان حتما این کار را خواهیم کرد، البته این تحصن خیلی‌ام گسترده نبوده و بسیار محدود است.

سومین تحصن معلمان در مدارس و واکنش مسئولان آموزش و پرورش و گزارش صدای معلم

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که اتفاقا گفته می‌شود، تحصن‌ها سراسری است و محدود نیست، چرا آن را محدود قلمداد می‌کنید؟ گفت: خیر، این طور نیست واقعا تعداد محدود است و فقط در برخی از مدارس‌ و آموزشگاه‌ها در برخی از استان‌ها تحصن بوده است.

نعمت‌اللهی در پاسخ به این سوال که بر فرض تعداد آنها محدود باشد، آیا خواسته‌های همین تعداد محدود را مورد اهمیت و توجه قرار می‌دهید؟ گفت: بله، این را قبول داریم. من صادقانه می‌گویم که این تحصن‌ها در برخی از مدارس و برخی از استان‌ها بوده و خیلی محدود است. اصلا نمی‌خواهم در این مورد شعاری صحبت کنم، زیرا ما آمار این تحصن‌ها را داریم و مطمئن باشید که نگران‌کننده نیست.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: اگر وضعیت نگران‌کننده بود، حداقل من به عنوان قائم مقام آموزش و پرورش نباید در اتاقم باشم. من شفاف می‌گویم که در برخی از استان‌ها حتی یک مورد تحصن نداشته‌ایم، این طبق آماری است که من از ساعت 10 صبح دارم. البته مشخص هم نیست، عکس‎هایی که منتشر می‌شود، برای همان استان هست یا نه و شاید شیطنت برخی افراد باشد.

سومین تحصن معلمان در مدارس و واکنش مسئولان آموزش و پرورش و گزارش صدای معلم

باید دید که آیا صدای اعتراض معلمان توسط مسئولان وزارت آموزش و پرورش شنیده خواهد شد و یا چون به قول قائم مقام وزیر آموزش و پرورش محدود بوده است جای نگرانی نیست و هیات های تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش با چراغ خاموش رویه خویش را همچون قبل در تهدید منتقدان و پر رنگ کردن فرهنگ امنیتی در وزارت سیدمحمد بطحایی ادامه خواهند داد .

پایان گزارش/

سه شنبه, 14 اسفند 1397 21:00 خوانده شده: 1001 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/12/14 - 21:35
چه نگرانی؟!
کوروش ٱسوده بخواب که معلمان
بینوایند.
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/12/16 - 06:22
باعث تاسف و تاثر و ناامیدی است نبود اتحاد بیه همه معلمان و دبیران و فشار مدیران و معاونان بر معلمان بطبع دستور ادارات به انها و نبود امید به بهبود معیشت و منزلت و...
پاسخ + 0 0 --
پبشنهاد نظرسنجي 1397/12/19 - 16:16
پيشنهاد نظر سنجي توسط صداي معلم

نظر سنجي از همكاران محترم فرهنگي ( تشريحي )

به نظر شما معلمان مدارس در روز 12 هر ماه با هدف اعتراض به وضعيت معيشتي، چه اقداماتي را مي توانند انجام دهند كه داراي دو شرط زير باشد :

1- مؤثر باشد.
2- مغاير با قانون نباشد.
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/12/14 - 21:36
به قول همکارمان دبیرم در این
سایت، کو گوش شنوا!!
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/12/16 - 06:23
ممنون
واقعا
پاسخ + +5 0 --
دبیر 1397/12/14 - 21:39
نگرا ن نباید هم باشید. ما معلیم نه
ارتشی. ما قلم بدستیم نه اسلحه به
دست که از ما بترسید. برای همین
اطمینان خاطر گوش هایتان کر
است و شمشیر عدالت تان کور.
پاسخ + +5 0 --
دبیر 1397/12/14 - 21:53
همکاران محترم ، لطفا مطالبات خود را سخت در هم
نتنید که شدنی ها هم ، نیست می شود.آموزش به
زبان مادری ، چه صیغه ای است ؟!! گل بود به سبزه
نیز آراسته شد. شدنی ها نشدنی هستند ، انتظار دارید نشدنی ها ، شدنی گردند؟!!
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/12/14 - 21:54
عکس ها از ذکاوت و هوش همکاران زن ، شدیدا پرده برمی دارد. در سرزمین نادانی ، همان بِه که پنهان مانی!!
پاسخ + +6 0 --
امامی 1397/12/14 - 22:06
سلام
جناب آقای نعمت‌اللهی،
لابد تمام خادمان حوزه ستادی، استانی و کشوری وزارت آموزش و پرورش هر آنچه که امکان‌پذیر بوده را پیگیری کرده اند، اما به دلایل مطلوب نرسیده اند. اصولا اگر تلاشی صورت بگیرد اما نتیجۀ مورد انتظار
و یا مفیدی از آن حاصل نشود ، نوع تلاش کافی و یا مؤثر نبوده است.
شما دقت کنید که کارگران و معلمان برای سازندگی کشور چقدر تلاش می کنند، تلاشی مؤثر. اما چون به شرایط مطلوب و ایده آل نایل نمی گردند، لذا نتیجۀ زحمات آنان نیز مشهود نیست. پس شما ستادی ها از دو ناحیه تلاشی مفید فایده نداشته اید : هم تلاش کوشاوران حقیقی را بر باد داده اید و هم دسترنج حقیقی آنان را نپرداخته اید. هر چند چنین تحصن ها و اعتراضات نیز در بطن همان تلاش نامفید ، همچنان دهه ها بی ثمر خواهد ماند ، اما حداقل غیرت بیان مسأله را دارند.
پاسخ + +4 -3 --
فرهنگی 1397/12/14 - 22:24
باسلام صدای معلم عزیز چرا اشاره نمی فرمایید که دربرخی استان ها مانند همدان مدیرکل ومعاونین به مدارس رفته وبرخورداقناعی با همکاران داشته اند وموج رضایت همکاران را باخود داشته است.
پاسخ + +5 -3 --
دبیر م 1397/12/14 - 22:59
باسلام به نظر می رسه که اقدامات مثبتی هم که وزیر آموزش وپرورش داشته بایستی به معلمان گفت چه کسی قدرت ایستادن در مقابل مافیای کنکور روداشت؟طرح های نوین این وزی بارقه های امید رازنده نمود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/15 - 09:56
مسخره است کنکور برچیده شد آزمونهای نهایی پا میگیرند با همان مافیا
مافیا هیچوقت حذف نمی شود از موضوعی به موضوع دیگر تغییر رویه می دهند
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/12/16 - 06:24
از شما بعیده استفاده از نام اینجانب همکار عزیز
پاسخ + +2 0 --
معلم 1397/12/15 - 13:58
کجاست مجمع فرهنگیان اسلامی که از معلمان حمایت کند...انگار این حزب برای جذب پست تاسیس شده است در این مواقع عیار احزاب مشخص می شود
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/12/15 - 18:04
معلمان وقتي چنين وزير و بخصوص قائم مقامي به ظاهر اراسته و انگشتر بدست اين چنيني دارند احتياج به دشمن ندارند.زنده باد پست و مقام!!!!وقتي كسي از مدرسه جدا شد و پشت گردنش مهر خورد انتظار دفاع نداشته باشيد.بطحايي گماشته نوبخت كتك خورده از معلم است قائم مقام هم گماشته بطحايي ؟؟؟؟؟ پست و مقام باعث تار ديدن ميشود!!!!!
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/12/15 - 18:18
منم حقوق بالای 20 میلیون میگرفتم تار میدیدم
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/12/15 - 19:51
باید به معیشت معلم توجه شود
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/12/16 - 08:28
تا زمانی که مدیران بوفالویی اموزش و پررش به چیزی جز حفظ موقعیت خود فکر نمی کنند و اموزش و پرورش جز الویت ها ی کشور نیست امیدی نیست. تحصن ها را هم با گزارشات و تهدیدها کنترل می کنند تا وانمود کنند چیز خاصی نیست. نه خیر آقای محترم مسول. این اتش زیر خاکستر است بترس از روزی که شعله ور شود. شما اگر مومن بودید اگر متعهد بودید اگر وابسته نبودید اگر وجدان داشتید و اگر عدالت داشتید و در کل اگر قدرت تشخیص عدالت و بی عدالتی را داشتید و مانند وزیر اموزش و پرورش در تشخیص مرزهای عدالت دچار سو تفاهم نمی شدید شاید می توانستید کاری کنید.
پاسخ + +4 0 --
محمد 1397/12/16 - 16:07
باسلام
آن هایی که در کاخ های پایتخت هستند هیچگاه صدای مستمندان و ضعفا را از دور نمی شنوند . پس تمنایی که از همکاران تهرانی داریم این است که خودی نشان دهند ودر تحصن ها حضور پر رنگ داشته باشند تا آقایان ببینند . همکاران تهرانی واقعا شما راچه شده است ؟
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/12/16 - 19:43
هرکی اعتراض کنه از هر قشری، همین پاسخ های تند و بی ادبانه رو میشنوه. معلم که ابزاری نداره جز یه ماژیک و یه کاغذ آچهار.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/12/16 - 19:43
هرکی اعتراض کنه از هر قشری، همین پاسخ های تند و بی ادبانه رو میشنوه. معلم که ابزاری نداره جز یه ماژیک و یه کاغذ آچهار.
پاسخ + +1 -3 --
ناشناس 1397/12/16 - 19:44
صدای معلم سلام: چرا نوشتین بدون نتیجه؟؟؟؟ یعنی نتیجه ای که شما مدنظرتون هست چیه؟
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1397/12/16 - 21:46
سلام

دوست عزیز ناشناس

اگر این 3 تحصن نتیجه محسوس و ملموسی داشته است خوشحال می شویم توضیح دهید ؟


پایدار باشید .
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/12/16 - 23:06
نتیجه اش معلوم نیست واقعا . این همه افزایش حقوق و مزایا افزایش ان معلم رو نمی بینید قرار است کوپن هم به شما عزیزان بدهند بروید با کارت ملی صف بایستید فقط یادتان باشد دانش اموزانتان اگر انطرف تر داشتند در شیفت عصر دست فروشی می کردندو شما در صف اقلام حیایتی دیدند که با کتک بیرون امدید نگاهی به انها نکیند خیلی ضایع می شوید. مخصوصا اون دانش اموزی که پول نداشت ترک تحصیل کرد
پاسخ + 0 0 --
یاهو 1397/12/17 - 07:24
محترم,
هر چه دل تنگ تان می خواهد بنویسید,
باکی نیست ! ما با اراده ی خود به این
سر نوشت محکوم نیستیم, نظام سیاسی
ما را به وضعیت انداخته است لذا ما مبارزیم
و به شعور بیدار خود افتخار می کنیم.
آنچه که با لحن نیشدار قلم شما آسیب می بیند
فرهنگ و آموزش کشور است که شکر خدا همه ی
خانواده ها در آن دخیلند.
در ضمن کسی بسته حمایتی دریافت نکرده یا
من چنین هستم. این بسته ها هم نتیجه ی عملکرد
ناعادلانه نظام سیاسی است نه من دبیر مملکت.
شما بحای همراهی معلمان دیروز خود ,امروز بر
آنان ناسزا می گویید, آیا از شرایط ظالمانه خشنودید! عزت زیاد هموطن.

و
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/21 - 20:28
اتفاقا شما محکوم به این ظلمید چون خودتان می خواهید و کاری نمی کنید با شعار های پوچ وحرف های اغوا کننده خودتان را گول نزنید. 200 تومنی که برای افراد زیر خط فقر واریز می کنند قسمتی از حمایت یا صدقه است استاد...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/17 - 01:45
راه حل صدای معلم برای نتیجه گرفتن از درخواست ها چیست؟
پاسخ + 0 0 --
پبشنهاد نظرسنجي 1397/12/19 - 16:15
پيشنهاد نظر سنجي توسط صداي معلم

نظر سنجي از همكاران محترم فرهنگي ( تشريحي )

به نظر شما معلمان مدارس در روز 12 هر ماه با هدف اعتراض به وضعيت معيشتي، چه اقداماتي را مي توانند انجام دهند كه داراي دو شرط زير باشد :

1- مؤثر باشد.
2- مغاير با قانون نباشد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/21 - 20:26
در دوازدهم هر ما ه در ساعت مشخصی فرهنگیان و دانش اموزان وارد سایت های اموزش و پروش شوند و ماه بعد مجلس و ... تا این سایت ها در این داون شود

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور