صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" پس از گذشت بیش از یک ماه از نگارش این استعفا نامه ، افکار عمومی مایل به دانستن دلایل این تصمیم و رمز گشایی از آن هستند "

برنامه پرسشگر با حضور عمادی مستعفی ؟!

گروه گزارش /

برنامه پرسشگر با حضور عبدالرسول عمادی و پرسش های صدای معلم

جمعه 17 اسفندماه شبکه آموزش تلویزیون میزبان حضور آقایان « میرحمایت میرزاده ، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی » ؛ « عبدالرسول عمادی ، سرپرست معاونت متوسطه وزارت آموزش و پرورش » و « سلیمان پاک سرشت معاون وزیر کار و رئیس سازمان فنی و  حرفه ای » با موضوع " چالش های آموزش های مهارتی " بود .

آن جه جای تامل است حضور عبدالرسول عمادی در این میزگرد است که چندی پیش از سمت های خویش در وزارت آموزش و پرورش استعفا کرده بود .

برنامه پرسشگر با حضور عبدالرسول عمادی و پرسش های صدای معلم

هر چند ایشان در آیین افتتاحیه اولین آزمایشگاه دانش آموزی  که در پژوهش سرای امیر کبیر در 10 بهمن ماه برگزار گردید حضور داشت و در پاسخ به خبرنگار شبستان در همین باره که از او درباره صحت استعفا پرسش کرده بود گفت: هنگامی که در صفحه ام منتشر شده است دیگر نیازی به پرسش و پاسخ ندارد.

عمادی در استعفا نامه ی خویش با عنوان " عذر تقصیر " که مطلع آن شعری از خودش بود نوشته بود :

" اینجانب پنج سال رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش بودم که در چند ماه آخر آن سرپرستی معاونت آموزش متوسطه را نیز بر عهده داشتم و اکنون در پایان این هر دو مسئولیت در حالی که زبان خامه ندارد سر بیان فراق از خدمت همکاران عزیز و ارجمندم در وزارت آموزش و پرورش و به ویژه دوستان عزیزم در دو حوزه مرکز سنجش و معاونت آموزش متوسطه و خیل عظیم و بی نظیر فرهنگیان در سراسر کشور مرخص می شوم و از همگان انتظار عفو و بخشش دارم .

ز دوست کوته خود زیربارم

سه وزیر ارجمند آقایان دکتر علی اصغر فانی ، دکتر فخر الدین احمدی دانش آشتیانی و سیدمحمد بطحایی به این کمترین لطف و مرحمت داشتند ، الطافشان مزید بادا و جانشان در امان خدای منان .

اگرچه بضاعتی نداشتم اما هر چه بودم در خدمت نظام مقدس تعلیم و تربیت بودم و کوتاهی و کم فروشی نکردم و مراتب تعهد و خدمتگزاری را فرو نگذاشتم .

از خداوند متعال درخواست دارم به فضل بی منتهایش این مختصر خدمت را از من بپذیرد و و در روزی که همگان در بارگاه جلاش حاضر می شوند من را نیز در زمره پذیرفته شدگان محشور فرماید . "

محتوای نامه احساسی بوده و در مورد دلایل استعفا چیزی گفته نشده است .

با این که این استعفا بازتاب نسبتا وسیعی در رسانه ها داشت اما وزیر آموزش و پرورش تاکنون اظهار نظری در این مورد نداشته است .

پس از گذشت بیش از یک ماه از نگارش این استعفا نامه ، افکار عمومی مایل به دانستن دلایل این تصمیم و رمز گشایی از آن هستند .

آخرین اخبار حاکی از تایید نشدن صلاحیت ایشان در استعلام بوده است .

برنامه پرسشگر با حضور عبدالرسول عمادی و پرسش های صدای معلم

تاکنون گزارش هایی در نقد عملکرد « عبدالرسول عمادی » در موضوعاتی مانند : " آزمون مدارس تیزهوشان ، لو رفتن و فروش سوالات امتحان نهایی ، اظهارات در مورد سند 2030 ، برنامه ریزی امتحانات نهایی در دی ماه ، کیفیت آموزشی و... در صدای معلم منتشر گردیده است که متاسفانه رئیس سابق مرکز سنجش و سرپرست فعلی معاونت متوسطه در هیچ یک از موارد پاسخ گو نبوده است .

« صدای معلم » در راستای مطالبه گری و عمل به مفاد " منشور حقوق شهروندی " گزارش مبسوطی را در آینده منتشر خواهد کرد .

پایان گزارش/

شنبه, 18 اسفند 1397 ساعت 10:31 خوانده شده: 281 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
کارشناس 1397/12/18 - 11:36
امثال آقای عمادی نه هویتی دارند و نه کارامدی و نه پاسخگویی !! آنها صرفا به پست و موقعیت و منافع فردی و جاه طلبی می اندیشند. ایشان طی این مدتی که این پست ها را اشغال کرده اند هیچگونه توفیق و کارامدی نداشته اند و صرفا با گذران عمر از مواهب این پست ها و این وزارتخانه بهره برده و جز به امور شخصی نپرداخته اند .
پاسخ + +2 0 --
فرهنگی 1397/12/18 - 21:14
آقای عمادی عضو پیوندی بود و برای آموزش و پرورش کار آیی نداشته است.صص

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور