صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" تریبون سکوت " در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار گردید

صیدلو : تریبون سکوت بیش از آن که از جهت اجرایی به من کمک کند از این لحاظ مهم است که از جهت " فرهنگی " کارکردی داشته باشد

گروه استان ها و شهرستان ها/

تریبون سکوت در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران

به ابتکار « محمد صیدلو » مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،  " تریبون سکوت " با حضور مجموعه عوامل اداری و مدیریتی این اداره کل امروز در تالار ولایت برگزار گردید .

صیدلو در ابتدای این نشست هدف از برگزاری تربیون سکوت را گوش کردن به همدیگر و رسیدن به یک " فهم مشترک " و " هماهنگی بیشتر " بیان کرد .

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در ادامه ضمن انتقاد از عملکرد سیستم های ارزیابی و عملکرد در مجموعه آموزش و پرورش عنوان کرد که برای من مدیر  فقط مهم است که وزیر در مورد من چگونه فکر می کند  ، استاندار چگونه فکر می کند ، و من گاهی احساس می کنم سطوح پایین در سرنوشت من بی تاثیرند .

پیش خود فکر می کنم این ها که دست شان به جایی نمی رسد .

صیدلو تصریح کرد هر اتفافی که برای مدیر کل یک استان باید اتفاق بیفتد ، ارتقایی صورت بگیرد و یا تنزلی رخ دهد و اصلاحی صورت بگیرد باید بر اساس نتایج ارزیابی عملکرد باشد که کم تر اتفاق می افتد .

ایشان عنوان کرد  که چنین چیزی برای نخستین بار  اتفاق می افتد .

تریبون سکوت در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران

وی با تاکید بر این که باید برای شنیدن صداهای مختلف باید فضا ایجاد کنیم به همه مسئولان کشور توصیه کرد که بنشینند ، سکوت کنند و حرف ها را بشنوند .

صیدلو در ادامه گفت تریبون سکوت بیش از آن که از جهت اجرایی به من کمک کند از این لحاظ مهم است که از جهت " فرهنگی " کارکردی داشته باشد .

ایشان در ادامه ضمن اشاره به اهمیت این موضوع تاکید کرد که در این استان هر کسی جای بنده بود بداند که برای شنیدن حرف شما باید فضا ایجاد کند . این فضای امن را باید ایجاد کند که حرف شما شنیده شود .

با این که مجری این نشست در ابتدا بیان کرد که افراد حاضر می توانند در بیرون سالن برگه ها را از حراست اداره کل دریافت و ثبت نام کنند اما همه افراد به صورت " حضوری " پشت  تربیون قرار گرفته و سخنان خود را بیان کردند .

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در گفت و گو با « صدای معلم » ضمن تاکید بر نقش رسانه در ارتقای آگاهی جامعه از همه رسانه ها خواست تا به گسترش این فضاها  و ارتقای نظام آموزشی کمک کنند .

وی در پاسخ به پرسش صدای معلم در مورد برگزاری تربیون سکوت برای " معلمان " اظهار کرد که پس از این تربیون برای معلمان هم نشست خواهیم داشت .

« محمد صیدلو » در 29 آبان ماه از سوی وزیر آموزش و پرورش به جای « عبدالرضا فولادوند " به مدیر کلی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران منصوب گردید .

( مشروح سخنان مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در صدای معلم منتشر خواهد گردید . )

پایان پیام/

شنبه, 18 اسفند 1397 ساعت 18:48 خوانده شده: 370 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 -1 --
دربدر 1397/12/19 - 17:34
این تریبون سکوتی که برگه اشو حراست بده و همه چی تحت کنترل باشه و در یک فضای غیر مناسب برای نقد و نظر چند نفر از خنثی ترین و بی اثرترین موضوعات صحبت کنند،هیچ خروجی مثمرثمری نداره،جای آن داشت،شما جناب پورسلیمان که خود اهل نقد و نظر هستید و در نشست مذکور حضور داشتید،این شکل برگزاری نشست را مورد نقد قرار می دادین؟!چند نفر از افراد صاحب نظر و منتقد در این جلسه حضور داشته اند و یا مسائل را مورد نقد قرار داده اند؟!
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/12/19 - 23:49
سلام

همکار محترم

البته بنده در این موارد نقد دارم اما این گزارش فقط انعکاس نشست بوده است .

اما تا جایی که می دانم فضا برای نقد آزاد بود اما این که خود افراد خودسانسوری می کنند و یا شهامت نقد ندارند آن بحث دیگری است .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/12/21 - 00:05
با سلام توزیع برگه توسط حراست اتفاق نیافتاد و همه شفاهی صحبت کردند. هر چند برخی موضوعات سطح پایین بودند ولی بیانگر آزادی بیان در جلسه بود.
پاسخ + 0 0 --
دربدر 1397/12/22 - 20:42
جناب پورسلیمان شما انصافاً نحوه برگزاری چنین جلساتی از جهت سالن محل برگزاری که بیشتر متناسب همایش های با سخنرانی های متکلمان واحد است و جنس مخاطب،زمان تخصیصی وکنترل حراست را متناسب با شأن منتقدان واقعی میدانید؟!چند نفر اهل قلم از شهرستان های استان تهران میشناسید که در چنین محافل غیر تخصصی و عوامانه اعتبار خودشان را حراج کنند؟!
پاسخ + +2 0 --
كارمند 1397/12/19 - 23:08
آقا يا خانم دربدر ، ضمن احترام به نظر جنابعالي كاش از اين فرصت ناقصي كه مديران پيشين كمتر جرأت فراهم كردن آن را داشتند استفاده مي كرديد و حرفتان را مي زديد . اميدوارم به زودي حراستهايي كه امثال شما را به سكوت مصلحتي از جنس ترس واداشته اند كه حتي جرأت اظهار نظر در چنين فرصتي را نداشته باشيد از ادارات رخت بركنند .
پاسخ + +1 -1 --
محمود 1397/12/20 - 07:25
ااین اقدام خوبی بود برای پوشاندننقاط ضعف مدیریتی شخص مدیرکل کهمیخواهد با این شو ها کارهای پوپولیستی کند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/20 - 16:19
سلام اگر در جلسه حضور داشتید می دیدید که جو حاکم بر جلسه بسیار مطلوب بوده و اولین گام جهت ایجاد فضای نقد در راستای همدلی بیشتر کارکنان پس از ماهها رخوت در اداره کل به خوبی برداشته شد.هر چند نقدهایی میتوان بیان کرد ولی کلیت کار به عنوان اولین گام بسیار مثبت بود.
پاسخ + 0 0 --
محمود 1397/12/21 - 05:32
در جلسه حضور داشتن یا نداشتن چه اهمیتی دارد. وقتی اداره کل شهرستان با معضلات عمده ای روبرو شده. شخص مدیرکل از انجام امور ناتولن است که کم کم مشخص میشود و اداره کل در حال تبدیل به شرکت سهامی نمایندگان افراطی مثل نوروزی و نقوی است.
پاسخ + +2 0 --
معمارزاده 1397/12/20 - 17:15
با سلام چند نقدی که نمیتوانست در این نشست مطرح شود:
۱.امثال آقایان الف.الف که کارنامه ی غیرقابل دفاعی در تخریب و تطئه نیروهای نخبه و منتقد داشته چرا هنوز در این بخش باقی مونده.
۲.چرا هنوز در بخش های متعددی از ادارات داخلی اداره کل و مدیریت مناطق کار دست کاردان نیست و از افراد با سطح کیفی بسیار پایین تر در بخش های مدیریتی استفاده می شود؟!اما به افراد توانمند فرصت حضور در این ظرفیت ها داده نمیشود؟!
پاسخ + 0 0 --
بابک جهانبخش 1397/12/24 - 11:32
الف.الف و خ.ح در حراست از افرادی هستند که همین مطالب صدای معلم و حتی کامنت ها را هم پرونده سازی میکنند و علیه همکاران استفاده میکنند و تا این افراد مریض و مغرض و منافق در ساختار حضور دارند نمیشود توقع مشارکت همکاران در تریبون سکوت را داشت...با سرنیزه نمیشود آزادی بیان را محقق کرد!!چرا به حراست اجازه ی تخریب وتخطئه همکاران اهل قلم و نخبه را داده اید؟!برخی از این افراد بی ریشه واقعا دلسوز انقلاب و رهبری هم نیستند چه برسه به حمایت از دولت تدبیر و امید،اینها فقط مدافع منافع خودشون و همفکران دگم و پوسیده ی خودشون هستند.
پاسخ + +3 -1 --
شاکی 1397/12/22 - 18:26
قدم خوبیست که جناب صیدلوی عزیز برداشته اند،هرچند که شاید انتظاربیشتر از اینها باشد از ایشان...اما بنده هم معتقدم که بافت حراست اداره کل شهرستان ها مساعد نقد نیست،حتی یکی از افرادی که اخیراً به این جمع پیوسته و شخصاً به تقوا و پرهیزکاری میشناختمش از زمانی که رفته حراست متأسفانه تغییرات زیادی نموده و حتی یه جاهایی زیرآب خود منو هم زده!!علی رغم رفاقتی که داشته ایم!!و این بافت بخصوص حضور تفاله های جریان دلواپس که دائم در صدد تخریب وپرونده سازی برای نیروهای نخبه هستند به صلاح این اداره کل نیست،جناب صیدلوی عزیز افرادی که از وبلاگ همکاران اهل قلم ونخبه چاپ میگیرند و میذارن توپرونده ی آنها و مانع پیشرفت شایسته ترین نیروهای این استان شده اند،چرا باید در حراست این اداره کل نگهداری شوند و پاچه ی همکاران شایسته و اهل قلم را بگیرند؟!یکی از کارشناس مسوولان این اداره و برخی از کارشناس مسوولان برخی نواحی همچون ری1که از تقوا بویی نبرده اند و مغرض و آلوده به هواهای نفسانی هستند باید از این ساحت به مدرسه کوچ کنند و آداب طهارت را تمرین کنند به جای شکر خوری زیادی پشت سرهمکاران نجیب و نخبه و اهل قلم!!
پاسخ + +4 0 --
شاکی 1397/12/22 - 18:33
جناب صیدلوی فرزانه،انتظار از شما این است که اسیر محافظه کاری های برخی وسواسان خناس نشوید،فرصت زیادی باقی نمانده،مناطقی همچون ناحیه یک ری نیازمند تحول و واگذاری به همکاران شایسته ی بومی این ناحیه هستند تا آب رفته به جوی برگردد،از شما خواهشمندیم که همان اعتماد و شجاعتی که در انتصاب شایسته ی یوسف بهارلو به خرج داده اید را در انتصاب شایسته ترین گزینه برای ناحیه یک شهرری به خرج دهید وحواستان به سم پاشی عوامل وابسته به جریان دلواپس رانت جوی ناحیه یک شهرری که در حراست ومعاونت پرورشی این ناحیه و در حراست اداره کل ریشه دوانده باشید،حتی عواملی در حراست اداره کل مخالف همکارانی هستند که در صدای معلم مطلب می نویسند و تقوایشان را در ممانعت از انتصاب ایشان در جایگاه های تأثیرگذار خواهند فروخت!!تحت تأثیر این خناسان قرار نگیرید که جزای آنها در این دنیا و آن دنیا بدلیل خیانت ودلسرد نمودن نیروهای مومن و دلسوز نظام مشخص است،همانهایی که قرآن میخوانند و بسر میگیرند اما به بندگان شایسته یخدا هزاران انگ میزنند و حق نان و نمک راهم به جا نمی آورند...
پاسخ + +4 0 --
شاکی 1397/12/22 - 18:40
جناب صیدلوی فرهیخته،حامی معدود اصلاح طلبان اداره کل شهرستان ها باشید،مدیران کل قبل از شما فقط ادعای اصلاح طلبی داشتند و بیشتر فضا وفرصت به اصولگراها دادند!!اصلاح طلبان و حامیان جریان تدبیر وامید و اعتدال طلبان واقعی هنوز در محاق هستند و حضور ایشان در مناصب بی تأثیری همچون کارشناس مسوولی و کارشناسی فقط در حد تایپیست واجرا کننده اوامر مافوق های پایین تر ازشأن ومنزلت آنها تدبیر نیروهای جزم اندیش دلبسته به تخریب دولت جهت تحقیر و خنثی نمودن آنهاست،باور بفرمایید شایستگانی هستند که هنوز بعد از گدشت 5سال ازروی کار آمدن دولت تدبیر وامید در معادلات نقشی ندارند و این در اذهان و در دل همکاران باورمندبه شما و دوستداران شما خواهد ماند...اقدام کنید و تحت تأثیر فضای کاذب برخی مغرضان و مریضان رخنه کرده در حراست و...قرار نگیرید برادر عزیز ما.
پاسخ + +3 0 --
شاکی 1397/12/22 - 18:47
جلسات تخصصی نقد بدون حضور معاندان و پرونده سازان شاخص بصورت میزگرد برگزار کنید،واین فضا را جهت نقد سازنده و آزادی بیان و آزادی پس ازبیان فراهم کنید،حرف های زیادی امثال من در سینه دارند اما هرگز در مقابل عوامل مخرب حراست و برخی از بازماندگان جریان دلواپس بیان نخواهیم کرد چرا که هنوز هزینه ی شرارت ها و هواهای نفسانی آنها در تخریب خود را داریم پرداخت میکنیم،لازمه ی برگزاری تریبون سکوت،خاموش کردن نگاه هیز همانهایی است که هرکجا گل باز شد آفت شدند،روح بلبل دفن شد راحت شدنده....جلسه ای بدون حضور عوامل حراست و مخربین وبصورت میزگرد وبا حضور منتقدانی که دلسوز شما هستند و حرف برای گفتن دارند برگزار کنید و نه آنانی که آمده اند خودی نشان بدهند یا چاپلوسی کنند...کارتان در هرصورت ارزشمند است برادر عزیزما...
پاسخ + 0 0 --
هد هد 1397/12/24 - 05:29
این برنامه هم یک مانور تبلیغاتی و شوی روشنفکری هست و از دل این کارها هیچ حرکت اصلاحی و رشد و بالندگی ایجاد نخواهد شد.
پاسخ + 0 0 --
کلاغ دم سیاه 1397/12/24 - 11:26
جا داره به برخی انتقادهایی که نمیشد در برنامه اشاره کرد،اینجا و در این تریبون امن اشاره کرد:
1)ازکی تا حالا .... با مدرک ازشد الهیات میشه ....؟!!و چگونه سوابق همکاری همدلانه ی وی با آقایان یزدیخواه و رحیم زمانی بر شایستگی های هزینه داده های روی کار آمدن دولت ندبیر وامید ترجیح داده میشه؟!
2)این منشی بازی های برخی معاونین اداره کل که بدور از شایستگی و با شاخصه ی منفعت طلبی تا کی ادامه پیدا خواهد کرد؟!چرا آقای درخشانی که انتقاد درستی داشتند به برخی معاونین!!چرا برخیدیگر ازمعاونین را اشاره نکردند؟!تا کی ناهار خوردن معاونین بصورت مجزا از سایرکارکنان ادامه خواهد داشت؟!
3)چند مورد از شایستگی های مدیرمشارکتها و معاون سواد آموزی و چند نفر دیگر از منصوبین ادوار قبل که هنوز تغییر نکرده اند را بیان کنید؟!
پاسخ + +2 0 --
از فرهنگیان شهرری 1397/12/24 - 23:55
آقای صیدلو واقعا ناحیه همکاران یک شهرری بعد از5سال انتظار تغییر وتحولات جهت بهبود وضعیت دارند معاون پرورشی و حراست این ناحیه بازمانده ی جریان دلواپسی هستند که در سال88شایسته ترین مدیر این ناحیه که سوابق متعددی از جمله مشاور فرمانداری ویژه شهرستان ری و سوابق متعدد اجتماعی فرهنگی که در کل استان کمتر کسی چنین رزومه ای را دارد از مدیریت کانون برکنار نمودند،دکتر علیجانی نماینده مجلس از فراکسیون امید و فرمانداری و اصحاب فرهنگ و هنر و فرهنگیان اعتدالگرا و اصلاح طلب شهرری حامیان ایشان هستند و برخلاف تخریب هایی که برخی از افراد معاند در حراست علیه ایشان انجام داده اند،جایگاه ایشان در بسیج هنرمندان سپاه سیدالشهداء به مراتب از همان تخریب چی های مدعی بسیج و ارزشها هم بالاتر است،و با تک تک نهادهای اجتماعی فرهنگی شهرستان ری تعامل سازنده دارند و اینها ادعا نیست و قابل استعلام و بررسی است،لذا خواهشمندیم این فرزند ری و فرزند راه امام و انقلاب را به جایگاه شایسته ی خود در ری 1 بازگردانید و سکان این کشتی را به اهلش بسپارید.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور