صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

آیا بطحایی و سایر مسئولان پیام این انتخابات را نشنیدند ؟

وزارت آموزش و پرورش و تحقیر معلمان از طریق نظارت استصوابی ؟!

گروه گزارش/

انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش و تحقیر معلمان از طریق نظارت استصوابی و استعلام

پس  از برگزاری انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش ، ستاد راهبری انتخابات نمایندگان معلمان در شورای عالی آموزش‌ و پرورش طی اطلاعیه شماره ۱۶، فهرست دو برابر ظرفیت منتخبین استان‌ها جهت تسریع در فرآیند استعلام های لازم در این انتخابات را اعلام کرد.
در این اطلاعیه چنین آمده بود :

« پیرو اعلام نتایج اولیه مرحله اول انتخابات نمایندگان فرهنگیان در شورای عالی آموزش‌ و پرورش، با توجه به‌ ضرورت سپری شدن مرحله اخذ استعلامات لازم از مراجع ذی‌صلاح و همچنین وجود احتمال حذف برخی منتخبین در مرحله بررسی صلاحیت‌ها مطابق با شرایط و الزامات اعلامی حین ثبت‌نام، فهرست دو برابر ظرفیت منتخبین استان‌ها جهت تسریع در فرآیند اخذ گواهی سوءپیشینه اعلام می‌شود.

بدیهی است در صورت عدم‌ تأیید منتخبین استان‌ها در هر کدام از مراحل احراز صلاحیت اعلامی، نفرات بعدی از میان لیست دو برابر ظرفیت به ترتیب آراء مأخوذه جایگزین می‌شوند. اگر وزیر آموزش و پرورش با معلمان صادق است و واقعا می خواهد به معلمان و مدرسه خدمت کند دست از این شعارها برداشته همزمان با حضور معلمان در شورای عالی آموزش و پرورش ترتیب حضور معلمان در ادارات و تصمیم گیری در موارد درگیر با معلمان و تشکیل سازمان نظام معلمی یا پارلمان معلمان را پیگیری کند

عدم وصول گواهی فوق تا ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ به‌ منزله انصراف منتخب از ادامه فرآیند انتخابات تلقی می‌شود».

بر اساس این گزارش آدرس جهت ارسال گواهی سوء پیشینه؛ تهران، میدان فردوسی، خیابان سپهبد قرنی- نرسیده به خیابان سمیه - ساختمان مرکزی وزارت آموزش‌ و پرورش ( ساختمان شهید رجایی) - طبقه چهارم - مرکز امور هماهنگی ، ارتباطات و حوزه وزارتی- اتاق شماره   ۳ – ستاد راهبری انتخابات اعلام شد . "


البته وزارت آموزش و پرورش به گواهی سوء پیشینه اکتفا نکرده و تاییدیه صلاحیت منتخبان را به تاییدیه حراست ها و بازرسی ها، دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی و تحقیقات محلی نیز گسترش داده است .

انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش و تحقیر معلمان از طریق نظارت استصوابی و استعلام

نخستین پرسش « صدای معلم » آن است که استعلام صلاحیت افراد باید قبل از برگزاری انتخابات انجام شود نه پس از آن .
تنها فرضیه ای که می توان در این رابطه مطرح کرد این است که وزارت آموزش و پرورش خواسته است به صورت " نمایشی " و " بازار گرمی " تعداد  کاندیداهای این انتخابات را به زعم خویش افزایش داده و میزان مشارکت را افزایش دهد .
آیا معلمی که سر کلاس تدریس می کند و ذهن و فکر دانش آموزان را می سازد و در واقع معمار تعلیم و تربیت است صلاحیت عضویت در یک نهاد مرتبط با آموزش را ندارد ؟
نهادی که حتی نمی تواند روی مصوبات خویش بایستد و به راحتی توسط سایر نهادها و حتی خود وزیر دور زده می شود !


آیا استفاده از تحقیقات محلی برای معلمی که صلاحیت تدریس دارد توهین به شعور و شان معلمان نیست ؟


چه کسانی در این وزارتخانه برای معلمان تصمیم گیری می کنند ؟ افرادی که تاکنون حتی رنگ کلاس را ندیده اند !


وزارت آموزش و پرورش هنوز گزارشی در مورد این انتخابات در مورد میزان مشارکت معلمان نداده است هر چند نتیجه این انتخابات علیرغم تبلیغات وسیعی که قبلا انجام شده است یک شکست بزرگ برای وزیر آموزش و پرورش و میزان مقبولیت وی در میان فرهنگیان است .


پیش تر « صدای معلم » در گزارشی نوشت : ( این جا )

وزارت آموزش و پرورش طی روزهای اخیر از طرف سرورهای مخابراتی پیامک هایی برای معلمان ارسال کرد که انتخاب سه نماینده ی شورای عالی آموزش و پرورش توسط معلمان را به صورت تاکیدی اطلاع رسانی می کرد. در این پیامک طریقه ی رای دادن اپلیکشن سینا بیان شده بود .
با این حال و تاکنون و با توجه به جمعیت فرهنگیان کشور  میزان مشارکت کم تر از 10 درصد بوده است ؛ پرسش صدای معلم این است حواله دادن این میزان به عواملی مانند درخواست فرهنگیان و مشکلات سخت افزاری و نرم افرازی تا چه حد منطقی و واقع بینانه است ؟
« صدای معلم » در مورد این انتخابات مانند انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیان نظر خویش را اعلام کرده است .


زمانی که شورای معلمان و نماینده معلمان در ساختار نظام آموزشی جایگاهی ندارند ، معلمان در منطقه و یا ناحیه آموزشی خود مطابق ماده 5 آیین نامه گروه های آموزشی و تربیتی حتی حق انتخاب سر گروه خود را ندارند و توسط مدیر اداره منصوب می شوند و نیز در شورای معاونین منطقه حتی به اندازه " یک رای " ارزش و جایگاه ندارند ؛ این گونه اقدامات نمی تواند « مساله مشارکت » را در ارکان و اضلاع آموزش حل کند ضمن آن که از نظر ما اعتماد و سرمایه اجتماعی در حال حاضر وضعیت مطلوبی ندارد و پر رنگ شدن فضای امنیتی در زمان وزارت سید محمد بطحایی شکاف " اداره و مدرسه "  و یا  " صف و ستاد " را به حداکثر خودش رسانده است .
این پیامی است که باید توسط سیدمحمد بطحایی شنیده شود .
آیا استفاده از تحقیقات محلی برای معلمی که صلاحیت تدریس دارد توهین به شعور و شان معلمان نیست ؟


« صدای معلم » وزیر آموزش و پرورش را به تامل جدی در این موارد فرا می خواند .« سیدمحمد بطحایی » در گردهمایی مشاوران و کارشناسان امور زنان آموزش و پرورش سراسر کشور اذعان کرد : ( این جا )

" به حضرت عباس به همین علت هیچ اتفاقی نمی افتد. ما داریم شیپور را  برعکس فوت می کنیم. مدرسه باید تصمیم گیر باشد. من و شما باید تصمیم ساز باشیم. هر آنچه غیر از مدرسه است باید نقش حمایت کننده و پشتیبانی کننده داشته باشد.بنده خودم را عرض می کنم شما را نمی گویم ، اسائه ادب نمی کنم . من باید نقش نوکری مدرسه را داشته باشم. دست به سینه باید بایستم ببینم مدرسه چه می خواهد چه کمکی از من برمی آید برایش انجام بدهم. در حالی که الآن برعکس این اتفاق است " چه کسانی در این وزارتخانه برای معلمان تصمیم گیری می کنند ؟ افرادی که تاکنون حتی رنگ کلاس را ندیده اند !
اگر وزیر آموزش و پرورش با معلمان صادق است و واقعا می خواهد به معلمان و مدرسه خدمت کند دست از این شعارها برداشته همزمان با حضور معلمان در شورای عالی آموزش و پرورش ترتیب حضور معلمان در ادارات و تصمیم گیری در موارد درگیر با معلمان و تشکیل سازمان نظام معلمی یا پارلمان معلمان را پیگیری کند .
البته بدون چاشنی تحقیر !
پایان گزارش/

چهارشنبه, 22 اسفند 1397 ساعت 08:03 خوانده شده: 415 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/12/22 - 10:07
زیاد به خود نگیرید ، مگر برای کسانی که در انتخابات
نمایندگی مجلس و یا شورای شهرها و روستاها ،
کاندید می شوند ، تحقیقات محلی انجام نمی دهند ؟!!
اینجا ایران است و از اعتماد خبری نیست. ترسیدند شاید جزو کسانی باشند که در تحصن ها و تجمعات شرکت داشته اند لذا از نفوذ مخالفان خود جلوگیری کرده اند. آنان به بلی گوی نیاز دارند که مساوی خودشان باشد نه فردی موثر و مخالف مسیرشان.
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/12/25 - 17:26
واقعا مقاله بحق و بجایی بود
پاسخ + +1 0 --
معلم 1397/12/22 - 12:09
لطفاً در مورد این خبر مطلب بزنید .


باتشکر فراوان از ساییت صدای معلم:

نامه مهم به رئیس جمهوری در مورد ادامه تحصیل فرهنگیان

http://khabarpu.com/k.php?u=2YbYp9mF2Ycg2YXZh9mFINio2Ycg2LHYptuM2LMg2KzZhdmH2YjYsduMINiv2LEg2YXZiNix2K8g2KfYr9in2YXZhyDYqtit2LXbjNmEINmB2LHZh9mG2q/bjNin2YY=_a2hvZHJvdGFrLmNvbS9mYS90aW55L25ld3MtMTMxNjE=_2K7ZiNiv2LHZiNiq2qk=
پاسخ + +1 0 --
معلم 1397/12/22 - 12:15
بزرگترین خدمت به معلمان رفع مسائل و مشکلات شغلی و معیشتی آنان است.
پاسخ + +1 0 --
I am a prophet 1397/12/22 - 13:40
خیلی خوشحالم که در انتخابات شرکت نکردم. مورچه چیه که کله پاچه اش چی باشد. آخه مرد حسابی عضو شورا بودن چیه که برای آن برای معلم ایزوله شده باید از ارگان ها تاییدیه بگیرند.
پاسخ + +2 0 --
I am a prophet 1397/12/22 - 13:41
خیلی زور داره یواش یواش گند کار می زنه بالا. چرا اون دو سه نفر را از حوزه علمیه نمیارند که نماینده معلمان بشن
پاسخ + +1 0 --
mortteza 1397/12/22 - 13:56
ممنون از مطالب شما
بسیار عالی
پاسخ + 0 0 --
No 2 Theocracy 1397/12/22 - 16:28
از اولش هم معلوم بود طبل توخالیه!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور