چاپ کردن این صفحه

مدیر صدای معلم به همراه معلمان در گفت و گو با فرماندار بناب : هر مسئولی که پاسخ گو نیست و در حوزه مدیریت خویش ناکارآمد است باید عرصه را به نفع نیروهای دارای برنامه و دلسوز خالی کند و این تعارف بردار نیست !

رفیعی فرماندار بناب : همه مسئولان باید قدر رسانه ها را بدانند

گروه گزارش/

گفت و گوی مدیر صدای معلم و فرهنگیان با فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش بناب

 یکشنبه یازدهم فروردین مدیر صدای معلم و تعدادی از معلمان با « امین رفیعی » فرماندار بناب دیدار و گفت و گو کردند .

ایشان در این گفت و گو که صبح ساعت 9 انجام شد صمیمانه به پرسش های حاضران پاسخ گفت .

در ابتدا « اردشیر کاظمی » یکی از معلمان بناب  ضمن اشاره به مشکلات و مسائل آموزش و پرورش این شهرستان ، اعلام نمود پی گیری های انجام شده متاسفانه نتایج چندان مطلوبی در برنداشته است .

وی افزود : مسئولان آموزش و پرورش به جای پاسخ گویی ، علیه معلمان شکایت کرده و حتی خود مدیر قبلی آموزش و پرورش در این زمینه پیش قدم بوده است .

کاظمی ضمن اشاره به واگذاری برخی مدارس به اشخاص خارج از آموزش و پرورش ، به نامه های همکاران و انعکاس آن ها در صدای معلم اشاره و اعلام نمود تاکنون هیچ گونه پاسخی از سوی مسئولان مربوطه ارائه نگردیده است .

گفت و گوی مدیر صدای معلم و فرهنگیان با فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش بناب

این معلم بنابی به آخرین مورد در خصوص شکایت از مدیر صدای معلم اشاره و در ادامه ، این گونه روش ها را مغایر با شفاف سازی و تنویر افکار عمومی دانست و خواهان اقدام علنی مسئولان در این زمینه شد .

در ادامه ، مدیر صدای معلم ضمن تایید سخنان کاظمی به مدارک و مستندات منتشر شده در رسانه صدای معلم در مورد واگذاری های مدارس اشاره ، و از انفعال و بی کفایتی مسئولان اداره آموزش و پرورش و نیز مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی انتقاد نمود .

« علی پورسلیمان » در ادامه از بی توجهی و بی اعتنایی مسئولان نسبت به « منشور حقوق شهروندی » انتقاد و طرح شکایت علیه معلمان منتقد و رسانه های مستقل را ابزاری برای فرار از پاسخ گویی و توجیه ناکارآمدی این مسئولان و ایجاد فضای رعب و وحشت دانست .

مدیر صدای معلم در ادامه تاکید کرد هر مسئولی که پاسخ گو نیست و در حوزه مدیریت خویش ناکارآمد است باید عرصه را به نفع نیروهای دارای برنامه و دلسوز خالی کند و این تعارف بردار نیست .

پورسلیمان در ادامه ضمن انتقاد از مشی این مسئولان تاکید کرد که این گونه روش ها در دنیای جدید  بی معنا هستند و هر مدیری در برابر اختیارات و مسئولیت های که دارد باید پاسخ گو باشد .

مدیر صدای معلم از امین رفیعی به عنوان رئیس شورای آموزش و پرورش بناب و فرماندار خواست تا در این زمینه پی گیر بوده و از حقوق آموزش و پرورش و معلمان و دانش آموزان دفاع منطقی و قانونی کند .

سپس فرماندار بناب ضمن استقبال از نقطه نظرات و پیشنهادات و انتقادات حاضران به مشکلات موجود در ساختار نوسازی مدارس و مشکلات قانونی اشاره کرده و انتقادات را وارد دانست .

گفت و گوی مدیر صدای معلم و فرهنگیان با فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش بناب

رئیس شورای آموزش و پرورش بناب ضمن دفاع از جایگاه قانونی و بی بدیل رسانه ها تاکید کرد کاری که رسانه های جمعی می کنند ارزشمند بوده و همه مسئولان باید قدر آن ها را بدانند .

رفیعی ضمن اشاره به ظرفیت پایین تعدادی از مسئولان برای شنیدن و پذیرش انتقاد افزود این مجموعه که انتقاد می کند نفع شخصی نداشته و این کار تلاشی برای افزایش کارآمدی است .

گفت و گوی مدیر صدای معلم و فرهنگیان با فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش بناب

فرماندار بناب از پی گیری های خویش برای اجرای مواد و مفاد قانونی خبر داد و تاکید کرد که مسئولان باید از انتقاد استقبال کرده و ضمن سعه صدر از شکایت خودداری کنند .

گفت و گوی مدیر صدای معلم و فرهنگیان با فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش بناب

پایان گزارش/

یکشنبه, 11 فروردين 1398 22:47 خوانده شده: 692 دفعه

در همین زمینه بخوانید: