صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" مروری بر گذشته و پرسش های صدای معلم از معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش "

آقای اللهیار ترکمن ! بالاخره خلا قانونی داریم یا نه ؟

گروه گزارش/

« صدای معلم  » در نشست نمایندگان تشکل های معلمان با « علی اللهیار ترکمن » رئیس  آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه ای سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور که بعد ظهر روز دوشنبه بیست و هشتم تیرماه 1395 در محل انجمن اسلامی معلمان ایران برگزار شد گزارشی کوتاه را منتشر کرد . ( این جا )

یکی از حاضران پرسش کرد :

" همین قانون خدمات کشوری که الان متاسفانه در همین دولت دارد یک خرده ضربه می زند و همکاران هم خیلی گله مند هستند و دارند دلسرد می شوند این است که از دل قانون مدیریت خدمات کشوری یک بندی را درآوردید که هر معلم یک مدرک بیشتر برایش اعمال نمی شود و ما خیلی نگرانیم ...

آقا ! طرف رفته فوق دیپلم بوده ، لیسانس گرفته با این حقوق کم ، با مستاجری ، با هزار بدبختی ، فرش زیرپایش را فروخته است فوق لیسانس گرفته ، دکتری گرفته الان مدرکش را اعمال نمی کنند ...

اللهیار ترکمن در پاسخ فرد معترض می گوید :

" ... من خودم یکی از آن افراد هستم . در سازمان مدیریت و برنامه ریزی هم همین گونه است .

من موقعی که استخدام شدم لیسانس بودم . فوق لیسانس گرفتم اعمال شد اما دکترایم را اعمال نکردند .

این یک بخشنامه است . فکر نکنید این فقط در آموزش و پرورش است .

من خودم یکیش !

استدلال آن ها ر ا باید بشنوید . استدلال آن ها این است که مدرک تحصیلی در ارتقای حرفه ای کارمند تاثیر ندارد ...

شما نگاه کنید !

اگر یک پکیج کامل برای ارتقای حرفه ای کارمند تعریف شود و از آن استفاده شود خوب است یا برود دانشگاه آزاد مثلا ایکس لیسانس و یا فوق لیسانس مدیریت بگیرد ..

ببینید آن را باید درست کنیم .

اعتراض حاضران و ذکر صلوات ...

ایشان در ادامه می گوید :

" ما خوشبختانه اصلا خلا قانونی در آموزش و پرورش نداریم یعنی اگر شما بخواهید این چیزهایی که من خدمت شما عرض کردم ... برای ارتقای کیفیت شما اصلا خلا قانونی دارید ؟

برای توسعه عدالت آموزشی کجا خلا قانونی دارید ؟

تمام موارد ، تمام مصوبات ، به کارگیری نیر و... یا قانون مجلس دارد ، یا قانون شورای عالی انقلاب فرهنگی دارد ، یا قانون شورای آموزش و پرورش و یا در قوانین موضوعه دیگر چیز شده است ...

در آموزش و پرورش فقط برای خرید خدمات آمده است ... "

سازمان مدیریت و برنامه ریزی در تاریخ  24 / 12 / 93  بخشنامه ادامه تحصیل کارکنان را ابلاغ کرده و وزارت آموزش و پرورش هم در تاریخ  17 / 6 / 94 بخشنامه  710 / 11 را ابلاغ کرده است .

پرسش آن است زمانی که علی اللهیار ترکمن خود رئیس امور آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه ای در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور بوده است نظر و موضعش چه بوده است و در کدام طیفی که خود طبقه بندی کرده قرار داشته است ؟

پرسش دیگر آن است ؛ اللهیار ترکمن در دی ماه 1396 در جمع فرهنگیان از کامل بودن قوانین آن گونه که در بالا ذکر شد سخن می راند اما در سخنان چند ماه اخیر خویش دائما از تدوین قوانین خاص و پیروی از آن ها می گوید .

آیا اتفاق خاصی رخ داده است ؟

سخنان ایشان را در سال جدید می خوانیم :

allahyartorkmananjomanseda1

علی الهیار ترکمن ، درباره مشکلات مربوط به ادامه تحصیل فرهنگیان و محدودیت اعمال مدارک تحصیلی بالاتر برای کارمندان دولت از جمله فرهنگیان، اظهار کرد: این مصوبه مربوط به شورای عالی اداری است و وزیر آموزش و پرورش هم چندین مرتبه پیگیری و موکداتی پیرامون رفع محدودیت‌ها داشته است.

وی افزود: فعلاً نظر سازمان اداری استخدامی بر عدم لغو این مصوبه است و تا زمانی که این مصوبه لغو نشود، یک دستگاه اجرایی مانند آموزش و پرورش نمی‌تواند آن را تغییر دهد و یا خلاف آن را اجرا کند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به طرح چند پیشنهاد برای اصلاح این مصوبه گفت: چند پیشنهاد مطرح کردیم از جمله اینکه مدرک مورد نیاز فرهنگیان را از فوق دیپلم درنظر بگیرند تا لیسانس را مدرک اول و فوق لیسانس را مدرک بعدی محاسبه کنند. اما متاسفانه به جایی نرسید.

الهیار ترکمن افزود: پیگیری این موضوع در دستور کار ماست و مجددا از سازمان اداری استخدامی پیگیری می کنیم؛ تا زمانی که در شورای عالی حل نشود ما هم نمی توانیم کاری کنیم.

وی با اشاره به اینکه از تبعیت از قوانین عام رنج می‌بریم عنوان کرد: مصوبه ای که برای کارمند جهاد کشاورزی، وزارت صنعت یا وزارت ارشاد مصداق دارد، برای آموزش و پرروش که یک نهاد آموزشی است و معلمان باید مرتب به روز شده و آموزش ببینند و خود را ارتقا دهند، مصداق پیدا نمی‌کند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد که باید در بلند مدت به سمت قوانین خاص برویم و آموزش و پرورش از قانون خاص خودش تبعیت کند و نه از قوانین عام.

پایان گزارش/

(در فایل صوتی زیر می توانید سخنان علی اللهیار ترکمن و پرسش و پاسخ های حاضران را گوش کنید )

شنبه, 17 فروردين 1398 ساعت 12:50 خوانده شده: 615 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
عجب 1398/01/17 - 13:58
خدایی ایشان دست راست و چپ خود را
تشخیص می دهند که وجود خلاء را بدهند؟
اگر تشخیص و یا قبول خلاهای بیشمار در
آ. ݐ را می دادند که حال و روزمان این نبود.
پاسخ + +4 0 --
دبیر م 1398/01/17 - 16:25
حیف قوم ترکمن که پسوند فامیل این...است
هیچ معلم و دبیری از عملکرد بطحایی نوبخت و ترکمن راصی نیست
پاسخ + +4 0 --
فرهنگی 1398/01/17 - 22:21
ترکمن جان حق التدریسها رو ندی مهربدمی بینی
پاسخ + +1 0 --
علی 1398/01/17 - 23:10
البته اعمال یک مدرک فکر بدی هم نیست.چون چند سال قبل عده زیادی از معلمین فقط به فکر مدرک گرفتن بودند وبا مدیر یک جوری کنار می امدندوبچه های مردم بدون معلم به سر وکله هم می زدنند.اون هم مدرکی که ارزش علمی نداشت
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1398/01/18 - 14:15
با سلام و احترام ، کارمندان و معلمان سال های پیش هم می توانستند به دانشگاه بروند لیکن با توجه به مشکلات از جمله هزینه ، مسائل اداری و مشکلات زندگی نرفتند و الان هم که مدرک گرفتند با هزینه شخصی و خارج از ساعت اداری و بدون آنکه دستگاهها و سازمانها هزینه کنند و اکثر کارمندان و معلمان حتی مسئولین کشور در طی دوران خدمت مدرک تحصیلی خود را ارتقاء دادند که به حق هم می باشد و این بخشنامه شماره 170061 مورخ 24/12/1393 بزرگترین ظلم را به کارمندان و معلمان نموده است و ایکاش در بخشنامه از این به بعد را قید می نمود نه اینکه از بدو استخدام. و تنها راه حل این مشکل تصویب طرح " الحاق یک تبصره به ماده (66) قانون مدیریت خدمات کشوری که به پیشنهاد 70نفر از نمایندگان محترم مجلس در تاریخ "1397/07/29 تحت شماره 487 به تصویب مجلس رسیده می باشد. با تشکر

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد مدت زمان تعطیلات تابستانی مدارس در ایران چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور