چاپ کردن این صفحه

بطحایی : این جمله را از ایشان یادداشت کردم که گفتند به لطف خدا این دوره از حیث اعتبارات و برنامه‌ها بهترین دوره آموزش و پرورش خواهد بود

قرار بود مطالبات معلمان تا 5 اسفند 98 پرداخت شود ؟!

گروه اخبار/

تسنیم گزارش می دهد : امیر علی نعمت‌اللهی؛ قائم مقام وزیر آموزش و پرورش و علی الهیار ترکمن؛ معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی در گفت‌وگوهایی اعلام کرده بودند که به دلیل مشکلاتی که در خزانه وجود داشت، مطالبات معلمان در روزهای پایانی سال 97 پرداخت نشد اما توانستیم اعتبار بخشی از مطالبات فرهنگیان از جمله حقوق خرید خدماتی‌ها، حق‌التدریس شاغلان و حق‌الزحمه امتحانات 96 را دریافت کنیم و از 4 فروردین به حساب استان‌ها و از 5 فروردین به حساب فرهنگیان واریز می‌شود.

با این حال تا پایان تعطیلات نوروز 98 پولی به حساب معلمان طلبکار واریز نشد .

پیش تر صدای معلم نوشت : ( این جا )

" سیدمحمد بطحایی در مرداد ماه 96 قبل از رای اعتماد مجلس چنین اظهار نظر می کند : ( این جا )

" من یک فرهنگی هستم که از ۱۹ سالگی تاکنون در همه رده‌ها از سطوح صف و ستاد خدمت مردم هستم. از موانع و مشکلات و چالش‌های پیش روی آموزش و پرورش اطلاع دارم و با تجربه ای که در سازمان برنامه و بودجه به دست آوردم و مساعدت همکاران خودم تمام تلاشم را برای بهبود اوضاع معلمان خواهم کرد.

من قبل از پذیرش این کاندیداتوری برای وزارت آموزش و پرورش از آنجایی که معاون نوبخت بودم از ایشان قول تمام و کمال گرفتم و ایشان از آنجایی که آموزش و پرورشی هستند قول مساعد دادند که همکاری تمام با آموزش و پرورش داشته باشند .

این جمله را از ایشان یادداشت کردم که گفتند به لطف خدا این دوره از حیث اعتبارات و برنامه‌ها بهترین دوره آموزش و پرورش خواهد بود امیدوارم شایستگی بنده برای قبول مسئولیت آموزش و پرورش مورد تایید شما باشد و با رای بالای خود موقعیت این وزارت‌خانه را در دولت و همه دستگاه‌های کشور مورد حمایت قرار دهید اما هر چه تشخیص دهید حتما بهترین و مناسب‌ترین تشخیص است."

به تازگی نامه ای از سوی محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه خطاب به اکرمی معاون نظارت مالی و خزانه دار کل کشور در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که در آن خواسته شده است با توجه به عدم تحقق منابع نسبت به لغو تمام تخصیص های ابلاغی این سازمان که تاکنون پرداخت نشده است اقدام صورت گیرد ؛ هر چند تاکنون مسئولان وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه نسبت به آن واکنشی نشان نداده اند .

اسدالله عباسی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به کم‌کاری‌های انجام شده در حق وزارت آموزش و پرورش اشاره کرده و اظهار می کند:‌ از بین دستگاه‌های اجرایی تنها وزارت آموزش و پرورش است که پاداش پایان خدمت،‌ اضافه‌کاری، حق مأموریت و کلاً مطالبات نیروهای تحت امر خود را بسیار دیر پرداخت می‌کند .

آخرین وضعیت پرداخت مطالبات فرهنگیان و معوقات معلمان

اسدالله عباسی اظهار داشت: بخشی از حق و حقوق و مطالبات پرداخت نشده سال گذشته فرهنگیان و شاغلان حق‌التدریس وزارت آموزش و پرورش طبق اظهارات وزیر آموزش و پرورش تا پایان فروردین و یا نهایتاً تا اردیبهشت به حساب آنان واریز می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه عدم پرداخت مطالبات فرهنگیان ضعف بزرگی است که همه ساله شاهد آن هستیم عنوان کرد: قشر فرهنگیان در جامعه بسیار مظلوم واقع می‌شوند در حالی‌که با توجه به اهمیت موضوع آموزش و پرورش باید حمایت جدی‌تری از آنان به عمل آید.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به کم‌کاری‌های انجام شده در حق وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و بیان داشت:‌ از بین دستگاه‌های اجرایی تنها وزارت آموزش و پرورش است که پاداش پایان خدمت،‌ اضافه‌کاری، حق مأموریت و کلاً مطالبات نیروهای تحت امر خود را بسیار دیر پرداخت می‌کند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس لزوم تجدیدنظر در روند پرداخت مطالبات فرهنگیان را لازم و ضروری خواند و تصریح کرد: از دستگاه‌های ذیربط نظر سازمان برنامه و بودجه یا ستاد آموزش و پرورش و خزانه‌داری کشور انتظار داریم نگاه ویژه‌تر و خاص‌تری به فرهنگیان داشته باشند.

عباسی با تأکید بر اینکه میزان حقوق دریافتی فرهنگیان بسیار پائین است اظهار داشت: سطح حقوق و مزایای فرهنگیان حتی در سطوح پائین‌تری از میانگین سایر دستگاه‌ها قرار دارد بنابراین کوتاهی در پرداخت به موقع مطالبات آنان از سوی هر دستگاه و نهادی به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

وی به جلسه روز شنبه ۱۷ فروردین کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد اشاره کرد و بیان داشت: در این جلسه مشترک وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد بخشی از مطالبات معوقه فرهنگیان تا پایان فروردین و نهایتاً تا اردیبهشت پرداخت می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس پیگیری اعضاء کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای اعاده حقوق فرهنگیان و شاغلان حق‌التدریسی را مورد تأکید قرار داد و افزود:‌ از دولت و دستگاه‌های مسئول انتظار داریم نسبت به پرداخت به موقع مطالبات فرهنگیان بیشتر از این‌ها اهتمام داشته باشند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریسی و جامانده‌های سال‌های گذشته توسط دولت را نیز لازم و ضروری اعلام کرد و ابراز داشت:‌ با توجه به خروج و بازنشست شدن معلمان باتجربه، آموزش و پرورش‌ می‌تواند از وجود این نیروها برای تکمیل کادر خود استفاده کند.

تسنیم

دوشنبه, 19 فروردين 1398 15:18 خوانده شده: 1782 دفعه

در همین زمینه بخوانید: