صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

گفت و گوی خبرگزاری جمهوری اسلامی با مدیر سایت سخن معلم

فرهنگیان برای پی گیری مطالبات مشارکت خود را افزایش دهند

تهران - ایرنا - کارشناس مسایل آموزش و پرورش معتقد است که جامعه معلمان برای دیده شدن، چاره ای جز قبول واقعیات و مشارکت سازمان دهی شده و نظام مند در ساختار قدرت ندارند.

علی پورسلیمان علی پورسلیمان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا اظهار کرد: مشارکت تشکیلاتی و قانون مند در ساختار قدرت در کنار حضور پررنگ در رسانه می تواند فرمولی نوین برای پی گیری مطالبات فرهنگیان باشد و جامعه را بر اساس محور آموزش به توسعه پایدار نزدیک کند.

وی اضافه کرد: لازمه منطقی دیده شدن الزاما ورود به خیابان ها نیست و صحن و راهروهای مجلس بهترین، موثرترین و منطقی ترین راه برای به روز شدن مساله آموزش و پرورش است.

کارشناس حوزه آموزش و پرورش با اشاره به اینکه رییس جمهوری در سخنانی به مناسبت هفته معلم حق اعتراض معلمان را به رسمیت شناخت، افزود: از سوی دیگر و برای نخستین بار برای راهپیمایی کارگران مجوز صادر شد و کارگران مطابق قانون به بیان خواسته ها و مطالبات خود پرداختند. پورسلیمان اظهار کرد: با وجود به رسمیت شناخته شدن حق اعتراض مسالمت آمیز از سوی رییس جمهوری و برخلاف کارگران، برای تجمع و یا راهپیمایی معلمان مجوزی صادر نشد.

وی ادامه داد: اولین و مهم ترین دلیل برای این کار می تواند حضور افرادی در مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از کارگران باشد که در لابی و مذاکره با سایر مسوولان و تصمیم گیران می توانند نقش به سزایی داشته باشند.

این کارشناس مسایل آموزش و پرورش با بیان اینکه در ارتباط با جامعه معلمان چنین چیزی وجود ندارد، توضیح داد: دو مرکز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و فراکسیون فرهنگیان وجود دارد که معلمان ارتباط و تعامل خاص و سازمان دهی شده با این دو ندارند و حتی عملکرد این دو از سوی جامعه فرهنگیان و معلمان در موضوع آموزش و پرورش با سوء ظن و بدبینی رصد و نگریسته می شود.

پورسلیمان افزود: نگاهی بر عملکرد این دو نهاد در موضوع استیضاح وزیر آموزش و پرورش و نیز سکوت و انفعال آن ها در موضوعات آموزش و پرورش و حتی فقدان یک برنامه مشخص برای اختصاص نطق های مجلس به موضوعات مختلف آموزش و پرورش می تواند این بدبینی و فقدان اعتماد را به همراه داشته باشد.

وی یادآورشد: موضوع آموزش و پرورش بیشتر هنگام طرح و بحث بودجه و نیز نزدیک شدن به انتخابات مجلس موضوعیت می باید و البته فقدان علاقه غالب نمایندگان مجلس در ابتدای تشکیل مجلس برای عضویت در کمیسیون آموزش و تحقیقات و علاقه وافر آن ها برای عضویت در سایر کمیسیون های سیاسی و اقتصادی می تواند قرینه ای بر این مساله باشد که آموزش و پرورش دغدغه مجلس و حتی مسوولان نیست.

پیگیری مطالبات معلمان « مدیر سایت سخن معلم  » افزود: با وجود اینکه حدود یک سوم نمایندگان مجلس در فراکسیون فرهنگیان عضویت دارند اما تاکنون موضع مهم و یا راهبردی از این فراکسیون در مجلس مشاهده نشده است.

پورسلیمان با اشاره به اینکه این امر اختصاص به مجلس نهم نداشته و با درجاتی در همه مجالس موضوعیت داشته است، اظهار داشت: هر چند موضوع تشکیل " فراکسیون صنفی معلمان " خواسته فرهنگیان است اما برخی از معلمان بر این باورند که آزموده را آزمودن خطاست و در عین حال در مقابل، هیچ گونه پیشنهاد مشخص و یا عملیاتی برای این مساله ندارند و تنها راه برای دیده شدن و پی گیری مطالبات روش هایی مانند تجمع، تحصن و سایر راه های پرهزینه و فرسایشی می دانند.

وی ادامه داد: نکته مهمی که این دسته از فرهنگیان فراموش کرده و آن را در تحلیل های خود در نظر نمی گیرند آن است که افرادی که با عنوان معلم در این دو مرکز مجلس حضور و فعالیت دارند با رای سازمان دهی شده و تشکیلاتی معلمان به مجلس راه نیافته اند و از این رهگذر و به صورت منطقی، تعهدی برای پی گیری خواسته ها و مطالبات معلمان از سوی آنان وجود ندارد.

کارشناس حوزه آموزش و پرورش با اشاره به اینکه نباید از برخی موانع درون سازمانی و نیز پارامترهای روان شناختی و جامعه شناختی معلمان غافل بود، گفت: به نظر می رسد اولین مانع ، حس تشکل ستیزی و تشکل گریزی معلمان است.

پورسلیمان بیان کرد: از آن جا که معلمان از ابتدا خود را در کلاس درس دیده و خود را حاکم بلامنازع آن می پندارند و از شیوه های مرسوم یک سویه مانند سخنرانی بهره می جویند و شیوه های مشارکتی و تیمی در برنامه آنان راهی و جایی ندارد به همین دلیل تمایل چندانی برای عضویت در تشکل ها و گروه ها ندارند.

وی اضافه کرد: این وضعیت تک قطبی در نظام آموزشی، معلمان را به این باور رسانده است که آنان همه چیز را می دانند و حتی نیازی به نقد ندارند و عضویت در تشکل ها و پیروی تشکیلاتی می تواند این مرجعیت و یا اقتدار سازمانی را دچار نقصان و یا وقفه کند.

این کارشناس مسایل آموزش و پرورش گفت: این در حالی است که ورود به مجلس نیازمند برنامه ریزی و پیروی از کارهای گروهی است و دوران حرکت های فردی و یا یک سویه گذشته است.

پورسلیمان ادامه داد: معلمان غالبا سکوت کرده و علاقه ای برای کارهای گروهی و عضویت در تشکل ها ندارند، اما زمانی که فضا آماده می شود و آن ها تهدیدی را در مورد ثبات و یا امنیت شغلی خود احساس نمی کنند، به بهانه فراخوان یک تشکل و یا گروه به خیابان ها آمده و اعتراض می کنند.

وی اظهار کرد: اما همان تشکل و یا گروه هنگامی که از معلمان می خواهد تا به خانه های خود بازگردند تا فضا برای چانه زنی و یا مذاکره آماده شود، معمولا چنین چیزی مورد قبول معلمان معترض قرار نمی گیرد و حتی نمایندگان تشکل ها و گروه ها به خیانت، سازشکاری و تساهل متهم می شوند.

« مدیر سایت سخن معلم » یادآور شد: این در حالی است که پی گیری مطالبات باید تابع یک قاعده و مانیفست صنفی مشخص و نقشه راه باشد و میدان مبارزات صنفی تابع فرمول برد و باخت نیست.

پورسلیمان افزود: وجود افراد و نمایندگانی در مراکز رسمی و قانون گذاری می تواند توان چانه زنی و مذاکره نمایندگان معلمان را به صورت تصاعدی افزایش دهد و این جاست که حضور نمایندگانی از فراکسیون صنفی معلمان در مجلس احساس می شود.

فراهنگ**1883**1027

انتهای پیام /*

سه شنبه, 29 ارديبهشت 1394 ساعت 00:24 خوانده شده: 2305 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +16 -13 --
ناشناس 1394/02/29 - 00:55
صحبت هاى اقاى پورسليمان پر از تناقض است يك سوم مجلس عضو فراكسيون فرهنگيان هستند و كارى از دستشان ساخته نيست به انتخابات اسفند ماه نيز اميدى نيست روياپردازى اقاى پورسليمان نيز نمى تواند دردى از معلمان دوا كند تعداد معلمان مجلس ايالات متحده يا فرانسه چند نفر است يا نماينده هاى وزارت بهداشت در مجلس كنونى چه كسانى هستند كه اينقدر در دريافت بودجه موفق عمل كرده است. امديم در اسفند ماه معلمان نتوانستند وارد مجلس شوند ان زمان چاره كار نيست . ان شاالله فانى به زودى استيضاح و بركنار خواهد شد.
پاسخ + 0 0 --
محمد روزبهاني 1394/02/29 - 12:19
جناب ناشناس عزيز سلام
صحبتهاي آقاي پورسليمان تناقضي ندارد. ايشان يك روش را پيشنهاد مي دهد كه با آن مي توان به نتيجه رسيد. بين پيشنهاد جناب پور سليمان و فراكسيون فرهنگيان حال حاضر مجلس نيز ربطي ديده نمي شود. در ضمن شما كه نقد داريد راهكارتان چيست؟ استيضاح فاني! اينكه بايد توسط نمايندگان صورت بگيرد و اگر نمايندگاني نداشته باشيم كه اينكار را انجام بدهند چگونه بايد ايشان را استيضاح كرد؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/02/29 - 13:54
جناب پور سليمان ميتوانند براى انجام راهكار خود كه همفكران بسيارى در بين معلمان دارد سعى و كوشش كند و در زمان خودش براى ورود به مجلس تمام معلمان با جمع همكارى خواهند كرد ولى لطفا باعث دلسردى معلمانى كه تجمع و همبستگى بين معلمان را يكى از راهكار ها و نه تنها راهكار ميدانند نشود .
پاسخ + 0 0 --
معلم مدرسه 1394/02/29 - 14:43
موافقم
پاسخ + 0 0 --
مصطفی محمدی 1394/02/29 - 15:00
سلام
من نمی دانم چرا برخی ها از بیان برخی نکات هراسان و نگران می شوند ؟!
احتمالا به خاطر تاثیرگذاری سایت مردمی و وزین سخن معلم و نیز مدیریت توان مند آن آقای پورسلیمان هست .
اگر شما هم یادداشتی و یا نقدی دارید ارسال کنید تا همه از آن استفاده کنند .
مشکل این جاست که نه شجاعتش را دارند و نه سوادش را !
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/02/29 - 18:04
جناب محمدى نوشته ايد نه شجاعتش را داريد نه سوادش را بله من کارشناس مسایل آموزش و پرورش نيستم و نمى دانم پور سليمان كارشناس هستند يا خير زيرا ايشان را نمى شناسم خصومتى نيز با ايشان ندارم دعوايي نيز با ايشان ندارم قصد بى احترام و كوچك نشان دادن كارى كه انجام مىدهند را ندارم جناب درست ميفرماييد سوادش را هم ندارم ولى حق دارم نظرم را بيان كنم و سايت سخن معلم نيز حق دارد نظر من را منتشر نكند. و در صورتيكه سايت سخن معلم همين نظر شما را دارند متاسفم كه وقت خود را براى خواندن مطالب عزيزان صرف كرده ام .
پاسخ + +22 -7 --
ناشناس 1394/02/29 - 00:58
هيىت رييسه مجلس مانع استيضاح فانى شده است نه مقالات و مصاحبه هاى جنابعالى و ساير نويسنده هاى حامى فانى مطمىن باشيد جناب فانى اينرا بهتر از ما ميداند و ميداند نيازى به حمايت معلمان ندارد شما هم بيشتر از اين خودتان را براى حمايت از ايشان خسته نكنيد رفيق و اشناى نماينده ها و وزرا انقدر زياد هستند كه نوبت به ما و شما نرسد
پاسخ + +21 -7 --
ناشناس 1394/02/29 - 01:01
كدام مذاكره وقتى حتى جناب فانى و همكاران اشاره اى به اعتراضات نميكنند و طورى وانمود ميكنند كه اعتراضى نبوده
پاسخ + +16 -7 --
رضا مرادی 1394/02/29 - 01:06
دوست عزیز ومتعهد، آقای پورسلیمان بسیاردقیق ومنطقی به طرح موضوع پرداخته اید ، واکاوی واستدلال جنابعالی درخصوص موضوع مطروحه بسیار دلنشین و پذیرفتنی می باشد امیدوارم معلمان فرهیخته ازرای واندیشه ی اثربخش وراهبردی شما حمایت واستقبال نمایند. از جنابعالی درخواست می نمایم راه کارخود را دراین راستا به صورت کاربردی وشفاف مطرح نمایید. موفق وپایدار باشید. ان شاء الله تعالی
پاسخ + +9 -1 --
فراهانی 1394/02/29 - 09:03
نه تنها آ پ بلکه خیلی از نهادها خود را گرفتار مدار بسته ای نموده اند که از هر سو حرکت کنیم به جای اول بر می گردیم نگاهی به اولین گوشی تلفنی که گراهام بل ساخت و آخرین گوشی هوشمندی که شرکت نوکیا یا سامسونگ ساخته است داشته باشید آیا می توان انتهای این دو را به هم وصل کرد که با تکانی به مبدا حرکت برگردیم ؟ ولی ما این کار را می کنیم ،بعد از 36 سال نبش قبر کرده مدیر بیرون می آوریم، این همه خروجی مدرسه تیز هوش و المپیادی خودمان داشته ایم دریغ از اینکه کنکاش کنیم از دل آنها مدیر استخراج کنیم.شنیدم بعضی نهادها دیگر استخدام ندارند خودشان دنبال کشف نیرو می گردند.در همین آ پ مصاحبه کننده هایی وجوددارند مو را از ماست بیرون می کشند منتهی فقط برای کشف فتنه، نمی شود از آنها برای کشف مغز متفکر مدیریتی استفاده کرد، این تنها راه نجات آپ است
پاسخ + +14 -3 --
علی پورسلیمان 1394/02/29 - 09:14
دوستان عزیز ناشناس ، کاظم و...
سلام
تاکنون نظرات مختلف را در نقد نظریه خود مطالعه کرده ام اما متاسفانه این نظرات بیشتر جنبه عقده گشایی دارند تا نقادی !
بنده پس از حدود دو دهه فعالیت صنفی و تشکیلاتی در جامعه فرهنگیان ایران به مسائل و نکاتی رسیده ام و آن ها را به ترتیب و ضرورت مطرح می کنم .
هر کشوری برای خود وضعیت خاصی دارد و به همین صورت دموکراسی و معیارهای آن هم تعریف می شود .
در ایران نیز و در زمان شکل گیری مجلس شورای ملی ، در ابتدا از اصناف و اقشار تشکیل می شده است .
چه اشکالی دارد که در یک ورژن مدرن تر و علمی تر بازتولید نشود ؟
مشکل تفکراتی مانند شما در این است که به دنبال قهرمان هستید و فکر می کنید وزیر باید سوپرمن باشد و یک تنه به سراغ مشکلات برود ؛ در جامعه ای که آموزش اولویت های نخست مسئولان نیست !
هر اولویتی قاعدتا بودجه و اعتبار خاص خودش را می طلبد ...
کار معلمان هم نباید در کنار گود ایستادن و سر دادن " مرده باد " و" زنده باد " باشد !
البته نقش وزیر مهم است اما مهم تغییر نگاه جامعه و مسئولان است .
به نظر می رسد شما و سایر دوستان مطالب بنده را نمی خوانید و بر اساس یک سری تفکرات قالبی و کلیشه ای که میان معلمان مرسوم و رایج است دست به ارزشیابی و قضاوت می زنید .
آیا شما معنای" رای تشکیلاتی " را متوجه می شوید ؟
آیا این فراکسیون 100 نفره محصول رای تشکیلاتی معلمان است ؟
اگر فقط یک معلم بتواند به صورت موثر و ریشه ای مفهوم فراکسیون و یا کمیته صنفی معلمان را در مجلس جا بیندازد انقلابی در مفاهیم و معانی و کارکردهای مجلس ایجاد خواهد شد .
یکی از مشکلات معلمان " پراکنده گویی " و " پرگویی " است . بنده در کجای این گفت و گو به فانی و استیضاحش اشاره کرده ام که شما از آن صحبت کرده اید ؟!
از دیگر مشکلات جامعه معلمان که البته یک بیماری فراگیر اجتماعی است " نیت خوانی " و یا به عبارتی " انگیزاسیون " است .
ماندن و یا نماندن فانی برای بنده هیچ منافع حداقل در سطح اقتصادی ندارد و بنده با هزینه شخصی خودم و برخی دوستان شواری نویسندگان سخن معلم این سایت را اداره می کنم .
به نظر می رسد جناب عالی مطالب سخن معلم را یا به صورت مستمر دنبال نمی کنید و یا خود را به تغافل زده اید !
آن قدر که در نقد فانی و سیاست هایش در این سایت نوشته شده است بعید به نظر می رسد که سایرین به آن پرداخته باشند .
قرار نیست سخن معلم با دید سیاه و سفید و مطلق انگارانه به قضایا نگاه کند و آن ها را تحلیل کند .
قرار نیست این سایت تحلیلی پیرو و اشاعه دهنده " پوپولیسم " رایج میان فرهنگیان و معلمان باشد .
ما هر کنش مثبتی را از هر کس ببینیم آن عمل را تشویق می کنیم . حال می خواهد فانی باشد و یا هر کس دیگر ...
به نظر بنده ، یکی از مشکلات جامعه معلمان آن است که نگاه بسیط و ساده انگارانه ای نسبت به مسائل و تحلیل آن ها دارند و همین ذهن های بسیط و ساده نگر موجب شده است تا معلمان حتی در مجلس بازیچه جریان های سیاسی و باندهای قدرت شوند ...
از دوستان انتظار می رود به جای ساده انگاری و سطحی نگری مسائل به صورت عمیق وارد مباحث محتوایی شوند و به ارائه طریق بپردازند .
و از دیگر مشکلات جامعه معلمان ما که در مسئولان نیز وجود دارد ، شعارزدگی است ...
تا زمانی که فرهنگ شفاهی رایج در میان معلمان متحول نشود و معلمان فن نقد را آموزش نبینند و آن ها را در کلاس ها پیاده نکنند ، تحول خاصی در آموزش و پرورش رخ نخواهد داد ؛ به شرط آن که در کنار " دیوار کوتاه معیشت " کمی فراتر از خود را نیز ببینیم ...
پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/02/29 - 17:36
معلمان ايران به دنبال قهرمان نيستند ولى اين فانى خيلى ناتوان است
وظيفه مجلس شوراى اسلامى قانون گذارى است نه دنبال كردن مطالبات صنفى و وظيفه معلم نيز تدريس است نه رفتن به دنبال سياست كه كار كسانى است كه سياست يا حقوق و ... را خوب بدانند كه اكنون بسيارى از نماينده ها اين شرايط را ندارند خصوصا فراكسيون فرهنگيان.با اين وضعيت كنونى معلمان نيز بايد براى ورود سازمان يافته به مجلس تلاش كنند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/02/29 - 17:39
معلمان را به پوپولیسم متهم كرده ايد در حاليكه يكى از مهم ترين خواسته هاى تجمعات اخير مجوز براى ايجاد كانون هاى صنفى و كاهش فشار بر كانون هاى صنفى براى كار تشكيلاتى است بسيارى از معلمان از كار تشكيلاتى ميترسند با اينكه به كار تشكيلاتى و تعيين نماينده صنفى واقعى اعتقاد دارند ولى حوادث سال ٨٦ و ... قادر به تعيين نماينده صنفى براى خود نيستند كه به نظر شما تقصير از معلمان است نه حكومت
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/02/29 - 17:47
شما ميتوانيد اجازه دادن نظرات مخالف را بدهيد يا حتى در صورت تشخيص سطحى و بى مايه بودن نظرات را منتشر نكنيد نه اينكه بعد از انتشار كل جامعه معلمان را براى يك نظر به سطحى بودن و ... متهم كنيد نه بنده نه بقيه همكاران ادعايى نداريم فقط از تبعيض هاى در حال افزايش به ستوه امده ايم بعد از ١٧ سال دليل اين همه تبعيض بى احترامى و تحقير را نمى دانيم.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1394/02/29 - 17:50
پور سلیمان عزیز.
حالا کجایش را دیدی.
رفتی تو سنگر مشارکت خمپاره می اندازی تو خانواده نیرو های ولایی .عصبانی هم می شوی .
سیاسی کاری هزینه دارد.
می خواهی اسم سنگر خمپاره ات را معلم بگذاری.
اما دوست دارم شرف معلمیت را هزینه تخریب ولایتمداران نکنی.
ضمنا کجا از دیگران یک کار خوب راگفتی.
چرا به فرشیدی فحش می دهید.
خودت بهتر از هر کس می دانی پیام معلمان چیست.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/02/29 - 18:09
ضمنا ليست معلمانى كه ميخواهند در مجلس از طرف كانون هاى صنفى ثبت نام كنند را زودتر اعلام كنيد تا معلمان با ايشان اشنا شوند مطمىن باشيد معلمان با سلايق مختلف استقبال خواهند كرد. معلمان پوپولیست نيستند حاضرند از هر معلم صادقى براى ورود به مجلس حمايت كنند
پاسخ + 0 0 --
مهرداد 1394/02/29 - 21:10
جناب پورسلیمان
سلام
پاسخ تان مستدل و عالی بود .
هاتوا برهانکم ان کنتم صادقین .
متاسفانه برخی از دوستان حرفی برای گفتن ندارند و شجاعت پذیرش اشتباهات را هم ندارند !
همین که با نام مستعار می آیند و شجاعت اظهار هویت خود را ندراند نشان می دهند که حبابی بیش بر روی آب کف آلود نیستند !
موفق باشید .
در پناه حق .
پاسخ + 0 0 --
معلم بتوجدان 1394/02/29 - 23:17
خسته نباشی
درست زدی توخال معلمان پرگو هستند وکمتر به حواشی و مسایل سیاسی دقت میکنند.
دراین موارد بیشتر بنویسید .همکاران ناراحت نشوند.
هر انسانی دارای عیب است من هم عیب هایی دارم.
پاسخ + 0 0 --
انسان 1394/02/29 - 23:41
"و بر اساس یک سری تفکرات قالبی و کلیشه ای که میان معلمان مرسوم و رایج است دست به ارزشیابی و قضاوت می زنید ."_____>>>
مرحبا به این همه غرور خوب استاد شما قبل از پرداختن به این مسایل یه 2 واحدی درس سیاست یا دوره ضمن خدمت بصورت اجباری تو سایت وزینت برگزار می کردی تا معلم ها هم بتوانند سطح فکر شما رو درک کنند. شما که معلم نیستی چی از درد معلم ها و کلاس درس می دانی؟ عزیزم!!!!!!!!!!!! برو برای سیاست بازیهایت جای دیگری رو انتخاب کن!!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/02/30 - 08:48
جناب پورسلیمان دچار خود كارشناس پندارى شديد شده اند با دو تا نظر بازديدكننده ها اين همه درباره معلمان اظهار نظر كردند . شما اينهمه را از نظرات يك سايت فهميديد كى به ايشان عرض كرده کارشناس مسایل آموزش و پرورش هستند طبق كدام مدرك و سابقه .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/02/30 - 09:13
اقاى پورسليمان شما جزء نگر وابسته به قدرت خود كم بين كم مايه خود شيرين كن سياسي كار خودبرتر بين كم گو! عشق قدرت عقل كل انتقادناپذير و... هستيد ميتوانم اين ليست را همين طور ادامه دهم زيرا ميتوانم مثل شما انتقاد قبول نكنم نميشه كه همينجور بياين جامعه يك ميليونى معلمان رو به بيسوادى فريب خوردگى دنباله روى كم مايه بودن پرگويى و خلاصه احمق بودن متهم كنيد برايتان متاسفم
پاسخ + 0 0 --
علی 1394/02/30 - 20:52
آقای ناشناس میتوانم بپرسم شما دکترای روان شناسی ؟علوم سیاسی ،جامعه شناسی و...همه راباهم دارید که اینگونه تشخیص داده اید؟کاش قبل از دادن احکامی بزرگتر وبیشتر از حد واندازه تان میفرمودید که به نظر جنابعالی آقای پور سلیمان متخلق به این صفاتند.
آنوقت ما میفهمیدیم که بایک نظر فردی مواجهیم ...نه بایک نظر کارشناسانه
شما چقدر خودتان را قبول داری که این چنین حکمی می دهید؟
این کوچک بینی است؟یابزرگ بینی؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/02/30 - 22:04
جناب على اقاى پور سليمان متخلق به اين اخلاق نيستند من فقط مثل خودشان عمل كردم تا ايشان متوجه شوند خودشان را بالاتر و برتر از بقيه ندانند من فقط ميخواستم ايشان متوجه اشتباه خود شوند و اين طور هزاران معلم را متهم نكنند شما يكبار نظر ايشان در جواب نظرات بقيه را بخوانيد تا متوجه منظور من شويد و بعد متوجه ميشويد كدام شخص خود را كارشناس در هر زمينه اى ميخواند لااقل اعلام ميكرد بعضى معلمان يا اكثر معلمان نه كل جامعه معلمان
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/02/30 - 22:04
جناب على اقاى پور سليمان متخلق به اين اخلاق نيستند من فقط مثل خودشان عمل كردم تا ايشان متوجه شوند خودشان را بالاتر و برتر از بقيه ندانند من فقط ميخواستم ايشان متوجه اشتباه خود شوند و اين طور هزاران معلم را متهم نكنند شما يكبار نظر ايشان در جواب نظرات بقيه را بخوانيد تا متوجه منظور من شويد و بعد متوجه ميشويد كدام شخص خود را كارشناس در هر زمينه اى ميخواند لااقل اعلام ميكرد بعضى معلمان يا اكثر معلمان نه كل جامعه معلمان
پاسخ + 0 0 --
اردلان اسماعیل زاده 1394/02/30 - 22:28
دوست محترم ناشناس
سلام
بنده آقای پورسلیمان را کاملا می شناسم .
حریم خود را حفظ کن .
از سعه صدر ایشان سوء استفاده نکن که این شعر لایق توست :
" اي مگس عرصه سيمرغ نه جولانگه توست
عرض خود مي دري و زحمت ما مي داري
تو به تقصير خود افتادي ازين در محروم
از كه مي نالي و فرياد چرا مي داري "
والسلام ./
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/02/30 - 23:04
در صورتيكه بى احترامى شده من عذر ميخواهم ولى از ايشان به عنوان پيشكسوت انتظارات بيشترى داريم .
پاسخ + 0 0 --
حسینی 1394/02/31 - 01:23
همکار وسرور ارجمند با احترام وادب
هستند عریزانی که آقای پورسلیمان را به عنوان کارشناس آموزش وپرورش پذیرفته اند وبرای ایشان احترام قایلند
دوست گرامی :ایشان متخصص مسایل آموزش وپرورش هستند.
وبرای تخصص باید ارزش قایل شد .
با ارادت مضاعف.
حسینی
پاسخ + +15 -4 --
محمد روزبهاني 1394/02/29 - 12:24
جناب پورسليمان خسته نباشيد
من از اين همه تلاش شما سپاسگزارم.
به اميد روزي كه غر زدن هاي ما فرهنگيان كمتر شود و عقلانيت را مد نظر قرار دهيم.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1394/02/29 - 12:28
جناب روزبهانی
سلام
از مجبت شما و سایر دوستان مهربان سپاسگزارم .
تندرست و پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1394/02/29 - 14:18
یکی دیگر از مشکلات معلمان که گریبانگیر تعداد زیادی از آنهاست بی تفاوتی و تسلیم به ظلم است به ویژه در میان معلمان خانم و به خصوص در مقطع ابتدایی این روحیه منفعلانه وجود دارد,
معلمی که جرات مخالفت با اقدامات خلاف قانون و سلیقه ای مدیر مدرسه را ندارد آیا جرات مخالفت با مدیران ارشد و وزیر و نمایندگان مجلس را دارد.
معلمی که. حتی در جریان تحصن و اعتراض همکارانش نیست یا خود را بهت بی تفاوتی میزند آیا حاضر به مشارکت هست.
متاسفانه تعداد معلمان منفعلی که حتی اهل شعار پ اعتراض لفظی هم نیستند بسیار است!
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1394/02/29 - 14:26
متاسفانه معلمان تهران جزو منفعل ترین معلمان در اعتراضات اخیر بوده اند, در تحصن 17/2/94, تعداد بسیاری از حاضران از آن تجمع از معلمان کرج بهارستان, رباط کریم و... بودند.

تا این ضعف,ترس, تردید, تسلیم به وضع موجود و انفعال بر معلمان تهران و شهرستانها حاکم باشد, مسئولان کشور اقدامی برای تغییر شرایط کنونی نخواهند کرد.
پاسخ + +7 -9 --
جليل 1394/02/29 - 15:29
تنها جمله ايكه بطحائي و فاني بلده اينكه 99 درصد اعتبارات صرف پرداخت حقوق ميشه كه كاملا دروغ هست نمايندگان وزارت به غيراز اتكابه آمارهاي واهي و دروغ و حرفهاي كملا غير كارشناسي شده و انداختن مشكلات تقصير دولت قبل حرفي براي گفتن ندارند عملكرد به هم ريخته اين وزرات در تمام زمينه ها اونقدر خراب هست كه تمام حاميان فاني كه بخشي در اين سايت مقاله مينويسند هم نمي توانند از دوستشان دفاع كنند
اميدوارم همكاران اعتنايي به اين مقاله ها كه در حمايت از فاني نوشته ميشه اعتنايي نكرده و در سال 96 به روحاني راي ندهند ادامه فعاليت اين دولت موجب ورشكستگي كامل آموزش وپرورش و افزايش معلمان سيصد هزار توماني خواهد شد كاري كه در گذشته با استخدام معلمان حق التدريسي انجام دادند و حاجي بابايي با استخدام اين نيروها كه حاصل ابتكار همين آقايان هست موجب شده تا اين عده كه اتفاقا خوشان مسبب اين بدبختي ها هستند عنوان كنند حاجي بابايي با استخدام اين نيروها موجب افزايش نيروي انساني و كاهش بودجه شده در صورتيكه حاجي بابايي نيروهايي كه در زمان هاشمي و خاتمي حق التدريسي بودند را تبديل وضعيت كرد
پاسخ + 0 0 --
علی 1394/02/29 - 20:47
مصداق کامل عقده گشایی یعنی مطالب آقا جلیل
پاسخ + +7 -3 --
امیر اسماعیلی 1394/02/29 - 16:12
ادامه مطلب
چرا باید بودجه تقدیمی دولت به مجلس در بحث آموزش وپرورش 23هزار میلیارد تومان ویکی دیگر از دستگاه های نظارتی که یک هزارم آموزش وپرورش نیست 22هزار میلیارد تومان باشد.
پس خواهش حقیر ودوستان بنده این است مسیر اطلاع رسانی سایت را از حالت وابستگی به وزیر ودولت تدبیرو امید که آرزوی موفقیت برایشان در برنامه هاراداریم ،خارج ودریک فضای متعادل فرهنگی وخارج از وابستگی عمل نمائید .
باور بفرمائید( هرگز نخارد پشت من جز ناخن انگشت من )...دولت ومجلس هرکدام در فکر منافع خود هستند وماباید با انسجام وباقدرت پیگیر حق وحقوق تضییع شده خوددراین دولت ودولت های قبلی باشیم
مانا باشید وپاینده همکاران فرهنگی
پاسخ + +10 -1 --
بهلول 1394/02/29 - 16:31
با تشكر از جناب آقاى پور سليمان در بيان مستدل و بدور از يكجانبه گرايى بنظر مى آيد آزادى بيانى كه به يمن وجود سايتهايى مانند "سخن معلم " و برخى از سايتهاى معتبر به مردم ايران و خصوصا قشر فرهيخته فرهنگى بوجود آمده و سالها ناديده گرفتن حرفهاى اين عزيزان و عقده گشاييها ، تاحدودى موجب افراط و تفريط و تهمت و افترا بدون دليل و مدرك به اشخاص و نهادها شده در حالى كه بيانات افراد در يك سايت عمومى با حرفهاى خصوصى در محافل و محل كار فرق دارد ، همكاران محترم بايد توجه داشته باشند مديريت محترم سايت ايثار گرانه سينه سپر نموده و اجازه بيانات و عقده گشايى همكاران را حتى بضرر خويش مى دهد تا شايد پس از شكسته شدن اين سدها و موانع و شنيدن نظرات همكاران دانشمند خويش ، آنها به يك جمعبندى معقول از خواسته ها و تواناييهاى خويش در احقاق حقوق خود و همكارانشان برسند
لذا از همكاران محترم انتظار مى رود ضمن رعايت انصاف و عدالت فرهنگى نظرات مستدل و خداپسندانه خويش را بدور از اتهامات واهى در سايت وزين "سخن معلم " منتشر و شكر گذار اين نعمت الهى و قدردان زحمات دست اندركاران آن باشند انشا ا....
پاسخ + +8 -7 --
معلم 1394/02/29 - 16:46
من فقط یک سوال از نویسنده دارم
آیا یک نفر به این همه مکاتبات و نامه نگاری های فرهنگیان جواب داد؟
شاید اگر یکنفر فقط یکنفر جواب می داد مسیر فرهنگیان این نمی شد
پاسخ + +10 -8 --
حسینی 1394/02/29 - 20:50
جناب پور سلیمان:
نسخه ای که شما پیچیدید عاقلانه ترین ومتمدنانه ترین نوع احقاق حق است چراکه باید اول خودمان راثابت کنیم بعد انتظار درک ودیده شدن داشته باشیم
خدا قوت وخسته نباشید
پاسخ + +12 0 --
ناشناس 1394/02/29 - 21:22
ترور یک معلم در شهرستان خاش‌ توسط افراد مسلح +عکس
http://lakna.ir/news/36819
پاسخ + +26 0 --
ناشناس 1394/02/30 - 09:44
سلام علیکم ورحمه الله.

فرهنگیان دلاور حتی برای مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله خامنه ای (حفظه الله)هم نامه نوشتند .

دیگر باید چه کنند ؟
پاسخ + +10 -1 --
حسینی 1394/02/31 - 01:28
به پیشنهاد جناب فرشیدی عمل کنند.:
برای حل مشکلات بغرنج آموزش وپرورش دعا کنند که حضرت ولی عصر (ص)هر چه زودتر ظهور کنند.
وخوب لابد تا آن موقع هم باید صبر کنند.!صبر جمیل !!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
انسان 1394/03/01 - 20:51
حتما این نظرتان شوخی است برای این گونه نظرات باید از علایم نگارشی خاصی استفاده کنید تا معلوم شود
پاسخ + +4 -1 --
محمد 1394/02/31 - 10:33
پاداش بازنشستگان فرهنگی مظلوم که جزخداکسی راندارندکی پرداخت خواهدشد
پاسخ + 0 0 --
معلم 1394/02/31 - 19:50
سال آینده هفته معلم اعلام میشود.
پاسخ + +3 -8 --
بابک 1394/02/31 - 17:30
من کاری به حرف های جناب آقای پورسلیمان ندارم . شما را به خدا بیایید مثل یه مرد تمام عیار اضافه تدریسهای فروردین ، اردیبهشت و خرداد رو به موقع پرداخت کنید . شمارا به خدا یه بار هم که شده به موقع عمل کنید .
پاسخ + 0 0 --
بابک 1394/03/01 - 16:20
به گمانم شما سه نفر محترم اجیر شده و مزدور ید و دارید گرگم به هوا بازی میکنید و تا به حال نظر عالمانه نداده اید . با چه چیز نظرات من مخالفید . ای بابا ، آگاه و بیدار نظر بدید .
پاسخ + +3 0 --
بابک 1394/03/01 - 16:17
این سه نفری که پاسخ منفی داده اند مثل اینکه اجیر شده اند تا مغالطه راه بندازن . مزدوری کار بدی هستش . آگاهانه و عالمانه نظر بدید . آره عمو
پاسخ + +9 0 --
ناشناس 1394/03/01 - 23:59
---
اخبار اقتصادی - افزایش حقوق فرهنگیان تکذیب شد
وزیر آموزش و پرورش در خصوص افزایش ۲۵ درصدی حقوق فرهنگیان گفت: تا کنون در این خصوص خبری نشنیده‌ام.
پاسخ + +8 0 --
معلمین 1394/03/03 - 11:29
سلام 1)فراخوان معلمین سراسر کشور(استانها) در مرکز تصمیم گیری (تهران" مجلس و ریاست جمهوری) 2)ادامه مستمر چند روزه اعتراضات تا دریافت پاسخ قانونی و انعکاس در صدا و سیما 3)انجام اعتراضات در ایام تعطیل تابستان با اطلاع رسانی قوی 4)مشخص بودن خاصه ها 5)اطلاع رسانی گسترده و درگیر کردن رسانه ها برای زمان تجمع و انعکاس آن در اخبار و ....6)از خود گذشتگی چند روزه معلمین عزیز کشور جهت عزیمت عزتمندانه به مرکز تصمیم گیری (تهران)ضمن اینکه تاکنون تجمعات محدود و استانی بی پاسخ مانده و تنها راه باقی مانده جهت رسیدن به معیشت همردیف سایر نهادها همدلی و حرکت شکوهمند و همگانی میباشد با تشکر از تمامی همکاران عزیز فرهنگی *
پاسخ + +5 0 --
معلم بینوا 1394/03/04 - 13:05
بیاییدهمه باهم درطول تابستان پیگیرمطالباتمان باشیم تااجحافی هم درحق دانش آموزان نشودحق رابایدگرفت درطول سه ماهه تابستان خیلی کارمیتوانیم انجام دهیم یاعلی بگیم وهمه باهم شروع کنیم دارندباوعده سرخرمن گولمان میزنندتاریخی رامشخص کنیدکه همه برویم دروزارت خانه .مجلس .ریاست جمهوری وهرجایی که صلاح دانستید چون کسی به فکرمانیست همه دارندسرکارمون میذارن
پاسخ + +4 0 --
مهدی 1394/03/04 - 23:49
سلام فقط با اتحاد و همبستگی هرچه بیشتر میتوان به نتایچ خوبی رسید همه فرهنگیان قدرت بالقوه زیادی دارند که هنوز متاسفانه نه جناب وزیر و نه رئیس مجلس و نه رئیس جمهور آنرا درک نکرده اندپس اگر دوستان و همکاران شاغل و بازنشسته همگی با تلاش بیشتر پیگیر ی کنیم هم از طرق رایزنی های فرهنگی و هم اعتصابات سراسری اینشاالله به پیروزی خواهیم رسید الیس الله بالصبح قریب . بازنشسته 88مشهد
پاسخ + 0 -1 --
نادر کارمند بانک 1394/03/05 - 23:17
نادر کارمند بانک
1- آیا اعتراضات فرهنگیان از نوع اغتشاشی است یا صنفی که تنها بازتاب بحران نابابری فرصت ها در بین کارمندان دولت است؟
2- آیا نابرابری فرصت ها در بین بدنه ی آموزش و پرورش هم وجود دارد؟ (عوامل ستادی- غیر ستادی)-عوامل اجرایی( مدیر- معاون- کارمندان دفتری) با معلّمان- مقاطع مختلف( ابتدایی- راهنمایی- متوسّطه)- (زنان و مردان)
3- بر خلاف عدّه ی قلیلی از فرهنگیان که در اعتراضات شرکت می کنند، چه عامل یا عوامل دیگری، عدّه ی کثیری از آن ها (مخصوصاً عوامل ستادی - مدیران- معاونان- عوامل اجرایی- زنان- بازنشسته ها- مقاطع ابتدایی و تا حدودی راهنمایی) به سوی مدارس و کلاس ها می کشاند؟
پاسخ + 0 -2 --
نادر کارمند بانک 1394/03/06 - 12:52
نظر خود را درباره ی سوالات زیر بیان کنید.
1- بازگو کردن مشکلات و کمبودهای جامعه به مسئولین مملکتی نتیجه بخش است 2- احساس می کنم افرادی مثل من قادر به بهبود وضعیت خود نیستند 3 - فکر می کنم افرادی مثل من در تعیین بسیاری از رخدادهای زندگی خود نقشی ندارند.4- افرادی چون من دستمان به جایی بند نیست و حرفمان به گوش مسئولان نمی رسد 5- شهروند عادی هم می تواند بر تصمیمات دولت تأثیر بگذارد 6- در برخورد با تحولات کشور احساس ناتوانی می کنم. 7 - فکر می کنم مقامات و مسئولین کشوری به نظرات افرادی مثل من احتیاجی ندارند. 8- رأی دادن تنها راهی است که افرادی مثل من از طریق آن می توانند نظر خود را درباره چگونگی اداره امور توسط حکومت بیان کنند. 9- آن قدر در زندگی خود گرفتارم که نمی توانم به سیاست فکر کنم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/03/06 - 22:59
اینقدر حرف نزن.
پاسخ + 0 0 --
محمدفرهمند 1394/03/07 - 00:00
همه همکاران عزیز بر این نکته واقفند که: علم با ثروت بهتر است.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور