صدای معلم

سرانجام گفت و گوی صدای معلم و مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان برگزار گردید

محمد اعتدادی : بدون مردم هیچ کاری را نمی توانیم پیش ببریم ؛ به هیچ وجه نگاه و شعار ما امنیتی نبوده و نیست ؛ تعامل با رسانه را از اولویت های کار خود می دانم

گروه گزارش/

گفت و گوی صدای معلم و مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان در مورد مطالبات و فرهنگ امنیتی و جایگاه رسانه

« صدای معلم » نخستین بار و در یکم اسفند ماه سال قبل از محمد اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان برای گفت و گو دعوت رسمی به عمل آورد . ( این جا )

با این حال به این دعوت پاسخ داده نشد و در این راستا صدای معلم در دفعات نسبت به عدم پاسخ گویی انتقاد کرد .

امروز پنج شنبه پنجم اردیبهشت گفت وگوی صدای معلم و مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان در دفتر وی انجام گردید .

نمایندگان صدای معلم در این گفت و گوی یک ساعته نرگس کارگری ، حمید قاسمی و کرامت رنجبر دستیانی بودند .

مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان در ابتدا ضمن اظهار خشنودی از برگزاری این گفت و گو گفت :

مجموعه آموزش و پرورش از جمله دغدغه هایی که دارد وضعیت کمبود نیروی انسانی است و استان اصفهان نیز از این قاعده مستثنی نیست و مهرماه سال گذشته با کسری نیروی حدود 14 هزار نفر مواجه بود که با توجه به پارامترهای ابلاغی وزارت خانه این کمبود در دستور کار آموزش و پرورش استان قرار گرفت و سال تحصیلی 98-99 کسری بیشتری نسبت به امسال خواهیم داشت و بنا بر این  است که از طریق نگه داشت بخشی از نیروهای در شرف بازنشسته شدن و دعوت به کار این کسری نیرو جبران شود .

اعتدادی در ادامه افزود :

بخش عمده مشکلات آموزش و پرورش در حوزه نیروی انسانی  و امور مالی  است و این مباحث دغدغه فعلی آموزش و پرورش نبوده و به قبل از انقلاب بر می گردد و دغدغه من در این مدت عدم تامین منابع مالی برای پرداخت حقوق و دستمزد نیروهای حق التدریس است و بنده شرمنده همکاران حق التدریس هستم و همکارانم با بزرگواری تمام قد وظایف خود را در مدارس انجام می دهند و به طور مستمر  پیگیر موضوع مطالبات هستم . و اولویت بنده توسعه مشارکت ها مردمی در آموزش و پرورش است و مدیری موفق است که هم حاکمیت و هم مردم او را پشتیبانی کنند. و بدون مردم هیچ کاری را نمی توانیم پیش ببریم و مردم مداری و اخلاق مداری را سرلوحه کار خود قرار داده ام .

مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان در پاسخ به پرسش صدای معلم در مورد امنیتی شدن و نگاه امنیتی به رسانه ها تصریح کرد :

من بخشی از خدمتم در حوزه حراست اداره کل بوده و عملکردم را در آن زمان شما دنبال می کردید و نگاه من امنیتی نبود و در واقع نگاه امنیتی حاکم نبود و به هیچ وجه نگاه و شعار ما امنیتی نبوده و نیست .

گفت و گوی صدای معلم و مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان در مورد مطالبات و فرهنگ امنیتی و جایگاه رسانه

اعتراضات فرهنگیان قبل از حضور من هم بوده است و متفاوت با استانهای دیگر و دو کانال این جریانات را را پیگیری می کردند و ترغیب می کنند که هر هفته پنج شنبه در گوشه ای از شهر که آن کانال مشخص می کرد تجمع کنند .

بحث امنیت شهر یک متولی دارد و قطعا استحضار دارید که شورای تامین هر استان و شورای تامین شهرستان ها اینها باید تدابیری را بیندیشند و از عهده من و آموزش و پرورش خارج است و واقعا ما در آن جلسات دعوت هم نمی شویم و مسئولین امر حضور نیروهای انتظامی را بنا به دلایلی که من هم نمی دانم لازم می دانند اگر چه بنده این موضوع را به استاندار منتقل کردم و در جلسه ای که در خدمت ایشان بودم این نگرانی هایی  که از طریق معلمین عزیز و تشکل ها به من گفته بودند انعکاس دادم و استاندار از این موضوع نگران بودند و این شد که در حضور تشکل ها از فرمانده نیروی انتظامی دعوت شد و جانشین ایشان تشریف آوردند .

در حضور دوستان تشکل ها این موضوعات و نوع برخوردها با فرهنگیان که مورد پسند نیست و در شان معلمین نیست بیان گردید و ایشان نیز توضیحاتی داد و مجدد دنبال می کردیم و ما هم این گونه برخورد ها را نمی پسندیم چرا که معلمین دنبال مطالبات صنفی خود هستند .

اعتدادی در مورد تعامل با رسانه ها تاکید کرد :

در مورد تعامل با رسانه ها و این موضوع که آموزش و پرورش را خوب  به جامعه  بشناسانیم و خدمات این عزیزان را و دو عنصر ارزنده معلم و دانش آموز و خدمات این دو گروه رسانه است و قطعا می توان بیان کرد که اول و آخر این مطلب رسانه هست. و من نمی پذیرم که با رسانه ها تعامل ندارم و تعامل با رسانه را از اولویت های کار خود می دانم.

مشروح این گفت و گو در صدای معلم منتشر خواهد گردید .

پایان گزارش/

پنج شنبه, 05 ارديبهشت 1398 21:11 خوانده شده: 433 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/02/05 - 23:40
چه نقطه نظرات جالبی هم دولت هم مردم پشتیبان یک مدیر موفق باید باشد ......سوال: چنانچه دولتی دلش به حال ملت نسوزد چه ؟
پاسخ + +2 0 --
زنبور آخرالزمان 1398/02/06 - 04:14
شرمنده حق التدریس نباش ، شرمنده خدا باش

هزاران رأی باطل کجا و یک رأی نافذ کجا ؟
پاسخ + +3 0 --
فخرالسادات مدنی 1398/02/06 - 11:24
صدای معلم لطفا دخالت های غیرقانونی وسلیقه مدارانه ی حراست اداره کل شهرستان های استان تهران در امور مختلف را مورد بررسی قرار دهد،زمام امور از دست رئیس حراست هم خارج شده و یک نیروی وابسته به جریان پایداریبعنوان کارشناس مسوول حراست پرسنل!! همه ی امور را دنبال میکند و رئیس حراست هیچ اختیاری ندارد حتی استعلام ها جهت انتصاب کاملاً سلیقه ای شده،در ارتباط با یک پست کارشناسی اداره کل استعلام گرفته می شود البته استعلام که ظاهر امره زیرآب طرف روبدلیل تسویه حساب شخصی میزنند اما در مورد افرادی که مشکلی ندارند اصلاً استعلام نمی گیرند،لطفا به این موضوع رسیدگی عاجل شود،جایی برای رسیدگی به اینگونه موضوعات در آموزش وپرورش وجود ندارد!!
پاسخ + 0 0 --
دانش آموز دکتر حسینی 1398/02/06 - 17:36
لذا پس از مدتی با موجی فراگیر از افراد ضعیف و ناتوان در ساختار سازمان مواجه می‌شوید که معدود افراد توانمند را نیز ناامید و فلج می کنند!
این نظریه را می‌شود هم در زندگی شخصی به کار برد، هم در راهبری سازمانی و هم در عرصه کشورداری:

از خودتان بپرسید آیا با کسانی دوست هستم، که از من باهوش‌ترند و مرا به نقد می‌کشند یا کسانی هستند که هم‌رده من یا پایین‌ترند و بیشتر مرا تأیید می کنند؟

در سازمان، از خودتان بپرسید آیا از استخدام و بکارگیری کسانی که از من باهوش‌تر، مطلع‌تر و کاربلدتر هستند ترس دارم؟ آیا تعداد کسانی که از من باهوش‌تر هستند در سازمان من به تعداد انگشتان یک دست می رسد؟

در کشورداری از خود بپرسید آخرین باری که یکی در كشورداري از خود بپرسيد آخرين باري كه از منتقدان باهوش خود مشورت یا کمک گرفته‌اید یا وی را به یک سمت کلیدی منصوب کرده‌اید کی بوده است؟ آیا از اینکه من از همه باهوش‌ترم لذت می‌برم یا اینکه می‌توانم از باهوش‌ها بیشترین استفاده را بکنم خوشحالم؟
پاسخ + +1 0 --
معلم حقگو 1398/02/07 - 07:58
كاش از ايشان سئوال مي شد براي اين همه ادعاي كذب و شعار مردم داري و تكريم معلمان و شرمساري و ... نمونه و استنادي هم دارند يا مثل بقيه مسئولين فقط شعار مي دهند ! ايشان در روز تجمع به حق معلمان در مقابل اداره كل كوچكترين حمايتي نكرده و اوضاع را بدست پليس و نيروهاي امنيتي سپرد اگر حرفهايش شعارنبود خودش در جمع معلمان حاضر مي شد و نمي گذاشت موضوع پلبسي شود
پاسخ + 0 0 --
میرزایی 1398/02/09 - 18:53
اقای اعتدادی چرا برخلاف دیگر استانها حق الزحمه امتحانات سال۹۶ را نمی دهید. بنده بیش از ۲ میلیون از ۹۶ و ۳.۵ در سال ۹۷ طلب دادم تو دو مرحله در دوم اردیبهشت ۳۰۰ و ۱۵۰ تومان واریز کرده لید و ۸ و۹ فروردین همه استانها حداقل شهریور۹۶ را پرداخت کزده اند. پس زیر پایت علف سبز شود که خرداد ۹۸ را بزارم امتحان نهایی تو مدرسه ام که ربطی هم به امتحانات نهایی ند ارد برگزار کنم. سیستم های دریافت سوال را یکساعت قبلش عیر فعال و حتی شبکه اینترنتم را قطع می کنم ...جز تسویه کامل حداقل ۹۶ و بخش از ۹۷. بگرد تا بگردیم. قایل توجه همکاران مدیر
پاسخ + 0 0 --
موسوی 1398/02/09 - 18:55
بله خجالت هم داره مدارس با شهریه زوری از اولیا اونهم میلیونی می چرخد و ادارات هم با پول شهریه مدارس ریخت و‌پاش می کنند همه رو دوش مردمند .... که چند صنعت مادر دورتون هست و بخور بخور میلیاردی توشه و شما عرضه ندترید.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد مدارس سمپاد ( تیزهوشان) به کدام گزینه نزدیک تر است؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور