چاپ کردن این صفحه

سرانجام گفت و گوی صدای معلم و مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان برگزار گردید

محمد اعتدادی : بدون مردم هیچ کاری را نمی توانیم پیش ببریم ؛ به هیچ وجه نگاه و شعار ما امنیتی نبوده و نیست ؛ تعامل با رسانه را از اولویت های کار خود می دانم

گروه گزارش/

گفت و گوی صدای معلم و مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان در مورد مطالبات و فرهنگ امنیتی و جایگاه رسانه

« صدای معلم » نخستین بار و در یکم اسفند ماه سال قبل از محمد اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان برای گفت و گو دعوت رسمی به عمل آورد . ( این جا )

با این حال به این دعوت پاسخ داده نشد و در این راستا صدای معلم در دفعات نسبت به عدم پاسخ گویی انتقاد کرد .

امروز پنج شنبه پنجم اردیبهشت گفت وگوی صدای معلم و مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان در دفتر وی انجام گردید .

نمایندگان صدای معلم در این گفت و گوی یک ساعته نرگس کارگری ، حمید قاسمی و کرامت رنجبر دستیانی بودند .

مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان در ابتدا ضمن اظهار خشنودی از برگزاری این گفت و گو گفت :

مجموعه آموزش و پرورش از جمله دغدغه هایی که دارد وضعیت کمبود نیروی انسانی است و استان اصفهان نیز از این قاعده مستثنی نیست و مهرماه سال گذشته با کسری نیروی حدود 14 هزار نفر مواجه بود که با توجه به پارامترهای ابلاغی وزارت خانه این کمبود در دستور کار آموزش و پرورش استان قرار گرفت و سال تحصیلی 98-99 کسری بیشتری نسبت به امسال خواهیم داشت و بنا بر این  است که از طریق نگه داشت بخشی از نیروهای در شرف بازنشسته شدن و دعوت به کار این کسری نیرو جبران شود .

اعتدادی در ادامه افزود :

بخش عمده مشکلات آموزش و پرورش در حوزه نیروی انسانی  و امور مالی  است و این مباحث دغدغه فعلی آموزش و پرورش نبوده و به قبل از انقلاب بر می گردد و دغدغه من در این مدت عدم تامین منابع مالی برای پرداخت حقوق و دستمزد نیروهای حق التدریس است و بنده شرمنده همکاران حق التدریس هستم و همکارانم با بزرگواری تمام قد وظایف خود را در مدارس انجام می دهند و به طور مستمر  پیگیر موضوع مطالبات هستم . و اولویت بنده توسعه مشارکت ها مردمی در آموزش و پرورش است و مدیری موفق است که هم حاکمیت و هم مردم او را پشتیبانی کنند. و بدون مردم هیچ کاری را نمی توانیم پیش ببریم و مردم مداری و اخلاق مداری را سرلوحه کار خود قرار داده ام .

مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان در پاسخ به پرسش صدای معلم در مورد امنیتی شدن و نگاه امنیتی به رسانه ها تصریح کرد :

من بخشی از خدمتم در حوزه حراست اداره کل بوده و عملکردم را در آن زمان شما دنبال می کردید و نگاه من امنیتی نبود و در واقع نگاه امنیتی حاکم نبود و به هیچ وجه نگاه و شعار ما امنیتی نبوده و نیست .

گفت و گوی صدای معلم و مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان در مورد مطالبات و فرهنگ امنیتی و جایگاه رسانه

اعتراضات فرهنگیان قبل از حضور من هم بوده است و متفاوت با استانهای دیگر و دو کانال این جریانات را را پیگیری می کردند و ترغیب می کنند که هر هفته پنج شنبه در گوشه ای از شهر که آن کانال مشخص می کرد تجمع کنند .

بحث امنیت شهر یک متولی دارد و قطعا استحضار دارید که شورای تامین هر استان و شورای تامین شهرستان ها اینها باید تدابیری را بیندیشند و از عهده من و آموزش و پرورش خارج است و واقعا ما در آن جلسات دعوت هم نمی شویم و مسئولین امر حضور نیروهای انتظامی را بنا به دلایلی که من هم نمی دانم لازم می دانند اگر چه بنده این موضوع را به استاندار منتقل کردم و در جلسه ای که در خدمت ایشان بودم این نگرانی هایی  که از طریق معلمین عزیز و تشکل ها به من گفته بودند انعکاس دادم و استاندار از این موضوع نگران بودند و این شد که در حضور تشکل ها از فرمانده نیروی انتظامی دعوت شد و جانشین ایشان تشریف آوردند .

در حضور دوستان تشکل ها این موضوعات و نوع برخوردها با فرهنگیان که مورد پسند نیست و در شان معلمین نیست بیان گردید و ایشان نیز توضیحاتی داد و مجدد دنبال می کردیم و ما هم این گونه برخورد ها را نمی پسندیم چرا که معلمین دنبال مطالبات صنفی خود هستند .

اعتدادی در مورد تعامل با رسانه ها تاکید کرد :

در مورد تعامل با رسانه ها و این موضوع که آموزش و پرورش را خوب  به جامعه  بشناسانیم و خدمات این عزیزان را و دو عنصر ارزنده معلم و دانش آموز و خدمات این دو گروه رسانه است و قطعا می توان بیان کرد که اول و آخر این مطلب رسانه هست. و من نمی پذیرم که با رسانه ها تعامل ندارم و تعامل با رسانه را از اولویت های کار خود می دانم.

مشروح این گفت و گو در صدای معلم منتشر خواهد گردید .

پایان گزارش/

پنج شنبه, 05 ارديبهشت 1398 21:11 خوانده شده: 500 دفعه

در همین زمینه بخوانید: