صدای معلم

میرزاده در آیین رونمایی از سامانه ثبت شکایات مردمی و تلفن گویای سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی :

با این وضعیتی که در مدارس غیردولتی هست بعید می دانم با این سامانه ها بتوانیم مشکلی حل کنیم !

گفت و گوی صدای معلم و سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به علت تاکیدات مکرر مجتبی زینی وند رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی برای حضور در نشست نیمه کاره ماند !

گروه گزارش/

سامانه نظارت بر مدارس غیردولتی آموزش و پرورش و سخنان میرزاده

امروز دوشنبه آیین رونمایی از سامانه ثبت شکایات مردمی و تلفن گویای سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی با حضور سید محمد بطحايی وزير آموزش و پرورش و مجتبی زینی وند رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی در سالن کنفرانس شهید حججی  این سازمان برگزار گردید .

ابتدا قرار بود خبرنگاران در سالن کنفرانس حضور داشته باشند اما گفته شد که به طبقه پایین بروند .

تعدادی از خبرنگاران در راهروی طبقه نهم حضور یافتند اما اجازه حضور در اتاق کوچکی که قرار بود وزیر آموزش و پرورش در آن جا حضور یابد داده نشد و این موجب اعتراض خبرنگاران گردید .

سامانه نظارت بر مدارس غیردولتی آموزش و پرورش و سخنان میرزاده

« آزاده سهرابی » از خبرگزاری مهر ضمن اعتراض به مسئولان مراسم گفت که اصلا برای چه خبرنگاران را به این جا دعوت کرده اند .

ساعت 20 / 10 مجددا خبرنگاران به سالن کنفرانس هدایت شدند .

به آن ها گفته شد که در صندلی های پایین تر بنشینند و صندلی های بالا متعلق به شورای معاونین و مسئولان ستادی است .

ابتدا مجتبی زینی وند معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیردولتی سخنرانی کرد .

سامانه نظارت بر مدارس غیردولتی آموزش و پرورش و سخنان میرزاده

زینی وند گفت :

ما تیم های نظارتی ویژه در مناطق یک تا شش با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران مستقر کردیم .

در مناطق 7 تا 12 روزها را مشخص کرده ایم و از طریق پوسترهایی که در مدارس نصب می شود به اولیا اطلاع رسانی می شود ، نیروهای نظارتی فلان روز در فلان منطقه مستقر هستند .

روزانه به طور متوسط 5 تیم از سازمان مدارس غیردولتی از مدارس غیردولتی تهران بازدید خواهند کرد و برای سراسر کشور هم تیم هایی را مشخص کردیم که به طور مستمر از سازمان و استان در آن ها حضور خواهند داشت و بر حسب گزارش هایی که از طریق سامانه الکترونیکی و سامانه تلفن 4317 می رسد موارد را پی گیری و رسیدگی کنند .

این دو سامانه ای که امروز توسط حضرتعالی افتتاح شد یکی سامانه الکترونیکی رسیدگی به شکایات مردمی و یکی سامانه تلفن هوشمند 4317 امیدواریم که هم بررسی ها تسریع شود و هم افزایش رضایت مخاطبان را داشته باشیم و هم تقویت و شفاف سازی نظارت سازمان مدارس غیردولتی با توجه به تاکیدی که حضرتعالی داشته اید ان شاء الله داشته باشیم .

از 4 طریق سعی کرده ایم که میزان شهریه را به اولیاء محترم اطلاع رسانی کنیم .

یکی در پرتال سازمان مدارس غیردولتی در قسمت میز خدمات الکترونیکی وارد شوند شهریه تمام مدارس غیردولتی کشور قابل رویت است .

دوم از طریق اپلیکیشن استعلام میزان شهریه که اولیاء محترم در موبایل هایشان دانلود و نصب کنند .

مورد سوم از طریق پوسترهایی که مورد تاکید حضرتعالی است در تمام مدارس میزان شهریه مدارس از طریق پوستر در مدارس نصب شود و به اطلاع اولیا رسانده شود .

و مورد چهارم هم به گونه ای برنامه ریزی شده است که امسال با تاکیدی که حضرتعالی داشته و دستوری که حضرتعالی دادید سامانه سناد و سامانه مشارکت ها با هم لینک شدند .

دانش آموز به محض این که در مدرسه ثبت نام شود هم اطلاعاتش در سامانه سناد ثبت می شود و همزمان یک قرارداد دوبرگی که با بارکد این قرارداد هماهنگ شده است اطلاعات دانش آموز ، اطلاعات مدرسه ، میزان شهریه ؛ قراردادهای الکترونیکی باید در 2 برگ تحویل اولیاء محترم شود و یک برگ هم در مدرسه به عنوان سند مالی مدرسه باید نگهداری شود و از همه مهم تر پیامکی است که به هنگام ثبت نام برای ولی دانش آموز ارسال می شود و به ولی دانش آموز اعلام می کنیم که فرزند شما در فلان مدرسه ثبت نام شد .

میزان شهریه این دانش آموز هم این مبلغ است .

سعی کردیم آقای دکتر ! به طور کامل اطلاع رسانی کنیم بتوانیم منویات حضرتعالی را به طور کامل محقق کنیم .

در خدمت شما هستیم که بتوانیم از بیانات شما مستفیض شویم .

پس از زینی وند ، بطحایی از حضور اعضای نظارت ، اصحاب رسانه و معاونین و مشاورین خود در جلسه تشکر کرد .

سامانه نظارت بر مدارس غیردولتی آموزش و پرورش و سخنان میرزاده

وزیر آموزش و پرورش گفت :

مدارس غیردولتی به عنوان بخشی از نظام آموزشی که سهمی از بار تعلیم و تربیت کشور را به دوش می کشند و منشا آثار موثری هستند و امیدوارم که خداوند متعال بر توفیقات این عزیزان بیفزاید .

بطحایی با اشاره به دو سامانه مهمی که می تواند پاسخ گویی مطمئن و سریعی برای خانواده ها فراهم کند از سامانه ثبت شکایات مردمی نام برد .

وزیر آموزش و پرورش در حضور خبرنگاران تاکید کرد که این روند را شخصا کنترل خواهد کرد و باید ظرف مدت 10 روز این شکایت باید پاسخ داده شود .

بطحایی عنوان کرد که مراحل شکایت از طریق پیامک به اطلاع خانواده ها خواهد رسید .

وزیر آموزش و پرورش از سامانه دیگری نام برد که برای کسانی طراحی شده است که امکانات استفاده از سخت افزار و یا نرم افزار را ندارند و همان سامانه تلفنی است .

وی هدف از این کار را صیانت از حقوق خانواده ها و مردم عنوان کرد .

بطحایی مجددا تاکید کرد که خود شخصا این موضوع را کنترل خواهد کرد که این سامانه ها کارکردهایی که برای آن ها تعریف شده است دقیق عمل شود .

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد در همه مدارس باید پوسترهای شهریه دانش آموزان و همچنین سایر هزینه هایی که بابت خدمات از خانواده ها گرفته می شود  در مدارس و در معرض دید خانواده ها نصب شوند و ناظرین در استان ها باید دائما وجود این پوسترها را رصد کنند .

بطحایی گفت که تاکید جدی کرده است به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست که حتی با دلایل موجه بخواهد بیش از آن چیزی که شهریه و هزینه ها تعیین شده است بخواهد هزینه های اضافی دریافت کند .

پس از سخنان زینی وند و بطحایی نوبت به میرحمایت میزاده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و نیز عضو شورای سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت مرکزی بر مدارس غیردولتی رسید .

قبل از سخنان میرزاده ، زینی وند با مخاطب قرار دادن وزیر آموزش و پرورش که جلسه ای دارند گفت در خدمت آقای میرزاده هستند .

میرزاده اما برخلاف روند جاری نشست لحن دیگری در پیش گرفت .

سامانه نظارت بر مدارس غیردولتی آموزش و پرورش و سخنان میرزاده

مطابق معمول در این گونه نشست ها با آن که مسئولان حاضر دائما و مکررا از حضور اصحاب رسانه تشکر و قدردانی به عمل می آورند اما خبرنگاران حق طرح پرسش را ندارند !

اما میرزاده سعی کرد که این خلا را تا حدودی جبران کند .

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت که از تعدادی از مدارس غیردولتی بازدید شده است و وضعیت نگران کننده است و نیاز به جلسه محرمانه است .

مشروح سخنان میرزاده در این نشست در صدای معلم منتشر خواهد گردید .

اما پرسش بزرگ تر و مهم تر آن که با وجود اداره کل رسیدگی به شکایات در آن سوی خیابان قرنی این گونه موازی کاری ها چه مشکلی را در سیستم ناکارآمد فعلی حل خواهد کرد ؟

در پایان این نشست ، صدای معلم سعی کرد که گفت و گویی اختصاصی با میرزاده داشته باشد .

زینی وند با آن که خود در حال مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما بود دائما به میرزاده تاکید می کرد که جلسه شورای نظارت بر مدارس غیردولتی شروع شده است و خود را به نشست برساند .

گفت و گوی صدای معلم و سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به علت تاکیدات زیاد زینی وند برای حضور در نشست مزبور نیمه کاره ماند .

علی رغم حضور میرزاده در نشست شورای سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت مرکزی زینی وند تا مدت ها مشغول مصاحبه با خبرنگار صدا سیما بود و این در حالی بود که ایشان خود مسئولیت نشست مذکور را بر عهده داشت .

پایان گزارش/

دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 17:07 خوانده شده: 297 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 0 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/02/30 - 19:53
از سال 1380 هست که درخواست مجوز موسسه زبان میکنم به من نمیدهند!؟ البته وزارت ارشاد داده اما آپ نمیدهد!؟! بیایید تحقیق کنید ببینید به چه کسانی مجوز میدهند و در مدارس و موسسات چه خبر است. حتی به یه نفر لیسانس ابتدایی که باعث روی کار آمدن مدیر کل شد مجوز موسسه زبان دادند و در رویروی دانشگاه فردوسی موسسه زد. باز هم درخواست مجوز تاسیس موسسه کرده ام که اگر اینبار ندهند شده یک سال فول تایم وقت میگذارم و یک "پژوهش جامع" در باره عمیقترین لایه های آپ و نیز کسانیکه مجوز میگیرند انجام میدهم و منتشر میکنم. تا آنجا که با دانش آموزانم در کلاس هایم تبادل نظر داشته ام "همه" رقم فساد در پیکره آپ و اجزای آن هست. ما با آپارتاید و تبعیض فاحش روبرو هستیم و چاره ای جز مبارزه با کاپیتالیسم که آموزش پ و آموزش عالی ما را بخدمت گرفته نداریم. مقاله ام را سرچ و مطالعه کنید: آموزش و پرورش و آموزش عالی؛ بازوان اجرایی کاپیتالیسم در ایران
پاسخ + +1 0 --
معلم فیزیک 1398/02/30 - 20:28
*رانت خواری از نوعی دیگر

این اظهارات در حالی مطرح است که حجت الاسلام پژمانفر نماینده مردم مشهد در گفت‌وگو با گزارشگر ما می‌گوید: متأسفانه بعضی کارها به دلیل وجود رانت برای جریانی خاص اتفاق می‌افتد که بعد معلوم می‌شود با چه عقبه‌ای بوده است.

وی با بیان اینکه ساخت و راه اندازی دبیرستان انرژی اتمی در مشهد نیز مصداقی از این نمونه کارهاست، می‌افزاید: این اتفاق یک رانت خواری کاملاً بی دفاع است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تخریب و تجمیع دو مدرسه دولتی در بهترین نقطه شهر مشهد به بهانه واگذاری آن به یک مجموعه و انجام کاری غیر انتفاعی اظهار می‌دارد: کسب درآمد هنگفت از محل شهریه فعالیت آموزشی سوءاستفاده و رانتی است که نباید به سادگی از کنار آن گذشت.
پاسخ + 0 0 --
رضانیا 1398/02/30 - 21:23
عمق فساد و رانت خواری در مدارس غیردولتی در آموزش پ مشهد مقدس را در این مقاله بخوانید:

https://www.farsnews.com/news/13970328000562/رمزگشایی-از-پشت-پرده-مدرسه-انرژی-اتمی-مشهد
پاسخ + 0 0 --
فرحناز 1398/02/30 - 20:38
متاسفانه فساد بویژه در مدارس غیر انتفاعی که به نور چشمیاشون میدن بیداد میکنه. کافیه یه پرسشنامه حرفه ای بصورت آنلاین و اینترنتی به دانش آموزان و زبان آموزان موسسات بدید و از اونا بخواین بدون درج مشخصاتشون به سوالات پاسخ بدن. یکی از دلایلی که مجلس میخواست وزیر رو استیضاح کن همین بود. بند 15 رو ببینید:

https://www.google.com/amp/s/www.isna.ir/amp/97050904973/
پاسخ + +3 0 --
اسماعیل حسینی 1398/02/30 - 21:46
اگر وزیر و مدیران کل فاسد از قوه قضاییه بترسند با رانت خواران وارد معامله نمی شوند و به آنها مجوز نمیدهند. در همین دبیرستان اتمی مشهد - آنطور که در مقاله خواندم - .... حاکم بر آموزش و پرورش مشهد شهریه 14 میلیونی از دانش آموزان طلب کرده بود. در همین مدرسه ای که دکتر حسینی رو به اونجا تبعید کردند الفبای زبان به کلاس هفتمی ها درس بده مدیر تا5 میلیارد تومان از والدین برا ثبت نام گرفته بود. کادر بی کفایت و فاسد اداره کل سودای مجلس رو هم دارند و بنابراین به فکر منابع مادی آن هستند. پیشنهاد میدم دارایی های مدیر کل و معاونانش با دارایی های یه متفکر منتقد مثل دکتر حسینی که هم سابقه هستند مقایسه و نتیجه گیری شود.
پاسخ + 0 0 --
حسین محمدبا 1398/02/31 - 10:22
بنظر من هم این مقایسه باید اتفاق بیفته و اگر کسانی از جیب ستمدیدگان و بیت المال اموال نامشروع و حرام کسب کرده اند از آنها پس گرفته شود و به سفره پابرهنگان ارایه شود. ضمن اینکه چنین مواردی باید رسانه ای هم شود تا فساد از مملکت امام زمان عج ریشه کن شود.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/02/30 - 22:03
واقعیت امر این است به استثنای تعدادی معدود غیر دولتی که واقعا کیفی کار می کنن .بیش از 95 درصد غیر دولتی ها قانون را دور می زنند .از شهریه غیر قانونی گرفته تا عدو رعایت قانون ومقررات وحتی صدور مدارک جعلی و.... خدا به داد آموزش وپرورش برسد
پاسخ + +2 0 --
امیر 1398/02/31 - 00:14
با سامانه حل نمیشه ولی به نظر من با اسید غلیظ احتمالا خوب حل بشه کمی امتحان کنید شاید به نتیجه برسید
پاسخ + 0 0 --
مرضیه 1398/02/31 - 09:20
موافقم بنده خدا. راه دیگه ای برامون نمونده.
پاسخ + 0 0 --
ناظری 1398/02/31 - 12:12
میگم اگه کسی شکایتی از مدرسه غیر دولتی که خانم آقای میرزاده در اونجا هست به سامانه بده بطحاتی بدبخت چه خاکی به سرش بریزه ایضا دختر آقای میرزاده وهمچنین پسرش.
اگه کسی شکایتی از آموزشگاه خانم مدیر کل پاشایی تبریز به سامانه بده این زینی وند بیچاره اون همه نون نمک دریافتی از تبریزرو چه کنه.
این وسط
کی سر کاره ملت؟کشور؟!نظام؟! آپ؟!!یا همه ؟!!!!!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد تقسیم بندی دانش آموزان به مدارس عادی و تیزهوشان چیست؟

موافقم ؛ این امر عادلانه بوده و برای رشد نخبگان در جامعه ضروری است - 23.5%
مخالفم ؛ این تقسیم بندی نادرست بوده و موجب قشربندی ناعادلانه اجتماعی می شود - 76.3%

مجموع آرا: 637

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور