صدای معلم

محمد اعتدادی : ولی این را نگذارید به حساب اینکه ما نمی خواهیم ارتباط با رسانه برقرار کنیم. اصلاً این طور نیست و من این را قبول ندارم !

مدیر کل محترم آموزش و پرورش اصفهان ! آیا بر اساس ادعای قبلی تان واقعا قبول دارید که نگاه بسیار بسیار بازی نسبت به رسانه ها دارید ؟!

گروه رسانه/

جایگاه رسانه و خبرنگار و انتقاد از مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان

سه شنبه 31 اردیبهشت « محمد اعتدادی » مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان میزبان برخی از اصحاب رسانه و خبرنگاران در نشست رسانه ای این اداره کل بود .

اعتدادی در این نشست روز روابط عمومی و ارتباطات را به خبرنگاران تبریک گفته و خاطر نشان کرد که شغل مسئولان روابط عمومی و اصحاب رسانه همانند شغل معلمی یک هنر است.

مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان در این نشست به پرسش های خبرنگاران پاسخ گفته و مسائلی را حول محورهایی مانند ثبت نام دانش آموزان ، مشارکت های مردمی، اولیاء دانش آموزان و خیرین ، طرح جدید استانداردسازی سیستم گرمایشی کلاس های درس ، شفافیت مالی، افزایش بهره وری و جلوگیری از اتلاف منابع و اعمال نظر و سلیقه شخصی در توزیع کتب درسی و... بیان کرد . در نشست صدای معلم و مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان ، اعتدادی در پاسخ به پرسش های صدای معلم از این گلایه داشت که به جلسات شورای تامین استان دعوت نمی شود و مخالف دیدگاه امنیتی و فرهنگ امنیتی در حوزه آموزش است .

« صدای معلم » پس از نامه نگاری های فراوان سرانجام موفق شد گفت و گویی با مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان داشته باشد .

در این نشست ، صدای معلم از اعتدادی پرسید : ( این جا )

" جایگاه رسانه در آموزش و پرورش استان اصفهان ، جایگاه مورد نظر ما را ندارد و از نظر من ارتباط ضعیفی وجود دارد. ما حتی برای سرچ همین مطالبی که فرمودید و یک سری مسائل آموزش و پرورش استان اصفهان ، از تشکیل جلسات و فعالیت های این مجموعه و ... در اینترنت هم به مشکل بر می خوریم و اطلاعاتی پیدا نمی کنیم . راجع به این قضیه در استان اصفهان چه تدبیر و راهکاری دارید ؟ آیا قصد همکاری بیشتر از این به بعد  با اصحاب رسانه ، بالاخص رسانه ای مانند صدای معلم که با قشر فرهنگیان بیشتر در ارتباط است تصمیمی دارید یا خیر؟

می خواهیم سؤال کنیم آیا این فرمایشی که حضرتعالی دارید و نپرداختن به رسانه به تعبیر خودم این اتفاق از کی مدنظر شماست؟

این موضوع مربوط به این زمان نیست ، به طور کلی در دولت دوازدهم با وجود آنکه حقوق شهروندی ، بیان آزادانه اندیشه جز مسائلی است که همیشه مطرح بوده است ، ولی باز هم در آموزش و پرورش استان اصفهان هیچ خبری از فرهنگیان نمی شنویم. باز در برخی استان ها مثل تهران و آذربایجان و جنوب کشور خبری از انتقادات هست ولی در استان اصفهان ، فرهنگیان در مصاحبه ها شرکت نمی کنند و علاقه ای به شرکت و حتّی صحبت کردن راجع به مشکلاتشان ندارند . بحث رسانه بین فرهنگیان استان از نظر ما و اصحاب رسانه خیلی ضعیف است. ارتباط فرهنگیان با رسانه واقعاً ضعف دارد. اگر نظر شما غیر از این است و یا نظرتان با نظر ما تقریباً یکی ست ، در مورد آن راهکار بهتری بدهید.

جایگاه رسانه و خبرنگار و انتقاد از مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان

پاسخ اعتدادی چنین بود :

از این حیث پرسیدم که این سؤال شما با نگاه خود من متفاوت است. من اصلاً نگاهم به رسانه ، نگاه بسیار بسیار باز و بسیار مطلوبی ارزیابی می کنم. من خودم اعتقاد دارم و به دوستان روابط عمومی هم تأکید کرده ام که در بحث مصاحبه و ارتباط با خبرنگاران هر اقدامی که منجر به این می شود که آموزش و پرورش را به جامعه خوب بشناسانیم ، کوتاه نیایید. حالا اگر در این زمینه کمکی از دست ما برآید ، کوتاهی نمی کنیم. آموزش و پرورش و در رأس آن دو عنصربسیار ارزنده معلم و دانش آموز هستند ، که باید خدمات این عزیزان را به جامعه بشناسانیم، قطعاً می دانم که یکی از این ها رسانه است و اوّل و آخر هم شاید رسانه باشد. این برای من سنگین است و نمی پذیرم که من این ارتباط را ندارم و تعامل با رسانه را از اولویت های کار خود می دانم. اگرچه شاید در این یک ماه گذشته دلخوری برای شما ایجاد شده باشد که مثلاً چرا این نشست دیر شده ولی این را نگذارید به حساب اینکه ما نمی خواهیم ارتباط با رسانه برقرار کنیم. اصلاً این طور نیست و من این را قبول ندارم. "

شاید مهم ترین حسن این نشست این بود که بر خلاف رویه جاری در وزارت آموزش و پرورش که از کنار " این روز " به راحتی گذشت اما مدیر کل اصفهان حواسش به جایگاه رسانه و خبرنگاران بود ! ( این جا )

در نشست صدای معلم و مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان ، اعتدادی در پاسخ به پرسش های صدای معلم از این گلایه داشت که به جلسات شورای تامین استان دعوت نمی شود و مخالف دیدگاه امنیتی و فرهنگ امنیتی در حوزه آموزش است .

« صدای معلم » به این نشست دعوت نشده بود .

پایان گزارش/

چهارشنبه, 01 خرداد 1398 13:08 خوانده شده: 236 دفعه چاپ

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد تقسیم بندی دانش آموزان به مدارس عادی و تیزهوشان چیست؟

موافقم ؛ این امر عادلانه بوده و برای رشد نخبگان در جامعه ضروری است - 23.5%
مخالفم ؛ این تقسیم بندی نادرست بوده و موجب قشربندی ناعادلانه اجتماعی می شود - 76.3%

مجموع آرا: 637

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور