صدای معلم

میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در آیین رونمایی از سامانه ثبت شکایات مردمی و تلفن گویای سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی :

" مردم باید اطمینان حاصل بکنند که در نظام و در آموزش و پرورش کسانی هستند که با هیچ کسی تعارف ندارند ! "

گروه گزارش/

همان گونه که پیش نیز آمد ( این جا ) ؛ دوشنبه  30 اردیبهشت آیین رونمایی از سامانه ثبت شکایات مردمی و تلفن گویای سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی با حضور سید محمد بطحايی وزير آموزش و پرورش و مجتبی زینی وند رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی در سالن کنفرانس شهید حججی  این سازمان برگزار گردید .

ابتدا قرار بود خبرنگاران در سالن کنفرانس حضور داشته باشند اما گفته شد که به طبقه پایین بروند .

تعدادی از خبرنگاران در راهروی طبقه نهم حضور یافتند اما اجازه حضور در اتاق کوچکی که قرار بود وزیر آموزش و پرورش در آن جا حضور یابد داده نشد و این موجب اعتراض خبرنگاران گردید .

در این نشست مجتبی زینی وند و سیدمحمد بطحایی سخنرانی کردند .

پس از سخنان زینی وند و بطحایی نوبت به میرحمایت میزاده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و نیز عضو شورای سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت مرکزی بر مدارس غیردولتی رسید .

قبل از سخنان میرزاده ، زینی وند با مخاطب قرار دادن وزیر آموزش و پرورش که جلسه ای دارند گفت در خدمت آقای میرزاده هستند .

میرزاده اما برخلاف روند جاری نشست لحن دیگری در پیش گرفت .

مطابق معمول در این گونه نشست ها با آن که مسئولان حاضر دائما و مکررا از حضور اصحاب رسانه تشکر و قدردانی به عمل می آورند اما خبرنگاران حق طرح پرسش را ندارند !

اما میرزاده سعی کرد که این خلا را تا حدودی جبران کند .

در پایان این نشست ، صدای معلم سعی کرد که گفت و گویی اختصاصی با میرزاده داشته باشد .

زینی وند با آن که خود در حال مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما بود دائما به میرزاده تاکید می کرد که جلسه شورای نظارت بر مدارس غیردولتی شروع شده است و خود را به نشست برساند .

گفت و گوی صدای معلم و سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به علت تاکیدات زیاد زینی وند برای حضور در نشست مزبور نیمه کاره ماند .

علی رغم حضور میرزاده در نشست شورای سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت مرکزی زینی وند تا مدت ها مشغول مصاحبه با خبرنگار صدا سیما بود و این در حالی بود که ایشان خود مسئولیت نشست مذکور را بر عهده داشت .

آن چه می خوانید مشروح سخنان میرحمایت میرزاده در این نشست است .

مردم و مدارس غیردولتی و آموزش و پرورش و سخنان میرزاده از کمیسیون آموزش مجلس

در اساسنامه سازمان مدارس غیردولتی آمده که یک نفر از نمایندگان مجلس نماینده کمیسیون آموزش و تحقیقات و فن آوری باید در این شورا باشند و حضور بنده بر این اساس است و تشکر می کنم و معمولا این جلسات است. اصل 84 قانون اساسی این است که هر نماینده ای در برابر ملت ایران مسئول است .

روز شنبه از کمیسیون آموزش از تعدادی از مدارس غیر دولتی تهران بازدید شده و وضعیت آنها نگران کننده است. یک جلسه محرمانه لازم است که خدمت شما عرض کنم چون اینجا قابل طرح نیست.

 دو مشکل است که نیاز به عنایت حضرتعالی دارد. فکر می کنم آقای زینی وند و دوستانشان تلاش می کنند ولی اگر شما کمک نکنید این قابل حل نیست. اینجا شورای نظارت بر مدارس غیردولتی کشور است.

هنوز از سال 93 در اینجا پرونده است. طرف پنج سال است که تخلف کرده نیاز به سامانه نیست با مدارک متقن و به مدیر کل استان هم نوشتیم که تخلف کرده است حکم هم صادر کرده است هنوز به خاطر این که حجم کار دوستان زیاد است و نیاز به کمک دارند هنوز فرصت رسیدگی در شورای نظارت  پیدا نکرده است.

نمی شود طرف در سال 93 تخلف کرده باشد و هنوز در سال 98 برای او حکم صادر نکرده باشیم.

 در استان حکم صادر شده ولی آنقدر حجم پرونده زیاد است که نمی توانند به آن رسیدگی کنند.

 نکته اول این که تقاضا می کنم ما به هر دلیل ممکن قبل از این که خدای ناکرده تخلفات سال 98 شروع بشود تکلیف پرونده های پنج سال گذشته ای که در استان حکم صادر شده اما بلاتکلیف هستند باید مشخص گردد.

نکته دومم این است با این وضعیتی که در مدارس غیردولتی است من جسارتا بعید می دانم با این سامانه ها بتوانیم مشکلات را حل بکنیم این باید باشد و مردم امیدوار باشند که چنین سامانه ای است ولی فعلا در روز روشن، هم در جلوی ادارات کل ما، هم نواحی و مناطق آموزش و پرورش ما آشکارا طرف تخلف می کنند. حضرتعالی محکم پیگیری کردید ما شما را تنها گذاشتیم.

مردم و مدارس غیردولتی و آموزش و پرورش و سخنان میرزاده از کمیسیون آموزش مجلس

 آقای وزیر و رسانه ها بدانند برای جلوگیری از تخلفات مدارس غیردولتی مدارس خاص اول کار محکم و جدی وارد شدند اما متاسفانه شرایط طوری شد و اگر تدابیری اتخاذ کرده بودند و اگر همان سال اول ورودشان در کشور انجام می گرفت راجع به مسائل مربوط به کتاب ها مسائل مربوط به مدارس خاص که ریشه این تخلف آنجا است امروز شاید شاهد این حوادثی که می شنویم نبودیم. من فکر می کنم اگر فقط منتظر سامانه باشیم خیلی از مشکلات شاید در تهران دو چندان هم باشد مناطق هم می دانند ادارات کل هم می دانند نام مدرسه هم مشخص است شهریه ای که بر خلاف شورای مصوبه نظارت می گیرد مشخص است یعنی چیزی نیست که به مدارس زنگ بزنند بنابراین تقاضا می کنم به این دوستان کمک کنید که تعداد بازرسانشان و نظارت شان به هر شکلی که هست باید چند برابر بشود و مردم اطمینان حاصل بکنند که این مصوباتی که در اینجا است و حضرتعالی رهنمودهایی که می دهید دستوراتی که صادر می کنید عملا خروجی داشته باشد والا صرفا اگر بخواهیم منتظر پیامک ها باشیم مدیر کل اینجا تشریف دارند و بنده جسارت می کنم از خودشان بپرسید که دقیقا کدام مدرسه تخلف کرده است.

مناطق آموزش و پرورش تهران همه می دانند که کدام مدارس تخلف کار هستند و خیلی از آنها در روز روشن در صدا و سیما تبلیغ می کنند و مشخص است که تخلف آشکار است.

 شما تکلیف را در این شورای نظارت مشخص بفرمایید به این دوستان کمک بشود که بتوانیم که حداقل مردم اطمینان حاصل بکنند که در نظام  و در آموزش و پرورش کسانی هستند که با هیچ کسی تعارف ندارند.

پایان گزارش/

چهارشنبه, 01 خرداد 1398 13:26 خوانده شده: 270 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
معلم مشهدی 1398/03/02 - 02:44
اطمینان حاصل کردیم حاج آقا.
پاسخ + +2 0 --
معلم لر همکار دکتر 1398/03/02 - 18:34
آقای میر حمایت میرزاده! ما هم با شما تعارف نداریم. آیا امکان دارد بدون چراغ سبز شما در این مدرسه در مشهد از هر دانش آموز 14 میلیون تومان برای ثبت نام گرفته باشند؟

https://www.farsnews.com/news/13970328000562/رمزگشایی-از-پشت-پرده-مدرسه-انرژی-اتمی-مشهد

ضمنا این مدرسه را به که بخشیدید؟! مگر قرار نبود در جمهوری اسلامی تحصیل فرزندان این مرز وبوم که شما از کشته های جوانانش پشته ساختید و به آن مسندها رسیدید رایگان باشد؟! خیلی میری - خیلی خانی.
پاسخ + +1 -1 --
پرستوهای سفید 1398/03/02 - 19:16
ما مخ less میر هستیم.
پاسخ + +1 -1 --
لاریجانی 63 1398/03/02 - 19:17
خدا خیرت دهد میر حمایت.
پاسخ + +3 -1 --
حاج طوسی عندا... 1398/03/02 - 19:55
لطفا در مجلس سعی کنید لایحه ای تصویب کنید که دانش آموزان هر کلاس از 17 نفر بیشتر نشه. خیلی سخته. ممنون از پی گیری شما نیروهای ارزشی انقلاب
پاسخ + 0 0 --
دبیر بلوچ مشهدی 1398/03/03 - 06:45
حاج آقا من ماشین نداشتم آپارتمانم رو فروختم و پولش رو در بانک ثامن الحجج و پدیده و شرکت تعاونی فرهنگیان و نیز صندوق ذخیره فرهنگیان سرمایه گذاری کردم تا بتونم با سودش یه ماشین بخرم. حقیقتش گفتم تخم مرغ هام رو در یه سبد نذارم اما "همه"شون دزد از کار در اومدن!!! بیچاره شدیم. ممنون از اینکه تعارف با ما ندارین.
پاسخ + 0 0 --
بابک ز. 1398/03/03 - 18:26
تعارف نداریم که من خودم در بوشهر معلم هستم و شبها از دکل نفت نگهبانی میدم و حراست میکنم. چاره ای نیست.
پاسخ + 0 0 --
بابک ز. 1398/03/03 - 18:31
حاج آقا تعارف نداریم که. از خدا که پنهون نیست از شماا هم پنهون نباشه من خودم و همکارنم در بوشهر معلم هستیم و شبها از دکل نفت نگهبانی حراست میکنیم. چاره ای نیست.
پاسخ + 0 0 --
مرتزوی ص. 1398/03/03 - 18:33
حاج آقا خیلی دوست داریم. ادامه بده. اصلا تعارف نداشته باشید. وجود امثال شما مایه برکت ما و نظام مقدس ماست.
پاسخ + 0 0 --
بولتون 1398/03/03 - 18:34
من از کسانیکه اهل تعارف نیستن خوشم میاد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/03/04 - 12:01
سلام...مردم واقعا حس می کنند در مدرسه غیر انتفاعی منطقه 5 آموزش وپرورش 2.5 برابرمبلغ اعلام شده در سایت از ما پول گرفتند اداره کل هم پیگیری کردم به نتیجه نرسید خیلی مضحک...هیچ جای دنیا چنین نیست ...مدیر با اتابع قانون را تو همین منطقه به خاطر اینکه همسر خانم فلانی در اداره کل بود مجبور به استعفا کردن بعد تو همین مدارس در ساعات درسی مدرسه دبیر مرد سر کلاس میره آب از آب تکون نمی خوره چون از طرف اداره ساپورت میشن از این طرف رقص رو تومدارس زیر سوال می برن ولی مدیر ومعاونین مدرسه با ناخن کاشته ولاک در مدارس به نام مدرسه با مژه کاشته شده حضور دارن قانون فقط برای آدمهای بدبخت وبیچاره اجرا میشه ...بخشنامه هایی که به ریشششان خندیده می شود......شاید خدایی باشدچگونه جواب میدهید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
پاسخ + 0 0 --
امیر 1398/03/04 - 21:41
ما هم اطمینان داریم که مورچه چیه که کله پاچش چی باشه پس برو کشکتو بساب عزیزم

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما درباره حذف زبان انگلیسی از برنامه درسی مدارس و تفویض آن به موسسات خصوصی با مسئولیت خود والدین چیست ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور