صدای معلم

سعید ساعدی دِزَکی ، دبیر مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران در نشست نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی با وزیر آموزش و پرورش :

آقای وزیر ! فضای سیاسی و صنفی دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی به لطف مکرر دوستان گزینشی و حراستی با سرعت تمام به سمت و سوی منفعلانه و یک طرفه ای پیش می رود !

سعید ساعدی دِزَکی

گروه تشکل ها/

چهارشنبه 8 خرداد وزیر آموزش‌ و پرورش نشستی با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برگزار کرد . ( این جا )

پرتال وزارت آموزش و پرورش در انعکاس این گزارش ضمن تشریح مواضع وزیر آموزش و پرورش اما به سخنان نمایندگان تشکل های دانشجویی به صورت تیتروار پرداخته بود .

« صدای معلم » به عنوان یک رسانه « مردمی »  و « حرفه ای » در این بخش سخنان سعید ساعدی دِزَکی ، دبیر مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران را به صورت کامل منتشر می کند .

این رسانه آمادگی خود را برای انتشار دیدگاه های همه دانشجو معلمان کشور اعلام می کند .

 

دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی و دخالت گزینش و حراست و فضای امنیتی

به عنوان اولین موضوع از محضر جنابعالی تقاضامندم باتوجه به تعداد واحدهایی که دانشجویان ما طی دوره کارشناسی می گذرانند و گاها تعداد این واحد ها به 180 نیز می رسد ترتیبی اتخاذ نمایید که دانشجویان با فراغت بال بتوانند در 9 ترم دوره خود را به پایان برسانند و در ترم آخر حقوق و پشتیبانی وزارتخانه از ایشان قطع نشود.

حقیقتا گذراندن 170 تا 180 واحد درسی در 8 ترم امانی برای دانشجو معلمان این دانشگاه باقی نگذاشته است . این موضوع از طریق شکایت به دیوان عدالت اداری قابلیت مطرح شدن را دارد.

دومین موضوع مربوط به بخشنامه رزم مقدماتی دانشجو معلمان است که در این بخشنامه این نکته لحاظ نشده است که دانشجویان شهید رجایی ورودی بهمن ماه هستند و دانشجویان ورودی 94 این دانشگاه در تابستان جاری به هیچ وجه فارغ التحصیل نمی شوند.گویی دوستان وزارت خانه نشین شما هیچ درکی از تفاوت های دانشگاه های زیر مجموعه شما یعنی دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی ندارند.

لذا فشار به این دانشجویان جهت گذراندن حتمی این دوره در تابستان امری اشتباه و نابخردانه می باشد و لطفا نسبت به اصلاح آن دستورات لازم را ابلاغ نمایید. وقتی شما تجمع مسالمت آمیز معلمان را غیر قانونی و دور از انصاف خواندید احساس کردیم فاصله شما با نظرات فرهنگیان زیاد شده است بنابراین از شما خواهش می کنیم کمی بیشتر کتاب قانون اساسی را ورق بزنید

 

جناب آقای وزیر

سومین موضوع عدم وجود برنامه و طرح خاص و نظم واحد در ابلاغیه ها و سیستم اتوماسیون اداری مجموعه وزارتی شماست به طوری که شاهد آن هستیم اداره کل هر استان در مواقع مختلف به صلاح دید خود عمل می کند و هر بار حق عده ای ضایع می شود.

آیا واقعا یکپارچه سازی سیستم اطلاع رسانی و اتوماسیون اداری وزارتخانه و ادارات استان ها و شهرستان ها و آموزش نیروهای مسئول در این رابطه کار سختی است؟ یکبار برای همیشه به این بی نظمی ها و هرج مرج ها پایان دهید و هر روز با یک عنوان جدید خاطر معلمان و دانشجو معلمان را مکدر نکنید. یک روز حقوق ها نصف می شود ، روز دیگر افزایش حقوق اعمال نمی شود و روزی صحبت از حذف پاداش ها یا سنوات دانشجویان به میان می آید. یک روز هم بحث رزم مقدماتی پیش آمده و همچنان کسی از کلاف سر در گم احکام حقوقی و یا نظام رتبه بندی شما سر در نمی آورد. خرج دانشگاه فرهنگیان به نا حق از حقوق دانشجو معلمان این مراکز کسر می گردد و در قبال آن ضعیف ترین خدمات رفاهی و دانشگاهی به این عزیزان ارائه می گردد.

دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی و دخالت گزینش و حراست و فضای امنیتی

جناب آقای بطحایی

عده زیادی از نیروهای انتصابی شما در وزارتخانه ، همفکر و همسو با دولت و فرهنگیان و برنامه ششم توسعه عمل نمی کنند و بعضا شاهد انتصابات افرادی خارج از آموزش و پرورش و یا انتصابات فامیلی و اعمال نفوذ آقازادگان در انتخاب ها هستیم به گونه ای که این افراد با اظهار نظرات نسنجیده و اعمال و رفتار خود موجبات رنجش معلمان و دانشجویان را فراهم می آورند. تعدادی از معاونین و کارمندان بالامرتبه زیرمجموعه شما هیچ شناختی از دانشگاه های زیر مجوعه وزارت خانه ندارند و با اظهار نظرات گاه و بیگاه خود موجب دلسردی دانشجومعلمان که وظیفه خطیری در آینده بر عهده آنان است می شوند.

گویا دوستان ، وزارت مقدس آموزش و پرورش را پایگاه باند بازی و روابط و مَناصب خود کرده اند و با درگیری در بازی های جناحی قدرت به فکر تنها چیزی که نیستند اعتلای آموزش و پرورش و خدمت به نظام جمهوری اسلامی است.

 

آقای وزیر

فضای سیاسی و صنفی دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی به لطف مکرر دوستان گزینشی و حراستی با سرعت تمام به سمت و سوی منفعلانه و یک طرفه ای پیش می رود و  و در چنین فضایی که از داشتن تعهد به عنوان اهرمی برای فشار در جهت جلوگیری از فعالیت های سیاسی و صنفی و مطالبه گری دانشجویان استفاده می شود  ؛ بی شک معلمین توانمند و باورمند که قادر به تربیت نسل آینده جوانان این مملکت باشند تربیت نخواهند شد. در این فضا فقط عده ای از تشکل های خاص قدرت گرفته و در نبود رقیب هر روز بر دایره قدرت خویش می افزایند. مسلما مبحث گزینش و تعهد دانشجومعلمان و فعالیت تشکل های دانشجویی در این دانشگاه ها نیاز به اصلاح اساسی و تغییر رویه دارد و انتظار داریم شخص شما به عنوان وزیر دولتی که داعیه و عقبه اصلاحاتی دارد قدم در این راه گذاشته و با بهره گیری و مشورت جستن از جوانان و دانشجویان روشنفکر جلوی اعمال نظرها و اعمال خودسرانه عده قلیل ناآگاه و افراطی را بگیرید.

 

جناب آقای وزیر

بر خلاف نظر شما شیوع آسیب های اجتماعی در مدارس  به هیچ عنوان کنترل شده نیست.آسیب هایی همچون اعتیاد کودک، ازدواج کودک، بازماندگان از تحصیل و ... روز به روز در حال افزایش هستند .متولی این امر رئیس بخش مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارتخانه است که متاسفانه هیچ کارکرد و نمود بیرونی ندارد، نه مصاحبه ای می کند و نه برای حل این معضلات برنامه ای دارد و نه حتی با فرهیختگان و صاحب نظران این حوزه مشورت و رایزنی می کند.

دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی و دخالت گزینش و حراست و فضای امنیتی

جناب آقای بطحایی

به عنوان موضوع بعدی جا دارد به عملکرد شما در رابطه با برخورد ها با تجمعات اعتراضی معلمان و زندانی شدن آنان و عدم حمایت جنابعالی از همکاران تان اشاره ای بشود. وقتی شما تجمع مسالمت آمیز معلمان را غیر قانونی و دور از انصاف خواندید احساس کردیم فاصله شما با نظرات فرهنگیان زیاد شده است بنابراین از شما خواهش می کنیم کمی بیشتر کتاب قانون اساسی را ورق بزنید.

 

آقای وزیر  !

به جز ایران، کدام کشور دیگری را می‌شناسید که با معلمانش به جرم دفاع از حقوق معلمان و دانش آموزان این گونه برخورد شود؟ آیا زمان آن نرسیده که به خاطر معلمان و به احترام خودتان کاری اساسی انجام دهید؟ آیا ترجیح نمی‌دهید که به جای رای نمایندگان، آراء معلمان را داشته باشید؟


آقای وزیر!

ما دوست داریم این وزارتخانه ثبات داشته باشد. دلمان نمی‌خواهد آموزش و پرورش با این همه بحران‌های عجیب و غریب، گرفتار بحران مدیریت هم بشود.دیدار های مرتب شما با مراجع دینی و حوزه های علمیه و نظامیان و اخیرا هم فعالین توئیتری اگر چه امری پسندیده است لاکن عدم توجه و دیدار با صاحب نظران و دلسوزان آموزش و پرورش ودانشجویان دانشگاه های زیر مجموعه خود و همچنین مشاهده وضعیت اسفناک عدالت آموزشی در کشور و هزار و یک موضوع ریز و درشت دیگر می تواند موجب دلسردی و نا امیدی دلسوزان عرصه تعلیم و تربیت شود. این فضا فقط عده ای اندک هستند که هر روز بر ثروت خود می افزایند و تیشه به ریشه بنیان آموزش و پرورش می زنند.تا دیر نشده است فکری به حال آموزش و پرورش کنید و به عنوان وزیر فرهنگیان از همکاران خود مقابل فشار های اقتصادی و معیشتی دفاع کنید.

دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی و دخالت گزینش و حراست و فضای امنیتی

جناب آقای وزیر

اگر حس می کنید که نمی توانید در مقابل هیئت دولت بایستید و در مقابل فشار ها از حقوق همکارانتان دفاع کنید صادقانه این موضوع را با جامعه فرهنگیان در میان بگذارید.بیایید باور داشته باشیم استعفای یک مسئول در دنیای سیاست، گاهی به معنای ضعف آن مسئول نیست بلکه به این معنی است که آن مسئول به یک چارچوب قانونی و اخلاقی پایبند است و چون به این نتیجه رسیده که ادامه کارش در آن چارچوب امکان پذیر نیست، استعفا داده است. باور کنیم گاهی با استعفا برای همیشه در قلوب همگان جای خواهیم گرفت. تا دیر نشده است فکری به حال آموزش و پرورش کنید و به عنوان وزیر فرهنگیان از همکاران خود مقابل فشار های اقتصادی و معیشتی دفاع کنید


در پایان جناب آقای بطحایی اگر می توانید با قدرت هر چه تمام‌تر بمانید و در دفاع از همکاران تان تمام تلاش خود را به کار گیرید ، در جهت احقاق حقوق و ارتقای منزلت و شان اجتماعی جامعه فرهنگیان بکوشید و در فرصت باقی مانده به اصلاح جهادی و بنیادی وزارتخانه همت بگمارید و در غیر این صورت باور کنید که حتی استعفایی که منجر به آزادی معلمان و تحول در وضعیت این روزا های جامعه ی خسته و آشفته فرهنگیان  نیز نشود باز از خانواده بزرگ فرهنگیان نمره قبولی خواهد گرفت و در پیشگاه ملت ایران سربلند خواهد بود چرا که صندلی قدرت فدای آزادی و خدمت به هم وطنانشده است.


در کشور ما کتاب‌های تاریخ زود به زود عوض می‌شوند. باشد که نام نیکی از همه ما بر جای مانده و بتوانیم در خور بضاعت خویش در راه تعالی کشور و انقلاب قدم برداریم.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی و دخالت گزینش و حراست و فضای امنیتی

چهارشنبه, 15 خرداد 1398 15:01 خوانده شده: 675 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
علی 1398/03/19 - 16:38
سلام سید جواد حسینی سرپرست وزارتخانه آموزش و پرورش شد به دلیل اینکه ایشون در کارنامه کاری خود معاونت سیاسی امنیتی رو داشته از الان مقاله پشت مقاله در صدای معلم تیتر:
فضای امنیتی در آموزش و پرورش
چرا باید معاون سیاسی امنیتی استانداری به عنوان وزیر انتخاب شود

آموزش و پرورش امنیتی شد و........و تیتر های مشابه این
پاسخ + +6 0 --
از زنبوران آخرالزمان 1398/03/23 - 03:00
کمترین توهّم دانشگاه شهید رجایی اینست که فرهنگی بودن را آموزش و پرورشی بودن می‌داند

مثال: پذیرش دوره دکتری
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/03/23 - 18:24
احسنت
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/03/28 - 21:56
لعنت الله علی القوم الظالمین

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور