صدای معلم

" اگر نهادی مدنی و مستقل و برآمده از متن جامعه معلمان مانند " سازمان نظام معلمی " می بود حداقل فایده اش این بود که نظر کارشناسی ، جامع و علمی خود را در چنین مواقع حساسی به مراجع ذی صلاح ارائه می کرد "

رئیس دولت در انتخاب سرپرست و یا وزیر آموزش و پرورش عجله نکند !

گروه گزارش/

انتخاب وزیر آموزش و پرورش و سازمان نظام معلمی

پس از استعفای « سیدمحمد بطحایی » گمانه زنی ها و رقابت ها برای معرفی فرد جدید برای تصدی وزارت آموزش و پرورش داغ شده و هر فردی و گروهی سعی می کند با " فضا سازی های غیرواقعی ، غیرعلمی و جهت دار " گزینه مورد نظر خود را بزرگ کرده و به افکار عمومی معرفی کند .

به عنوان مثال ؛ در محافل از « مجتبی زینی وند » به عنوان سرپرست نام برده می شود .

هر چند در این جا قصد نقد عملکرد افراد در جایگاه های مدیریتی شان را نداریم اما پرسش این است ؛ مدیری که قادر به اداره خوب ، کارآمد و  شایسته حدود 10 درصد مدارس نیست و در آیین رونمایی از سامانه ثبت شکایات مردمی و تلفن گویای سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی نمی تواند به پرسش های میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پاسخ های منطقی و اقناع گرانه بدهد ( این جا ) و ( این جا ) چگونه می خواهد سکان دار کل مجموعه شود ؟

مدیری که در حوزه کار خویش حتی توانایی و حوصله نظارت بر کار یک مدرسه غیرانتفاعی در یک شهرستان دور افتاده را ندارد و پاسخ غیرواقعی و غیرکارشناسی به رسانه می دهد چگونه می خواهد از عهده کارهای بزرگ تر برآید ؟ اگر یک مدیر با دقت و با کارشناسی لازم برای مجموعه وزارت آموزش و پرورش هر چند با صرف زمان طولانی انتخاب شود بهتر از زمانی خواهد بود که معلمان احساس کنند ارزشی برای سیاست گذاران و تصمیم گیران ندارند و مجموعه ای غیرپاسخ گو برای سرنوشت آنان تصمیم گیری می کنند

و یا از « علی اللهیار ترکمن » نام برده می شود .

 فردی که افکار عمومی از پاسخ گویی و عملکرد ایشان رضایت ندارند و در ماجرای مدرک تحصیلی و گزارش های صدای معلم یکی از  پابه گذاران فرهنگ امنیتی در آموزش و پرورش بود .

در مورد سایر گزینه ها نیز وضعیت چندان رضایت بخشی مشاهده نمی شود .

به باور ما هر فردی از این حلقه بسته مدیران ناکارآمد و غیرپاسخ گو برای اداره وزارت آموزش و پرورش انتخاب شود تفاوت چندانی با وزیر و یا وزرای ناموفق و ناکام سابق نخواهند داشت و تغییر چندانی در اعتماد معلمان به سیستم و کارآمدی آن ایجاد نخواهد کرد .

برخی معلمان به طنز می گویند :

در این سیستم ناکارآمد و روزمره بدون سرپرست و وزیر هم اتفاق خاصی نمی افتد !

میزان وقت ، دقت و انرژی که دولت روحانی برای انتخاب یک وزیر شایسته و کارآمد برای وزارت آموزش و پرورش صرف خواهد کرد نشان دهنده میزان توجه به این دستگاه راهبردی و جایگاه آن در نزد رئیس دولت خواهد بود .

انتخاب وزیر آموزش و پرورش و سازمان نظام معلمی

اگر یک مدیر با دقت و با کارشناسی لازم برای مجموعه وزارت آموزش و پرورش هر چند با صرف زمان طولانی انتخاب شود بهتر از زمانی خواهد بود که معلمان احساس کنند ارزشی برای سیاست گذاران و تصمیم گیران ندارند و مجموعه ای غیرپاسخ گو برای سرنوشت آنان تصمیم گیری می کنند .هر فردی و گروهی سعی می کند با " فضا سازی های غیرواقعی ، غیرعلمی و جهت دار " گزینه مورد نظر خود را بزرگ کرده و به افکار عمومی معرفی کند .

در این صورت مسئولان و تصمیم گیران نباید انتظار داشته باشند که معلمان با خوش بینی به وضعیت نگاه کرده و در حل مشکلات و نواقص سیستم مشارکت واقعی داشته باشند .

هر چند اگر نهادی مدنی و مستقل و برآمده از متن جامعه معلمان مانند " سازمان نظام معلمی " می بود حداقل فایده اش این بود که نظر کارشناسی ، جامع و علمی خود را در چنین مواقع حساسی به مراجع ذی صلاح ارائه می کرد .

پایان گزارش/

انتخاب وزیر آموزش و پرورش و سازمان نظام معلمی

یکشنبه, 19 خرداد 1398 11:03 خوانده شده: 308 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1398/03/19 - 14:02
فرد مهم نیس. وقتی دست خالی باشه .
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1398/03/19 - 15:58
مقاله جالبی بود
گویا دولت هم عجله نکرده و بعد ۲روز هنوز از سربرست خبری نیست!!
پاسخ + +1 0 --
دبیر م 1398/03/19 - 16:10
هم اکنون خبردار شدم دکتر سیدجواد حسینی مدیرکل سابق ا.پ خراسان رصوی و معاون استاندار خراسان رصوی سربرست وزارت ا.پ شد
پاسخ + +1 0 --
کاکتوس 1398/03/19 - 16:17
حسینی سرپرست شد پورسلیمان نخواب همیشه خداییش از تمام رسانه ها عقبی و بعد از اینکه تمام سایت ها خبری رو منتشر می کنند انعکاس میدی این حسینی روتفسیرکن اصلاح طلبه؟ هم حزبته؟ اعتدال گراست؟ اصواگرا؟
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1398/03/19 - 18:43
اصلاح طلب خوب و که برای جبران اعتبار اصلاحات هم کم وقت داره

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما درباره حذف زبان انگلیسی از برنامه درسی مدارس و تفویض آن به موسسات خصوصی با مسئولیت خود والدین چیست ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور