صدای معلم

" کار بررسی و نهایی کردن طرح تشکیل سازمان نظام معلمی در زمان وزارت دانش آشتیانی توسط کارگروهی که در شورای عالی آموزش و پرورش تشکیل شده بود به پایان رسید و قرار بود تا به مجلس ارائه شود "

این همه تعلل و موازی کاری برای تشکیل سازمان نظام معلمی برای چیست ؟

صدای معلم

گروه گزارش/

آخرین وضعیت سازمان نظام معلمی

چهارشنبه یک خرداد تشکل های فرهنگیان به دعوت کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم نشستی در مورد " سازمان نظام معلمی " برگزار کردند . ( این جا )

یکشنبه 26 خرداد دومین نشست نیز برگزار گردید .

قاسم احمدی لاشکی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت درباره ایده راه‌اندازی سازمان نظام معلمی گفت: چندین سمن (NGO) روی پیش‌نویس طرحی برای راه‌اندازی سازمان نظام معلمی کار کرده‌اند و پس از طرح در جلسه‌ای در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، مقرر شد کارگروهی پنج نفره آن را بررسی کنند. « صدای معلم » پیش تر از تشکل های فرهنگیان خواسته بود با توجه به تجارب پیشین در مورد انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیان و شورای عالی آموزش و پرورش به جای دخالت در تشکیل سازمان نظام معلمی فقط به ایفای " نقش نظارتی " خود اهتمام داشته باشند

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی افزود: مقرر شد این کارگروه ایده اعلامی را چکش‌کاری کند تا در نهایت در قالب یک طرح ارائه شود زیرا دولت لایحه‌ای برای این منظور نخواهد داد.

لاشکی تصریح کرده است همان طور که پزشکی، مهندسی، پرستاری و دیگر مجموعه‌های صنفی دارای نظامات تخصصی مربوط به خود هستند، پیشنهاد شد معلمان هم دارای چنین نظامی باشند تا بتوان آنها را سامان داد و از حقوق آنها به درستی و بهتر استفاده کرد.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: سازمان نظام معلمی یک سازمان صنفی خواهد بود که با تشکل‌های دیگر همچون انجمن صنفی معلمان همپوشانی ندارد زیرا تمرکز کار آنها بیشتر مسائل سیاسی است ولی این سازمان سیاسی نیست و صرفا بر مبنای مسائل اجرایی، حقوقی و کاری متمرکز خواهد بود.

این اظهارات و مواضع در حالی بیان می شود که کار بررسی و نهایی کردن طرح تشکیل سازمان نظام معلمی در زمان وزارت دانش آشتیانی توسط کارگروهی که در شورای عالی آموزش و پرورش تشکیل شده بود به پایان رسید و قرار بود تا به مجلس ارائه شود .

آخرین وضعیت سازمان نظام معلمی

تشکیل سازمان نظام معلمی از موارد مندرج در برنامه سیدمحمد بطحایی وزیر مستعفی بود .

در میثاق نامه ی معلمی که توسط تشکل های فرهنگیان با برخی از نمایندگان و از جمله داود محمدی - مسئول این کار در کمیسیون آموزش و تحقیقات - پیش از تشکیل مجلس دهم تایید و امضا گردید افراد امضا کننده موظف شدند تا این طرح را به سرانجام برسانند .

در 4 سال گذشته ؛ « صدای معلم » بارها از تاخیر و بی تفاوتی نمایندگان مجلس ، مسئولان وزارت آموزش و پرورش ؛ تشکل های فرهنگیان و... انتقاد کرد .

مشخص نیست این همه تعلل و موازی کاری در مورد این ضرورت مهم با چه هدفی صورت می گیرد ؟

« صدای معلم » پیش تر ( این جا ) از تشکل های فرهنگیان خواسته بود با توجه به تجارب پیشین در مورد انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیان و شورای عالی آموزش و پرورش به جای دخالت در تشکیل سازمان نظام معلمی فقط به ایفای " نقش نظارتی " خود اهتمام داشته باشند .

پایان گزارش/

دوشنبه, 27 خرداد 1398 00:58 خوانده شده: 159 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/03/27 - 11:15
برای ترس و واهمه از وحدت رویه و قدرتمندی
معلمان در مقابله با ظلم های بیشماری است که
نتیجه ای بجز حق کشی ندارد.
آنان از برخوردهای انفرادی معلمان خرسندند
چون نیازی به پاسخگویی نمی بینند.
ضعیف کش هستند و از وحدت قدرتمندی
معلمان واهمه دارند.
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/03/27 - 12:05
گویا برخی با تشکیل این نهاد صنفی برا معلمان و دبیران مخالفند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما درباره حذف زبان انگلیسی از برنامه درسی مدارس و تفویض آن به موسسات خصوصی با مسئولیت خود والدین چیست ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور