صدای معلم

" نماینده ای که به جای استفاده از منطق و فرهنگ گفت و گو به خشونت فیزیکی و کلامی روی می آورد صلاحیت اظهار نظر در مورد مسائل آموزش و پرورش را ندارد ! "

هاجر چنارانی اگر اسنادی در مورد سرپرست وزارت آموزش و پرورش دارد منتشر کند چه به عنوان " وزیر "معرفی بشود و چه معرفی نشود !

گروه گزارش/

هاجر چنارانی و آموزش و پرورش و حمله به سیدجواد حسینی

« هاجر چنارانی » نماینده مردم نیشابور و فیروزه در دورهٔ دهم مجلس شورای اسلامی به تازگی به خبرنگار میزان اعلام کرده است :

" اسناد و مدارکی در دست دارم که این اسناد را نگه داشته‌ام برای روزی که اگر دولت ایشان ( سیدجواد حسینی )را به مجلس معرفی کنند در آن روز این مدارک را به نمایندگان مجلس شورای اسلامی معرفی خواهم کرد.

چنارانی گفته است : در آن روز نمایندگان ملت تصمیم خواهند گرفت ایشان به عنوان وزیر آموزش و پرورش در کابینه بمانتد یا خیر.

درباره محتوای این اسناد و مدارک تا روز معرفی ایشان به مجلس حرفی نمی‌زنم" .

 همچنین این نماینده مجلس درباره محتوای این اسناد و مدارک تاکید کرده است : درباره محتوای این اسناد و مدارک تا روزی که ایشان به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی شوند صحبتی نمی‌کنم.

این مدارک را در مجلس ارائه خواهم داد تا نمایندگان مجلس خودشان تصمیم بگیرند.

نخستین پرسش « صدای معلم » از این نماینده مجلس آن است که اگر ایشان وکیل ملت است چرا تاکنون در این مورد صحبتی نکرده  و سکوت را پیشه خود کرده است ؟

این حرکت خانم چنارانی مانند واکنش مسئولانی می ماند ، تا زمانی که بر مسند قدرت و پشت میز قرار گرفته اند حرفی نمی زنند اما به محض این که از پست کنار گذاشته می شوند به مردم و افکار عمومی می گویند که افشاگری کرده و  پرده از  بسیاری از حقایق کنار خواهند زد !

نمونه این گونه برخوردها متاسفانه در جامعه ما به یک فرهنگ غالب تبدیل شده است و نشان از روحیه منفعت طلبی ، محافظه کاری و باج خواهی دارد .

این در حالی است که هر فرد و شهروندی فارغ از مسئولیت و پست و مقام هر جا که انحرافی دید باید آن را بیان کرده و احتمالا از آن به عنوان ابزاری برای معامله و یا بده و بستان استفاده نکند .

درخواست ما این است که این نماینده محترم در جهت ایفای وظایف نمایندگی و اثبات حسن نیت خویش اگر مدارک و اسنادی از عملکرد « سیدجواد حسینی » را دارد لحظه ای در اعلام شفاف و  بی و کم و کاست آن درنگ نکند .

چنارانی در همایش « زن، سلامت و خانواده» در مهر ۱۳۹۶ در نیشابور با پایه میکروفن به سیدجواد حسینی، معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی، حمله کرد.

هاجر چنارانی و آموزش و پرورش و حمله به سیدجواد حسینی

روزنامه شرق در خبری نوشت: نماینده نیشابور عصبانی است؛ میکروفون مقابل معاون استاندار خراسان‌رضوی را بالا می‌برد و قصد حمله دارد که چند خانم و آقا واسطه می‌شوند و میکروفون سرجای اولش قرار می‌گیرد.

هاجر چنارانی، نماینده عضو فراکسیون ولایی مجلس دهم است؛ از برخی سخنان معاون استاندار خراسان‌رضوی رنجیده و حالا بلند بلند می‌گوید او بعد از یک ماه عذرخواهی کرده و حالا، هم باید عذرخواهی کند و هم بگوید غلط‌ کردم و برود.

خانمی همان موقع میکروفون را در دست می‌گیرد و شرح ماوقع می‌دهد. سیدجواد حسینی، معاون استاندار، یک ماه پیش در جلسه‌ای در نیشابور به اشتباه گفته خراسان‌غربی، بعد در همان جلسه اصلاح می‌کند؛ اما حالا خانم نماینده این عذرخواهی را کافی نمی‌داند.

در ویدئوی دیگری هم که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، شهروند نیشابوری از معاون استاندار خراسان درباره همان لفظ به‌کار گرفته‌ شده درباره خراسان‌غربی می‌پرسد و او هم می‌گوید: «آنجا اشتباهی گفتم» و باز عذرخواهی می‌کند.

برخی برگزارکنندگان همایش ملی زن، خانواده، سلامت، روی سن می‌آیند تا بتوانند جلوی خانم چنارانی را بگیرند. صدای او اما سالن را در بر گرفته و محمدجواد حسینی، معاون استاندار، هم می‌گوید: «به احترام مردم نیشابور، سخنرانی خود‌ را ادامه نخواهم داد».

سعید شیبانی، فرماندار نیشابور، در اختتامیه نخستین همایش ملی زن، خانواده، سلامت، به توهین‌ها و بی‌احترامی‌های هاجر چنارانی، نماینده نیشابور، واکنش نشان می‌دهد.

او می‌گوید: «برخورد صورت‌گرفته از سوی نماینده نیشابور، ناشایست بوده و این برخورد در سبقه تاریخی و فرهنگی نیشابور جایگاهی ندارد. اگر می‌دانستیم بنا است با میهمان چنین برخوردی شود، اصلا ایشان را دعوت نمی‌کردیم. این نه رسم ادب است و نه رسم میهمان‌نوازی».

هاجر چنارانی و آموزش و پرورش و حمله به سیدجواد حسینی

ماجرای پرتاب میکروفون به سوی معاون استاندار خراسان‌رضوی، ختم ‌به ‌خیر می‌شود؛ اما ویدئوی چند‌دقیقه‌ای از رفتار نماینده نیشابور، ‌میلیون‌ها بار جلوی چشمان شهروندان ایرانی مرور می‌شود؛ نماینده‌ای که بناست اسوه قانون‌مداری و اخلاق و نمونه عملی برای کودکان و بزرگان این سرزمین باشد. "

دومین پرسش صدای معلم از این بانوی مجلس آن است که اگر ایشان واقعا به آموزش و پرورش و مسائل آن علاقه دارد ، در مورد آن پی گیر است و حاضر است به خاطر منافع و مصالح آموزش و پرورش و معلمان دست به افشاگری بزند در " کمیسیون امنیت ملی " مجلس چه می کند ؟

آیا فردی در کسوت نمایندگی مجلس که علی القاعده باید الگوی جامعه بوده و حافظ اخلاق و مدارا و گفت و گو باشد باید در برابر دیگران به چنین خشونتی دست بزند ؟

آیا اساسا چنین افرادی با چنین خصوصیاتی صلاحیت اظهار نظر در مورد مسائل حساس و پیچیده آموزش و پرورش را دارند ؟

پایان گزارش/

هاجر چنارانی و آموزش و پرورش و حمله به سیدجواد حسینی

" فیلم حمله هاجر چنارانی نماینده مجلس به سیدجواد حسینی " :

سه شنبه, 28 خرداد 1398 11:10 خوانده شده: 798 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 -2 --
ناشناس 1398/03/28 - 12:07
یک زن فقط برای مسایل ناموسی ، چنین حمله ور می شود. او چرا باید موقعیت نمایندگی خود در مجلس را نادیده بگیرد و به سرپرست آموزش و پرورش حمله ور شود!!! چیزی که نتنها برای مردان در این کشور دور از ذهن است که برای زنان اصلا و ابدا آن هم در یک نقش سیاسی قابل تصور نیست.
منتهی مراتب امنیت مجلس و جامعه اجازه طرح واقعیت را به ایشان خواهد داد یا خیر؟!
پاسخ + 0 0 --
معلم اصفهانی 1398/03/28 - 13:03
شما فکر می کنی همه مثل شما هستن که قید وجدان و شرافتشون رو برا آباد کردن دنیاشون بزنن؟!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/03/28 - 13:52
همکار اصفهانی ، بدون شناخت یکه تازی کرده اید.
این فقط یک فرضیه است ، می تواند درست و یا غلط باشد. لطف کنید فیلم را دقیق دقیق ، بار دیگر نگاه کنید. عکس العمل خونسرد و مودبانه ی آقای
حسینی ، زیاد غیرطبیعی نیست؟
انگار تجربه ی چنین برخوردی را برای بیش از ده بار دارند. زیاد جوش نخور بزرگوار ، دیگران خطا کردند ، من و شما یکدیگر را چرا مُثله می کنیم. با متانت و وقار بنشینید و مابقی سریال را شاهد شوید. مبادا آخرت ات را برباد دهی.
پاسخ + 0 0 --
معلم اصفهانی 1398/03/28 - 17:01
من این مطلب را در دفاع از خانم چنارانی گفتم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/03/28 - 19:04
جناب فرضیه نادرست است. دعوا سر تقسیمات استانی است . تعصبی که ۴ سال خاموش مانده
و حالا با شروع انتخابات ، همه شناختند فردی
به نام چنارانی هست ، رای دادن فراموش نشه!!
درد همه شان فقط بقای در مجلس است.
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/03/28 - 21:56
برا من سواله این نماینده خانم از جناب حسینی چه کینه ای داره اون از اون واقعه در نیشابور و اینم از این تهدید و...!!
انشاا...منطق بر افراط و تنگ نظری پیروز شود
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/03/28 - 21:58
نمیدونم چه رقابتی بین نیشابور و سبزوار دیار سربداران و دیارسلسله الذهب و خانم چنارانی و آقای حسینی است؟؟
پاسخ + +4 -1 --
معلم مهربان 1398/03/28 - 12:31
حالا چرا بحث را منحرف می کنید نویسنده محترم؟! سوال من این است که اگر جواد حسینی در آن زمان که میکروفن را بسوی یک زن منتقد پرتاب کرد اگر اسلحه اش همراهش بود تیری بسوی او پرتاب نمی کرد؟! اینجا بحث نماینده مجلس نیست بحث فردی است که قدرت کنترل عصبانیت خود را ندارد و قرار است وزیر نهاد تعلیم و "تربیت" مملکتی اسلامی شود. ایشان یه فرد امنیتی و دارای نگاه از بالا به پایین و دیکتاتور مابانه است.
پاسخ + +3 0 --
محمدی 1398/03/28 - 14:14
باسلام
باید اجازه داد در صحن مجلس همه چیز روشن شود
چرا شمابه خانم چنارانی حمله ور شده اید اجازه بدهید گدشت زمان همه چیز را نشان خواهد داد
پاسخ + +3 0 --
حسبنی 1398/03/28 - 14:25
اقای پورسلیمان.
متن رودوباره بخون.انگارشماهم فرق نیشابور وسبزواررونمیوونید.میکروفن روبگیره حالیت کنه!!
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1398/03/28 - 14:42
سلام

آقا / خانم حسینی

از تذکر شما سپاسگزاریم .

خبر به نقل از میزان بود و البته اصلاح شد .

البته در ادامه سمت واقعی ایشان ذکر شده بود .

پایدار باشید .
پاسخ + +4 -1 --
حسین رمضان پور 1398/03/28 - 15:21
درود

فقط واژه افسوس را می توان در مورد عصاره نظارت استصوابی به کار برد و دیگر هیچ!!!
پاسخ + +2 -1 --
خادم 1398/03/28 - 16:42
متاسفم که توان شنیدن کلام حق را ندارید ولی بهتره بدونید حسینی مثل یک گنجشک سالها از این شاخه به آن شاخه پریده و یک شخصیت امنیتی است تا آموزشی بهتره خودشو کنار بکشه
پاسخ + +3 -2 --
ناشناس 1398/03/28 - 17:46
واقعا جای تاسف داره
همینم که هستیم
مثل تیم فوتبال در برابر ژاپن
پاسخ + +4 -1 --
دادمرزی 1398/03/28 - 17:58
آفرین خانم چنارانی باید دست سبزواری های مکار وحیله گر از سیاست ومنصب وزارت قطع کرد تمامی سیاستمداران سبزواری در می اختلاف وتشنج در ایران و جدایی سبزوار از استان خراسان رضوی وتاسیس استان خراسان غربی یا در پی احیای ایالت سربداران قدیمی ورویایی خودشان در زمان مغولان هستند سبزواری ها در زمان محمود احمدی نژاد چهار روستا نیشابور را به نام فرخار .چزگی.رباط شاهزاده.جمبرجوق را از نیشابور بدون اجازه مسؤلان نیشابوری وفرماندار نیشابور ونمایندگان وقت نیاشوبر جدا کردند تا شهرستان خوشاب فعلی را ایجاد کنند واکنون می خواهند با روستا های نامشروع وغصب شده نیشابوری ها شهر های خودرا به شهرستان ارتقا دادند اکنون می خواهند با شهرستان هدی کوچک جوین جغتای وخوشاب وداورزن استان جدیدی به نام خرسان غربی یا سربداران ایجاد کنند حالا نیشابوری ها راست میگت یا سبزورای های مکار وطماع حالا خانم چنارانی گناه کار هست یا سید جواد حسینی وزیر احتمالی آموزش وپرورش.خخخخ سبزواری ها .... هستند که چهار روستا نیشابور را با تللاش وشکایات نمایندگان کنونی نیشابور خانم چنارانی وآقای گرمابی به نیشابور پس ندادند عذرخواهی نکردند
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1398/03/30 - 22:23
فقط همین که بگویم خانم نماینده شما مثل هم استانی خود در مجلس شروع به دروغ پردازی میکنید.متاسفم برای خودم که در مجلس نماینده من فرهنگی شما هستید.
پاسخ + +2 -1 --
دادمرزی 1398/03/31 - 00:40
دروغ پردازی نیست حقیقت هست سبزواری .... واقعیت نمی بینی برات متاسفم
پاسخ + +2 -2 --
ناشناس 1398/03/31 - 10:03
خانم چنارانی لیاقت نمایندگی مردم عزیز نیشابور در مجلس را ندارد امیدوارم در انتخابات مجلس توسط شورای نگهبان رد صلاحیت بشه واگر وارد عرصه انتخابات شد توسط مردم عزیز نیشابور رد بشود
پاسخ + +2 0 --
عادله 1398/04/16 - 07:36
عزیزم نماینده مجلس توسط مردم رد نمی شود مردم به آن کاندیدل رلی می دهند نماینده می شود خخخخ اگر 2 اسفند 98 بازهم هجر چنارانی کاندیدا یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه نیشابور وفیروزه شود خودم به او رای می دهم به کوری چشم سبزورای ها وحسودان ومعاندان ودشمنان پیشرفت وعزت وآبادی نیشابور وفیروزه خخخخخخخ
پاسخ + +2 0 --
مهرناز دشتیانی 1398/05/31 - 16:09
بالاخره من نفهمیدم این آقای حسینی سبزواری به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش وپرورش به مجلس معرفی می شود وتوسط ونمایندگان رای اعتماد میگیرد یا خیر.هرچند من نیشابوری ام وافتخار میکنم نیشابوری ام اما از سبزواری ها دل خوشی ندارم اما خلایق هرچه لایق سبزواری نیشابوری نداره هرکه شایستگی وزارت داره وزیر میشه چه سبزواری باشه یا نیشابوری یا بیرجندی بعدشم سبزواری ها بدنیستن مثل من نیشابوری نیستن اتحاد وهمدلی دارن وطرفدار سبزواری های هم هستند زیرآب هم مثل نیشابوری ها نمیزنن اگه سید جواد حسینی وزیر بشه همه تحصیلکرده های سبزواری در وزارت آموزش وپرورش به کار میگیره واستخدام میکنه فرق اش اینه وگرنه هیچ ضرری برای نیشابوری ها وبقیه ملت ایران نداره والسلام.........
پاسخ + +2 0 --
مهرناز دشتیانی 1398/06/04 - 18:43
بالاخره از طرف رئیس جمهور سید جواد حسینی سبزواری به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی نشد خوشحالم یک سبزواری که شایستگی وسابقه وزارت را ندارد وزیر نشد ورئیس جمهور آقای محسن حاجی میرزایی را به‌عنوان وزیر پیشنهادی آموزش وپرورش به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد تا رای اعتماد بگیرد و وزیر شود..ممنونم از رئیس جمهور با تدبیر عزیزم......
پاسخ + +1 0 --
سید جواد قوامی نژاد 1398/06/06 - 16:50
من مدتی رییس آموزش وپرورش نیشابور بوده ام وسید جواد خسبنی درآن زمان مدیر کل آموزش وپرورش استان خراسان رضوی بود و من ایشان یعنی سید جواد حسینی دستورات خلاف صرع واسلامس برای مدارس داخل استان ابلاغ میکرد وی یک سبزواری اصلا طلب و مصلح مانند دکتر علی شریعتی مزینانی بود وطرافدار سند2030 تحول نظام آموزشی جامعه غربی است والان رییس آموزش وپرورش سازمان منطقه آزاد کیش هستم واصالتا نیشابوری ام ....
پاسخ + +3 0 --
علی اکبر خاتمی پور 1398/06/07 - 18:00
احسنت بر جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهور که به پیشنهاد معاونت محترم اول شان جناب آقای جهانگیری فردی به نام محسن حاجی میرزایی را به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش پرورش به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد دادند.......سید جواد حسینی سبزواری لیاقت منصب وپست وزارت را ندارد برای او معلمی در مشهد سبزوار کافی است او را چه به وزارت واقامت درذر تهران بزرگ وپایتخت نشینیِ......افتخارم این است نیشابوری ام نه سبزواری.....ببوسم خاک پاک نیشابور بزرگ ابرشهر قدیم ایران زمین را.........افتخار میکنم نیشابوری ام
پاسخ + +2 0 --
مسعود اسکندری 1398/06/12 - 14:15
سه شنبه مورخ 98/6/12 در صحن علنی مجلس که جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش وپرورش بود بالاخره بعد از سه ماه سرگردانی وزارت خانه آموزش وپرورش که با سرپرست اداره می شد و دارای وزیر نبود امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی با 200 رای موافق و48 رای مخالف و7 رای ممتنع به آقای محسن حاجی میرزایی رای اعتماد دادند. و از این پس به طور رسمی محسن حاجی میرزایی به عنوان وزیر آموزش وپرورش منصوب شد و سید جواد حسینی سبزواری مسئولیتش به عنوان سرپرست وزارتخانه آموزش وپرورش به پایان رسید وسید جواد حسینی سبزواری به آرزویش نرسید ونتوانست منصب وزارت را برعهده بگیرد واز وزارت آموزش وپرورش وپایتخت نشینی وتهران نشینی عقب ماند وباید به مشهد برود ومعلمی ساده اش را در مدارس پسرانه مشهد انجام دهد.یاعلی....ان شالله همه معلمان ایران اسلامی موفق وسلامت در پناه خدا ودر سایه رهبر معظم انقلاب حضرت سید علی خامنه ای مدظله العالی به وظیفه خطیر وبزرگ معلمی شغل انبیا بپردازند.....
پاسخ + 0 0 --
آریایی 1398/07/27 - 17:52
سر کار خانم دکتر هاجر چنارانی شما مایه مباهات وفخر نیشابور بزرگ هستید ان شالله موفق وسربلند باشید یا حق...........به امید پیشرفت روزافزون نیشابور وفیروزه بزرگ وبرتری دربرابر سبزوار سبزواری ها...........
پاسخ + 0 0 --
صادق آریانی 1398/07/27 - 18:44
باید برتری نیشابور بزرگ در برابر سبزوار حقیر وکوچک ثابت بشه وبخش های بزرگ وپرجمعیت زبرخان ومیان جلگه وسرولایت ارتقاء بیابد وشهرستان شود........
پاسخ + 0 0 --
حسن محمدی نیشابوری 1398/07/27 - 18:59
ان شالله نیشابور بزرگ را با استان خراسان مرکزی (بینالود)یا(رئونت )از نو خواهیم ساخت پرشکوه سرافراز باچهار شهرستان 1_فیروزه 2-زبرخان3-میان جلگه4-سرولایت به مرکزیت شهرستان نیشابور ☺☺☺☺
پاسخ + 0 0 --
حسن محمدی نیشابوری 1398/07/27 - 19:16
بزودی استان رئونت یا خراسان مرکزی(بینالود)به مرکزیت شهرستان نیشابور با چهار شهرستان1_فیروزه2-زبرخان3-میان جلگه 4_سرولایت خواهیم ساخت.....

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما درباره حذف زبان انگلیسی از برنامه درسی مدارس و تفویض آن به موسسات خصوصی با مسئولیت خود والدین چیست ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور