صدای معلم

پرسش های صریح صدای معلم و واکنش اندیشمندان ! تحمل یک انتقاد کوچک در یک محیط دربسته را ندارند صحبت از سواد تعاملات جهانی می کنند !

دکتر عادل پیغامی معاون پژوهشی دانشگاه امام صادق ( ع ) خطاب به مدیر صدای معلم : اگر رزومه تان اقتضاء می کند به دانشگاه بیائید تا مناظره کنیم و یا استادتان را بفرستید ! یک کم مطالعه بفرمایید !

گروه گزارش/

تحقیر مدیر صدای معلم توسط دکتر عادل پیغامی معاون پژوهشی دانشگاه امام جعفر صادق  در نشست کالبد شکافی سند 2030

امروز یکشنبه 13 مرداد 1398 سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در سلسله نشست های " بزم اندیشه " میزبان دکتر عادل پیغامی استاد دانشگاه امام جعفر صادق ( ع ) با موضوع " کالبد شکافی سند 2030 " بود .

این استاد دانشگاه با 15 دقیقه تاخیر در نشست حضور پیدا کرد و بابت تاخیر خویش از حاضران عذرخواهی نکرد .

کارشناس علمی نشست دکتر سوزنچی ایشان را چنین معرفی کرد :

" دکتر عادل پیغامی چند سالی است که در حوزه اقتصاد با این جا همکاری دارند .

آقای دکتر پیغامی دکترای علوم اقتصادی دارند ، عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق هستند ، عضو برخی انجمن های بین المللی از جمله انجمن بین المللی مدرسان اقتصاد گیت ، انجمن بین المللی اقتصاددانان هترودوکس ، ایشان مدتی معاون آموزشی دانشکده اقتصاد امام صادق بودند الان هم معاون پژوهش آن دانشگاه هستند ، در زمینه های بین المللی فعالیت های بین المللی دارند .

گفتند : نگویید این ها را اما من می گویم تا دوستان بدانند که ممکن است بپرسند ایشان که رشته اقتصاد هستند چه ربطی به سند 2030 دارد .

از جمله کارهای ایشان برگزاری یک دوره بین المللی چندجانبه با مشارکت بانک توسعه اسلامی ، دانشگاه دافتروی لندن ،     موسسه علمی آموزشی مارک فیلد لندن و دانشگاه بین المللی اسلام آباد و دانشگاه امام صادق است و آثار متفاوتی هم در زمینه های اقتصاد اسلامی ، هم در زمینه های اقتصاد مقاومتی ، هم در زمینه های مرتبط از جمله اقتصاد سیاسی جهانی ترجمه کتاب اقتصاد رسانه دارند .

در عرصه های فرهنگی هم حضور جدی و فعالی دارند و رشته اقتصاد را کاملا اقتصاد محض نمی بینند .

عادل پیغامی در این نشست 50 دقیقه سخنرانی کرد و مشروح این نشست در صدای معلم منتشر خواهد گردید .

تحقیر مدیر صدای معلم توسط دکتر عادل پیغامی معاون پژوهشی دانشگاه امام جعفر صادق  در نشست کالبد شکافی سند 2030

این استاد دانشگاه در پایان ضمن انتقاد از کتاب های درسی گفت : "
سواد تعاملات جهانی در کدام بند کتاب وجود دارد ؟

در ادامه و در بخش پرسش و پاسخ با آن که مدیر صدای معلم نخستین فردی بود که در این نشست حضور پیدا کرده بود هنگامی که مجری نشست اجازه طرح آن را داد ؛ فردی به نام آقای باقری از کارمندان سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی همچون نشست پیشین سخنان علی پورسلیمان را قطع کرد و گفت :

" برادری که الان دست بلند کردند خبرنگار هستند . این جا اولویت در سوال کردن متعلق به کارمندان سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی است . شما هر جلسه از همه جلوتر می آیی و نمی گذاری دیگران سوال کنند و حرف هایی را که خودتان دوست دارید می زنید .

10 بار هم اعتراض می کنم . شما اجازه بدهید که همکاران سوالات خودشان را مطرح کنند بعد اگر لازم شد و نوبت شما شد سوال بپرسید " مدیر صدای معلم  در نشست پیشین هم تصریح کرد که همه ارکان و اساس آموزش و پرورش باید در خدمت معلمان و دانش آموزان باشند و  در واقع فلسفه وجودی این سازمان و سایر بخش ها و دوایر برای این دو عنصر است و این حرف ها اساسا فاقد مبانی نظری ، عقلانی و سازمانی است .

مجری نشست که یک روحانی است هم حق را به آقای باقری داد و تاکید کرد که حق تقدم با اعضای سازمان پژوهش است .

 ایشان سوال خود را مطرح کرد .

پرسش آقای باقری این بود :

" این سند 2030 الان در آموزش و پرورش باید کجا را بپائیم ؟ چون ظاهرا از سخنان مقام معظم رهبری چنین بر می آمد که این سند در آموزش و پرورش دارد اجرا می شود .

من می خواستم بدانم شما که از بیرون دارید مسائل را رصد می کنید این 2030 الان در کجای آموزش و پرورش ، در کدام قسمت آموزش و پرورش این جریان پیدا کرده و دارد پیاده می شود ؟

سوال دوم من این است که بالاخره مقام معظم رهبری فرمودند که این ها از طریق این اسناد دارند سربازگیری می کنند ولی بعضی از مسئولان ما درست در مقابل سخنان مقام معظم رهبری صحبت کردند .

می خواستم بدانم که تفاوت این دو دیدگاه کجا هستش که یک مقام عالی رتبه کشوری می فرماید که از این اسناد دارند سربازگیری می کنند به وسیله این اسناد و یک مقام عالی رتبه کشوری دیگری می فرمایند که نه ! ما از طریق اجرای سند مثلا به توسعه می رسیم و این ها ....

این ها را اگر می شود توضیح بفرمایید . این حق " تحفظی " که در این اسناد می گذارند ما نمی توانیم از این حق تحفظ استفاده کنیم و در واقع این سند چیزهایی را برای ما خطر می کند را اجرا نکنیم ؟  "

پس از پاسخ پیغامی به این پرسش ، محمدی مشاور رسانه ای رئیس سازمان پژوهش و حیدر تورانی سرپرست پیشین سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به مجری تذکر دادند که مدیر صدای معلم پرسش های خویش را مطرح کند .

پورسلیمان عنوان کرد که اطلاعیه سازمان پژوهش عمومی بوده است و جایی گفته و یا مکتوب نشده است که حق اولویت در پرسش با کارمندان سازمان پژوهش است .

اگر چنین است این را حتما قید نمایند . ضمن آن که بنده در وهله نخست " معلم " هستم .

تحقیر مدیر صدای معلم توسط دکتر عادل پیغامی معاون پژوهشی دانشگاه امام جعفر صادق  در نشست کالبد شکافی سند 2030

مدیر صدای معلم  در نشست پیشین هم تصریح کرد که همه ارکان و اساس آموزش و پرورش باید در خدمت معلمان و دانش آموزان باشند و  در واقع فلسفه وجودی این سازمان و سایر بخش ها و دوایر برای این دو عنصر است و این حرف ها اساسا فاقد مبانی نظری ، عقلانی و سازمانی است .

پرسش و پاسخ مدیر صدای معلم و معاون پژوهشی دانشگاه امام صادق ( ع ) در این رسانه منتشر خواهد شد .

در نشست رسانه ای حجت الاسلام علی ذوعلم با خبرنگاران سه شنبه 11 تیر که در محل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برگزار گردید ؛ رئیس سازمان در پاسخ به پرسش های صدای معلم گفت : ( این جا )

" به نظر بنده و به عنوام یک عضو سازمان پژوهش حتما این سازمان باید بستر تضارب آراء را ( از جناب آقای محمدی ) می خواهیم که جلسات مناظره ای باشند .

یک نفر موافق و یک نفر مخالف و یک تیم داور هم داشته باشیم .

واقع این بحث آزاد اندیشی که سال ها است مورد سوال جامعه ما و مقام معظم رهبری است و بارها ایشان گلایه کردند به صورت جدی از حوزه های علمیه ، از دانشگاه ، از سازمان پژوهش و... که چرا این برگزار نمی شود ؟

من فکر می کنم این را باید حتما در سازمان پژوهش انجام دهیم و به قول آقای پورسلیمان اگر در مساله ای دو دیدگاه وجود دارد آن ها مطرح شوند و روی آن بحث شود ."

پایان گزارش/

تحقیر مدیر صدای معلم توسط دکتر عادل پیغامی معاون پژوهشی دانشگاه امام جعفر صادق  در نشست کالبد شکافی سند 2030

یکشنبه, 13 مرداد 1398 21:42 خوانده شده: 2342 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 -2 --
ناشناس 1398/05/13 - 23:31
به نظر من ایشون درست میفرمایند جناب پورسلیمان!
اگر اندکی در مورد دانشگاه امام صادق و فلسفه تشکیل این دانشگاه و اساتید آن مطالعه میفرمودید با اطلاع از این که سخنران این جلسه استاد دانشگاه امام صادق هستند هرگز به چنین نشستی نمیرفتید!!
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1398/05/13 - 23:46
سلام

دوست عزیز

برداشت من این است که نشست و برخاست در تربیون ها و جلسات یک طرفه این آقایان را مغرور و الینه کرده است .


برای من نوع دانشگاه فرقی نمی کند .


ادعایی هم ندارم .


اما در مورد سند 2030 هم متن فارسی و هم انگلیسی را مطالعه کرده ام .


چند تحلیل و یادداشت هم در مورد آن نوشته ام .

سال 96 در دانشگاه تهران هم در این مورد مناظره ای با حضور دانشجویان و اساتید داشته ام .


باید این آقایان بفهمند که معلمان هم حرفی برای گفتن دارند .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/14 - 07:27
لاف زدن از اسلام و قرآن و انقلاب و بر خلاق اخلاق عملکردن برای برخی هم نان و نان به ارمغان داشته
بسیار آموختیم
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/05/14 - 12:19
متاسفانه برخی در دانشگاه دوران دانش اموزی و احترام معلم و دبیر را از یاد برده و از بالا به پایین به آ.پ و معلم و مدرسه نگاه میکنند
پاسخ + +7 0 --
همکار سازمان 1398/05/13 - 23:31
آقای پور سلیمان عزیز
سلام علیکم
به نوبه خود و به عنوان یکی از اعضای سازمان پژوهش از برخورد نامناسبی که با حضرتعالی شد صمیمانه عذر خواهم.
همچنین صبر و متانت و برخورد عالمانه و محترمانه شما نیز قابل تحسین و تقدیر است.
در طول نزدیک به دو دهه فعالیت در این سازمان اولین بار است که چنین برخورد خشنی با یک همکار فرهنگی میهمان که شجاعانه برای دفاع از جایگاه رفیع فرهنگیان در جامعه و فضای مجازی تلاش و مجاهدت می کند را شاهد بودم.

رعایت شان و کرامت افراد آن هم در میان جمع سایر همکاران لازم و واجب است و خلاف آن توهین به سایرین است.

خوش بود گر محک تجربه آید به میان
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1398/05/13 - 23:46
درود بر شما

سپاس از محبت و نظر انسانی شما .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
دانش اموز اسبق دکتر 1398/05/14 - 15:23
جناب اقای پورسلیمان قطعا به خوبی می دانند که توهین و تحقیر کردن از پیش پا افتاده ترین شیوه هایی است که ... در برخورد با امثال ایشان جهت مایوس و نا امید کردنشان دارند - ایشان اما این را هم باید بدانند که مردم و خداوند با ایشان هستند بنابراین محکم و با صلابت به راهی که انتخاب کرده اند ادامه دهند.
پاسخ + +2 -3 --
کارشناس سازمان 1398/05/14 - 00:02
جناب پور سلیمان عزیز
ما هم خوانندگان سایت شما هستیم و زحمات حضرت عالی را پاس می داریم
اما حقیقتا در چند جلسه ای حضور داشتم، نوع پرسش شما و پرسشهایی تکراری، زیاد (بعضی جلسات 6سؤال می پرسید) و روزنامه ای اقتضایش با جلسه ای تدارک دیده شده سازمانی متفاوت است.
توصیه برادرانه به شما ازاینکه عده‌ای در سازماندهی مساله ای را وجه المصالحه تعارضات خودشان با مدیریتجسازمان کرده‌اند حتی جایی مثل پژوهشگاه، مراقب بخشیده‌است معلم وجه المصالحه و البته معارضه قرار نگیرد.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1398/05/14 - 00:14
سلام

دوست عزیز

سپاس که مطالب صدای معلم را دنبال می کنید .

وقتی فرضا آقای رحیم پور ازغدی یک ساعت و 55 دقیقه صحبت می کند و یا آقای پیغامی نزدیک به یک ساعت صحبت می کند انتظار دارید که چند پرسش مطرح کنیم ؟


شما سطح پرسش آقای باقری را تحلیل کنید .

از پیغامی سوال می کند که در آموزش و پرورش چه کسی را باید بپائیم ؟!

این به نظر شما پرسش است ؟

یک ناظر بیرونی این را بشنود و یا بخواند چه قضاوتی می کند ؟


مثلا سازمان پژوهش باید اتاق فکر آموزش و پرورش باشد ؟ !

این کجایش با تفکر می خواند ؟

پرسش های من مطابق مطالب مطروحه می باشد .

مشکل این است که جاهایی مانند سازمان پژوهش زیر ذره بین رسانه ها قرار نگرفته اند .

در این چند جلسه به این نتیجه رسیده ام که برخی از آقایان فوبیای رسانه دارند !

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/14 - 07:11
کارشناس محترم سازمان !
فرمود : انی بعث لاتمم مکارم الاخلاق
شما تبختر و تکبر را در رفتار سخنران دیدی ( که در بالا هم به آن اشاره شده ) این که در یک مجمع عمومی چون شما کارشناس هستید و بقیه معلم پس اولویت با شماست را از کجایتان در اورده اید؟!!!
همانطور که همه دیدند سخنرانی برای کارشناسان سازمان حرف جدیدی نداشت و در ضمن از همان ابتدا سوگیرانه و تبلیغی بود به نحوی که می توان گفت مطالب از نظر بار علمی توهین به خرد جمعی بود.
به طوری که زمینه ای برای طرح سوال های اساسی پیش نیامد.
البته برخوردهای تند و گزنده و خارج از اخلاق با همکار فرهنگی منطقه ۹ برای مدیریت سازمان وجهه خوبی به همراه نداشت.
خوب است کمی خویشتن دار باشیم و انسانی برخورد کنیم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/14 - 07:28
آبی که در گودال جمع بشود با یک نسیم به تلاطم می افتد.
اما اقیانوس را چه باک از ریزش کوه
پاسخ + +1 -3 --
معلم 1398/05/14 - 07:23
با سلام .
ضمن تشکر از حضور شما به عنوان یک معلم دغدغه مند در جلسات سازمان ، اما بنده نیز در جلسات و موقع طرح سوال از جانب شما حضور داشتم.
اولا خیلی تند و همانند سخنگو و مدافع متعصب یک حزب سیاسی سخنرانی می کنید و این زیبنده نیست.
در کلام شما نوعی توهین و تخریب وجود دارد و این برازنده ی سازمان به عنوان میزبان نیست ، به هرحال ایشان با خواهش دعوت شده اند و وقت گذاشتند.
نوع رفتار و فضای ایجاد شده توسط آقای ذوعلم جای تقدیر دارد . ایشان صدای مخالف را نه تنها خفه نکرده بلکه یک فضای باز گفتگو و تضارب افکار را ایجاد نموده است. لطفا منصف باشید و قدرشناس.
صراحت لهجه و شجاعت در بیان با توهین و تحقیر و زیر سوال بردن آن هم از نوع سیاسی و حزبی فرق دارد. این را همه می دانند و می بینند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/14 - 08:52
تمام حملات و برخوردهاي ديروز به آقاي پور سليمان در حالي بود كه ايشان تنها اجازه براي سخن گفتن مي خواستند. و حتي يك جمله هم نگفته بودند.

اميدوارم شما منصف باشيد و قصاص قبل از جنايت نكنيد.
پاسخ + +2 -2 --
ناشناس 1398/05/14 - 07:25
" اگر روزمه تان اقتضاء می کند به دانشگاه بیائید تا مناظره کنیم و یا استادتان را بفرستید ! یک کم مطالعه بفرمایید ! "

این ادبیات نه انقلابی است
و نه اسلامی
و نه در شان سازمان پژوهش

با خود گفتم اگر رسول الله هم بود با سوال کننده با این ادبیات تند و تحقیر آمیز صحبت می کرد؟
فبما رحمه من الله لنت لهم و او کنت لفظا غلیظ القلب لانفضوا من تولک ( آل عمران ۱۵۹ )
پاسخ + 0 0 --
صميمي 1398/05/14 - 08:28
پاسخ شما دوست عزيز !
شاگرد پيامبر ( امام علي ) فرمودن :


مَنْ نَصَبَ نَفْسَهُ لِلنَّاسِ إِمَاماً
كسى كه خود را رهبر مردم قرار داد ،

فَلْيَبْدَأْ بِتَعْلِيمِ نَفْسِهِ قَبْلَ تَعْلِيمِ غَيْرِهِ
بايد پيش از آن كه به تعليم ديگران پردازد ، خود را بسازد ،

وَ لْيَكُنْ تَأْدِيبُهُ بِسِيرَتِهِ قَبْلَ تَأْدِيبِهِ بِلِسَانِهِ
و پيش از آن كه به گفتار تربيت كند ، با كردار تعليم دهد ،

وَ مُعَلِّمُ نَفْسِهِ وَ مُؤَدِّبُهَا
زيرا آن كس كه خود را تعليم دهد و ادب كند

أَحَقُّ بِالْإِجْلَالِ
سزاوار تر به تعظيم است

مِنْ مُعَلِّمِ النَّاسِ وَ مُؤَدِّبِهِمْ .
از آن كه ديگرى را تعليم دهد و ادب بياموزد.

حكمت 73 نهج اليلاغه
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1398/05/14 - 07:25
" اگر روزمه تان اقتضاء می کند به دانشگاه بیائید تا مناظره کنیم و یا استادتان را بفرستید ! یک کم مطالعه بفرمایید ! "

این ادبیات نه انقلابی است
و نه اسلامی
و نه در شان سازمان پژوهش

با خود گفتم اگر رسول الله هم بود با سوال کننده با این ادبیات تند و تحقیر آمیز صحبت می کرد؟
فبما رحمه من الله لنت لهم و او کنت لفظا غلیظ القلب لانفضوا من تولک ( آل عمران ۱۵۹ )
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/14 - 08:28
طبل هاي تو خالي سر و صداي زيادي دارند.
پاسخ + +4 -1 --
ناشناس 1398/05/14 - 07:43
واقعا از شما جناب پورسلیمان که جزو معدود افرادی هستید که درمقابل ظلم در حق معلمان سکت نکردید و درپی استیفای حقوق معلمان هستید کمال سپاسگزاری را دارم. امیدوارم در این راه از ناملایمات خسته نشوید و به هدف والای خود پایبند باشید. پایان شب سیه سپید است....
پاسخ + +2 -2 --
دبیر 1398/05/14 - 14:18
رزومه این آقایان به جهت انواع رانتها لبالب از مدرک های بی ارزش است
پاسخ + +3 -2 --
دکتر معلم 1398/05/14 - 15:01
جناب دکتر عادل پیغامی لطفا شما نیز اگر وقت کردید کتاب خاویر کرمنت( بیشعوری) را تورق کنید.
پاسخ + +4 -1 --
دکتر س. م. ح. حسینی 1398/05/14 - 15:32
من از سند ۲۰۳۰ چیز زیادی نمیدانم اما این را خوب میدانم که به اصطلاح تربیت دینی شما در این ۴۰ سال بیشتر از اینکه جوانان و مردم را جذب اسلام کند انها را از همه چیز مربوط به دین بیزار کرده. البته من شخصا بر این باورم که دلیل این مورد هم به این واقعیت بر می گردد که شما اسلام را ابزار حکومت و بهتر بگویم سرکوب منتقدان ستمها و تبعیضها و اختلاس ها و ... که همگی ریشه در حکومت دارند قرار داده اید. و خداوند این جفا و خیانت شما به اسلام عزیز را نمی بخشد.
پاسخ + 0 0 --
عبید الله طوسی 1398/05/14 - 17:25
اکی
پاسخ + +1 -1 --
کارشناس 1398/05/14 - 20:49
حال که خبرنگاران در جلسات کارشناسان می توانند شرکت کنند و به معلمان گزارش دهند خوب است اجازه داده شود تا خبرنگاران در کلاسهای درس معلمان هم شرکت کنند و گزارش دهند
پاسخ + 0 0 --
نه دکتر. م.ج.آ 1398/05/21 - 16:03
ثبت ثم انقش. قریب به چهل سال مدیریت اجرایی کشور در دست عده ای لیبرال است که اعتقادی به تربیت دینی ندارند. البته همه را نیز به نام انقلاب و دین فاکتور کرده اند. به عنوان یک معلم با مشاهده وضعیت فکری و اخلاقی بخش زیادی از همکاران، جایگاه کنونی دانش آموزان و جامعه را در حد معحزه می دانم!
پاسخ + +2 -1 --
دبیر 28 سال سابقه 1398/05/14 - 21:33
بارها گفته ام زمانی که کارهای بزرگ را به ... بسپارندوکارهای کوچک را............... شب خوش یا علی معلم ابتدایی من به اندازه هزار تا از این رجال با سوادتربودند درود برجناب پورسلیمان عزیز پیروز وسربلندباشید
پاسخ + +1 0 --
روشنگر 1398/05/16 - 18:01
وقتی اتاق فکر و همه کاره سازمان پژوهش آقای ارشاد استعدادی بشود از این بهتر نمی شود!
پاسخ + +1 0 --
روشنگر 1398/05/16 - 18:01
وقتی اتاق فکر و همه کاره سازمان پژوهش آقای ارشاد استعدادی بشود از این بهتر نمی شود!
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1398/05/19 - 13:26
سلام

آقای دکتر پیغامی که حرف بدی نزدند. گفتند نگفتند سواد ندارید که! گفتند اگر سوادش رو دارید تشریف ببرید دانشگاه! اگر هم فکر می کنید نمی توانید مناظره کنید استادهایی که دارید رو هم می تونید بفرستید.
اگر هم ندارید بگردید چند تا استاد پیدا کنید.
گفتگوها رو هم نصفه نیمه و انتخاب شده گذاشتید که بازم نمی شه نتیجه گرفت که چی گفته شده که ایشون همچین حرفی زدند. بلاخره نمی شه که روی موضوع مهمی با حرف های نصفه نیمه و انتخاب شده تصمیم گرفت.
بعدش هم با یک جلسه نمی شه تصمیم گرفت. بلاخره بچه های مردم رو که نمی شه با یک روش شکست خورده تربیت کرد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/20 - 11:43
اصلا اتفاقي نيافتاده
نه شاهي آمده و نه شاهي رفته
نه جلسه اي برگزار شده و نه برخوردي صورت گرفته

خوش باشي اخوي
اما اين شيوه قضاوت شما اسلامي نيست.

التماس تفكر و انصاف
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1398/05/20 - 08:08
چهره آقای پیغامی که مثل همیشه مهربان و خندان است. واصلا بغض و کینه ای در این چهره دیده نمی شود.
کسانی که ایشان را می شناسند می دانند که ایشان بدون فکر و دلیل حرفی نمی زنند.
پاسخ + +1 -1 --
احمدی نژاد 1398/05/21 - 01:01
اقای معاون دانشگاه حیف نام امام صادق. ایا اسلام به شما نگفته خواندن نماز و.... در مکان غصبی چه حکمی دارد. ایا مکان دانشگاه مربوط به خودتان است یا ان را غصب کرده اید . ایا این مکان مدرسه و کالج آمریکایی ها نبوده. پس درس خواندن هم در مکان عصبی حرام‌است. فتوا متوای مصلحتی را ولش. برای همینه ....و مخالفت با دولت ۲۶ میلیون رایی با بودجه دولتی کلان سرلوحه کارهاتونه.
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1398/05/24 - 11:33
تومنطقه ما تمام مکانهای بابی ها روگرفتن دبیرستان شاهد و.... زدن درصورتی که اسلام دین برابری است نه تبعیض وبی عدالتی
پاسخ + 0 0 --
ثابت 1398/05/21 - 01:09
.... بگویند کدام تربیت را داشته اند. دانشگاهی که از.... چون نماز خواندن در ان مکان حرام است طبق فتوایهای خودشان. پس لقمه هم حرام‌است. خواهشا توجیه هم نکنید.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور