صدای معلم

" لازم است رئیس دانشگاه فرهنگیان در مورد بلاتکلیفی این معاونت به افکار عمومی پاسخ گو باشد "

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه فرهنگیان هم قلم را دوست دارد و روزخبرنگار را تبریک می گوید ؟!

گروه گزارش/

پیام سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه فرهنگیان به مناسبت روز خبرنگار و رسانه

این روزها و به ویژه پس از صدور پیام سرپرست وزارت آموزش و پرورش به مناسبت " روز خبرنگار " و پیش تر " بخشنامه ممنوعیت شکایت از رسانه ها توسط مدیران آموزش و پرورش " بسیاری از مدیران آموزش و پرورش دست به کار شده و هر یک سعی می کنند چند جمله ای در مورد روز خبرنگار تحت عنوان " پیام " به فضای عمومی مخابره کنند .

پس از انتشار گزارش صدای معلم در مورد تجلیل مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان  شرقی که به مناسبت " روز خبرنگار " از خبرنگاران صدا و سیما تجلیل کرده بود ( این جا ) ، رسانه ی به اصطلاح ملی که به نظر می رسد کم تر معلمی را بتوان پیدا کرد که از عملکرد و رویکرد آن رضایت داشته باشد ؛ « علی محمدی » سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه فرهنگیان نیز با ارسال پیامی با عنوان " قلم را دوست دارم چون فرهنگ ساز واندیشه پرور است " به صف مدیران دوستدار رسانه و خبرنگار پیوسته است .

پنج شنبه 3 خرداد 1397 نامه ای از یک فرهنگی در صدای معلم با عنوان " در دانشگاه فرهنگیان " حسین خنیفر " چه می گذرد ؟ " منتشر گردید .

سپس دوشنبه 7 خرداد ؛ « صدای معلم » داوطلبانه  و صرفا بر اساس معیارهای حرفه ای و اخلاقی گزارشی در این مورد منتشر کرد .علی محمدی بدون آن که پاسخ و یا توضیحی برای صدای معلم ارسال کند ؛ شنیده شد که در این مورد شکایتی را به دایره حقوقی دانشگاه فرهنگیان ارسال کرده است !

در این گزارش آمده بود :

" هفته گذشته یادداشتی از یکی از مخاطبان صدای معلم به دست ما رسید که با عنوان "در دانشگاه فرهنگیان حسین خنیفر چه می گذرد" در سایت صدای معلم منتشر شد.

"صدای معلم" در بارگذاری این مطلب دقت لازم را نکرده بود و در یادداشت مرز بین انتقاد از "عملکرد و رفتار مدیران" و "حمله به شخصیت افراد" خلط  و از تعابیر نامناسبی در توصیف شخصیت چند تن از همکاران حوزه مدیریتی دانشگاه فرهنگیان استفاده شده بود که ممکن است توهین آمیز تلقی شود.

همچنین مواردی در باره اشخاص بر اساس "حدس و گمان"  نوشته شده بود که سند و مدرک ضمیمه نداشت.

صدای معلم با ابراز تاسف از این اتفاق و عذر خواهی از همکاران شریف دانشگاه فرهنگیان که در این یادداشت از آنها اسمی برده شده مخصوصا جناب علی محمدی مدیر دفتر ریاستی دانشگاه فرهنگیان اعلام می دارد که تعابیر و توصیفات این یادداشت به هیچ وجه مورد تایید صدای معلم نیست و با مشی رسانه ای این رسانه در تعارض است و انتشار آن را صرفا یک اشتباه تاسف بار می دانیم .

امیدوارم بتوانیم در ایجاد و گسترش فضای انتقادی توام با صراحت و در عین حال مستند و متناسب با شان جامعه فرهنگیان کشور به همدیگر کمک کنیم.

سعی ما این است که مطالب ارسالی همکاران بدون سانسور منتشر شود و  مسئولان هم در این سایت بدون تبعیض و با شفافیت به انتقادهای همکاران پاسخ دهند و دیالوگ سازنده شکل بگیرد... "

پیام سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه فرهنگیان به مناسبت روز خبرنگار و رسانه

علی محمدی بدون آن که پاسخ و یا توضیحی برای صدای معلم ارسال کند ؛ شنیده شد که در این مورد شکایتی را به دایره حقوقی دانشگاه فرهنگیان ارسال کرده است .

پرتال دانشگاه فرهنگیان پیام « علی محمدی » را چنین آورده است :

" دکتر محمدی مشاور رئیس و سرپرست  معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان به مناسبت فرا رسیدن17 مرداد روز خبرنگار این مناسبت را به تمامی خبرنگاران به ویژه خبرنگاران حوزه آموزش و پرورش و همکاران روابط عمومی دانشگاه تبریک گفت.

پیام سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه فرهنگیان به مناسبت روز خبرنگار و رسانه

متن کامل این پیام به شرح ذیل است:

همکاران خوب و پر تلاش  روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور روز خبرنگار را خدمت شما عزیزان سخت کوش و همیشه فعال عرصه خبر تبریک عرض می نمایم .

بی شک فعالیت های شبانه روزی شما در تهیه و انعکاس خبر نقش بی بدیلی در رشد و اعتلای دانشگاه شریف فرهنگیان داشته است.

 امیدوارم  همچون گذشته نهایت سعی و کوشش خود را  در جهت انعکاس اخبار و معرفی دانشگاه شریف فرهنگیان که دانشگاه اندیشه ورز و معلم پرور است مبذول  داشته باشید .

ارادتمند – علی محمدی "

پرسش « صدای معلم » از سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه فرهنگیان آن است که اگر واقعا ایشان دوستدار خبرنگار و قلم است چرا آخرین راه و نگاه " حذفی "  را بر می گزیند ؟

آیا بهتر نیست به جای شکایت و اقامه دعوی راه " گفت و گو " را برگزیده به ویژه آن که رفتار ایشان زیر میکروسکوپ نگاه دانشجو معلمان است و آنان در این مورد می اندیشند .

پیش تر صدای معلم در گزارشی با عنوان : " لازم است رئیس دانشگاه فرهنگیان در مورد بلاتکلیفی این معاونت به افکار عمومی پاسخ گو باشد " معیارهای تعالی و پیشرفت در دانشگاه فرهنگیان از نظر سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه فرهنگیان " ( این جا ) نوشت :

" چندی پیش گزارشی در مورد سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه فرهنگیان در صدای معلم منتشر گردید . ( این جا )

نوشتیم :

« علی محمدی » حدود یک سال است که سرپرستی این معاونت را برعهده دارد .

در نشست خبری در پاسخ به پرسش های خبرنگاران حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان اعلام گرد که درخواست « علی محمدی » برای عضویت در هیات علمی دانشگاه فرهنگیان از سوی وزارت علوم پذیرفته نشده است .

لازم است رئیس دانشگاه فرهنگیان در مورد بلاتکلیفی این معاونت به افکار عمومی پاسخ گو باشد . "

پایان گزارش/

پیام سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه فرهنگیان به مناسبت روز خبرنگار و رسانه

جمعه, 18 مرداد 1398 10:49 خوانده شده: 720 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +8 0 --
معلم 1398/05/18 - 12:00
خنیفر هم مناسفانه در دانشگاه فرهنگیان آنچنان غرق لابی گری شده و خود و مدیران استانی را وابسته به نمایندگان مجلس کرده که شایسته سالاری از دانشگاه رخت بربسته.
نمونه اش در آذربایجان شرقی از مدیر استانی تا معاونان و روسای پردیسها همه وابسته به یک یا چند نماینده هستند و از نظر عملکرد در حد صفر.
واقعا باید به حال تبریز و آذربایجان خون گریست که گرفتار عوام ترین و ضعیفترین افراد شده است.
پاسخ + 0 0 --
علیشاهی 1398/05/19 - 00:00
کاملا صحیح می‌فرمایید.
متاسفانه در استان فارس نیز اوضاع بشدت بدتر از این است.
مدیران دانشگاه هم در این بین تنها به منفعت طلبی شخصی روی آورده‌اند.
رفتن به ماموریت در استان‌ها و بهره‌مندی از مزایای سفر به مسابقه‌ای تبدیل شده و چه سفرهای بی حاصل و پرخرجی را موجب شده است.
اخیرا سرپرست معاونت فرهنگی برای بازدید به شیراز سفر کرده بود سفر سوم در عرض دو ماه اخیر و مدیران دانشگاه را مجبور می‌کند که با امکانات دانشگاه به همراه خانواده به آبشار مارگون در شمال استان برای تفریح سفر کنند.
سفری خانوادگی پرخرج و بی‌حاصل برای دانشگاه با هزینه بیت‌المال
پاسخ + 0 0 --
نواب 1398/05/19 - 09:41
به مدیریت دانشگاه که دیگر امیدی نیست کاش حداقل نهادهای نظارتی خارج از دانشگاه،‌ علاوه بر این موضوع،‌ سفر خانوادگی سرپرست معاونت نظارت و ارزیابی به شیراز در قالب ماموریت اداری و گردشگری و پذیرایی لاکچری میلیونی ایشان در رستوران تخت جمشید را هم بررسی کنند.
هر چه بگندد نمکش می‌زنند وای به روزی که بگندد نمک... معاونت نظارت در دانشگاه فرهنگیان وظیفه ذاتی مقابله با ویژه‌خواری و قانون‌شکنی را برعهده دارد
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/05/19 - 14:29
من دوست و یا ور صدای راستین معلم و دبیر هستم
پاسخ + 0 0 --
معلم 1398/05/19 - 22:57
وابستگی به نماینده ها را میشه تحمل کرد. فاجعه اینحاست که ایشون شدیدا دروغ می گویند و تقریبا همه می دانند.
پاسخ + +6 0 --
دانشجو 1398/05/18 - 12:50
جناب پورسلیمان با سلام
معمولا مدیران وقتی سرپرست وزارتخانه پیامی میدهد، سعی میکنن که از باب چاپلوسی خودشون رو هم فرکانس کنند با عالی ترین مقام، در حالی همانطور که در متن اشاره کردی این جناب محمدی دنبال شکایت از شما بوده. منتها حالا که دیده فعلا کلاس و جو در همدلی کردن با خبرنگران است. احتمالا اگه سرپرست وزارتخانه به رسانه هامعترض میشد، همین معاون فرهنگیان ادبیاتش جور دیگری میشد.
پاسخ + +6 0 --
دانشجو 1398/05/18 - 12:52
اینها فقط بلدن حرافی کنن، و از اقدامی که به درد دانشجو بخوره خبری نیست.
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1398/05/18 - 14:57
آقای علی محمدی،امام خمینی (ره) می فرمایند تخطئه یک نعمت الهی است اگر کسی شما را تخطئه کرد شما مقابله نکن بلکه با استدلال و صحبت منطقی از خودتان دفاع کنید به هر حال عاقلانی هستند که ببینند حق با کیست.
امیدوارم جمله فوق به آقای محمدی و دکتر حسین خنیفر و مجموعه حقوقی دانشگاه فرهنگیان منتقل شود.
مچکریم که به صحبت های امام راحل گوش می دهید و عمل می کنید.
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1398/05/18 - 15:19
نشکنیم قلم ها را و نبندیم دهان ها را ، از قلم شکسته و دهان بسته کاری ساخته نیست.دکتر حسن روحانی
قابل توجه بعضی ها
پاسخ + +7 0 --
امان‌پور 1398/05/18 - 21:47
آیا کارکنان روابط عمومی سازمان‌های دولتی یا غیر دولتی مصداق "خبرنگار" هستند؟
در دانشگاه فرهنگیان، کارکنان روابط عمومی همه هنر و مهارت نصف و نیمه خود در عرصه خبر را در خدمت تبلیغ و بزرگنمایی فعالیت‌ها، جلسات، بازدید‌ها و سخنرانی‌های مدیران دانشگاه درآورده‌اند. بنابراین نمیتوانند مصداق خبرنگار با هویت مستقل حرفه‌ای باشند.
ایشان بهتر است بجای این پیامهای کلیشه‌ای و نخ‌نما، به خبرنگاران مستقل و دارای چارچوب اخلاق حرفه‌ای احترام گذاشته و بجای شکایت و تبختر و بی‌توجهی، پاسخ مطالب آن‌ها را بدهد.
پاسخ + 0 0 --
فرخ زاد 1398/05/18 - 23:51
اخیرا فردی به نام ح ا که به عنوان نیروی خدماتی در دانشگاه استخدام شده و به لطف زد و بند رسانه‌ای و تهدید مدیران به انتشار مطالب در رسانه‌های مجازی، کارشناس روابط عمومی دانشگاه در استان تهران شده است؛ در مطلبی تلگرامی، سایت مستقل و حرفه‌ای صدای معلم را به عرض ورزی نسبت به دانشگاه فرهنگیان متهم و تهدید به اقدام انقلابی علیه آن کرده است.
به نظر می‌رسد پیام تبریک معاون مذکور به کارمندان روابط عمومی و هدیه به آنها در این روز جواب داده!!
برخی مرزهای قلم‌به‌مزد بودن را حسابی جابجا کرده‌اند....
آدرس کانال:
@jikopikcfu
پاسخ + 0 0 --
پورسیف 1398/05/20 - 12:01
جالب است که کارکنان روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، یکبار در روز کارمند مورد تقدیر قرار گرفته و هدیه دریافت می‌کنند و بار دیگر در روز روابط عمومی!!! اکنون هم خود را خبرنگار می‌پندارند و توقع بهره‌مندی از مزایای این را قشر هم دارند. در حالیکه در عمل هرگز به وظایف روابط عمومی در ایجاد رابطه‌ای دوسویه و افکارسنجی از مخاطبان و اقناع و روشنگری اصحتب رسانه نپرداخته و تنها رابطه‌ای یکسویه برای تبلیغ و بزرگنمایی فعالیت‌های عادی و روتین مدیران مشغولند. برای صحت این ادعا کافیست چند روز نوع خبر نویسی و موضوعات و عکس‌های درج شده در پورتال اطلاع‌رسامی دانشگاه را بررسی کنید.
جالب است که در پیام سرپرست معاونت هم تنها از کارکنان روابط عمومی دانشگاه تقدیر شده است!!
پاسخ + 0 -6 --
دارایی 1398/05/20 - 13:06
این فرخ زاد گویا از تیم مهرمحمدی و مدیر کل حوزه ریاستش است که از افشاگری های شجاعانه و باسند و مدرک اقای ح ا خیلی متضرر شده است
دوست عزیز معلومه که خیلی از وی و قلم با صداقتش سوخته اید
پاسخ + 0 0 --
فرخ‌زاد 1398/05/20 - 16:53
"دارایی" نام یکی از مدیران حوزه ریاست دانشگاه است که اتفاقا کاملا در جریان بی‌نظمی‌ها و تخلفات آقای ح ا هستند و هم‌چنین می‌دانند در آخرین مرحله که حکم انفصال از خدمت ایشان در حال اجرا بود، همین مدیرکل یادشده در پی تماس همسر ح ا و با ترحم حکم هیئت رسیدگی به تخلفات اداری را تعلیق کرد.
جناب ح ا شما که دم از شجاعت و صراحت میزدی!! چه شد که مطالبتان را با نام ب دارایی درج می‌کنید؟؟ صداقت و شجاعت شما همیشه این‌گونه است؟؟
پاسخ + 0 -5 --
روشنگر 1398/05/20 - 17:18
چرا نظر چاپ نشد؟
پاسخ + 0 0 --
روشنگر 1398/05/20 - 21:22
من جیک و پیک و مدیرش وح ا و اینها را نمی شناسم و اعتقادم دارم با این کارها الکی گنده اش می کنید
اما این ادبیات و گفتن این مسایل چقدر شبیه ....مدیرکل حوزه ریاست زمان مهر محمدی است
بارها با چشمانم دیدم که همین گونه با خیلی ها برخورد می کرد
گندی که او و تیم و ....زدند فراموش شدنی نیست امیدوارم دامن خود و خانواده اش را بگیرد
پاسخ + +3 -5 --
دارایی 1398/05/20 - 20:21
آقا یا خانم فرخ زاد
بنده محسن محمدی دارایی از فارغ التحصیلان ورودی سال ۹۱ دانشگاه فرهنگیان هستم، و کاملا با مدیر کانال جیک و پیک آشنا و ررابطه خانوادگی دارم. شما هم خودتان را معرفی کنید تا بیشتر با شما آشنا شویم شنیده بودیم که تیم حوزه ریاست مهرمحمدی و عواملش برای منتقدان پرونده سازی و علیهشان مسایل کذب مطرح می کنند اما الان دارم با چشمان خودم می بینم
منتظر معرفی شما هستیم
پاسخ + 0 0 --
ا ب 1398/06/18 - 11:14
شما را به خدا رسیدگی کنید.در دانشگاه فرهنگیان استان آذربایجان شرقی فقط در مورد پست ها با نمایندگان و مسئولان رده بالا داره معامله میشه.خدمت به دانشجو و دانشگاه کاملا فراموش شده است.خدیوی آمده کلا دانشگاه را به هم ریخته و افتخار هم می کنه متحول کرده.آره کلا زیرورو کرده که انشاءالله نتیجه اش بزودی مشخص خواهد شد.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور