صدای معلم

" نیازی به اقدام انقلابی نیست ! بهترین و مطقی ترین راه شفاف سازی ، گفت و گوی اقناعی و تفکر انتقادی است "

انتقاد یک کانال تلگرامی " بی نام و نشان " از گزارش صدای معلم در مورد دانشگاه فرهنگیان !

گروه رسانه/

پس از انتشار آخرین گزارش صدای معلم در مورد وضعیت معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه فرهنگیان ( این جا ) ؛ کانال تلگرامی به نام " جیک و پیک " که فاقد نام و مشخصات است نسبت به آن واکنش نشان داده است .

این کانال مدعی شده است : " برخی از معاونین سابق دانشگاه فرهنگیان، نه مدرک دکتری داشتند و نه هیات علمی و نزدیک به ۲ سال سرپرست معاونت بودند و در این خصوص هیچ مطلب و یا گزارشی منتشر نشد! "

« صدای معلم » آمادگی خود را برای انتشار مستدل و مستند این ادعا اعلام می کند .

همچنین این کانال نوشته است : " دکتر محمود مهر محمدی، ۵۱ ماه غیرقانونی سرپرست دانشگاه فرهنگیان بود و یا در حال حاضر بسیاری از مدیران استان ها بالغ بر چهار سال است که سرپرست هستند؛ اما گزارشاتی مبنی بر تعیین تکلیف آنها انتشار نیافته " .

« صدای معلم » در طول سرپرستی محمود مهرمحمدی انتقادات متعددی را به وزیر وقت آموزش و پرورش علی اصغر فانی مطرح کرد .

آخرین گزارش صدای معلم واکنش به مطلبی از مهرمحمدی در مورد استعفای سیدمحمد بطحایی بود .

این رسانه در مطلبی با عنوان " صدای معلم : سرپرست سابق دانشگاه فرهنگیان ! شما که می دانستید شورای عالی انقلاب فرهنگی شما را تایید نخواهد نکرد ... پس چرا ایستادید و خود را فراموش کردید ؟!
مهرمحمدی قبل از این که توصیه ای به وزیر مستعفی آموزش و پرورش کند خودش عمل می کرد !  ( این جا ) نوشت :

" احتمالا آقای مهرمحمدی فراموش کرده است که بیش از 50 ماه برای گرفتن تاییدیه شورای عالی انقلاب فرهنگی به انتظار نشست و سرانجام موفق هم نشد ."

تا قبل از تصدی سرپرستی دانشگاه ،نظرات محمود مهر محمدی در در چارچوب آموزش و پرورش مدرن و غیر ایدئولوژیک می گنجید. حتی از نظر تیپ و ظاهر هم تلاشی هم برای همرنگ نشان دادن خود با اصولگرایان نمی کرد ...

مهرمحمدی تصور می کرد با حداکثر انعطاف در دیدگاه های خودش و با استفاده از تعابیر آشنایی مانند "حیات طیبه " و بازگذاشتن دست  "نهاد نمایندگی" و  بسیج دانشجویی و انتصاب افرادی از اصولگرایان در مدیریت های فرهنگی دانشگاه و ارائه چهره ای فراجناحی از خود ، می تواند اعتماد شورای عالی انقلاب فرهنگی را جلب کند.... ( این جا )

« صدای معلم » قبلا گفت و گویی با محمود مهرمحمدی انجام داد . ( این جا )

پرسیدیم : شورای عالی انقلاب فرهنگی چهار سال است که  با حکم ریاست شما مخالفت کرده است. از زبان شما می خواهم بدانم دلایل شان برای مخالفت چه بوده است؟مهرمحمدی پاسخ داد :همین که خود شما گفتید. چیز تازه و جدیدی نیست. می گویند که فلانی دانشگاه را قبول ندارد و ما هم می گوییم که نگاه ما این است که دانشگاه فرهنگیان سیاست هایش نیازمند تبیین است و باید روی این سیاست ها به یک تفاهم برسیم.من فکر می کنم ما رسیدیم. ما الآن در هیات امنا برنامه راهبردی را تصویب کردیم بنابراین بنده تا زمانی که در دانشگاه فرهنگیان باشم مکلف به اجرای برنامه راهبردی هستم که مصوب هیات امنا است. اما کماکان این بحث مطرح است که فلانی آن طور اعتقادی که ما فکر می کنیم باید مدیر دانشگاه به دانشگاه داشته باشد را ندارد و از این جهت است که برای تبدیل حکم از سرپرستی به ریاست از این کار امتناع می ورزند و این چیز جدیدی نیست .این در حالی است که حسین خنیفر در پاسخ به پرسش صدای معلم در زمانی که سرپرست دانشگاه فرهنگیان بود وقتی پرسش شد اگر شورای عالی انقلاب فرهنگی صلاحیش را تایید نکند چه واکنشی خواهد داشت ؛ چنین گفت :  ( این جا )

اگر سر شش ماه تکلیف سرپرستی بنده مشخص نشود و وزیر آموزش و پرورش مرا به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی نکند، نمی ایستم و استعفا می دهم و می روم!

شاید بهتر باشد افراد پیش از توصیه و نصیحت کردن دیگران نگاهی به پشت سر خود هم داشته باشند .افکار عمومی شوخی بردار نیست !

البته محمود مهرمحمدی  در یادداشتی به این گزارش پاسخ داد : ( این جا )

گزارشی در صدای معلم در انتقاد از عملکرد یک فرد و یا واحد بیان شده است .

بهترین و منطقی ترین کار این است که فرد و یا مدیر مربوطه در نهایت شفافیت و صداقت به گزارش منتشر شده پاسخ دهد و از این طریق افکار عمومی پرسش گر و مطالبه گر اقناع شوند .

این رسانه ضمن دعوت از همه افراد و جریان ها به نقد مستند، مستدل و شفاف به همراه شناسنامه و تفکر انتقادی و پرهیز از ادعاهایی مانند " اقدام انقلابی " و... آمادگی خود را برای گردش آزاد اطلاع رسانی و انتشار نقدهای همگان اعلام می کند .

متن کامل انتقاد این کانال تلگرامی به شرح زیر است .

 

انتقاد کانال تلگرامی جیک و پیک از گزارش صدای معلم در مورد معاونت فرهنگی اجتماعی  دانشگاه فرهنگیان

" اندر احوالات صداهای دروغین و مدعیان بی صداقت "
 اخیرا در سایتی و در سلسله گزارشاتی، در خصوص تعیین تکلیف معاونت فرهنگی دانشگاه فرهنگیان، مطالبی منتشر شده است.
طرح چند باره تعیین تکلیف معاونت فرهنگی و اجتماعی، در حالی مطرح می شود که برخی از معاونین سابق دانشگاه فرهنگیان، نه مدرک دکتری داشتند و نه هیات علمی و نزدیک به ۲ سال سرپرست معاونت بودند و در این خصوص هیچ مطلب و یا گزارشی منتشر نشد!!!
جالب آنجاست که دکتر محمود مهر محمدی، ۵۱ ماه غیر قانونی سرپرست دانشگاه فرهنگیان بود و یا در حال حاضر بسیاری از مدیران استان ها بالغ بر چهار سال است که سرپرست هستند؛ اما گزارشاتی مبنی بر تعیین تکلیف آنها انتشار نیافته !!!
به خوبی مشهود است که برخی اقدامات و دستاوردها،  مانند کسب رتبه اول قرآنی در بخش دانشگاهی، برگزاری جشنواره بزرگ تشکل های دانشجویی رویش؛ در کنار رشد کمی و کیفی اردو های جهادی، راهیان نور و راهپیمایی اربعین و البته فاصله گرفتن این معاونت از سیاست و سیاسی بازی، برخی را نگران کرده است.
طبق بررسی ها و گزارشات، معاونت فرهنگی دانشگاه فرهنگیان در فرصت محدود توانسته است انسجام درونی و تعامل بیرونی ایجاد کرده و در سایه این تعامل و ارتباط موثر با دانشجویان، مدیران وکارشناسان فرهنگی در سراسر کشور موجی از امید را ایجاد کند.
 البته به این معاونت کاملا طبیعی انتقادات و مسایلی مطرح است که دلسوزان فرهنگی بارها بیان کرده و مورد تایید و استقبال دکتر محمدی قرار گرفته است؛ اما حمله و هدف قراردادن این معاونت پس از ناکامی در مطالبات غیرمنطقی برخی در سهم خواهی برای نفوذ خویش و دوستان سیاسی شان تشدید شده که ناجوانمردانه در حال تلافی هستند.
 فضای تخریب، تهدید و افتراء  که برخی از سایت های مدعی و کانال های بی هویت،  پیش گرفته اند، در کنار جنگ قدرت و سهم خواهی که به هیچ کس وفادار نیست، بسیار نگران کننده بوده که ضربه آن اول به کیان تربیت معلم عزیز و معلمان آینده خواهد خورد.
در این امر ضروری است، ادارات کل روابط عمومی، حراست، ارزیابی و عملکرد و حقوقی به وظیفه ذاتی خویش در تنویر افکار عمومی و نیز شناسایی افراد مغرض و سهم خواه بپردازند و نیز دلسوزان حقیقی تربیت معلم و دانشگاه شریف فرهنگیان، بیش از پیش به یاری مدیران اصیل که دغدغه ای جزء ارتقای تعلیم و تربیت و تربیت معلم تراز جمهوری اسلای نداشته باشند، بشتابند که به فرموده رهبر انقلاب که در پردیس نسیبه تهران بیان داشتند: 

در تعلیم و تربیت کشورمان جَنگ پنهان و حساسی در جریان است.

 


انتقاد کانال تلگرامی جیک و پیک از گزارش صدای معلم در مورد معاونت فرهنگی اجتماعی  دانشگاه فرهنگیان

شنبه, 19 مرداد 1398 08:45 خوانده شده: 258 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +8 0 --
ربانی 1398/05/19 - 11:17
به عنوان یک خواننده قدیمی شهادت می‌دهم صدای معلم، همواره استقلال خود را حفظ و نظرات و انتقادات را بدون منفعت‌ طلبی و ملاحظه اصحاب قدرت بیان کرده است.
پاسخ + +5 0 --
رحمانی 1398/05/19 - 11:40
مساله اداره دانشگاه با سرپرستی یکی از گریزگاه‌های تخلف و دور زدن قانون در دانشگاه فرهنگیان است.
متاسفانه این تخلف در همه ادوار دانشگاه فرهنگیان وجود داشته است.
بر خلاف اظهارات نویسنده «جیک و پیک»، هیچ‌یک از معاونان دانشگاه در زمان مهرمحمدی فاقد مدرک دکتری نبوده‌اند. تنها یکی از معاونان ایشان هیئت علمی نبودند که با تذکر سازمان بازرسی این معاون نیز جابجا شد.
متاسفانه این موضوع در این دوره تشدید شده، هم اینک دو مورد از معاونان سازمان مرکزی و مدیر کل برنامه‌ریزی درسی در معاونت آموزشی بر خلاف قانون بیش از یک سال است که با سرپرست توسط افراد غیر هیئت علمی اداره می‌شود.
رییس دانشگاه در مقابل تذکرات چندباره سازمان بازرسی و سایر نهادهای نظارتی هم مقاومت کرده است.
این موضوع درباره تعدادی از مدیران استانی و پردیس‌ها هم مصداق دارد. خوب است مدعیان ارزش‌مداری و انقلابی گری این تخلفات را پیگیری کنند.
پاسخ + +5 0 --
فراهانی 1398/05/20 - 06:39
از کارکنان دانشگاه فرهنگیان هستم و خواننده مطالب صدای معلم
فردی که این مطالب را علیه صدای معلم منتشر کرده به خوبی میشناسم.
اگر چه صدای معلم در راستای شفافیت حداکثری و صداقت مطلب او را به طور کامل منتشر و پاسخ داده است؛ اما به نظرم این کار بازی در زمین این فرد فرصت‌ طلب می‌باشد.
ایشان از ابتدای اشتغال به کار در دانشگاه که به عنوان نیروی خدماتی و برای نظافت خوابگاه‌ها استخدام شدند، دائما با راه‌اندازی چنین دعواهای ساختگی و پنهان شدن پشت مفاهیم ارزشی و انقلابی و ادعای انتساب به خبرگزاری فارس، ذره‌ای وقت و انرژی برای انجام وظایف سازمانی و تکالیف قانونی خود نمی‌گذاشته و با همین ترفند اکنون هم با پست سازمانی دیگر بصورت غیرقانونی مدیر روابط عمومی دانشگاه در استان تهران شده‌است.
شما با انتشار مطلبی که در یک کانال محدود منتشر شده زمینه‌ای فراهم کرپید که بتواند از مدیران دانشگاه، به عنوان دفاع از آنان، مطالباتی داشته باشد.
البته چنان که عرض شد شاید این هزینه شفافیت و صداقت "صدای معلم" باشد.
پاسخ + 0 0 --
دارایی 1398/05/20 - 11:19
تا آنجا که من خبر دارم این فرد نیروی خدماتی نبوده و البته اگر هم بوده شما ناخواسته تعریفش کرده اید تا تخریب ...اما شناختی که ما داریم فردی آزاده پرتلاش که دست مهرمحمدی و تیمش را خصوصا مدیر کل ریاستش را رو کرد و باید هم آنها از دستش ناراحت و عصبانی باشند. وی پیش اساتید و دانشجویان و اکثر کارکنان دانشگاه فرهنگیان البته غیر از مهرمحمدی ها جایگاه ویژه ای دارد
پاسخ + 0 0 --
مهرتاش 1398/05/20 - 12:13
رویکرد صدای معلم در ایجاد زمینه برای شفاف سازی و گفت و گوی اقناعی حتما راه‌گشا و فرهنگ‌ساز خواهد بود. هر چند در کوتاه‌ مدت عده‌ای فرصت طلب از این رویکرد بهره‌برداری شخصی بکنند.
پاسخ + +2 -4 --
دارایی 1398/05/20 - 09:39
مدیر کانال ذکر شده، از انسان های شریف، با صداقت و کاملا پرتوان است. وی در زمان مهرمحمدی با صداقت و شجاعت به اطلاع رسانی و بیان حقایق پرداخت و جایگاه ویژه ای بین اساتید و دانشجویان دارد
پاسخ + 0 0 --
شریفی 1398/05/20 - 16:57
خود گوئی و خود خندی
عجب مرد هنرمندی!!!

دارایی=ح ا
پاسخ + +2 -3 --
دانشجوی تهران 1398/05/20 - 20:08
من از نزدیک با مدیر کانال جیک و پیک آشنا هستم شاید تنها فرد شجاع و کار راه بنداز دانشگاه فرهنگیان است او نه دنبال پست و مقام رفت و نه ذره ای از بیان حقایق دست کشید
به نظر من مردترین و شجاع ترین فرد دانشگاه فرهنگیان ایشان است باید هم تیم مهرمحمدی که دستشان را رو کرد از وی ناراحت باشند
پاسخ + 0 0 --
دارایی 1398/05/20 - 21:30
تا کور شود هر آنکه نتوان دید
من دانشجوی فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیانم
شما اگه مردی خودتو معرفی کن
پاسخ + +3 -1 --
دارایی 1398/05/20 - 21:32
تا کور شود هر آنکه نتوان دید
من دانشجوی فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیانم
شما اگه مردی خودتو معرفی کن

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا از نظر شما دخالت شورای عالی انقلاب فرهنگی در امور آموزش و پرورش از نوع " تخصصی " است ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور