صدای معلم

" حسن رحیم پور ازغدی " عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست " نقش دانشمندان اسلامی در پایه گذاری علوم " :

دنبال امتی هستیم که همه خواهر و برادر باشند نه شهروند دارای شماره اکسلی ! آداب شهروندی می خواهیم ولی نه به مفهوم سکولار با ارزش های لیبرال!

گروه گزارش/

سه شنبه 1 مرداد در ادامه سلسله نشست های " بزم اندیشه " سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی میزبان " حسن رحیم پور ازغدی " عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بود .

موضوع نشست ، " نقش دانشمندان اسلامی در پایه گذاری علوم " تعریف شده بود .

در نشست قبلی که با حضور " جمیله علم الهدی " برگزار گردید ایشان با 30 دقیقه تاخیر حاضر گردید و بابت تاخیرش عذرخواهی نکرد اما رحیم پور ازغدی تنها با 10 دقیقه تاخیر در نشست حضور پیدا کرد .

علم الهدی حدود 45 دقیقه سخنرانی کرد و تقریبا به این میزان به پرسش و پاسخ با مخاطبان اختصاص پیدا کرد .

اما حسن رحیم پور ازغدی یک ساعت و 55 دقیقه سخنرانی کرد اما تنها 22 دقیقه به پرسش و پاسخ با حاضران پرداخت .

در این نشست صدای معلم 7 پرسش مطرح کرد و رحیم پور به این پرسش ها پاسخ داد .

« صدای معلم » بخش دوم  سخنان این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی  را به صورت مشروح منتشر می کند .

ویژگی های شهروندی از نظر حسن رحیم پور ازغذی و سکولاریسم و لیبرالیسم آموزشی

یکی از چیزهایی که من هنوز نفهمیدم  این نوع سند نویسی ها برای پیشرفت یا چشم انداز است. می گویند باید در منطقه اول شویم. یا در جهان باید چهارم شویم . با چه کسی داریم مسابقه می گذاریم؟

مثل کسی که آن طرف خیابان می رود ، وقتی یک کمی تند می رود با او مسابقه می گذارد . وقتی این تمام می شود ، طرف دیگری آن طرف خیابا می رود می گوید حالا با او مسابقه بگذارم !

هر کشوری شرایط و اهدافش، فرصت ها و تهدیدهایش، وضعیت نسبی اش فرق می کند. آخر مسابقه با کی؟

تو اول باید با خودت مسابقه بگذاری .

باید ببینی چه می خواهی ؟ چه چیز نمی خواهی ؟

می خواهیم در منطقه اول شویم ؛ برای چه ؟!

مثلا با امارات داریم مسابقه می گذاریم ، با ترکیه ، با عربستان ؛ برای چه ؟

مگر این جا مدال می دهند ؟

تو باید تعریفی از تمدن اسلامی ایرانی جدیدی که می خواهی بسازی ، نیازهای اولیه ، نیازهای ثانویه ، تهدید ها ، فرصت ها ، شعارهایت چیست؟ اهدافت چیست؟ اول تکلیفت را با خودت حل کن.

یک سؤالی را که همه ی ما نقشش را مهم می دانیم .

زمان " شاه " دو سه تا نفوذی مثل بهشتی ، باهنر ، گل زاده غفوری در حوزه ی کتاب های دینی در دو سه سال آخر وارد شدند ، به این دلیل بود که این حوزه خیلی کار داشت. حالا شما الان همه نفوذی هستید ، چون نظام آموزشی جهان هنوز تحت کنترل و سلطه ( آتوریته ) غرب است . همه تان نفوذی هستید !

و اینجا کشور استثنایی هست ، از این فرصت استفاده کنید.

ویژگی های شهروندی از نظر حسن رحیم پور ازغذی و سکولاریسم و لیبرالیسم آموزشی

در حالی که الان برخی از دوستانی که دارند کتاب های ما را می نویسند ، من فکر می کنم از همان بهشتی و باهنر و گل زاده غفوری در زمان شاه ، ضعیف ترند. قوی تر نیستند !

البته حسن نیت ، خدمات ، همگی به جای خود محفوظ ، ولی باید ببینیم چه طور هست ! نظام آموزشی کشور را پنج ، شش نفر می توانند کشف کنند.

محمد علی فروغی  ، علی اصغر حکمت ، چهار پنج تا و دو سه تا بهایی ، چند نفر مسلمان ظاهری بودند . مجموعا به نظر من ده پانزده نفر نظام آموزشی و سبک زندگی را در این کشور به تبع اهداف انگلیس کاملا عوض کردند. با اینکه آدم های فاضلی بودند . برخی از اینها قبلا آخوند بودند. ملا بودند. ولی عملا نظام فراماسونری  هر جا رفته ، در هر کشوری با سی تا آدم ، یا حتی 20 تا ، سرنوشت کشور را عوض کرده است.

همین فراماسونری صهیونیسم الان یک شبکه ی کاملا واقعی است .

همین چند وقت پیش پاریس بودیم. دوستان هم بودند . در دانشگاه پاریس ، خود فرانسوی ها می گفتند در رده ی یک و دو کل حاکمیت در فرانسه ، دست جبهه فراماسونری هاست.

علنا پروکان ها هستند. یعنی صحبت قبل و یل بعد از مشروطه نیست. اسم هایشان عوض شده . نمی گویند ما سون هستیم ، یا ما فراماسونری هستیم.

فراماسونری ها همین الان در این کشور ، قوی ترین پایگاه را دارند. در نظام بانکی ما ، در نظام آموزش و پرورش ما ، در رسانه های ما ، در نهادهای تصمیم گیری ما ، در سازمان برنامه و بودجه ما هستند. اینها آدم های ملا ، با سواد و ساکت هستند.

می گویند این جناح بیاید ، آن جناح بیاید.  شما ریش همدیگر را بکنید . پسِ کله ی همدیگر بزنید. همه می روید. شما آب آن بالایید و ما ریگ کف آبیم.

حکومت دست این هاست !

خونش را یک عده دیگر می دهند ، شعارهایش را یک عده ی دیگری می دهند ، انتخابات این گروه می آید ، ان گروه می آید ولی حاکمیت عوض نمی شود . همان سبک ادامه پیدا می کند. آموزش و پرورشش همان سبک ادامه پیدا می کند.

من معتقدم پروژه های بسیار قوی و دقیقی نیست و آدم های خیلی ملایی پشت این قضیه است. ولی بی سر و صدا در داخل و خارج .

ببینید وقتی پیاژه می آید در حوزه ی آموزش نظریه می دهد. وقتی اسپنسر نظریه می دهد.  قبا از آن که درباره آموزش و پرورش بحث کنند و یا پراگماتیست های آمریکایی... . قبلش همه اینها می گویند : " من چه جامعه ای می خواهم ؟ "

اسپنسر دویست صفحه راجع به شهروندی که من می خواهم و ما می پسندیم ؛ بحث می کند.

می گویند من می خواهم آدمی که تربیت شود ، کیست؟ می گوید : شهروند دموکرات جامعه صنعتی . من این را می خواهم . یاد بگیرد چگونه شهروندی باشد. قانونمند باشد و یاد بگیرد باید یک مهارت صنعتی داشته باشد. به لحاظ فلسفی هم تعریفش می کند .هیچ نسبتی با دین ندارد .

 می گوید هیچ عنادی با دین ندارد. من با دینی که مزاحم این تفکر نباشد ، مشکلی ندارم به شرطی که هیچ دخالتی نکند. دینی هم که مزاحمت ایجاد کند ، با آن مشکل دارم. خود اسپنسر ، یک آدم آکادمیک هم نبوده است. اصلا یکی از افتخاراتش این است که می گوید ، من کتاب نخوانده ام . بعضی از همکارانش در دانشگاه انگلیس می گفتند رفتیم در اتاق و خانه اش اصلا کتابخانه ندارد . کلا هفت هشت تا کتاب دارد.

ویژگی های شهروندی از نظر حسن رحیم پور ازغذی و سکولاریسم و لیبرالیسم آموزشی

باید پرسید ، آیا خودت کتاب های این حوزه ای که داری نظر می دهی را خوانده ای ؟ می گوید : نه . من آنقدر احمق نیستم که عمرم را به کتاب خواندن بگذرانم . من عمرم را به فکر کردن می گذرانم.

شماها کتاب خوانید. بروید بخوانید. فیش دربیاورید ! کتاب ها را از کتابخانه به دفتر بیاورید و دوباره از دفتر به کتابخانه . فقط اسم خودتان را رویش می گذارید. همه از همدیگر کپی بزنید ! از هر هزار کتاب ، دو تا کتاب نیست که حرف تازه داشته باشد. این حرف این ها را کسانی می فهمند که در هر فنی وقت گذاشته باشند. صد تا پنجاه تا کتاب بخوانند می فهمند که ما تقریبا در هر رشته ای  ما جز دو تا و چهار تا کتاب بیشتر نداریم. بقیه همه تکرار است. عبارت هایش را عوض می کنند. حاشیه می زند .الکی بدون رفرنس است.

کلا از 100 تا کتاب کسی چهار تا را بخواند ، مخ نظریات اصلی را در علوم انسانی و اجتماعی می فهمد.

اگر شما بوعلی سینا ، رازی و فارابی و... دارید ، شما هم کانت و هگل و.. دارید.

این ها که شخص نیستند . سرگردنه ایستاده است .

اینها چیزی گفته اند که بعد از اینها کسی نمی تواند راجع به آن نظر بی تفاوت باشد . باید حرف بزند .سؤالی که طرح کردید ، هیچ کسی نمی تواند رد شود .
آن آدم با صدتای دیگر فرق می کند .

ما چه می خواهیم ؟ چه جامعه ای می خواهیم؟

تعریف می کنیم " امت اسلامی " نه  جامعه ی سکولار ، نه جامعه مدنی . دنبال امتی هستیم که همه خواهر و برادر باشند  ، نه شهروند دارای شماره اکسلی. تخصص می خواهیم . جامعه ی صنعتی می خواهیم. آداب شهروندی می خواهیم ولی نه به مفهوم سکولار با ارزش های لیبرال .

تمدن سوسیالیستی آمد . هفتاد سال ، ظرف چند دهه ، چون قدرت اول جهان بود . یادتان هست. شوروی از آمریکا خیلی قوی تر بود. ارتش اش خیلی قوی تر بود . اول او سفینه فرستاد کره ی ماه .برای رفتن به مریخ آماده می شد. ارتشش بزرگ تر بود. 50 درصد کنترل جهان دست چپ ها بود. شعار هایشان هم انقلابی تر و انسانی تر بود.

خب حالا این ها شروع کردند . فقط تعریف از جهان سرمایه داری . گفت می خواهید چه شهروندی تربیت کنید ؟ چه نسلی می خواهیم تربیت کنیم ؟ گفتند : ما می خواهیم نسلی بسازیم که مقدمات حاکمیت بریتانیا را محقق کند. کمک کند جامعه ی چند طبقه و جامعه دو طبقه را تبدیل به جامعه ی بی طبقه و مذهب و سرمایه داری را حذف کنیم. وقتی زمینه اش آماده شد ، برویم به سمت حذف دولت. این ها حرف های قشنگ و مفتی بود. عملا جامعه ی دو طبقه دو طبقه  ماند . سرمایه داری هم از بین نرفت. فقط سرمایه داری سرمایه داران به سرمایه داری دولت تبدیل شد. حزب حاکم  ماند. حتی ارزش افزوده هم هیچ . ولی بالاخره همین کمونیست ها توانستند در مدارس چند نسل تربیت کنند و این دانشگاه در مسکو را من رفته ام که الان اسمش دوستی ملل هست .

قبلا اسمش چیز دیگری بود .

همان نخست وزیر چپ انقلابی آفریقا را کشتند. بله اسمش پاتریس لومومبا بود.

در این دانشگاه هشت تا رییس جمهور تربیت کردند. انگلستان یکی . در اسناد وزارت خارجه انگلستان ببنید .

این ها برای هر کشوری سهمیه داشتند . می گوید ما بری کنیا در آفریقا 500 سهمیه دانشجو داشتیم که آن ها را به لندن بیاوریم . مرکز گفت : آقا این ها خرجشان زیاد است.  بودجه اش از کجا باید تامین شود ؟ ما کنیا را گرفتیم که بدوشیم. ما که نمی خواهیم برای کنیا سرمایه گذاری کنیم. ما می خواهیم برداریم  نه اینکه سرمایه گذاری کنیم.

کارشناسان وزارت مستعمرات به او می گویند که : این سرمایه گذاری ست حواست نیست !

 شما 5 هزار دانشجو تا ده سال ، سالی  هزار تا ، حداقل سالی 500 تا بورسیه بگیر از این ها، از این 500 تا 50 تا وزیر و وکیل و رییس جمهور و استاندار و نویسنده و استاد دانشگاه و روزنامه نگار بیرون می آوریم. آن 450 تا هم سمپات ما هستند. کتاب های درسی شان را هم ما برایشان می نویسیم. از 12 تا 15 سالی که از اول ابتدایی تا آخر دانشگاه آن ها می خوانند ،چیزی بیرون می آید که ما می خواهیم. اینها تا آخر آرزو می کنند کاش سفید بودند. کاش چشم هایشان سبز بود. کاش در لندن و روستاهای حاشیه لندن به دنیا آمده بودند. چقدر برای این ها ما اربابان خوبی بودیم. این ها وحشی بودند و ما اهلی شان کردیم. ما داریم فداکاری می کنیم برای این ها نه اینکه اینها را غارت کنیم. کاری می کنیم که انگلیسی های سیاه پوست بر کنیا حکومت کنند. بعد به دست خودشان این ها را غارتشان می کنیم. شما چطور نمی فهمید که ما داریم تجارت می کنیم. این سود است. این ضرر نیست !

همین دانشگاه آکسفورد ، لیستی دادند که چه تعداد رییس جمهور و نخست وزیر و وکیل از این ها در کشورهای مختلف هستند. در یک قلم می گوید 55 کشور فارغ التحصیلانش  این جا در دست ما بودند . جزئیات اخلاق و خصوصیاتشان را ما می دانیم و از خیلی هایشان مدرک و سند داریم و خیلی هایشان هم با ما هم کاملا همکاری می کنند. نخواهند هم کاری بکنند کاری می کنیم که بخواهند ولی خودشان می خواهند.
آقا ! خروجی آموزش و پرورش الان یعنی  خروجی نیم قرن آینده ی کل کشور و کل جهان اسلام ، ما باید این تعریف را داشته باشیم . ما جامعه ای می خواهیم فعال ، خود باور ، خدا محور ، عدالت خواه ، راستگو ، امیدوار ، پر تلاش ، کم مصرف ، پر تولید ؛ این ها می خواهیم. اول هدفهایمان را روشن کنیم.

توکیو رفتم .

بخش نخست

پیاده سازی و ویرایش : نرگس کارگری

ادامه دارد


ویژگی های شهروندی از نظر حسن رحیم پور ازغذی و سکولاریسم و لیبرالیسم آموزشی

سه شنبه, 29 مرداد 1398 11:46 خوانده شده: 522 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/05/29 - 12:17
تخصص این بزرگواری در چیست ؟درهرمسئله نظری و در هر موضوع دایی دارد و محدوده ذهنشان برای اینکه برات پا نگذاریم نا معلوم است .قبلا از آنکه به تعریف دقیق امت اسلامی بپردازدبه حاشیه بها می دهد در این امت اسلامی داغ و طالبان نیز که یکی از زیر مجموعه ها بحساب می آید می توانند شهروند متمدن محسوبشوند...
پاسخ + +3 -2 --
شهروند 1398/05/29 - 12:48
امتی و خواهر برادر باشین نه شهروند که هی دزدی اختلاس رشوه خواری
بکنین و سر سفره انقلابتون ره ریش مردم بخندیم
اوج تربیت این خواهر برادری در تربیت هادی رضوی وسعید توسی
دیدیم جمیله علم الهدی با آن انگلیسی صحبت کردنش و پدرش که به زمین
و زمان ناسزا می گوید صدای معلم شان خودرا پایین نیاور
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1398/05/29 - 12:57
درود

دوست عزیز شهروند

تفکر انتقادی همین است .

این ها در جامعه یک دیدگاه هست و وجود دارد .

کم و یا زیاد طرفدارانی دارد .

رسانه که نباید تک صدایی باشد .

شما هم می توانید مستند و مستدل سخنان ایشان را نقد کنید .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/29 - 14:03
کدام تفکر انتقادی؟ این افراد جایش بین معلمان
نیست. جایگاهشان مشخص است ، بگذارید
همانها سینه چاک کنند.
پاسخ + 0 0 --
شهروند 1398/05/29 - 16:44
جناب علم الهدی که مخالفان را گوساله نامید . برادر هادی رضوی هم پول معلمان را دزدید با پرونده .حساب برادر توسی هم که بماند
انگلیسی صحبت کردن خواهر جمیله هم در یو تیوپ وجود دارد
برادر خاوری هم که کانادا است برادر بسیجی هدا یتی هم زندان است برادر غندالی وزن دومش با وثیقه بیرون هستن
حالا هم که برادر یزدی وآملی لاریجانی (یکی از برادران دالتون )
یکی گر را به فساد متهم می کنند وهر دو اسم پدر هم رامی آورند
در سن 88سالگی
صدای معلم عزیز کدام تفکر انتقادی ایدئولوژی که منطق نیست امامان جمعه رو نگاه کنید با تفنگهای لوله دراز .معنی اینه که ما حرف می زنیم اگه بپذیریم که هیچ وگرنه با این اسلحه مجبور به پیروی تان از حرفهایمان میکنیم .سری به نماز جمعه ها میشود طرفداران این جماعت را شمارش کرد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/29 - 17:10
احسنت جناب شهروند ، افتخار می کنم
که همکارتان هستم .
پاسخ + 0 0 --
شهروند 1398/05/29 - 17:14
صدای معلم گرامی شما هم به این دو عضو امتی و
خواهر برادر بگفتین وقتی امتی باشی یعنی دزدی وحرامخواری بکنی در نهایت در برابر مردم مسول نیستی از خدای امت
طلب بخشش میکنی ودر توبه باز است وتمام
ولی یک شهروند در برابر جامعه کشورش مسول به پاسخگویی
در برابر کار بد خودش احساس شرم و عذاب وجدان میکند پاسخگوست
حالا جمیله وازغندی میخوان برا ما معلمان راهکار بدهند چهل سال کم بود .بدبختی ما معلمان این است که چون حقیر مان کرده اند در این چهل سال برای احقاق حقوق خود متوسل میشیم که امامان جمعه سپاهی بسیجی چون ذلیل شدیم

حالا این جماعت که معلمان صفر هاشون رو نمره قبولی دادن ومدارک گرفتن اومدن قر میدهند چقدر به همین جماعت نمره کیلویی دادن
پاسخ + 0 0 --
شهروند 1398/05/29 - 17:26
صدای معلم گرامی خواهشمند است یک تریبون و جایی که جمیله و حسن در آن صحبت می کنند مزخرف گویی می کنند مثل صدا و سیما و روزنامه های کفن پوش برای خود وما معلمان پیدا کنید و وقت بگیرید
ببینم وقت می دهند صدا و سیما کمشان بود حالا به رسانه های کوچک ومردمی هم می آیند .مثل روحانیان که مساجد رو خالی کردن
از جمعیت حالا تو هر مدرسه ای دوتا آخوند روانه کرده اند و یا یواشکی
استخدام می کنند.مدیر شان هم می کنند و مدارس رو به حوزه دادن برادری خواهری
در مسجد سلیمان در زمان ریاست برادر فردیپور
مدرسه راهنمایی دخترانه زینب در نمره چهل گرانترین نقطه شهر را
دادن به موسسه عصر امام خمینی وابسته به برادر مصباح
بدون هیچ وبرای پایداری میز.حالا موسسه اومده ساختمان زده داخلش مذهبی تجاری ووو
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1398/05/29 - 14:00
آقای شهروند راست می گویند، شما را به خدا
پای این یکی را دیگر به صدای معلم باز نکنید،
بعد گلایه مند هستید ایدئولوژی این طور و آن
طور، قداست و خالص بودن آموزش و پرورش
را برای معلم ها حفظ کنید.احساس خطر بد
رنگی را حس نمی کنید؟
صدا قحطی بود واسه رسانه !!!!
پاسخ + 0 0 --
شهروند 1398/05/29 - 17:34
مرسی از توجه وحمایتتان .خسته شدیم از این جماعت هر جا که
آشیانه ای باشد به زور وارد می شوند ویا برخی همکاران
امید می بندند به این جماعت که فکر میکنند راهی
برای معلم باشد این امثال حسن و جمیله ملتی را اسیر کردن تا
خودشون آزاد باشن
معلمان ایران متحد شویم در برابر اربابان جهالت
درود بر شما
پاسخ + +3 0 --
معلم 1398/05/29 - 18:22
سلام
صدای محترم معلم!
واقعا چند درصد معلمان امروز ما دغدغه این را دارند که رحیم پور ازغدی و امثالهم چه می گویند.شما هم به راستی اگر صدای معلم هستید دغدغه های معلمان مظلوم را بیان کنید نه این که بلندگوی سیاست بازان شوید. دغدغه معلم امروز وضع معیشتی اسف باری است که در نوشته های شما بسیار کمرنگ است. حق التدریسی است که از آبان ماه تا کنون پرداخت نشده است. مدارک تحصیلی است که اعمال نمی شود. دغدغه ما سیاست های اصلاح طلب و اصولگرا نیست.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/29 - 20:33
حقیقتا!!!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/29 - 20:38
آفرین!
پاسخ + 0 0 --
Al 1398/05/30 - 23:05
ببینید دوست عزیز. صدای معلم فقط سخنان ازغدی پور را کوت و نقل قول می کنه. کامنت هم نمیده ،.. است رسانه نباید حرف های یه مقام فرهنگی را به گوش ما برسانه؟
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1398/05/30 - 07:47
با همین احساس و باور خواهر برادری ،
فساد در جامعه بیداد کرد.
پاسخ + 0 -4 --
محمد باقر شیبانی 1398/05/30 - 10:11
سخنان اقای ازغدی کاملا بجا و روشن و واضح است .ما هنوز نمی دانیم که چه چیز میخواهیم؟چه اینده ای باید ترسیم کنیم؟بایدچه نقشه ای برای حال و اینده بکشیم ؟معلم سردرگم است.دانش اموز سردرگم است.کتابها سردر گمند.دانشجو سردرگم است.رشته های دانشگاهی سردر گم است.وضع استخدام سردرگم است.توزیع نیروها سردرگم است.مقداری هم که پیشرفت است باز جای شکرش باقیست.باید هدف و برنامه را درست کرد .اجرای طرح ازمایشی چیزی جز اتلاف وفت نیست.هر وزیر و هر گروه و هر جناحی که می اید هدف خودش و برنامهء خودش را پیش میبرد.اینها اسیب است.یا نمیخواهیم یا نمیتوانیم به این وضع پایان دهیم و برنامه ای درخور ارائه و اجرا کنیم.آیا واقعا ما به اینهمه قوانین نوشته شده نیاز داریم؟باید از اینها کاست و فقط یک برنامه راباید جلو برد.شما ببینید ما هنوز گرفتار حق التدریسیم.هنوز گرفتار بی اطلاعی از میزان نیاز معلم هستیم.هنوز گرفتار اضافه کارییم.هنوز گرفتار بومی و غیر بومی ایم.هنوز گرفتار مدارس کپری ایم.هنوز گرفتار معیشتیم.و هنوزها ادامه دارد.اینها همه اش از بی برنامگی است.به امید بهروزی.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/30 - 11:52
جناب شیبانی ظاهرا شما از همه بیشتر سردرگمید،
چون راه گم کرده اید. لطف کنید از صدا وسیما
گفته های این شخص را بشنوید، ببینید و حتی ضبط کنید و ده بیست بار گوش فرا دهید شاید
چیزی کشف کنید. صدای معلم ، صدای معلم است.
پاسخ + 0 0 --
شهروند 1398/05/30 - 14:37
درود جناب شیبانی حتما باید برادر حسن و خواهر جمیله بگفت سر در گم هستیم .خودمان نمی دانیم .خیلی ها که از دهه شصت متوجه شده اند
خب دلیلش خود این مروجان خواهر برادری هستن
مردم نیاز به یک حکومت سکولار دارند بر اساس قانون
نه صیغه محرمیت خواندن از طرف برادر حسن وخواهرجمیله
ویا قرابتی
همین قرایتی چهل سال است .......
از عند ی هم سالها ست اومده فقط حرف میزنه
در باره فرهنگ
اصلا فرهنگ رو مردم به وجود می آورند اینها میخوان جاده صاف کن
حکومت روحانیت باشن که هر چه ما گفتیم درست است .این جماعت
واز جمله برادر حسن کسی است که با سند 2030
یونسکو مخالفت کرد قوثیقه پاره کرد به زور میخوان لقمه ای رو به گلوی ملت فرو کنند
سند 2030لازم است برای جامعه .حالا این آقا با توجه به
ایدئولوژی مخالفت میکند نه منطق
بعد صدای معلم گرامی می گوید با اینها از طریق تفکر
انتقادی منطقی بحث کرد .غیر ممکنه
پاسخ + 0 -2 --
Al 1398/05/30 - 11:11
لطفا لطفا این فراماسونری را برای ما تبیین کنید شاید چیز خوبی باشه. اصلا فراماسون یعنی چه قشنگ اول بگین اهدافشو و برنامه هاشو...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/30 - 11:54
یاد بگیریم که سوال نکنیم و در دنیای
شگفت انگیز اینترنت ، خود جستجو
کنیم و یاد بگیریم. هم من و شما و هم
دانش آموزانمان.
لقمه آماده تعطیل.
پاسخ + 0 0 --
Al 1398/06/02 - 19:15
درست می فرمایید اما ببینیم این آقایون و خانم ها (علم الهدی و ازغدی پور) چه تعریفی از فراماسون دارند. ببینید سالهاست که با داستا نهای جعلی مانند مستر جیکاک و مستر همفر و ... ذهن ما را انباشته اند....
آیا هیچ می دونستید که داستان خواب آن آیت الله درباره شعر "علی ای همای رحمت ... " ساختگی و جعلی است.
آیا داستان مازیار ابراهیمی را که به اجبار تن به اعترافات تلویزیونی داد را اخیرا خوندید؟
پاسخ + 0 -2 --
Al 1398/05/30 - 23:03
گل زاده غفوری. افرین بر ازغدی پور که از دانشمند و مجتهد یاد کرد. شرط می بندم کمتر کسی اسم ایشان را شنیده باشه.
https://fa.m.wikipedia.org/wiki/%D8%B9%D9%84%DB%8C_%DA%AF%D9%84%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%87_%D8%BA%D9%81%D9%88%D8%B1%DB%8C
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/06/01 - 22:35
میگه رفتم فرانسه دیدم اونجا فلان و فلانه. آخه با یه سفر اینهمه شهود داشتی شما؟ توکیو رفتی /سودان رفتی / ترکیه رفتی / سویسس / فندهار/ بلخ / آرژانتین.... اینهمه پول بلیط و خرج هتل از کجا میاری شما؟؟؟؟ توضیح بده
پاسخ + 0 0 --
Al 1398/06/02 - 19:17
شرط می بندم بیشتر ما تا همین لحظه که این مطلب را می خوندیم چیزی درباره علی گل زاده غفوری مجتهد و مولف کتاب های درسی نمی دونستیم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/06/03 - 11:23
زیاد سخت نگیرید همه این حرفا واسه نونه! و الا هیچ کدوم سندیت ندارند.
پاسخ + +1 0 --
رزمنده لنجانی 1398/06/07 - 15:16
می دونستم دیدگاهت اینه میزاشتم تو گل و لجن ها زیر پای رزمندگان له بشی. شاید مقصر من بودم‌که لحظه آخر عمرت نجاتت دلدم و تو با این دیدگاه مخرب باعث تخریب جامعه می شوی.
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1398/06/08 - 13:37
منم یادمه تو عملیات کربلای ۴ یا ۵ بود. این از مشهد اومده بود بعدها فهمیدیم و البته خودش هم گفت که زخمی شده بود و افتاده بود و تو اون گلها صدها پا روی کمرش افتاده بود و اخرین رمقش گرفتن پای یه رزمنده بوده که شاید شما همکار اون موقع رزمنده بودی. اما درست می گویی. ما هم دیدگاه تند و راستیش را نمی پذیریم

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور