صدای معلم

صدای معلم : از فردی که آمدن خود به این مجموعه بزرگ و مهم را محصول و دستاورد " تقدیر " می داند خیلی نباید انتظار تحول و خلاقیت داشت . خیلی نمی توان روی استقلال ، صلابت شخصیت ، شهامت و کارآمدی وی حساب باز کرد . خیلی روی مدیریت علمی و اشاعه آن آن که حلقه مفقوده در نظام روابط فردی و میان فردی جامعه و کلید پویایی و توسعه آن است حساب نکنید !

" مجمع فرهنگیان ایران اسلامی " ضمن حمایت تمام قد از محسن حاجی میرزایی معرفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را نیز حاصل " تقدیر " دانست !

گروه تشکل ها/

تشکل های فرهنگیان و حمایت مجمع فرهنگیان ایران اسلامی از محسن حاجی میرزایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

با وجود آن که معرفی غیرمنتظره « محسن حاجی میرزایی » به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش و کنار زدن سرپرست فعلی بدون دلیل و یا استدلال مشخص و شفاف ، معلمان و حتی تشکل های فرهنگیان را شوکه کرده است اما همان گونه که انتظار می رفت این تشکل دولت بنیان در بیانیه ای حمایت کامل خود را از معرفی « محسن حاجی میرزایی " اعلام کرده است .

این تشکل می نویسد :

"  در آستانه ی سال تحصیلی جدید، وزارت آموزش و پروزش با ۱۴ میلیون دانش آموز، بیش از هرچیز دیگری نیازمند ثبات و آرامش است با این حال، در۲ سال پایانی دولت دوازدهم، باردیگر این نهاد گسترده و بااهمیت، دستخوش تغییرات مدیریتی شد. "

با وجود آن که این حرکت دولت در معرفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرروش با انتقاد گسترده جامعه ی مدنی و معلمان منتقد و کنش گر رو به رو شده است ؛ مجمع فرهنگیان ایران اسلامی بدون حتی کوچک ترین پرسش و یا انتقاد از دلایل اتخاذ چنین تصمیمی اضافه می کند : « مجمع فرهنگیان ایران اسلامی » در برابر فرهنگ امنیتی ایجاد شده در وزارت بطحایی و شکایت علیه معلمان منتقد و رسانه های مستقل موضع " سکوت " را انتخاب کرد !

" در پی پذیرش استعفای سید محمد بطحایی، از طرف رئيس جمهور، دكترسيدجواد حسيني به عنوان سرپرست وزارتخانه آموزش و پرورش معرفی شد. اگرچه معرفی دکترحسینی با بازتاب های مثبت فرهنگیان و تشکل های صنفی- سیاسی مواجهه شد و توقع اين بود كه دكتر حسيني براي اخذ راي اعتماد معرفي شود ولی شرایط و تقدیر به گونه ای دیگر رقم خورد.

این تشکل در ادامه تصریح می کند :

ریاست محترم جمهوری این بار يار ديرين خود آقای محسن حاجی میرزایی را که 6 سال دبیری هئیت دولت رابه عهده داشت، به عنوان گزینه ی وزارت آموزش و پرورش به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.

محسن حاجی میرزایی دبير كنوني هيات دولت همواره در دوره های مختلف در دولت های "یازدهم" و "دوازدهم" به عنوان يكي از گزينه هاي تصدي آموزش و پروش مطرح بوده اما بنابه دلایلی ایشان از پذیرش این مسئولیت امتناع می کرد. امااکنون شرایط به گونه ای دیگر رقم خورد و قرعه فال به نام وی زده شد.

تشکل های فرهنگیان و حمایت مجمع فرهنگیان ایران اسلامی از محسن حاجی میرزایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

مجمع فرهنگیان ایران اسلامی در خصوص دلیلش برای حمایت از حاجی میرزایی عنوان می کند :

حاجی میرزایی يكي  از مدیران مجرب ، کارآزموده و متخصص  است که به خوبی با نظام بوروکراتيك و نوع تصمیم‌گیری در سطح كلان کشور، آشنایی کامل دارد و شاید بهترین فردی است که دراین دوره ی زمانی که از دولت باقی مانده، ‌بتواند مسائل و مشکلات وزارت آموزش و پرورش را مدیریت و در حد مقدورات کشور مرتفع نماید.

آشنایی حاجی میرزایی با فرآیندهای اداری و ظرفیت های قانونی کشورو همچنین، فرصت ها و تهدید های نظام آموزشی، امکان کم نظیری را برای وزارت آموزش و پرورش ایجاد نموده است تا با تکیه بر امکانات داخلی و گسترش تعامل و بهره‌گیری، از ظرفیت سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه های اجرایی ، شرایط مطلوب تری رابرای کاهش مشکلات و ترسیم شرایط بهتر فراهم آورد.

بدون شک ترمیم حقوق معلمان، اجرای رتبه‌بندی، ارتقاء کیفیت آموزشی و کمرنگ شدن عدالت آموزشی از بزرگترین چالش‌های فراروی آموزش و پرورش است که با حضور محسن حاجی میرزایی، بیشترین امکان بسیج منابع مادی و معنوی برای حل این چالش‌ها محقق می‌گردد.

پاک دستی، سلوک مدیریتی ، مشورت‌پذیری، خردمندی ،میانه روی و حرکت برمدار عقلانیت از خصیصه های شاخص ایشان است که موجب شده تا مورد استقبال طیف های وسیعی از شخصیت‌ها و گروه های سیاسی قرار گیرند.

این تشکل در پایان آورده است :

با عنایت به موقعیت کنونی کشور،  ویژگی ها و خصایص فردی آقای حاجی میرزایی؛ شورای مرکزی "مجمع فرهنگیان ایران اسلامی" تصمیم گرفت حمایت خود را از جناب آقای محسن حاجی میرزایی اعلام نماید و در جهت معرفی هرچه بیشتر او برای کسب راي اعتماد از مجلس شورای اسلامی نهایت تلاش خود را به عمل آورد.

از تمامی اعضا و هواداران در سرتاسر کشور و همچنین از شخصیت‌ها، جناح‌ها و گروه‌های سیاسی و صنفی که دغدغه نظام آموزشی کشور را دارند دعوت می‌نماید در فرصت باقی مانده تا روز رای اعتماد، کنشگرانه در جهت معرفی هر چه بهتر گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت آموزش و پرورش، مشارکت نمایند و از همه ی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی خصوصا اعضاي فراكسيون اميد درخواست دارد تا با رای قاطع خود به آقای حاجی میرزایی شرایطی را فراهم نمایند که وزارت آموزش و پرورش با امید، آرامش و ثبات، سال تحصیلی جدید را آغاز نماید.

لازم است اعضای مجمع فرهنگیان ایران اسلامی شفاف توضیح دهند که ارتباط و دوستی سیدمحمد بطحایی با محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه که زمانی معاون ایشان نیز گردید و نیز حضور علی اللهیار ترکمن از سازمان برنامه و بودجه که در حال حاضر به مدت 2 سال معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش را بر عهده دارد ؛  چه حاصل و یا دستاوردی برای معلمان و مطالبات آنان داشته است ؟

در زمان پیشنهاد « سیدمحمد بطحایی » به عنوان گزینه ی پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش ، « شورای فعالان ستاد فرهنگیان دکتر روحانی » با اکثریت آراء از بطحایی حمایت کردند . ( این جا )

از 25 عضو واجد حق رأی، 23 رأی در حمایت از سید محمد بطحایی، یک رأی در مخالفت و یک رأی نیز به سکوت در برابر گزینه پیشنهادی رئیس جمهور اعلام شد.

از آن موقع تاکنون این شورا عملا منحل شده است و مجمع فرهنگیان ایران اسلامی نتوانسته است همراهی سایر تشکل های فرهنگیان را برای صدور مواضع مشترک کسب کند .

« سازمان معلمان ایران » اخیرا مخالفت خویش را با معرفی حاجی میرزایی با عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اعلام کرده است .

مجمع فرهنگیان ایران اسلامی که اعضای شورای مرکزی اش اکثرا دارای پست ها و سمت هایی در بخش های مختلف ستاد وزارت آموزش و پرورش بوده است در مخالفت با استضاح سیدمحمد بطحایی در شهریور 1397 بیانیه ای صادر کرد .

این تشکل در بیانیه خود تصریح کرده بود :

" حضور يك ساله‌ جناب آقاي بطحايي به عنوان وزيري برخاسته از ميان خيل عظيم معلمان كشور زمان مناسبي براي قضاوت در خصوص عملكرد ايشان نيست، فرايند هاي تعليم و تربيت زمان بر و طولاني است و داوري در مورد مديريت نظام آموزشي به دوراني نسبتا معقول و ملاحظه ميزاني از تحقق برنامه ها نيازمند است و فراهم آوردن فرصت بيشتر براي عملياتي كردن برنامه‌ها و طرح‌هاي تحولي وزير محترم آموزش و پرورش مي‌‌تواند به افزايش كيفيت آموزشي و آرامش بخشي به نوجوانان و جوانان كشور منجر شود.

بنابر آنچه بيان شد اين مجمع از نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي انتظار دارد كه با ملاحظه همه ويژگي هاي حاكم بر شرايط كشور و پس از استماع پاسخ هاي وزير محترم به محورهاي استيضاح مطرح شده با راي بالا و قاطع خودشان به ابقاي وزير آموزش و پرورش، بستر ثبات و آرامش را در آستانه سال تحصيلي جديد بيش از پيش تقويت كنند. "

تشکل های فرهنگیان و حمایت مجمع فرهنگیان ایران اسلامی از محسن حاجی میرزایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

حرکتی که انتقاد طیف وسیعی از فرهنگیان و منتقدان را در پی داشت تقدیر تملق گونه فرج کمیجانی دبیر کل مجمع فرهنگیان ایران اسلامی از سیدمحمد بطحایی به عنوان وزیر اندیشمند به خاطر اقدامات ارزشمند بود . ( این جا )

« مجمع فرهنگیان ایران اسلامی » در برابر فرهنگ امنیتی ایجاد شده در وزارت بطحایی و شکایت علیه معلمان منتقد و رسانه های مستقل موضع " سکوت " را انتخاب کرد . لازم است اعضای مجمع فرهنگیان ایران اسلامی شفاف توضیح دهند که ارتباط و دوستی سیدمحمد بطحایی با محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه که زمانی معاون ایشان نیز گردید و نیز حضور علی اللهیار ترکمن از سازمان برنامه و بودجه که در حال حاضر به مدت 2 سال معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش را بر عهده دارد ؛  چه حاصل و یا دستاوردی برای معلمان و مطالبات آنان داشته است ؟

به تازگی حاجی میرزایی به همراه حسینی در شورای معاونین وزارت آموزش و پرورش گفته بود :

" مدتی از آموزش و پرورش دور بوده ام اما امروز در این جمع احساس غربت نمی کنم. علاقه مند بودم که استمرار همکاری سید جواد حسینی را در وزارت آموزش و پرورش داشته باشیم و حداکثر مقاومت را برای آمدن به وزارت آموزش و پرورش داشتم اما تقدیر بر این بود که به عنوان گزینه دولت برای نظام تعلیم و تربیت به مجلس معرفی شوم.

امروز با عزم جدی و مصمم با تمام توان آمده ام و اگر تقدیر الهی بر این باشد که در مجموعه آموزش و پرورش باشم تمام توان و بضاعت خود را در اختیار این مجموعه قرار خواهم داد. "

« مدیر صدای معلم » در مطلبی نوشت : ( این جا )

" از فردی که آمدن خود به این مجموعه بزرگ و مهم را محصول و دستاورد " تقدیر " می داند خیلی نباید انتظار تحول و خلاقیت داشت .

خیلی نمی توان روی استقلال ، صلابت شخصیت ، شهامت و کارآمدی وی حساب باز کرد .

خیلی روی مدیریت علمی و اشاعه آن آن که حلقه مفقوده در نظام روابط فردی و میان فردی جامعه و کلید پویایی و  توسعه آن است حساب نکنید ! "

پایان گزارش/


تشکل های فرهنگیان و حمایت مجمع فرهنگیان ایران اسلامی از محسن حاجی میرزایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

شنبه, 09 شهریور 1398 09:12 خوانده شده: 578 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
منتقد 1398/06/09 - 11:38
این مجمع که من میبینم اگه فرشیدی و حاجی بابایی و حتی رسایی و کوچک زاده یا امیر آبادی هم معرفی میش دند بیانیه حمایت میداد و معرفی وی را حاصل تقدیر می دانست!!وقت آن رسیده که تشکل های معلمان با رایزنی با وزارتخانه برائت خود را از این شرکت سهامی مجمع فرهنگیان اعلام کنند و از شرکت در جلسات با حضور نمایندگان این مجمع فرمایشی خودداری کنند که وهن معلم و فرهنگی است!!
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/06/09 - 13:26
اصولگراها هدفشون حدف حسینی و معرفی یک تازه کار بله قربان گو بود که تا اینجا خوشحالند...
پاسخ + +3 0 --
شهاب 1398/06/09 - 11:56
این ها مجمع ونماینده فرهنگیان نیستند وحمایت شان برای کسب پست است
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/06/09 - 14:55
ساعد مراغه ای از نخست وزیران دوران پهلوی نقل کرده بود:

زمانی که نایب کنسول شدم با خوشحالی پیش زنم آمدم و این خبر داغ را به اطلاع سرکار خانم رساندم…
اما وی با بی اعتنایی تمام سری جنباند و گفت :
«خاک بر سرت کنند؛ فلانی کنسول است؛ تو نایب کنسولی؟!»

گذشت و چندی بعد کنسول شدیم و رفتیم پیش خانم؛ آن هم با قیافه ایی حق به جانب…
باز خانم ما را تحویل نگرفت و گفت : « خاک بر سرت کنند؛ فلانی معاون وزارت امور خارجه است و تو کنسولی؟!»

شدیم معاون وزارت امور خارجه؛ که خانم باز گفت :
«خاک بر سرت؛ فلانی وزیر امور خارجه است و تو…؟!»

شدیم وزیر امور خارجه گفت :
« فلانی نخست وزیر است… خاک بر سرت کنند!!!»

القصه آنکه شدیم نخست وزیر و این بار با گامهای مطمئن به خانه رفتم و منتظر بودم که خانم حسابی یکه بخورد و به عذر خواهی بیفتد.

تا این خبر را دادم به من نگاهی کرد؛ سری جنباند و آهی کشید و گفت:

« خاک بر سر ملتی که تو نخست وزیرش باشی !»
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/06/09 - 15:35
عین همین نقل و قول را با افراد متفاوت پدرم تعریف می کرد:
روزی پسری هر چه می کرد پدر خود را
نمی توانست راضی کند،سالها شاگرد اول شد اماپدر گفت آدم نمیشی، وارد دانشگاه شد باز گفت آدم
نمی شوی. بالاخره وکیل شد و اومد حضور پدر، باز گفت آدم نمیشی.
بالاخره قاضی شد و اومد حضور پدر، اما پدر روی حرف خود بود. تا این که دستور داد تا پدر را دستگیر و شلاق زنند. پسر گفت حالا چطور ؟
پدر گفت من که از اول گفتم تو آدم بشو نیستی.
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1398/06/09 - 14:56
البته ايشان 12 سال سابقه در آموزش و پرورش دارند.
( دوران دانش آموزي )
پس نبايد گفت ايشان از آموزش و پرورش هيچ سررشته اي ندارد.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/06/09 - 14:59
آقاي تقديري ( محسن حاجی میرزایی ) اميد است اگر سكاندار اين كشتي به گل نشسته شديد؛ آن را به تقدير نسپاريد.
پاسخ + +2 0 --
منتقد 1398/06/10 - 07:11
پیشنهاد میکنم برای اثبات پاکدستی و دوری از لابی گری در گام اول آقای حاجی میرزایی تمام پست هایی که اعضای مجمع فرهنگیان اشغال نموده اند را از لوث وجود این مگسان گرد شیرینی پاک کنند تا همگان به پاکدستی و دوری ایشان از جریانات کثیف ایمان بیاورند!!
پاسخ + +5 0 --
رضایی 1398/06/10 - 07:56
یعنی چوب کبریت هم معرفی میشد این آفتاب پرست ها میگفتند که این چوب کبریت بهترین وزیر دنیاست و برما واجب است حمایت کنیم (تابعدا حمایت شوند)
پاسخ + +4 0 --
مومنی 1398/06/10 - 14:00
رو سیاه تر و .... از کمیجانی و اعضای فرصت طلب مجمع فرهنگیان نداریم . از عمادی بگیر تا کریمی و سید حسین حسینی و مینایی پور و رمضانی و سحر بیات و خرم و مختار موسوی و ....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/06/10 - 15:48
یه روز نجفی بر میگرده. تاریخ تکرار خواهد شد....
پاسخ + +1 0 --
طرفدار وزیر جدید 1398/06/12 - 11:56
ضمن حمایت قاطغ از جناب اقای دکتر حاج میرزایی به غنوان وزیر جدید خواهان اجرای رتیه بندی در اسرغ وقت میباشم ان شاله پیشاپبش تصدی شما رو با رای قاطغ نمایندکان محترم مجلس شورای اسلامی تیریک میکوییم
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1398/06/17 - 20:43
سلام
به نظرم تندیس جناب کمنیجانی را باید به عنوان نماد و سمبل صداقت درستی و یکرنگی ساخت و در کتابهای درسی آموزش و پرورش معرفی کرد .تاریخ آموزش. پرورش چنین اسطوره ای ب خود ندیده است
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1398/06/17 - 20:43
سلام
به نظرم تندیس جناب کمنیجانی را باید به عنوان نماد و سمبل صداقت درستی و یکرنگی ساخت و در کتابهای درسی آموزش و پرورش معرفی کرد .تاریخ آموزش. پرورش چنین اسطوره ای ب خود ندیده است

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، جنس ارتباط نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آموزش و پرورش از کدام نوع است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور