چاپ کردن این صفحه

آقایان آموزش و پرورش را با پادگان اشتباهی گرفته اند ؟! آیا این معلم با آن حالت می تواند فردا نمادی از پرسشگری ، مطالبه گری و تفکر انتقادی برای دانش آموزان باشد ؟

رعایت عدالت و انصاف در مصاحبه گزینشگران با داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی به روایت تصویر !

صدای معلم گزارش می دهد ؛

گروه گزارش/

انتقاد صدای معلم از مصاحبه و گزینش داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی

پرتال اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران تصویری را منتشر کرده و در ذیل آن خبر کوتاهی را منتشر کرده است .

در این خبر آمده است :

" حمیدرضا طاهر سلطانی مدیرکل هیأت مرکزی گزینش از روند انجام مصاحبه داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی در شهرستان های استان تهران بازدید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در این بازدید که طهماسبی نماینده هیأت عالی گزینش کشور نیز حضور داشت از مراحل پذیرش ، مصاحبه ، تحقیقات ، استعلام و نظردهی پرونده ها بازدید شد.

در حاشیه این بازدید احمد طاهر سلطانی در جمع مصاحبه گران به رعایت عدالت و انصاف در انجام امور تأکید کرد و گفت : باتوجه به فرمایش مقام معظم رهبری در امور گزینش باید هوشمندانه ، عالمانه و دقیق عمل کرد و به یاد داشته باشیم که گزینش دارای دو لبه تیز است ، حق الناس و حق نظام . که هر دو مهم است.

لازم به ذکر است طهماسبی و سلطانی با دانش آموزان داوطلب ورود به دانشگاه فرهنگیان نیز به صورت مستقیم صحبت و در جریان روند کار قرار گرفتند.

گفتنی است در این دوره 2 هزار و 970 داوطلب جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان در سطح شهرستان های تهران معرفی شده اند ."

همان گونه که در تصویر ملاحظه می شود ، نفر آخر از سمت راست که دست ها را پشت کمر خویش حلقه کرده است همان حمیدرضا طاهر سلطانی مدیرکل هیأت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش است که با چهره ای خشک و حتی طلبکارانه به دانشجو معلم آینده خیره شده است .

نفر وسط پس از ایشان نیز در حالی که دست راست خود را در جیب شلوارش برده است با نگاهی غیردوستانه به جوان مذکور  نیز خیره شده است .

بقیه هم احتمالا مصاحبه گران هستند که دست ها را در هم و در جلوی سینه حلقه کرده و ژستی " طلبکارانه " اختیار کرده اند .

جوان ایستاده هم با حالتی متواضع و تسلیم در برابر آن ها ایستاده است .

این تصویر می تواند شمایی از نگاه مسئولان به قاعده هرم باشد .

آیا این معلم با آن حالت می تواند فردا نمادی از پرسشگری ، مطالبه گری و تفکر انتقادی برای دانش آموزان باشد ؟

آیا بهتر نبود حداقل برای حفظ ظاهر هم که شده این افراد در یک محیط با میز دایره ای و یا نیم دایره ای  با حالتی دوستانه و انسانی می نشستند تا تداعی کلاس های خشک و بی روح در مدارس پادگانی نباشد ؟

چندی پیش یکی از کانال های تلگرامی که اخبار جهت داری را در مورد دانشگاه فرهنگیان منتشر می کند و صدای معلم را نیز به انجام اقدامات انقلابی تهدید کرده بود در گزارشی در مورد حال و هوای این روزهای دانشگاه فرهنگیان نوشته بود :

* فضای پردیس ها و مراکز دانشگاه فرهنگیان این روزها بسیار دیدنی و لذت بخش است.
* آقا پسرها و دختر خانم های جوان، شاداب و خوشحال با خانواده برای مصاحبه های عمومی و تخصصی ورود به دانشگاه فرهنگیان، ۱۰ روزی مهمان پردیس ها و مراکز هستند.
* متاسفانه مثل همیشه از روابط عمومی و پوشش خبری و تصویری اثری نیست.
* خدا کند روند مصاحبه ها و نظم آن، طوری باشد که این معلمان آینده، از بدو ورود خاطره بدی از دانشگاه فرهنگیان و تحصیل در آن نداشته باشند.
* انشاالله در حد بضاعت کلیپی از شور و نشاط و بیم و امیدهای این جوانان مشتاق ورود به حرفه معلمی در مرکز شهدای مکه خواهم ساخت.
*امسال برای اولین بار نزدیک به ۴۰ هزار نفر وارد دانشگاه فرهنگیان می شوند .

انتقاد صدای معلم از مصاحبه و گزینش داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی

پایان گزارش/


انتقاد صدای معلم از مصاحبه و گزینش داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی

چهارشنبه, 13 شهریور 1398 13:55 خوانده شده: 1092 دفعه

در همین زمینه بخوانید: