صدای معلم

« صدای معلم » ضمن دعوت از حسین خنیفر به عنوان رئیس دانشگاه فرهنگیان به رعایت مرّ قانون و حساسیت در مورد اجرای آن و نیز پاسخ گویی متناظر با آن انتظار دارد تا استقلال حرفه ای دانشگاه فرهنگیان به عنوان یک محیط آکادمیک و علمی به رسمیت شناخته شود و از دخالت عوامل غیرمتخصص ، متظاهر و غوغاسالار در امور آن ممانعت به عمل آید

رئیس دانشگاه فرهنگیان در مورد اجرای " قانون " هم حساس و پی گیر باشد !

گروه گزارش/

انتقاد صدای معلم از رئیس دانشگاه فرهنگیان در مورد عمل نکردن به قانون

تاکنون گزارش های مختلفی در مورد دانشگاه فرهنگیان و عملکرد مدیران آن در صدای معلم منتشر گردیده است .

به عنوان نمونه ؛

در آخرین گزارش صدای معلم آمده است : ( این جا )

هنوز دانشگاه فرهنگیان به گزارش صدای معلم در مورد تعیین تکلیف  « علی محمدی » سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه فرهنگیان پاسخی نداده است . ( این جا )

حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان در 9 خرداد 1397 «رضا کچوئیان جوادی»  را به عنوان سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت این دانشگاه منصوب کرد .

همچون سرپرست معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه فرهنگیان ، درخواست کچوئیان برای عضویت در هیات علمی دانشگاه فرهنگیان از سوی وزارت علوم پذیرفته نشده است .

این در حالی است که مطابق قانون معاون دانشگاه فرهنگیان باید عضو هیات علمی باشد .

از این موضوع بیش از یک سال گذشته و تاکنون رئیس دانشگاه فرهنگیان در این موضوع سکوت کرده است . تا کی و کجا باید بدانیم و بفهمیم که حوزه شخصی و اعتقادی افراد با کارشان متفاوت است و باید بین آن دو تفکیک قائل شد ؟

حال پرسش صدای معلم از ایشان و رئیس دانشگاه فرهنگیان آن است که چه چیزی فراتر از قانون وجود دارد ؟

آیا ادامه سرپرستی دو معاون در سطح مدیریت ارشد در این دانشگاه علی رغم ورود برخی نهادهای نظارتی بیش از یک سال خلاف قوانین نیست ؟

آیا حاضر هستید شفاف و صادقانه اشتباهات خود را پذیرفته و به " قانون " تمکین کنید . آیا نظام ارزیابی عملکرد علمی و " فاخر "  در دانشگاه فرهنگیان به عملکرد و خروجی کار افراد و اعضای سازمان نمره می دهد و یا عقاید شخصی آن ها ؟

در دوم اسفند ماه 1396 ؛ « صدای معلم » گزارشی با عنوان : " اجلاس 4 روزه مدیران دانشگاه فرهنگیان در هتل ۵ ستاره ؟! " منتشر کرد . ( این جا )

در این گزارش آمده بود :

این جملات مهیج وصف مکانی است که این روزها میزبان اجلاس 4 روزه حدود 200 نفر از مدیران و مهمانان یکی از سازمان‌های دولتی است. شاید با توجه به هزینه تقریبا چهارصد میلیونی برگزاری این اجلاس تصور کنید مدیران ارشد وزارت نفت یا گمرک یا یکی از بانک‌های دولتی در این مکان رویایی در این فصل ویژه گردشگری بندرعباس گرد هم آمده‌اند.

اگر چه در سال اقتصاد مقاومتی و در حالی که همین چندروز قبل مقام معظم رهبری تجمل گرایی را یکی از آفات انقلاب نامیدند، این بریز و بپاش و اسراف در سازمان‌های ثروتمند دولتی هم ناپسند می‌نماید؛ اشکال کار زمانی بیشتر خود را نشان می‌دهد که بدانیم این اجلاس مربوط به دانشگاه فرهنگیان است. بله دانشگاه فرهنگیان؛ دانشگاهی وابسته به وزارت فخیمه آموزش و پرورش که گرفتار تنگناهای عدیده و گسترده مالی است.

 انتقاد صدای معلم از رئیس دانشگاه فرهنگیان در مورد عمل نکردن به قانون

دانشگاهی که به دلیل فقر شدید منابع مالی و بودجه‌ای نتواسته حق التدریس دوسال گذشته استادان مدعو و پرشمار خود را پرداخت کند و برای تامین هزینه‌های روزمره دست در جیب دانشجویان دارد و ماهانه 45 درصد حقوق دانشجویی آنها را کسر می‌کند و در قبال آن خدمات بسیار نازل و بی کیفیتی در عرصه رفاهی به آنها عرضه می‌کند و حدود 60 درصد این درآمد را در سازمان مرکزی خرج امور جاری می‌کند.

 بر اساس قوانین ؛  برگزاری جلسات دستگاه‌های دولتی در هتل های پنج ستاره ممنوع است و نیز هزینه کردن پول کسر شده از حقوق دانشجویان در غیر محل رفاهی آنها نیز ممنوع است.

چگونه است که نهادهای نظارتی دولت و دیوان محاسبات و سازمان بازرسی در برابر چنین قانون شکنی ها ، اسراف و تجمل گرایی سکوت کرده اند؟

مدیران دانشگاه چه پاسخی دارند؟

لطفا لیست مهمانان و حاضران در این اجلاس را منتشر کنید تا نام بسیاری ار افراد خارج از این دانشگاه مشخص شود.

لطفا لیست هزینه‌ها و نیز دستاوردهای این اجلاس را در اختیار ذی‌نفعان دانشگاه یعنی دانشجویان، اعضای هیئت علمی و کارکنان قرار دهید. "

و سکوت رئیس دانشگاه فرهنگیان در این موارد قابل تامل است .

در روزهای اخیر ، افرادی در اقلیت که به نظر می رسد خود را همه کاره دانشگاه فرهنگیان می پندارند و تا شخصی ترین و خصوصی ترین  مسائل افراد سرک می کشند و از پیش حکم صادر می کنند توانستند با فضاسازهای غیراخلاقی و غیر منصفانه  زنی را از چرخه مدیریتی این دانشگاه حذف کنند . " در جاهاى مختلف صحبت از تربيت "معلم فاخر" كرده ايد، براى تربيت معلم فاخر بايد دانشگاه فاخر داشت، آيا دانشگاه فرهنگيان يك دانشگاه فاخر است؟ "

خبرگزاری آنا یکشنبه 15 شهریور ماه می نویسد :

" چند روز پیش خدیجه گلین‌مقدم معاون مدیرکل آموزش و پژوهش دانشگاه فرهنگیان در صفحه اینستاگرام خود عزاداری حسینی را حاصل تشیع صفوی دانست و آن را از اهداف حکومت غیر خردورز نامید!

پس از آن بود که فعالین دانشجویی نیز نسبت به این مسئله اعتراض کردند. با این همه صبح امروز سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با دانا اظهار کرد: در تماسی که برقرار شد، آقای خنیفر گفت که در روزهای آینده با فرد هتاک برخورد می شود و از پست خود خلع خواهد شد.

در همین راستا، حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان در گفت و گو با خبرنگار آنا اظهار کرد: خدیجه گلین‌مقدم درخواست بازنشستگی داده و از دانشگاه فرهنگیان می‌رود. "

پرسش صدای معلم از رئیس دانشگاه فرهنگیان و برخی افرادی که خود را مدعی و متولی انحصاری ارزش ها می دانند این است که آیا نباید معیار برای قضاوت و یا داوری در مورد یک فرد کارایی ، کارآمدی و وجدان کاری آنان باشد ؟

مدیریت یک علم و هنر است که اگر مطابق اصولش به کار گرفته شود موجب ارتقای سازمان و حصول به اهداف خواهد بود .

تکلیف افرادی که در محیط کار و شغل با خروجی پایین و عملکرد ضعیف موجب کاهش کارآمدی سیستم می شوند اما سعی می کنند با تظاهر و پوپولیسم آن را بپوشانند چیست ؟

تا کی و کجا باید بدانیم و بفهمیم که حوزه شخصی و اعتقادی افراد با کارشان متفاوت است و باید بین آن دو تفکیک قائل شد ؟

کی باید متوجه شویم که خروجی یک فرد برای سیستم چیست و آیا نظام ارزیابی  عملکرد شایسته و متناسب با آن را طراحی کرده ایم ؟

آیا نظام ارزیابی عملکرد علمی و " فاخر "  در دانشگاه فرهنگیان به عملکرد و خروجی کار افراد و اعضای سازمان نمره می دهد و یا عقاید شخصی آن ها ؟

هزینه های این آزمون و خطا را چه کسانی باید بدهند ؟

آقای خنیفر !

انتقاد صدای معلم از رئیس دانشگاه فرهنگیان در مورد عمل نکردن به قانون

در نشست رسانه ای یکشنبه 4 شهریور 1397 که شما در نمایشگاه دستاوردها و عملکرد یکساله وزارت آموزش و پرورش در دولت دوازدهم با حضور خبرنگاران حضور پیدا کردید ؛ صدای معلم خطاب به شما پرسش هایی را مطرح کرد .

یکی از آن پرسش ها این بود :

" در جاهاى مختلف صحبت از تربيت "معلم فاخر" كرده ايد، براى تربيت معلم فاخر بايد دانشگاه فاخر داشت، آيا دانشگاه فرهنگيان يك دانشگاه فاخر است؟ "

حال دوباره این پرسش را مطرح می کنیم :

با حضور و فعالیت افرادی از این دست در دانشگاه فرهنگیان می توان امیدی به تاسیس آن " نگاه فاخر " داشت ضمن آن که در نشست  خبری معاونان و رؤسای سازمان‌ها در باغ‌ موزه دفاع مقدس ( سالن قصر شیرین ) در بهمن 1397 تاکید کردید که کشور به صورت " سیستمی " اداره نمی شود .

« صدای معلم » ضمن دعوت از  حسین خنیفر به عنوان رئیس دانشگاه فرهنگیان به رعایت  مرّ قانون و حساسیت در مورد اجرای آن و نیز پاسخ گویی متناظر با  آن انتظار دارد تا استقلال حرفه ای دانشگاه فرهنگیان به عنوان یک محیط آکادمیک و علمی به رسمیت شناخته شود و از دخالت عوامل غیرمتخصص و غوغاسالار در امور آن ممانعت به عمل آید .

پایان گزارش/


انتقاد صدای معلم از رئیس دانشگاه فرهنگیان در مورد عمل نکردن به قانون

یکشنبه, 17 شهریور 1398 21:14 خوانده شده: 732 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 -1 --
دکتر س. م.ح.حسینی 1398/06/18 - 10:09
شش ماه قبل یکی از مقالاتم را به یک ژورنال بین المللی ای اس ای فرستادم و یک مقاله در همان سطح را به زبان فارسی برای مجله مطالعات اموزشگاهی دانشگاه فرهنگیان به مدیر مسیولی خنیفر. بزودی اون مقاله رو در اون ژورنال بین الماللی منتشر می کنند اما این مجله خنفیر امروز و فردا میکردند که اخر بار گفتند اقای خنفیر از کامنتهای انتقادی من در صدای معلم رنجش پیدا کرده اند و ممکن است مقاله من را که درباره تاثیر روش تدریسم بر مهارت خواندن و درک مطلب دانش اموزان ابتدایی است منتشر نکنند!!!!؟؟؟؟ که البته اگر منتشر نکنند در همین سایت صدای معلم منتشر میکنم و از ایشان به وزارت علوم هم شکایت می کنم - بخاطر سوی استفاده از موقعیتش و «بیت المال».
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/06/18 - 14:46
نگو خنفیر، بگو ....
پاسخ + +2 0 --
روزبه 1398/06/18 - 14:01
سلام
درصورت امکان مطلب زیر را که در قالب دو نظر ارسال می‌شود بصورت مستقل منتشر فرمایید:
پاسخ + +6 0 --
روزبه 1398/06/18 - 14:09
موج‌سواری و معرکه گیری رییس دانشگاه فرهنگیان
چند روز پیش یکی از کارکنان دانشگاه فرهنگیان در صفحه اینستاگرام خود ضمن اسکرین شات پیامک دعوت به برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در ورزشگاه آزادی، یکی دو جمله کوتاه و انتقادی نسبت به ابداع مناسک عزاداری جدید و خطر دور شدن از هدف اصلی حضرت سیدالشهداء(ع)، اعلام کرد. نویسنده دانش‌اموخته دکتری الهیات و معارف اسلامی سرپرست سابق دانشگاه فرهنگیان دختران در استان گیلان و و از فعالین فرهنگی‌-‌اجتماعی است که اخیرا به سازمان مرکزی دانشگاه منتقل شده است. ایشان همسر شهید بوده و درارایخانواده‌ای ایثارگر با چندین شهید و جانباز و آزاده می‌باشند.
اگر چه نگارنده با نظرگاه و تعابیر ایشان همدل نیست اما معتقد است در تعابیر ایشان هیچ گونه اهانت یا تعریضی به مقام والای شهدای کربلا و بویژه حضرت علی اصغر (ع) وجود ندارد.
پاسخ + +6 -1 --
روزبه. 1398/06/18 - 14:09
این مطلب در فضایی محدود و رصفحه شخصی منتشر و بازتاب اندکی هم داشت. متاسفانه یکی از افراد فرصت طلب در دانشگاه به قصد تسویه حساب سیاسی با افراد همسو با دولت در اقدامی غیر اخلاقی اقدام به انتشار پست مورد نظر و ایراد انهام و توهین و فضاسازی علیه ایشان نمود. بطوریکه همگان تصور کردند فردی به مقام شامخ شهدای کربلا و حضرت علی اصغر(ع) توهین نموده است. فرد مورد نظر که خود را خبرنگار نامیده و خود متولی و قیم همه ارزش‌های الهی نیز می‌داند؛ اخیرا نیز صدای معلم را به انجام اقدام انقلابی تهدید کرده بود. شاید بر این فرد که ارزش‌ها را محلی برای منفعت طلبی خود قرار داده حرجی نباشد. اما متاسفانه شاهد بودیم که دکتر خنیفر رییس دانشگاه بجای ایجاد فضای آرام و منطقی و حمایت فضای گفت و گو و نقد و بررسی یک نظر درباره شکل برگزاری مناسک عزاداری و نه اصل آن، خود بر موج کاذب تبلیغاتی مخالفان دولت سوار شده و با معرکه گیری و سخنرانی و انتشار بیانیه هیجانی به تخریب شخصیت نویسنده ومطلب و تداخل بین نظرات یک فرد با جایگاه اداری او پرداخته است.
پاسخ + +6 -1 --
روزبه. 1398/06/18 - 14:10
دکتر خنیفر که با آشکار شدن بی‌کفایتی ها و موارد متعدد تخلفات و با آمدن وزیر جایگاه خود را متزلزل می بیند به روشنی از این فضا برای ارسال پالس به مخالفان دولت و اصول‌گرایان حامی خود استفاده کرده تا هزینه بررسی تخلفات و برکناری خود را بالا ببرد.
آیا رییس دانشگاه فرهنگیان که بایستی محلی برای تربیت معلمان منتقد و آزاد اندیش باشد؛ در مواجهه با یک نظر انتقادی(هر چند نادرست)، اینگونه برخورد کند؟ تا کی ارزش‌های متعالی انسانی و اسلامی بایستی محل فرصت‌طلبی و انتقام حویی سیاسی قرار گیرد؟
آقای خنیفر به جای فحاشی به فضای مجازی و وحشی و بی‌وطن خواندن آن لطفا پاسخگو باشید.
پاسخ + 0 0 --
احمدی 1398/06/18 - 19:17
متاسفانه تاکتیک دکتر خنیفر حرّافی و استفاده از تعابیر پر طمطراق و پر زرق و برق برای پوشاندن مطالب است.
شعازدگی و تزویر فضای غالب سازمان مرکزی دانشگاه شده است.
در شعار، ترویج پرسشگری، آزاداندیشی و نقادی در دانشجومعلمان؛ با ده‌ها عبارت تمجید می‌شود، اما در عمل کوچکترین انتقاد و مخالفت با شیوه مدیریت و تصمیمات دکتر خنیفر تحمل نمی شود.
فضای همه جلسات و نشست‌های دانشگاه به تملق و مجامله از رییس دانشگاه آکنده است و کسی را جرات ابراز نظر مخالف نیست.
وقتی فضای اداری اینگونه است چطور می‌توان انتظار داشت استاد و دانشجوی دانشگاه پرسش‌گر و آزاداندیش باشند!!!
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1398/06/18 - 14:50
من امام حسین (ع) را به خوبی نمی شناسم اما بعضی از افراد را که تشنه قدرت و ثروت هستند و از هر نوع تزویر و ریا کاری و بهره برداری از نام دین برای مقاصد شوم خود به خوبی می شناسم.
این ها با کار های که انجام می دهند دین را نزد مردم خراب کرده اند.
آقای خنیفر لطفا درباره سوالات مطروحه درباره عملکرد سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان(فساد ها ، استفاده شخصی از بیت المال نمونه اش رفتن به هتل و..... که در این سایت توسط مخاطبین ذکر کردند) پاسخگو باشید؟
چرا در برخورد با این نوع ریخت و پاش مبارزه نمی کنید و ساکتید؟
پاسخ + 0 -1 --
ما 1398/06/18 - 17:24
دانشگاه فرهنگیان دانشگاه نیست حوزه ی علمیه است
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/06/18 - 20:04
ایشان فعلا در پی احیای قداست چادرند.
پاسخ + +1 0 --
مظلوم 1398/06/18 - 21:29
.... بر قانون استخدامی کشور و طرفدارانش
پاسخ + +1 -1 --
سرابی 1398/06/19 - 13:31
واقعا باعث تاسف است که رییس دانشگاه که دارای درجه استاد تمامی تعلیم و تربیت است، در مواجهه با یک نظر انتقادی اینگونه برخورد می‌کند.
این مواجهه پوپولیستی و عوامانه همراه با ایراد اتهام و تخریب شخصیت یک انسان.
انسان در عناوین علمی و درجات دانشگاهی هم شک می‌کند
ظاهرا دوره جوانمردی و آزادگی هم بسر آمده...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/03/24 - 18:29
واقعا متاسفم برای به اصطلاح "صدای معلم"
که فقط نظر مخالفان را برای تخریب یک شخصیت قرار می دهد نه برای اعتلای آموزش یا بررسی مشکلات معلمان زحمتکش
اولا پروفسور خنیفر دانشمندی وارسته و مهذب و مدیری توانمند و لایق که در تمام وزارتخانه ها نظیری ندارند ، و در مورد مسائل بیت المال فوق العاده حساس هستند. و تمام تلاش خود را برای بهبود
اوضاع دانشگاه فرهنگیان انجام داده اند. کاری که ایشان در مدت 20 ماه انجام دادند سرپرست قبلی در عرض 7 سال نتوانسته انجام دهد. واقعا کار دکتر خنیفر شبیه معجزه بود برای دانشگاه.
قبل از قضاوت در ابتدا یکم تحقیق کنید بد نیست.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

" کیفیت آموزش " را در شبکه شاد و برنامه های تلویزیون چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور