چاپ کردن این صفحه

" تاکنون اداره کل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در مورد گزارش های صدای معلم پاسخ گو نبوده است "

اعتراض قانونی یک مدیر دبستان به عملکرد اداره آموزش و پرورش منطقه 2 تهران و سکوت مسئولان ؟!

گروه گزارش/

اعتراض شیرین گودرزی مدیر دبستان شهید حسسینمردی به عملکرد اداره آموزش و پرورش منطقه 2 تهران

« شیرین گودرزی » مدیر دبستان شهید فرهاد حسینمردی آموزش و پرورش منطقه 2 تهران در نامه ای که به « زهرا مظفر » مدیر کل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش نوشته است از رفتارهای سلیقه ای و فراقانونی مسئولان اداره آموزش و پرورش منطقه 2 تهران انتقاد و خواهان پاسخ گویی و رسیدگی قانونی و عاجل مسئولان وزارت آموزش و پرورش گردیده است .

گودرزی در این نامه آورده است :

" اینجانب شیرین گودرزی با کد پرسنلی 90240941 و 28 سال سابقه کار و 8 سال مدیریت مدرسه ، 2 سال است در منطقه 2 تهران مدیر دبستان شهید فرهاد حسینمردی می باشم . مدرسه ای فقیر و کوچک . تا الان هم نه تذکر شفاهی و نه کتیب از طرف اداره نداشته ام .

اولیاء ، دانش آموزان ، معلمان و... هم از عملکرد من در مدرسه رضایت کامل دارند .

روز چهارشنبه مورخ 30 / 5 / 98 بدون هیچ اطلاع قبلی آقای سیدی به بنده زنگ زدند به اداره بیائید . بعد از ورود به اتاق ایشان ، درب اتاق را قفل نموده و با داد و فریاد و بی احترامی گفتند باید بروید دبستان امام علی ( ع ) . هر چه گفتم منزل ما شهر ری است و همسرم جانباز است و مدرسه امام علی ( ع ) در بلوار فرحزادی است و برای من خیلی سخت است رفت و آمد ؛ ایشان گفتند مشکل خودتان است .

گفتند نمی شود و همچنان به داد و فریاد زدن ادامه می دادند .

به شدت عب و وحشت در دلم افتاده بود ، دستم می لرزید .

بعد به وزارتخانه مراجعه کردم . همان روز رفتم پیش آقای محدث ( حراست ) . ایشان در همان لحظه زنگ زدند به آقای حقانی کارشناس حراست که آیا شما درب اتاق را به روی خانم گودرزی قفل زدید . ایشان تایید نمودند. آقای محدث در ادامه فرمودند کار بسیار ناپخته و تصمیم خوبی نبوده است .

در ادامه روز چهارشنبه مورخ 5 / 6 / 98 که اینجانب در مرخصی استعلاجی به سر می برم بدون آن که آقای سیدی حتی یک تلفن به من بزنند ؛ آقای برزگر کارشناس ارزیابی و آقای صفری وارد مدرسه بنده شده ،  قفل درب حیاط راعوض کرده سپس قفل درب اتاق بنده را می شکنند و وارد اتاق می شوند ، گویا جنایتی انجام شده است ....

در همین حال بعضی از اولیاء ناظر بوده و متعجب . گروه اداره خودشان از عملکرد خود فیلم می گیرند .

انتقاد مدیر دبستان به عملکرد آموزش و پرورش منطقه 2 تهران

گودرزی در ادامه می نویسد :

من خواهان اعاده حیثیت هستم . این فیلم را هر شخصی ببیند فکر می کند مدیر مدرسه چه خلافکار حرفه ای بوده که مسئولین منطقه این گونه برخورد کرده اند ؟

ضمنا به اطلاع می رساند که ابلاغ مدیریت مدرسه شهید فرهاد حسینمردی 4 سال است که اداره هیچ علتی برای جا به جایی من ندارد ؛ آن ها می گویند شما توان مند هستید ؛ آیا با مدیر توان مند این گونه برخورد می شود ؟

هیچ گونه ابلاغ جدیدی برای من نزده اند . آقای خواجوی پرسیدند که خانم کریمی ( مسئول کارگزینی اداره ) ابلاغی برای خانم گودرزی در رابطه با مدرسه جدید زده شده است و ایشان اصلا اطلاعی نداشتند ، هیچ اخطار کتبی مبنی بر تحویل مدرسه به من داده نشده است ....

این مدیر معترض در پایان ابراز امیدواری کرده است تا با اصلاح رفتارهای مسئولان مطابق با موازین قانونی خدمت خویش را در همان مدرسه در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران و پیشبرد اهداف آموزشی و تربیتی نظام آموزشی ادامه دهد .

این نامه در دبیرخانه رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش به شناسه شکایت 51433 و کد پی گیری  1726045661 به تاریخ 10 / 6 / 98 به ثبت رسیده است .

همچنین نامه ای از خانم گودرزی خطاب به جلال دلقندی رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش نیز مکتوب گردیده است .

پرتال اداره آموزش و پرورش منطقه 2 تهران در 3 شهریور 1398  در بخش اسلاید سایت خبر از انتصاب شیرین گودرزی به عنوان مدیر دبستان پسرانه امام علی ( ع ) می دهد . ( این جا )

پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش منطقه 2 شهر تهران می نویسد : طی حکمی از سوی میرشفیعی مدیر آموزش و پرورش ، شیرین گودرزی به عنوان مدیر دبستان پسرانه امام علی (ع) ، آموزش و پرورش منطقه 2 منصوب گردید.

وی پیش از این مدیر دبستان شهید حسینمردی دختران بود.

اما گودرزی به صدای معلم می گوید که اصلا معارفه ای در کار نبوده است و کسی مرا دعوت نکرده است . از سوی دیگر ، حکم عزل من هم صادر نشده است . چگونه چنین چیزی ممکن است ؟

گودرزی اما از پی گیری های دلقندی رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش و قاطعیت ایشان تشکر می کند .

لازم به ذکر است  « میرشفیعی » مدیر فعلی آموزش و پرورش منطقه 2 تهران زمانی که مدیر آموزش و پرورش منطقه 5 تهران بود نیز عملکرد مناسبی در مورد صدای معلم نداشت .

شرح این مساله در گزارش صدای معلم با عنوان : "
" امیدواریم که آقای دانش آشتیانی اصلاح مدیریت براساس شایستگی ها و پاسخ گویی را در دستور کار خویش قرار دهد "
بخشنامه پرسش برانگیز اداره آموزش و پرورش منطقه 5 تهران! ( این جا ) آمده است .

کلیه مستندات ، نامه ها و فیلم ها در دفتر صدای معلم محفوظ است .

« صدای معلم » آماده دریافت پاسخ و توضیح مسئولان در این مورد می باشد .

لازم به ذکر است اداره کل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش هنوز به گزارش صدای معلم با عنوان : "پس گسترش شفافیت در امور و پرهیز از تعارض منافع چه شد ؟! ایمنی و امنیت در مدرسه با طعم مدیران ستادی و وزارتی ؟!  ( این جا ) پاسخی نداده است .

پایان گزارش/


اعتراض شیرین گودرزی مدیر دبستان شهید حسسینمردی به عملکرد اداره آموزش و پرورش منطقه 2 تهران

سه شنبه, 19 شهریور 1398 13:25 خوانده شده: 4629 دفعه

در همین زمینه بخوانید: