چاپ کردن این صفحه

" وزیر آموزش و پرورش در مورد سرنوشت رتبه بندی معلمان پاسخ گو باشد "

آقای حاجی میرزایی ! قرار بود با تمام توان از حق معلمان و حقوق آموزش و پرورش دفاع کنید ؟!

صدای معلم گزارش می دهد ؛

گروه گزارش/

وزیر آموزش و پرورش و سرنوشت رتبه بندی معلمان در مهر 1398

آخرین بار ، « سیدجواد حسینی » سرپرست وزارت آموزش و پرورش در شورای آموزش و پرورش استان خوزستان اعلام کرد از اول مهر طرح رتبه بندی معلمان اجرایی می شود و با برنامه ریزی های صورت گرفته از همه ظرفیت ها برای اجرایی شدن سند تحول بهره خواهیم برد. ( این جا )

همچنین علی اللهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش 11 شهریور 1398 تصریح کرد : قرار بر این شده با توجه به اختیارات دولت، رتبه بندی را در دولت مصوب و برای اول مهر اجرا کنیم. اگر نمایندگان ملاحظه‌ای داشتند به دولت اعلام کنند تا دولت تصمیم بعدی خودش را بگیرد؛ اگر هم مشکلی نداشت همان مصوبه مبنای کار بشود و طبق آن حرکت کنیم. در این مدت کار را روی یک سری اصول علمی پیش بردیم که تصور می‌کنم  نظر نمایندگان را هم تامین می‌کند. ( این جا )

محمود نگهبان سلامی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه‌ ملت با اشاره به وعده وزیر آموزش و پرورش در خصوص پرداخت مطالبات فرهنگیان اعم از پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان و مطالبات حق التدریسان، گفته است: یکی از انتظارات نمایندگان پرداخت مطالبات فرهنگیان بود که قول‌های مساعد خوبی در این زمینه از وزیر آموزش و پرورش شنیده شد.

در زمان تصویب لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس، نمایندگان مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان را برای اجرای نظام رتبه بندی در بودجه سال ۹۸ در نظر گرفتند که با دستور رئیس سازمان برنامه و بودجه مقرر شده است این رقم با ۱۰ درصد افزایش به منظور پرداخت مطالبات فرهنگیان تخصیص یابد.

البته نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی این موضوع را خبر خوشی برای معلمان در آستانه ی مهر دانسته و یادآور شده است: این تصمیمات با هماهنگی و دستور رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه اجرایی شده است.

پرسش این است که چگونه می شود وقتی اعتباری برای یک موضوع و یا سرفصل مشخص تایید شده و اعلام عمومی می شود ناگهان برای سرفصل دیگری اختصاص داده می شود ؟

وزیر آموزش و پرورش و سرنوشت رتبه بندی معلمان در مهر 1398

« محسن حاجی میرزایی » در نشست علنی مجلس شورای اسلامی برای گرفتن رای اعتماد گفت : " من با آقای رئیس جمهور دیروز صحبت کردم . امروز در محضر آقای دکتر جهانگیری و سایر اعضای دولت که این جا هستند عرض می کنم که درست است که این مطالبات معوق فرهنگیان باید به سرعت سامان داده شود و این کار را در دستور داریم . "

آیا معنای سرعت در پرداخت مطالبات معوق معلمان این بود ؟

حاجی میرزایی پیش از رای اعتماد مجلس در گفت و گو با روزنامه ایران تاکید می کند که حق و حقوق آموزش و پرورش را خواهد گرفت . ( این جا )

انتظار می رود وزیر آموزش و پرورش بر اساس گفته ها و برنامه های اعلام شده خود در این مورد پاسخ گو باشد .

این شاید نخستین آزمون برای وزیر جدید آموزش و پرورش برای راستی آزمایی وعده ها و حرف های زده شده باشد .

پایان گزارش/


وزیر آموزش و پرورش و سرنوشت رتبه بندی معلمان در مهر 1398

چهارشنبه, 20 شهریور 1398 10:22 خوانده شده: 1022 دفعه

در همین زمینه بخوانید: