صدای معلم

" « صدای معلم » از جعفر پاشایی به عنوان دبیر شورای آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی دعوت می کند ضمن ارائه گزارش عملکرد سالیانه شورا به صورت مستند و مشروح به پرسش های صدای معلم پاسخ گوید "

تعریف و تمجید مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از عملکرد خود ! پس تکلیف سخنان استاندار چه می شود ؟

گروه گزارش/

« صدای معلم » در 13 شهریور 1398 گزارشی را در مورد اعلام موضع محمد رضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی در جشنواره شهید رجایی منتشر کرد . ( این جا )

آقای پورمحمدی گفته است : " وقتي قانون مي‌گويد كه نبايد در مدارس دولتي پول پرداخت شود فقط كافي است در شروع مهرماه مديري  پول بگيرد و قطعا برخورد جدي مي‌شود و من با متخلف دستگاه‌ها چنان برخوردي كنم كه از تبريز تبعيد شود. "

پورمحمدی تاکید کرده است :

" دنبال تعارف با کسی نیستیم و اگر کسی به امید مردم لطمه بزند با او مقابله خواهیم کرد. "

این رسانه پرسش هایی را خطاب به استاندار آذربایجان شرقی و رئیس شورای آموزش و پرورش استان مطرح کرده بود .

تاکنون پاسخی به این پرسش ها از سوی مقام مسئول ارائه نشده است .

از سوی دیگر بیان این سخنان و تهدید مدیران مدارس به برخورد قانونی نشان می دهد که مدیر کل آموزش و پرورش استان به وظایف قانونی و مصرح خویش عمل نکرده است .

چه بسا اگر واحدهای نظارتی و اطلاع رسانی این اداره کل مانند حراست ، اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات ، روابط عمومی و... به وظایف خویش عمل می کردند شاهد این وضعیت و خط و نشان استاندار نبودیم .

پرتال اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی 21 شهریور 1398 در خبری که منتشر کرده است می نویسد :

" آذربایجان شرقی برای چهارمین سال پیاپی در ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی استان ( جشنواره شهید رجایی) رتبه اول آذربایجان شرقی را کسب کرده و این امر در گرو هماهنگی و تلاش شبانه روزی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی خاطر نشان ساخت: انعکاس خبری روابط عمومی آموزش و پرورش استان در ابزارهای مختلف سایت، صدا و سیما، فضای مجازی، نشریات و....بسیار مطلوب و قابل تقدیر است."

اگر اوضاع آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی واقعا این گونه است که آقای مدیر کل می گوید پس سخنان استاندار چه شانی دارد ؟

اگر از نظر مدیر کل ، روابط عمومی کارش رضایت بخش بوده است پس چرا در مورد گزارش ها و یادداشت های انتقادی متعدد در صدای معلم که حرف ها و مطالبات معلمان است ؛ در این چند سال حتی یک جوابیه نیز به صورت مستقیم برای این رسانه ارسال نشده است ؟

« صدای معلم » از جعفر پاشایی به عنوان دبیر شورای آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی دعوت می کند ضمن ارائه گزارش عملکرد سالیانه شورا به صورت مستند و مشروح به پرسش های صدای معلم پاسخ گوید .

متن کامل خبر را می خوانیم .

درخواست صدای معلم از مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی برای ارائه گزارش عملکرد شورای آموزش و پرورش

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در هفتمین جلسه شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در باشگاه فرهنگیان تبریز گفت: انعکاس خبری عملکرد آموزش و پرورش استان توسط روابط عمومی رضایت بخش است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی با تسلیت ایام حزن و اندوه ماه محرم گفت: رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی در گرو تبعیت از احکام الهی و سیره ائمه معصومین (ع)  است.

وی اضافه کرد: آذربایجان شرقی برای چهارمین سال پیاپی در ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی استان( جشنواره شهید رجایی) رتبه اول  آذربایجان شرقی را کسب کرده و این امر در گرو هماهنگی و تلاش شبانه روزی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی یاد آور شد: بزرگترین مجتمع آموزشی خیر ساز کشور در شهرک اندیشه تبریز توسط خیر نیک اندیش حاج کریم مردانی آذری با هزینه بیش از ۳۰میلیارد تومان احداث می شود.

پاشایی اظهار داشت: در مجتمع آموزشی مرحوم مردانی آذری قرار است مدرسه ۱۲کلاسه ابتدایی، مدرسه۱۲کلاسه دوره  اول متوسطه، مدرسه۶ کلاسه دوره دوم متوسطه، هنرستان فنی و حرفه ای احداث شود.

این مقام مسئول در استان تصریح کرد: در توزیع نیروی انسانی سرعت، دقت ، عدالت اساس کار قرار گرفته و توجیه فرهنگیان توسط مسئولین ذی ربط صورت گیرد.

وی اذعان داشت: با ابلاغ شهردار کلانشهر تبریز، شهرداران نواحی دهگانه تبریز به عنوان شهردار مدارس منطقه مربوطه انتخاب شده اند.

پاشایی گفت: برای بازگشایی مدارس هیچ نگرانی از بابت کمبود نیروی انسانی نداریم و با همت جمعی شاهد بازگشایی مطلوب خواهیم بود.

مدیرکل آموزش وپرورش استان آذربایجان شرقی خاطر نشان ساخت: انعکاس خبری روابط عمومی آموزش و پرورش استان در ابزارهای مختلف سایت، صدا و سیما، فضای مجازی، نشریات و....بسیار مطلوب و قابل تقدیر است.

پاشایی در پایان خواستار نظم و انضباط اداری، رعایت قوانین و مقررات در مزایده ها و مناقصه ها، دقت در بررسی پرونده جذب نیروی انسانی، نظارت بر بازگشایی مطلوب مدارس، تکریم ارباب رجوع شد.

عطائی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش وپرورش استان در ادامه افزود: بیش از 2 هزار نفر نیروی جدید اعم از استخدامی های ماده 28، فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان، نیروهای وظیفه و ... از اول مهر وارد چرخه آموزشی و پرورشی می شوند.

 عاشور اکرمی در ادامه افزود: به کارگیری معاونان مدارس برای تدریس در راستای افزایش کیفیت آموزشی باشد.

وی اظهار داشت: شورای پروژه مهر استان عملکرد نواحی و مناطق را در خصوص محورهای گوناگون برای بازگشایی مطلوب مدارس رصد می کند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان در پایان تصریح کرد: انتخاب و انتصاب مدیران مدارس براساس شیوه نامه ارسالی از وزارت صورت می گیرد.

قهرمانی فرد معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی استان در ادامه افزود: با تدابیر اتخاذ شده، در آغاز سال جدید تحصیلی کلاس درسی بدون معلم در سطح استان نخواهیم داشت.

درخواست صدای معلم از مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی برای ارائه گزارش عملکرد شورای آموزش و پرورش


درخواست صدای معلم از مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی برای ارائه گزارش عملکرد شورای آموزش و پرورش

پنج شنبه, 21 شهریور 1398 12:07 خوانده شده: 500 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
معلم 1398/06/21 - 14:50
وقتی ملاک قضاوت در عملکرد کاغذ باشد آنهایی که در جمع آوری کاغذ (مستند سازی) ماهرند اول می شوند.
تازه طبق برخی اقوال پاشایی یکی از بهترینها در دولت روحانی است.. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل
پاسخ + +1 0 --
اولیای مدرسه باهنر 1398/06/22 - 12:43
عوض مجتنع آموزشی در تبریز و انباشتن کلاسهلگای درس بلااستفاده در مرکزاستان آذربایجان شرقی آقای پاشایی و نشئولین آموزش و پرورش استان و کشور لطفا به داد مردم و دانش آموزان خردسال مظلوم دبستان لازم التوجه شهید باهنر واقع در حاشیه جنوبی شهر میانه برسند که ده سال است حکم تهریب خورده و در حال ریزش است کجاست عدالت آموزشی؟؟،!! .آقای استاندار چرا به داد نمی رسید؟ آقای رییس جمهور چرا مساعدت ویژه ای نمی فرمایید؟
پاسخ + +1 0 --
اولیای مدرسه باهنر 1398/06/22 - 12:44
عوض مجتمع آموزشی در تبریز و انباشتن کلاسهای درس بلااستفاده در مرکزاستان آذربایجان شرقی آقای پاشایی و نشئولین آموزش و پرورش استان و کشور لطفا به داد مردم و دانش آموزان خردسال مظلوم دبستان لازم التوجه شهید باهنر واقع در حاشیه جنوبی شهر میانه برسند که ده سال است حکم تهریب خورده و در حال ریزش است کجاست عدالت آموزشی؟؟،!! .آقای استاندار چرا به داد نمی رسید؟ آقای رییس جمهور چرا مساعدت ویژه ای نمی فرمایید؟
پاسخ + 0 0 --
اولیای مدرسه 1398/06/24 - 01:21
آری 65% درصد مردم آذربایجان که در نظر سنجی برنامه ی مطالبه استانی شبکه سهند و ایظاً یک استاد دانشگاه بنام آقای ملکی اعلام کردند:« که آموزش و پرورش استان بدون برنامه و سر خود رهاشده و روبه سوی پولی شدن می رود و در این وضعیت بیش از آنکه مسائل تربیتی بچه های خلق مهم باشد، منافع مدیران انتصابی چه در سطح مناطق و چه در سطح مدارس و صاحبان قدرت مهم است» هم مردم و هم حتی استاندار محترم دروغ می گویند و مدیرکل .... سرنوشت کودکان خلق درست می گوید. این تعریف و تمجید مدیرکل ....از خود، بدون توجه به نظر مردم و صاحبنظران و تحقیقات میدانی، نتیجه ی ضعف استاندار و امام جمعه استان است که اگر به مردم بها می دادند، خیلی وقت پیش به خاطر تخلفات بی حد و اندازه ی این شخص، عذرش را می خواستند و اجازه ی این همه لاف زنی را به وی نمی دادند. علی برکت الله.
پاسخ + 0 0 --
ولی 1398/06/24 - 01:29
کاش مدیرکل.... به جای استفاده از فعل های خواهد شد، می شود و دروغ گوئی و آمار سازی، کمی هم به نظر مردم و صاحب نظران توجه می کردند و بجای کتمان کردن نتایج تحقیقات و یافته های علمی محققان در خصوص مشکلات تربیتی دانش آموزان با قبول کردن صورت مسئله به فکر چاره می افتادند.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور