صدای معلم

" مدیر کل آموزش و پرورش قم ! انجام این حرکات در یک دبستان و آن هم در نخستین روز مدرسه با کدام جهت گیری‌های عقلانی تناسب دارد ؟! "

تحقق " پرسش مهر 20 " در آموزش و پرورش قم !

صدای معلم گزارش می دهد ؛

گروه گزارش/

مانور پلیس و نیروی انتظامی در دبستان آموزش و پرورش قم و انتقاد صدای معلم

" امید آن  دارم که سال تحصیلی جدید نیز با جهت گیری‌های عقلانی، همراهی و کوشش همگانی و اهتمام معلمان فرزانه، دانش آموزان عزیز بابهره‌مندی از جریان پویا و نوین آموزش، مسیردانایی و توانایی مرزهای جدیدعلم را طی کنیم  و با پیوند علم و ایمان، قله‌های رفیع بهروزی و پیروزی را با تربیت در ساحت های ۶گانه تربیت اخلاقی و دینی، سلامت و تربیت بدنی، علم و فناوری، حرفه‌ای و اقتصادی، زیبایی‌شناسی و هنری و اجتماعی و سیاسی فتح نماییم و همه با هم با گام‌های مصمم، با تکیه بررمز «یا حسین» با مغز ورزی اندیشه‌های ناب و با دل ورزی انگیزه‌های قوی و با دست ورزی اراده‌های آهنین ،خویش را در خدمت تعلیم و تربیت فرزندانمان قرار دهیم و متعهد گردیم که: قدرت اندیشه را به قوت انگیزه پیوند زده و آنگاه اندیشه‌ها و انگیزه‌هایمان را به دست‌هایمان منتقل کنیم و سپس با چنین رویکردی دست‌ در دست هم دهیم به مهر ، میهن خویش را کنیم آباد. "

مانور پلیس و نیروی انتظامی در دبستان آموزش و پرورش قم و انتقاد صدای معلم

مطالب فوق بخشی از پیام " مدیر کل آموزش و پرورش قم " به مناسبت آغاز سال تحصیلی 99 – 98 می باشد . ( این جا )

کلیپی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که حضور نیروهای ناجا در آئین افتتاح مدرسه‌ی ابتدایی شهر قم  را روز اول مهرماه با آژیر و اتومبیل‌های پلیس ویژه نشان می دهد . ( 1 )

نخستین پرسش « صدای معلم » آن است که چرا دانش آموزان یک دبستان آن هم در نخستین روز ورود به مدرسه باید با چنین صحنه هایی رو به رو شوند ؟ پیام و ره آورد تربیتی و یا آموزشی از انجام چنین مراسمی برای دانش آموزان در این سنین چه می تواند باشد ؟

آیا این گونه نمایش ها به زعم مدیر کل آموزش و پرورش قم " عقلانی " بوده و با کدام یک از ساحت های ذکر شده در سند تحول بنیادین همخوانی و تطابق دارد ؟

در کدام یک از نظام های آموزشی حتی در سطح " کشورهای در حال توسعه " مدرسه را چنین آغاز می کنند ؟

آیا این گونه قرار است پرسش مهر 20 با موضوعیت دلپذیر ، شاد و پرنشاط بودن فعلیت و تحقق پیدا کند ؟

مانور پلیس و نیروی انتظامی در دبستان آموزش و پرورش قم و انتقاد صدای معلم

« صدای معلم » بارها متذکر شده است که مدرسه پادگان نیست .

حتی مدیر این رسانه در گفت و گوی اخیر خویش با روزنامه همشهری ضمن تاکید بر این موضوع گفته است که از اسامی کودک پسند برای نام گذاری کلاس ها و حتی مدارس استفاده شود . ( این جا )

در آغاز سال تحصیلی 1396 نیز در  دبستان دخترانه جديدالتأسيس صادقين گوسفندی را در برابر چشم دانش آموزان دختر سر بریدند . ( این جا )

مانور پلیس و نیروی انتظامی در دبستان آموزش و پرورش قم و انتقاد صدای معلم

البته انتشار این خبر موجب شد تا مديركل سلامت و تندرستي وزارت آموزش و پرورش اعلام کند هر گونه ذبح دام و طیور در مدارس ممنوع است.

دكتر حسن ضياالديني اظهاركرد: با توجه به مشكلات بهداشتي و رواني ذبح دام و طيور در مدرسه كه در محيط آموزشي و براي دانش‌آموزان پيش مي‌آيد، بارها گفته‌ايم كه اين موضوع مطلقا ممنوع بوده و بار ديگر نيز يادآوري و تاكيد مي‌كنيم.

مديران مدارس موظف به رعايت اين موضوع هستند و در صورت هر گونه تخطي بايد پاسخگو باشند.

انجام این گونه امور ضمن آن که هیچ گونه مبنای علمی ندارند به قول تا مديركل سلامت و تندرستي وزارت آموزش و پرورش موجب آسیب های جدی روانی به دانش آموزان می شوند . "

از مسئولان وزارت آموزش و پرورش به ویژه معاونت آموزش ابتدایی این وزارتخانه انتظار می رود تا در این زمینه ها منفعل و نظاره گر نبوده و با جدیت امنیت و بهداشت روانی را در مدارس برای رشد و تربیت جامع دانش آموزان  به صورت پایدار فراهم کنند .

پایان گزارش/

( 1 ) کلیپ را ببینید .


مانور پلیس و نیروی انتظامی در دبستان آموزش و پرورش قم و انتقاد صدای معلم

جمعه, 05 مهر 1398 12:54 خوانده شده: 792 دفعه چاپ

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور