صدای معلم

" هنوز « صدای معلم » متوجه معنای نگاه بسیار بسیار باز و بسیار مطلوب آقای مدیر کل نسبت به رسانه ها نشده است ! "

مطالبه ی مهم جامعه از آموزش و پرورش از نگاه مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان ؟!

گروه استان ها و شهرستان ها/

نشست خبری محمد اعتدادی و مطالبه ی مهم جامعه از آموزش و پرورش از نگاه مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان

نشست خبری محمد اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان و همکاران ایشان 17 مهرماه در مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان شماره سه شهر اصفهان برگزار شد .

مطابق معمول از خبرنگار صدای معلم برای این نشست دعوتی به عمل نیامده بود .

پرتال اداره کل آموزش و پرورش اصفهان نوشت :

" مدیرکل آموزش و پرورش استان ضمن گرامی داشت هفته نیروی انتظامی به بیان توضیحاتی پیرامون وضعیت آموزش و پرورش استان پرداخت و با اشاره به این موضوع که سند 2030 هیچ جایگاهی در آموزش و پرورش ندارد اظهار داشت :

نقشه راه آموزش و پرورش استان اصفهان اجرایی و عملیاتی نمودن سند تحول بنیادین است . " قطعاً می دانم که یکی از این ها رسانه است و اوّل و آخر هم شاید رسانه باشد. این برای من سنگین است و نمی پذیرم که من این ارتباط را ندارم و تعامل با رسانه را از اولویت های کار خود می دانم. "

جوهره و چکیده سند تحول بنیادین آن است که مدرسه را به یک پایگاه تربیتی تبدیل نماید

اعتدادی در ادامه با تاکید به این موضوع که تربیت تمام ساحتی در دستور کار تعلیم و تربیت استان قرار گرفته گفت: مطالبه مهم جامعه از آموزش و پرورش اجرای سند تحول بنیادین است و مهمترین مولفه ای که در این سند قرار گرفته چرخش های تحول آفرین است ؛ به آن معنا که دیدگاه سنتی مدرسه ، صرف مکان آموزشی ، حافظه محور و منجمد بودن به محل کسب تجربه های تربیتی و مدرسه کارآمد تبدیل گردد.

نشست خبری محمد اعتدادی و مطالبه ی مهم جامعه از آموزش و پرورش از نگاه مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود : روح حاکم بر سند تحول بنیادین به دنبال آن است که دانش آموزان با مسئولیت های اجتماعی در مدارس آشنایی پیدا کنند ؛ و جوهره و چکیده سند آن است که مدرسه را به یک پایگاه تربیتی تبدیل نماید .

با وجود کسری نیروی انسانی در آموزش و پرورش استان اصفهان خوشبختانه هیچ کلاسی  بدون معلم نیست .

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص کمبود نیروی انسانی استان و رفع این مشکل، اظهار کرد: طی هشت ماهه گذشته قریب به ۸۰ درصد وقت‌ خود را صرف تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش کردیم .اعتدادی افزود: با تلاش، همدلی و هماهنگی همکاران ما دراداره کل و ادارات آموزش و پرورش استان و با کمک و همراهی قریب به 56000 فرهنگی ارجمند  کار تعلیم و تربیت برای بیش از 920 هزار دانش آموز در همه  دوره های تحصیلی در 7040 واحد آموزشی و بیش از 37 هزار کلاس درس آغاز شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه به کسری بیش از 12700 نفری نیروی انسانی قبل از شروع سال تحصیلی جاری اشاره نمود و اظهار داشت : طی ماه های گذشته با اقدامات خوبی که انجام شد توانستیم این مشکل را به نحوی مرتفع نماییم تا مهرماه امسال کلاسی بدون معلم نداشته باشیم.

وی افزود: استفاده از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان، بازنشستگان محترم و سرباز معلم ها و نیروهای آموزشیار سواد آموزی در راستای رفع این کمبود بوده است.

استان اصفهان به لحاظ  فضای آموزشی با کمبود مواجه است

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطر نشان کرد: باوجود اینکه تصور می شود استان اصفهان در بخش آموزش و پرورش، استانی برخوردار است، اما با کمبودهای شدیدی به ویژه در حوزه فضاهای فیزیکی مواجه هستیم.  اعتدادی با اشاره به اینکه خیرین در همکاری موثر با اداره کل آموزش و پرورش سهم مهمی در ایجاد فضای فیزیکی مناسب داشته اند اظهارداشت: امسال ۹۳ پروژه آموزشی و پرورشی از ابتدا تا پایان مهرماه افتتاح خواهد شد که ۴۸۲ کلاس درس و ۵۷ واحد آموزشی ، سالن های ورزشی ، نمازخانه و کتابخانه را شامل می شود.  

وی تصریح کرد: اکنون در استان ۱۳ مدرسه کانکسی وجود دارد که ۱۲ مدرسه در فریدونشهر و یک مدرسه در چادگان است.

اعتدادی یادآور شد: همچنین ۳۹ مدرسه سنگی در استان وجود دارد که این مدارس در شهرستان های سمیرم، فریدن، چادگان و کاشان واقع است. ۱۱ مدرسه سنگی از رده خارج و فاقد استفاده است که انتظار می‌رود با کمک اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس این مشکل رفع شود.

اعتدادی ادامه داد: امروز هیچ مدرسه خشت و گلی در سطح استان وجود ندارد ؛ و با اقدامات انجام شده سیستم گرمایشی مدارس استان استاندارد می باشد .

استان اصفهان در جایگاه سوم کشوری در کنکور سراسری قرار دارد

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره تحقیقات پژوهشی برای معلم ها و دانش آموزان، گفت: در این زمینه دو طرح مشخص برای دانش آموزان وجود دارد. طرح  جابر برای دانش آموزان ابتدایی و جشنواره خوارزمی برای دانش آموزان متوسطه اجرا  می شود که فعالیت های پژوهشی، ابتکار و خلاقیت دانش آموزان را در سطح استانی و کشوری به نمایش می گذارد.وی در رابطه با قبولی‌های کنکور استان اظهار داشت: امسال استان اصفهان 2 دانش آموزبا رتبه  تک رقمی داشت اما همه کنکور این نیست و ملاک رتبه یک تا 10 نیست،

خوشبختانه استان اصفهان رتبه سوم کنکور سراسری را در کشور دارد که این موضوع با تلاش و وجدان کاری فرهنگیان استان محقق شده تا در شاخص‌های ارزیابی افت کیفی نداشته باشیم، و در رتبه‌های دو رقمی و 3 رقمی جایگاه خوبی داشتیم."

در تصاویری که این اداره کل منتشر  کرده است فقط چهره و تمثال مدیران به چشم می خورد و خبری از خبرنگاران و اصحاب رسانه ها نیست .

مطابق گزارش خبری اداره کل آموزش و پرورش اصفهان ظاهرا یک خبرنگار حضور داشته چون فقط به یک پرسش اشاره شده است .

پرسش « صدای معلم » از مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان آن است که چگونه و با چه مستنداتی به این فرض و نتیجه رسیده است که مطالبه مهم جامعه از آموزش و پرورش اجرای سند تحول بنیادین است ؟

اعتدادی گفته است : " با وجود کسری نیروی انسانی در آموزش و پرورش استان اصفهان خوشبختانه هیچ کلاسی  بدون معلم نیست " ؛ ایشان پاسخ دهند که این وضعیت چگونه متوازن شده است و جایگاه کیفیت بخشی در نظام آموزشی اصفهان در کجا قرار دارد ؟

سید محمد میرپور معاون توسعه مدیریت پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در این نشست گفته است : " در رابطه با نیروهای خرید خدمات برنامه آموزشی پیش‌بینی شده و‌ موظف هستند در روزهای پنجشنبه و جمعه آموزش لازم را ببینند."

ایشان توضیح دهد که اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در تابستان که فصل فراغت نیروهاست به چه کاری مشغول بوده است ؟

نسرین باباپور رییس اداره پیش دبستانی و دوره ی اول ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در گفت و  گویی که به تازگی با صدای معلم انجام داده است بر " فقدان برنامه ریزی " در فعالیت ها و امور تاکید می کند . ( این جا )

در گفت و گویی که صدای معلم با محمد اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان در تاریخ پنچ شنبه یکم اردیبهشت ماه در دفتر کار ایشان انجام داد از ایشان پرسید :

" جایگاه رسانه در آموزش و پرورش استان اصفهان ، جایگاه مورد نظر ما را ندارد و از نظر من ارتباط ضعیفی وجود دارد. ما حتی برای سرچ همین مطالبی که فرمودید و یک سری مسائل آموزش و پرورش استان اصفهان ، از تشکیل جلسات و فعالیت های این مجموعه و ... در اینترنت هم به مشکل بر می خوریم و اطلاعاتی پیدا نمی کنیم . راجع به این قضیه در استان اصفهان چه تدبیر و راهکاری دارید ؟

آیا قصد همکاری بیشتر از این به بعد  با اصحاب رسانه ، بالاخص رسانه ای مانند صدای معلم که با قشر فرهنگیان بیشتر در ارتباط است تصمیمی دارید یا خیر؟می خواهیم سؤال کنیم آیا این فرمایشی که حضرتعالی دارید و نپرداختن به رسانه به تعبیر خودم این اتفاق از کی مدنظر شماست؟ این موضوع مربوط به این زمان نیست ، به طور کلی در دولت دوازدهم با وجود آنکه حقوق شهروندی ، بیان آزادانه اندیشه جز مسائلی است که همیشه مطرح بوده است ، ولی باز هم در آموزش و پرورش استان اصفهان هیچ خبری از فرهنگیان نمی شنویم. باز در برخی استان ها مثل تهران و آذربایجان و جنوب کشور خبری از انتقادات هست ولی در استان اصفهان ، فرهنگیان در مصاحبه ها شرکت نمی کنند و علاقه ای به شرکت و حتّی صحبت کردن راجع به مشکلاتشان ندارند . بحث رسانه بین فرهنگیان استان از نظر ما و اصحاب رسانه خیلی ضعیف است. ارتباط فرهنگیان با رسانه واقعاً ضعف دارد. اگر نظر شما غیر از این است و یا نظرتان با نظر ما تقریباً یکی ست ، در مورد آن راهکار بهتری بدهید.

پاسخ مدیر کل به این پرسش چنین بود :

" از این حیث پرسیدم که این سؤال شما با نگاه خود من متفاوت است. من اصلاً نگاهم به رسانه ، نگاه بسیار بسیار باز و بسیار مطلوبی ارزیابی می کنم.

من خودم اعتقاد دارم و به دوستان روابط عمومی هم تأکید کرده ام که در بحث مصاحبه و ارتباط با خبرنگاران هر اقدامی که منجر به این می شود که آموزش و پرورش را به جامعه خوب بشناسانیم ، کوتاه نیایید.

حالا اگر در این زمینه کمکی از دست ما برآید ، کوتاهی نمی کنیم. آموزش و پرورش و در رأس آن دو عنصر بسیار ارزنده معلم و دانش آموز هستند ، که باید خدمات این عزیزان را به جامعه بشناسانیم، قطعاً می دانم که یکی از این ها رسانه است و اوّل و آخر هم شاید رسانه باشد. این برای من سنگین است و نمی پذیرم که من این ارتباط را ندارم و تعامل با رسانه را از اولویت های کار خود می دانم. اگرچه شاید در این یک ماه گذشته دلخوری برای شما ایجاد شده باشد که مثلاً چرا این نشست دیر شده ولی این را نگذارید به حساب اینکه ما نمی خواهیم ارتباط با رسانه برقرار کنیم. اصلاً این طور نیست و من این را قبول ندارم. "

هنوز « صدای معلم » متوجه معنای نگاه بسیار بسیار باز و بسیار مطلوب آقای مدیر کل نشده است !

پایان گزارش/


نشست خبری محمد اعتدادی و مطالبه ی مهم جامعه از آموزش و پرورش از نگاه مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان

شنبه, 27 مهر 1398 21:56 خوانده شده: 632 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
محسن خدادوست 1398/07/28 - 08:48
آقای مدیرکل پیشنهاد میکنم هرچه زودتر اقدام به ساخت یک خانه معلم در بخش میمه و در جوار مرقد مطهر خواهر امام رئوف،سیده صالحه خاتون فرمایید...موقعیت زیارتی و گردشگری این منطقه و نزدیکی به اصفهان و کاشان و حیات وحش موته و ...دلایلی بر این پیشنهاد است و استان اصفهان به شهر اصفهان خلاصه نمی شود...
پاسخ + 0 0 --
روشنفكر از اصفهان 1398/07/29 - 12:52
عادت و رويه آقاي اعتدادي اين است كه صحبتهايش را بدون حضور رسانه ها و خبرنگاران انجام مي دهد تا بعدا" بتواند آن را حذف و اضافه و تحريف نمايد ! چقدر زرنگي بابا

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.




نظرسنجی

" کیفیت آموزش " را در شبکه شاد و برنامه های تلویزیون چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور