صدای معلم

" پرسش « صدای معلم » از چنین مدیرانی در وزارت آموزش و پرورش آن است که اگر صدا و سیما واقعا و به صورت " حرفه ای " و " دلسوزانه " و فارغ از جهت گیری های سیاسی و جناحی جایگاه آموزش و پرورش را به طور منطقی و کارشناسی برای جامعه و افکار عمومی تببین می کرد ؛ آیا وضعیت ما این گونه بود ؟ این در حالی است که پس از گذشت 4 دهه حتی وزیران پیشین این وزارتخانه تاکید دارند که آموزش و پرورش اولویت مسئولان ، تصمیم گیرندگان و برنامه ریزان نیست ؟ "

اظهارات مبالغه آمیز و بی پایه ی مدیران وزارت آموزش و پرورش در مورد صدا و سیما و جایگاه آن ؟!

گروه گزارش/

اظهارات مبالغه آمیز و بی پایه ی مدیران وزارت آموزش و پرورش در مورد صدا و سیما و جایگاه آن

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی  در آیین تجلیل از خبرنگاران رسانه به مناسبت ۱۷ مردادماه ( روز خبرنگار) در سالن اجلاس مرکز صدا و سیمای آذربایجان شرقی گفت: خبرنگاران پل ارتباطی و منعکس کننده صدای فیما بین مردم و مسئولین هستند.

 جعفر پاشایی بابیان اینکه خبرنگاران در آگاه‌سازی جامعه و افزایش اطلاعات مردم تلاش می‌کنند، تأکید کرد: این خبرنگاران و اهالی قلم هستند که با رسانه خود اقداماتی که در کشور انجام می‌شود را اطلاع‌رسانی می‌کنند و اقدامات مسئولان بدون وجود رسانه‌ها ناقص خواهد بود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه خبرنگاران پل ارتباطی و منعکس کننده صدای فیما بین مردم و مسئولین هستند، خاطر نشان کرد: رسانه باید مطالبه گر باشد، روحیه مطالبه گری منجر به پیشرفت کشور می‌شود.

پاشایی همچنین تصریح کرد: شایسته است تا مسئولین نگاه ویژه ای به این قشر از جامعه داشته تا خبرنگاران و اصحاب رسانه بتوانند بدون هرگونه دغدغه فکری در عرصه اطلاع رسانی گام های موثرتری بردارند.

مدیرکل آموزش وپرورش استان در پایان با اهدای لوح سپاسی از خبرنگاران صدا وسیمای مرکز آذربایجانشرقی بمناسبت ۱۷ مردادماه( روز خبرنگار) تجلیل کرد.

در این ارتباط ، « صدای معلم » در گزارشی ضمن انتقاد از این مراسم نوشت : ( این جا )

"« جعفر پاشایی » مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از جمله مدیرانی است که در چند سال گذشته شکایت های متعددی را علیه معلمان منتقد و در محاکم قضایی انجام داده است .

گزارش این شکایت ها در صدای معلم منتشر گردیده است .

آخرین شکایت در این استان علیه صدای معلم در آموزش و پرورش بناب بود .

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی هیچ گاه در مورد عملکرد خویش پاسخ گو نبوده است .

« صدای معلم » در زمان وزارت « سیدمحمد بطحایی » بارها و به کرات از همه " مدیران " در هر سطح و مقامی درخواست کرد تا آستانه تحمل و مسئولیت پذیری خویش را در برابر منتقدان ارتقاء داده و به جای شکایت و کشاندن معلمان منتقد و رسانه های مستقل به محاکم قضایی در برابر عملکرد خویش پاسخ گو باشند .

در زمان وزارت بطحایی فرهنگ امنیتی بر امنیت فرهنگی چیره شد .

یکی از مهم ترین اقدامات سیدجواد حسینی سپرست وزارت آموزش و پرورش صدور بخشنامه ممنوعیت شکایت از رسانه ها بود .

« صدای معلم » بابت این اقدام از آقای حسینی تشکر و قدردانی کرد .

در روز خبرنگار  ، پاشایی در مراسمی از خبرنگاران صدا و سیما و خبرگزاری پانا تجلیل و لوح سپاس به آن ها اهدا کرده است .

در این مراسم ، » میرحمایت میرزاده » سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشته است ."

حمید رضا رخشانی مدیر کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان دوشنبه 14 مرداد در دیدار با مدیرکل و معاونین صدا و سیمای این استان گفت : ( این جا )

" بهره‌گیری از ظرفیت خوب و اثرگذار  مجموعه صدا و سیما برای تبیین اهداف و برنامه‌های آموزش و پرورش به خوبی صورت گرفته است .

آموزش و پرورش خود را یار و یاور صدا و سیما می‌داند و نیازمند همراهی و تعامل هرچه بیشتر می باشد.

 صدا و سیما به عنوان یک پرده نمایش برای ترسیم مشکلات ، معضلات و مطالبات جامعه و مردم محسوب می شود .

 مجموعه فعالیت‌ها ، اقدامات و برنامه‌های آموزش و پرورش اگر انعکاس خوبی داشته باشد تنویر افکار عمومی را به دنبال خواهد داشت. "

امروز اول آبان 1398 پرتال اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی نوشت : ( این جا )

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی با مدیرکل صدا و سیمای استان دیدار کردند .
 
اظهارات مبالغه آمیز و بی پایه ی مدیران وزارت آموزش و پرورش در مورد صدا و سیما و جایگاه آن

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان شمالی عباس سعیدی در نشست صمیمی مدیران کل اموزش و پرورش و صدا و سیما اظهار کرد: صدا وسیما در تمامی عرصه ها در کنار آموزش و پرورش می باشد.

 وی ادامه داد:  براساس سند تحول بنیادین و فرمایشات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب که  نقشه راه آموزش و پرورش می باشد و به برنامه های آموزش و پرورش غنا می دهد .

سعیدی افزود:  در زمینه آسیب های اجتماعی شناسایی ، پیشگیری ، بازداری و د مان از اهداف و رسالت اصلی هر دو دستگاه می باشد.

 گفتنی است معاون پرورشی و فرهنگی  استان، رئیس دفتر مدیرکل و رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی مدیرکل آموزش و پرورش را همراهی کردند."

« محقق » از تهران در نامه ای به صدای معلم این گونه می نویسد :

" در رسانه ی به اصطلاح ملی در پخش خبر تصاویری از تظاهرات معلمان آمریکا پخش شد و عزیزان رسانه ی ملی زیرنویس کردند که به خاطر کمبود کمبود حقوق معلمان است درحالی که اعتراض آنها فقط در باره ی کمبود فضای آموزشی و امکانات آموزشی مدارس بود نه مسایل حقوقی معلمان ولی اینجا برای اینکه مهر سکوت بر دهانمان بزنند دروغ می گویند.

لطفا پلاکاردهای در دستشان را بخوانید.

ممنونم از رئیس سازمان صدا و سیما "

پرسش « صدای معلم » از چنین مدیرانی در وزارت آموزش و پرورش آن است که اگر صدا و سیما واقعا و به صورت " حرفه ای " و " دلسوزانه " و فارغ از جهت گیری های سیاسی و جناحی جایگاه آموزش و پرورش را به طور منطقی و کارشناسی برای جامعه و افکار عمومی تببین می کرد ؛ آیا وضعیت ما این گونه بود ؟

این در حالی است که پس از گذشت 4 دهه حتی وزیران پیشین این وزارتخانه تاکید دارند که آموزش و پرورش اولویت مسئولان ، تصمیم گیرندگان و برنامه ریزان نیست ؟

این همه تعریف و تمجید مدیران آموزش و پرورش در حالی که این رسانه بزرگ ترین مبلغ موسسات تجاری - آموزشی است بر چه مبنایی استوار است ؟

« محمد بطحایی » وزیر پیشین آموزش و پرورش یکشنبه پانزدهم اردیبهشت ماه 1398 در  نشست رسانه ای با خبرنگاران حوزه آموزش و پرورش به مناسبت هفته معلم که در سالن غدیر مجموعه حجاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار گردید ضمن انتقاد از رویکردهای صدا و سیما گفت : "  در برنامه ای که در صدا و سیما داشتم و خیلی هم دیر پخش کردند چون مخاطب کمتری داشته باشد . " ( این جا )

اظهارات مبالغه آمیز و بی پایه ی مدیران وزارت آموزش و پرورش در مورد صدا و سیما و جایگاه آن

هنوز صدا و سیما بر اساس نظرسنجی صدای معلم نتوانسته است با برنامه " پرسشگر " که هر هفته به صورت تخصصی به آموزش و پرورش می پردازد خود را به معلمان بشناساند و اعتماد آنان را جلب کند .

هنوز کارشناسان مستقل و منتقد در این گونه برنامه هایی جایی ندارند .

اظهارات مبالغه آمیز و بی پایه ی مدیران وزارت آموزش و پرورش در مورد صدا و سیما و جایگاه آن

شنبه 17 آذر 1397 ، مدیر یک مدرسه در نامه ای به صدای معلم نوشت :

" پنج شنبه از باشگاه خبرنگاران جوان گزارشی در خبر ۲۰:۳۰ پخش شد که در آن تنبیه بدنی یک دانش آموز در استان همدان به تصویر کشیده بود.

در این گزارش که کاملا جانبدارانه طراحی شده بود و گویای عقده های طراحان خبر به معلمان را داشت، مدیر اداره به اتفاق دوربین صدا و سیما در کلاس درس و جلوی بچه ها معلم بیچاره را محاکمه کرده و مجازات کردند.

بنده به عنوان یک معلم که خودم را انقلابی می دانم، واقعا متاسفم که یک خبرگزاری منتسب به جریان انقلابی این چنین بی انصاف و غیر حرفه ای عمل می کند و از همکاران فرهنگی خود با هر گرایش فکری تقاضا دارم پویشی در محکومیت صدا وسیما و این خبرگزاری راه اندازی کرده و از همکار خود دفاع کنیم.
البته این دفاع به معنای تایید تنبیه بدنی نیست، بلکه سوال اینجاست که در طول این چهل سال چند بار صدا و سیما خبری از ضرب و شتم معلمان به دست اولیا و دانش آموزان پخش کرد؟!

چرا از شهادت محسن خشخاشی فقط به زیر نویس شبکه خبر اکتفا کرد اما این گونه شان معلم را زیر سوال می برد؟! "

از این گونه نامه ها که برای صدای معلم ارسال می گردد فراوان است .

آیا مدیران وزارت آموزش و پرورش این ها را نمی خوانند ؟


اظهارات مبالغه آمیز و بی پایه ی مدیران وزارت آموزش و پرورش در مورد صدا و سیما و جایگاه آن

چهارشنبه, 01 آبان 1398 22:45 خوانده شده: 406 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
دبیر مهربان 1398/08/02 - 06:31
نمیدانم چرا اما اکثر برنامه های صدا سیما طرفداری از دانش اموز نماها و مخالف معلمان در مشکلات کلاس و دعوای معلم و دانش اموز دارد و...
پاسخ + 0 0 --
حسن 1398/08/03 - 04:19
بیایید و قدر صدا و سیما را بدانید و جایگاه آن را در اعتلای آموزش و پرورش درک کنید بطور مثال اگر صدا و سیما نبود ما چگونه هر روز مطلع می شدیم که در آینده ای نامعلوم معوقات فرهنگیان پرداخت خواهد شد و یا اگر صدا و سیما نبود ما چگونه در اول مهر از زبان رایس این دولت پر از نشاط و امید متوجه می شدیم که حقوقمان در چند سال اخیر چهار برابر شده و خیر سرمان خوش به حالمان شده و اگر صدا و سیما نبود چگونه دانش آموزان می توانستند فیلمهای پر از خونریزی و خشونت مانند مختار را هر شب ببینند و در آینده تبدیل به یک قاتل شوند و بالاخره اگر صدا و سیما نبود ما چگونه می توانستیم چهره زیبا و محبوب نوبخت را ببینیم و به وعده های راستینش از ته دل بخندیم
پاسخ + +1 0 --
فرهنگی 1398/08/03 - 12:25
.... در لباس یا بی لباس به نام امر به معروف و نهی از منکر کشته و زا زخمی میشوند خانواده و بستگانشان و حتی مجروحیتشون زیر نام بنیاد شهید و جانبازان قرار می گیرند. وشهید و جانباز حساب می شوند مگر نه اینکه از روز اول استخدام میدانستند این شغل این خطرات را دارد. اما معلم به مبارزه با جهل و نادانی و بی سوادی برود و در راه با وسیله خودش نه دولتی و شرکتی و سرویس رایگان دچار حادثه شود و با در کلاس مثل مرحوم خشخاشی کشته شود و یا اولیا وحشی دانش اموزانی له مدرسه بریزند سر زن‌مردم و کتکش بزنند اما قانونی در حمایت از معلم‌نباشد و وای به روزی که یک‌معلم یا معاون بخاطر عمل شجیع و بدور از شان دانش اموزی او را کتک بزند حتی وزیر بی لیاقت حامی دانش اموز بزهکار و... میشه. ما شهادت نخواستیم حقمون را می خواهیم و قانونی . لطفا برای حادثه ها بیمه باشیم و برای گرفتن رضایت از وزیر و وکیل و امام جمعه و فرماندار و شورای هر و شهردار به خانه معلم نریزید.
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1398/08/03 - 12:26
ادامه ...
راستی ما معلمان را بانک ملی خیلی قبول داره برای ضمانت وام های چند ده میلیونی و چندصد میلیونی اما به خودمان که دهها سال پول حقوقمون تو اون بانک میخواهد یک‌وام ۲ میلیونی نمی دهد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/08/08 - 13:53
صدای و سیمای میلی و ....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/08/08 - 13:54
هر کس در این زمان از صدا و سیمای میلی دفاع کنه خائن و رانتی میباشد

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

" کیفیت آموزش " را در شبکه شاد و برنامه های تلویزیون چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور