صدای معلم

" رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی دوره دهم و وزیر پیشین آموزش و پرورش با " معلمان " صادق باشد ! " صداقت " تنها کلید گشایش بن بست ها در جامعه ی سیاست زده و بی اخلاق فعلی ماست "

آن چه حاجی بابایی در سال 1394 در مورد رتبه بندی معلمان نگفت !

صدای معلم گزارش می دهد ؛

گروه گزارش/

رتبه بندی معلمان و حاجی بابایی

« حمیدرضا حاجی بابایی " در آخرین نامه ی خود به رئیس جمهور که از اجرا نشدن نظام رتبه بندی با بودجه 2 هزار میلیارد تومانی انتقاد کرده بود ( این جا ) این بار در در جمع دانشجویان دانشگاه فرهنگیان  خرم آباد و البته در کسوت " رئیس فراکسیون فرهنگیان " مطالبی را بیان کرده است . ( این جا )

حاجی بابایی گفته است :

"  براساس برنامه ششم دو هزار میلیارد تومان اعتبار به اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان تخصیص یافته اما تاکنون این برنامه نیز توسط دولت اجرا نشده است.

وی با اشاره به اینکه سخنگوی دولت در خردادماه سال 98  طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که نظام رتبه‌بندی معلمان تا دو ماه دیگر اجرا خواهد شد، عنوان کرد: از نظر من مشکل اینجاست که اکثر افرادی که در مورد نظام رتبه‌بندی معلمان مصاحبه می‌کنند اصلا نمی‌دانند این نظام چیست.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از همین‌جا به دولت پیام می‌دهیم که در نظام رتبه‌بندی باید معلمان جایگاه هیئت علمی پیدا کنند و ما در این نظام به دنبال افزایش حقوق 150 هزار تومانی نیستیم. "

« صدای معلم » در زمستان 1394 و اندکی مانده به دهمین دوره برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی با حاجی بابایی گفت و گوی 5 / 5 ساعته ای انجام داد .

این گفت و گوی مفصل در 6 بخش منتشر شد .

رتبه بندی معلمان و حاجی بابایی

بخشی از این گفت و گو را مجددا می خوانیم :

صدای معلم :

"شما از منتقدان طرح رتبه بندی جديد  هستید و می گویید که در نظام رتبه بندی که شما تهیه کرده بودید معلمان به عنوان عضو هیات علمی دیده می شدند و 80 درصد حقوق هیات علمی را دریافت می کردند اما منتقدان شما می گویند این طرح را در مرداد 92 به کمیسیون مجلس بردید تا برای دولت بعدی تعهد مالی ایجاد کنید. شما که ادعا می فرماييد با برنامه به آموزش و پرورش آمدید چرا این طرح را سال 88 یا 89 اجرا نکردید ؟

 

حاجي بابايي :

من سند تحول رادر 22 آذر 1390 رو نمايي کردم . از 1390 تا 1391 برنامه درسي ملي  را تدوين کرديم .( نقشه راه معلم ساعات کلاس ، کتاب ، 70% سياست راهبردي و زير نظام ها )

اواخر مرداد ماه 1391 در مشهد جلسه مشترک با کميسيون آموزش و تحقيقات داشتيم .براي رفتن به سمت نظام رتبه بندي ، حدود 10 الي 11 ماه جلسه داشتيم که خود من هم در جلسات حضور داشتم .تا خرداد ماه 1392 نظام رتبه بندي نوشته شد . آن را براي تصويب به هيئت دولت برديم. سپس براي اجراء به استان ها ابلاغ شد. ( با 70% ظرفيت ها که 30% بستگي به يک جمله داشت که بايد مجلس تصويب مي کرد .) صدای معلم : به نظر می رسد که در سال 95 میانگین دستمزد اعضای هیئت علمی دانشگاه ها از مربی تا استادی تمام در پایه های متفاوت به میانگین عدد ماهیانه ی هفتاد میلیون ریال یعنی هفت میلیون تومان تمام برسد که محاسبه ی 80 درصدی این مبلغ برای فرهنگیان با درجات گوناگون عدد پنج میلیون و ششصد هزار تومان ماهانه است که اگر در تعداد ماه های سال ضرب شود تقریبا دریافتی سالانه ی معلمان در سال 95 میانگین تقریبا شصت و هفت میلیون تومان می شود ،حال اگر این عدد را در تعداد معلمان یعنی حدود یک میلیون معلم ضرب کنیم بودجه ی وزارت آموزش و پرورش در سال 1395 با سایر هزینه ها به عدد 70 هزار میلیارد تومان یعنی سه برابر بودجه وزارت آموزش و پرورش در سال 1394 می رسید، آیا این افزایش 300 درصدی برای بودجه ایران با این مبلغ امکان دارد  ؟

 

صدای معلم  :

ببخشيد ! از 22 آذر 1390 که سند تحول رو نمايي شد  تا 92  ؛ زير سند برنامه درسي چه ربطي به رتبه بندي دارد ؟!

 

حاجي بابايي :

سند تحول شش زير سند دارد که يکي برنامه درسي مي باشد و يکي رتبه بندي مي باشد .

 

صدای معلم  :

پس چرا چهار  زير سند ديگر  را آماده نکرديد ؟

 

حاجي بابايي :

اينکه گفته شده است :

" برنامه درسي را رو نمايي مي کنيم . "

من حرف ( انتقاد ) دارم .

 

صدای معلم  :

در تنظيم زير سند برنامه درسي ملي  هم، تشکل هاي مدني حضور نداشتند .

رتبه بندی معلمان و حاجی بابایی

حاجي بابايي :

سند تحول شش زير سند ( که راهکارهاي  اجرايي سند تحول مي باشند )  دارد که 70% آن سند برنامه درسي ملي است که قبل از من سه الي چهار سال بر روي آن کار شده بود .

جمع بندي کنم . ما طي يک سال ، زير سند اول ( سند برنامه درسي ملي ) را در شوراي عالي مصوب کرديم سپس ابلاغ کرديم .

بعدأ رفتيم سراغ زير سند دوم ( سند نظام  رتبه بندي ) که به نظر بنده 20 % سند تحول اين نظام رتبه بندي است .بقيه زير سند ها 10 % هم نمي شوند .

وقتي جز اين نداشتيم . دائم جلسه داشتيم  .به اين راهکار رسيديم . برديم هيئت دولت آن را  مصوب کرد . به استان ها براي اجراء ابلاغ کرديم .

همزمان دو تا نامه نوشتيم .

يکي براي مجلس که خواهش کرديم مصوب کنند .

نظام رتبه بندي معلمان زير مجموعه قانون مديريت نيست و خودش مستقل يک نظام نامه است .( مثل دانشگاه ها )

نامه دوم را هم به شوراي عالي انقلاب فرهنگي نوشتيم تا همزمان که نظام رتبه بندي معلمان را انجام مي دهيم مهندسي نيروي انساني معلمان را هم انجام دهيم . مبني بر آن که بين 10 الي 15 سال نيروي انساني کاملأ مهندسي شود يعني اگر در منطقه اي به يک معلم رياضي نياز داريم از قبل گروه رياضي مشخص مي کند تا آن نيروي انساني مورد نياز در دانشگاه فرهنگيان تربيت شود تا مجبور نباشيم معلم جغرافي را ، سر کلاس رياضي بفرستيم .

نامه به شوراي عالي انقلاب فرهنگي مکمل برنامه دانشگاه فرهنگيان (که مصوب شوراي عالي انقلاب فرهنگي را داشت که هيئت امناي آن رئيس جمهور، معاون اول يا وزير آموزش و پرورش است . هر دو يک مجموعه به هم پيوسته هستند . ) مي باشد .در آن نامه هم سياست ها تنظيم شده بود . مثلأ حساب کرديم بايد تعداد معلمان بعد از 15 سال ( الان هيچ کس نمي تواند ) بايد معادل 750 هزار نفر باشند .که حدو 50 الي 60 هزار نفر عهده دار کار هاي اجرايي و .. باشند ما بقي معلم درکلاس مي باشند . چون هر معلم سي سال کار مي کند که سي سال ضربدر بيست و پنج هزار خروجي هر سال يا ورودي هر سال  مي شود همان 750 هزار نفر .

از بيست و پنج هزار ورودي هر سال بايد دو سوم آن معلم ابتدايي باشد . دو سوم آنها هم بايد مرد باشند .

برنامه آن بود که در بازه 10 الي 15 ساله  ،همه  معلمان شش سال ابتدايي ليسانس يا فوق ليسانس ابتدايي باشند .( 17000نفر  براي ابتدايي و 8000 براي متوسطه دوره اول و دوم ) نظر بر اين بود که 5000 معلم ابتدايي که از دبيرستان آمده بودند ( با تخصص مثلأ فوق ليسانس رياضي ) به تدريس در رشته  قبلي خود ( دبير ستان ) بازگردند .

ما مي توانيم  ، جوان 21 ساله را براي ده سال به دورترين روستاها بفرستيم  . تمام اين مجموعه زير سند دوم بوده است که يک قسمت را اجرا کرديم و يک قسمت را برديم براي اجراء ابلاغ کرديم . بيني و بين الله اگر من يک سر سوزن مي دانستم چه کسي رئیس جمهور مي شود  !

اصلأ وقتي من مصوبه دولت را گرفتم و ابلاغ کردم هنوز رئیس جمهور مشخص نشده بود . از کجا معلوم بود چه کسي رئیس جمهور مي شود ؟ من خودم با اين بنده خدا رفيق ترين رفيق هستم .

بيني و بين الله ما به فکر يک روند بوديم .البته خود من اين اعتقاد را داشتم :

هر يک از آقايان وزرا که جمع شده بودند ، يک نظر دادند .من عرض کردم آموزش و پرورش يک وزير مي خواهد که در جلو عمل کند و  دولت پشت سر او حرکت کند . يعني وزير سياست را اجراء کند بعد همه با او موافق مي شوند .

نمي خواهم از خودم تعريف کنم . خيلي از کارها را اجراء مي کرديم  ، تحت فشارهاي خيلي سنگين مواجه  بوديم .به خيلي ها مي گفتم حالا که اين را اجراء کردم ، شش ماه روي ويبره هستم !

تعريف سازمان مديريت ، يعني پول نمي دهم ، ندارم ، خرج نکنيد زيرا اين سازمان پدر خرج است .دوست دارد هر چقدر کمتر خرج کند .

خداي نکرده زحمات آنها را منکر نمي شوم .

اين نظام جديد نوشته شده ، نظام رتبه بندي نيست بلکه قانون مديريت خدمات کشوري است .

در نظام رتبه بندي ما گفته شده : ديپلم ورود پيدا نمي کرد . به فوق ديپلم فرصت مي داديم ليسانس بشود . اگر فوق ديپلم 12 سال سابقه داشته باشد به ليسانس ارتقاء مي يابد .

مربي معلم : ليسانس با پنج سال سابقه مي شود مربي معلم .مقاله هم نمي خواهد .همه مي توانند مربي معلم بشوند يعني هيچ مانعي براي مربي معلم شده وجود ندارد .مربي معلم از 80% حقوق مربي استاد دانشگاه بهره مند مي شود .فعلأ اين معلم شده است عضو هيئت علمي حالا اگر بخواهد به استاد معلم تبديل شود بايد مقاله بدهد مثل همه دانشگاه هاي کشور ، موضوع مقاله چيست ؟ بحث انرژي هسته اي که نمي باشد ! موضوع مقاله در رابطه با همين روش تدريس مي باشد . اين موضوع در گروه هاي درسي يا هيئت مميزي به اثبات مي رسد که مربوط به همين معلم است . اگر گروه دو مقاله را پذيرفت با يک سابقه معيني اين فرد براي استاد ياري معرفي مي شود . ممکن است 10 % معلمان استاد تمام يا استاد کامل شوند .

رتبه بندی معلمان و حاجی بابایی

صدای معلم  :

منابع و بودجه رتبه بندي را بررسي کنيم .

طرحی که به رتبه بندی موسوم است قرار بود که از سال 1392 یعنی سال ابتدای شروع طرح به مدت سه سال متوالی تا سال 1395 بتواند حقوق فرهنگیان را به سطح حدود 80 درصد هیئت علمی دانشگاه برساند .

به نظر می رسد که در سال 95 میانگین دستمزد اعضای هیئت علمی دانشگاه ها از مربی تا استادی تمام در پایه های متفاوت به میانگین عدد ماهیانه ی هفتاد میلیون ریال یعنی هفت میلیون تومان تمام برسد که محاسبه ی 80 درصدی این مبلغ برای فرهنگیان با درجات گوناگون عدد پنج میلیون و ششصد هزار تومان ماهانه است که اگر در تعداد ماه های سال ضرب شود تقریبا دریافتی سالانه ی معلمان در سال 95 میانگین تقریبا شصت و هفت میلیون تومان می شود ،حال اگر این عدد را در تعداد معلمان یعنی حدود یک میلیون معلم ضرب کنیم بودجه ی وزارت آموزش و پرورش در سال 1395 با سایر هزینه ها به عدد 70 هزار میلیارد تومان یعنی سه برابر بودجه وزارت آموزش و پرورش در سال 1394 می رسید، آیا این افزایش 300 درصدی برای بودجه ایران با این مبلغ امکان دارد  ؟

آیا وزیر سابق آموزش و پرورش منابعی را می شناسد که این مقدار بودجه را پوشش دهد ؟

آیا در زیر زمین وزارت آموزش و پرورش چاپخانه ی اسکناس وجود داشت ؟!

 

حاجي بابايي :

اين را حتمأ بنويسيد .

اشتباه شما اين است که به اعداد و ارقام توجه نمي کنيد .عذر مي خواهم اين حرف را مي زنم .بيشتر کساني که مقاله مي نويسند به اعداد و ارقام و اطلاعات کافي دسترسي ندارند . من عذر مي خواهم اين را مي گويم .

من گفتم :

همه معلمان اول مربي معلم مي شوند .پس از پنج سال بحث ارتقاء به استاد يار مطرح مي شود .15 الي 20 سال طول مي کشد تا بشود استاد تمام . آن وقت که من اين کار را انجام دادم ميانگين حقوق مربي استاد 30 ميليون ريال بود که 80% آن مي شود 24ميليون ريال .  10 الي 15 سال طول مي کشد تا مهندسي نيروي انساني شکل بگيرد .... "

چهارشنبه 30 مرداد 1398 ؛ « صدای معلم » در گزارشی نوشت : ( این جا )

حمیدرضا حاجی بابایی به تازگی در مورد رتبه بندی معلمان اظهار نظر کرده است .

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در 25 مرداد 98  در گفت و گو با خبرگزاری ملت با بیان اینکه این سخنان مسئولان دولتی پوپولیستی است می گوید : " اگر قرار باشد به حقوق هر معلم ماهانه 600 هزار تومان افزوده شود و این رقم در سال ضرب در تعداد معلمان کشور که حدود یک میلیون نفر هستند، نزدیک به سه هزار میلیارد و 600 میلیون تومان می‌شود در حالی که اصلا چنین اعتباری در بودجه کشور دیده نشده است. "

« سیدجواد حسینی » سرپرست وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری با رسانه ها به مناسبت " روز خبرنگار " ضمن ارائه آمار و ارقام در حوزه های مختلف آموزش و پرورش ، تعداد همکاران در وزارت آموزش و پرروش را  930 هزار نفر و تعداد معلمان را فقط 549 هزار نفر  بیان کرد .

پرسش صدای این است که چرا یک نماینده مجلس باید این گونه غیرواقعی و غیرعلمی سخن بگوید ؟

ارائه آمار غیرواقعی و خودشیرینی در افکار عمومی بدون پشتوانه ؛  آیا نامش جز حرکات و رفتار پوپولیستی است ؟

مدیر صدای معلم در نشست نقد و بررسی عملکرد مدیریت آموزش و پرورش در دولت های یازدهم و دوازدهم  به حاجی بابایی گفت :  یک نماینده مجلس و آن هم رئیس فراکسیون فرهنگیان باید دقیق و مستند سخن بگوید ؛ چرا به دلایل ذاتی در اولویت نبودن آموزش و پرورش در دولت های پس از انقلاب اسلامی به طور عمیق پرداخته نمی شود ؟ چرا آمارهای مخدوش می دهید ؟ در این ناکارآمدی شما هم بخشی از جریان بوده اید و باید پاسخ گو باشید ! "

رتبه بندی معلمان و حاجی بابایی

حاجی بابایی همچنین یادآور می شود : دولت برای اجرای نظام رتبه‌بندی مبلغ 2 هزار میلیارد تومان آن هم در سقف دوم بودجه سال 98 دیده بود که در صورتی که فروش نفت بیشتر از سال‌های گذشته باشد، محقق می‌شود؛ اما مجلس این عدد را به سقف اول منتقل کرد که در صورتی که این بودجه به صورت 100 درصدی هم تخصیص یابد باز هم رقم آن به سه هزار میلیارد و 600 میلیون تومان نمی‌رسد.

پرسش صدای معلم از این عضو کمیسیون محاسبه و بودجه آن است که دقیق و شفاف بیان کند : فروش روزانه نفت در حال حاضر چه مقدار است و در زمان وزارت ایشان به چه میزان بوده است ؟

حاجی بابایی در ابتدای همان گفت و گو می گوید :

" بنده با جناح‌های چپ و راست در کشور کاری ندارم .

چپ و راست فقط پوششی است که عده‌ای اشرافی زندگی کنند و من انقلابی و غیرانقلابی را در کشور قبول دارم. "

پیشنهاد صدای معلم آن بر این است که در این موارد با صراحت و صداقت با جامعه معلمی به ویژه " رسانه ها " برخورد کند .

" صداقت " تنها کلید گشایش بن بست ها در جامعه ی سیاست زده و بی اخلاق فعلی ماست .

پایان گزارش/


رتبه بندی معلمان و حاجی بابایی

جمعه, 17 آبان 1398 11:01 خوانده شده: 852 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 -3 --
عقیق 1398/08/17 - 12:02
جناب حاجی بابایی ،
چون شمایی مسندنشین وقتی اطلاعات و آمار
سالانه ای درست و دقیق در دسترس افراد منتقد
و متفکر قرار نمی دهید ، پس دست آنان هم
در ارایه آمار و ارقام کوتاه می ماند.
ایراد کار را در خود ببینید نه غیر.
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/08/20 - 09:05
سو استفاده جناحی حزبی در نزدیک انتخابات از معلمان و....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/08/22 - 00:32
اولا. اجرای رتبه بندی در ساختار فعلی آ.پ چیزی در حد غیر ممکن است. دوما. معلمی یک شغل آموزش محور است و مقاله حاصل پژوهش است که با هم قابل جمع نیستند. سوما. همین رتبه های فعلی قابل قبول است و کار صحیح اصلاح آن است به طوریکه هرسال علاوه بر افزایش سنواتی، یک افزایش ویژه رتبه هم اعمال شود مثلا پایه: ده درصد. ارشد: پانزده درصد. خبره بیست درصد و عالی بیست و پنج درصد.
در غیر اینصورت آن رتبه بندی مورد نظر ، مصداق سنگ بزرگی است که در مشت طراحان باقی خواهد ماند.
پاسخ + +2 -3 --
عقیق 1398/08/17 - 12:10
مهندسی نیروی انسانی نیازمند مهندسی معکوس از باور و مدیریت چون شمایی است که خشت اول را بسیار کج نهاده اید.
شما نیازمند انبوهی از کوشت و پوست و استخوانید تا تکه نانی دهید و منت بگذارید.
مهندسی نیروی انسانی خرد و دانش و مهارت و تجربه عملی می خواهد که شما در این عرصه دچار فقرمطلق اید.
پاسخ + +2 -3 --
عقیق 1398/08/17 - 12:22
اگر واقع بین باشید تخریب نظام آموزشی از زمان وزارت شما آغاز شد . کدام رتبه بندی ؟ کدام سند تحول ؟ آموزش و پرورش کدام کشور برتر آموزشی ، به سندی با محتوای ایدیولوژیک برای پویایی و باروری خود لازم داشته است ؟!
سازو کار شما برای حرکت غلط اندر غلط است و
برای همین به ناکجاآباد می روید و همراه خود
آموزش و پرورش را هم به استیصال می کشانید.
قربانیان اصلی چنین نابخردی معلمان ،
دانش آموزان و آموزش است.
پاسخ + +5 0 --
عقیق 1398/08/17 - 12:57
به افزایش ۳۰۰ درصدی بودجه در سال ۹۵ نسبت به ۹۴ ، اشاره کردید ، آیا همزمان با آن به تورم بالا،
یا افزایش جمعیت دانش آموزی و نیازهای آنان ،
کاهش قدرت خرید فرهنگیان و..... هم اشاره کنید. نماینده محترم این چگونه افزایشی است که هنوز فرهنگیان قادر به نیم قدم گذاشتن در شرایط بهبود اوضاع معیشتی خود نیستند؟
این سیصد درصد کجا هزینه شد که هنوز من معلم زیر سه تومن دریافتی دارم؟
رییس جمهور حقوق من معلم را ۴ برابر شده
می دانند و شما بودجه آ.پ را ۳۰۰ برابر شده آن هم طی یک سال!!!
ما خواب نما شدیم یا شما خیلی خوش بین
هستید ؟!
پاسخ + +3 -2 --
حسین رمضان پور 1398/08/17 - 15:52
سپاس از روشنگری و گزارش مبسوط شما. خداقوت
پاسخ + +6 0 --
عقیق 1398/08/17 - 16:26
درآمد نفت ، فقط برای ما معلمان قطره چکانی است ، درآمد حاصل از مالیات های مستقیم و غیرمستقیم ، حقوق و عوارض گمرکی ، درآمد ناشی از صادرات زعفران و پسته ، فروش مواد خام، خاویار ، صادرات فرش و صنایع دستی،
صادرات مواد غذایی و محصولات کشاورزی و......
بسیاری دیگر ، درآمد آنها کجا می رود؟!
برج سازی و ویلاسازی حضرات ، رانت دارو و....
(دختر جناب نعمت زاده)، زندگی اشرافی آقازاده ها در سرزمین های رویایی، پس انداز روز مبادا، و......
همه ما ایرانی ها به طور طبیعی ، غذا را از راه دهان می خوریم و همه ما انسانیم ، اما از عدالت و برابری ، خبری نیست.
ما معلمان ، کودکان ۵۰ سال پیش هستیم که وقتی
به تنقلات آنها دست یازیده می شد ، هیچ نفهمیدند
و شما جناب حاجی بابایی، کودکان امروز هستید که اصلا چنین ناخنک زنی را به کسی ولو اهل خانه
نمی دهید .
پاسخ + +5 -3 --
داود 1398/08/17 - 17:54
سلام،آقای حاجی بابایی هم یک مدیر پوپولیستی هستند ولی یه نیم نگاهی هم به معلمان دارند زمانی که وزیر بودن بیمه تکمیلی رو رواج دادن که در زمان خودش بیمه خوبی بود وبخشنامه ثبت نام فرزندان فرهنگی رو اجرا کردن ودر زمان نمایندگی هم به داد دانشجو معلمان رسیدن وپیگیری کردن که حداقل حقوق بهشان تعلق بگیره، حداقل از وزرای بعدی عملکرد بهتری داشتن
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1398/08/17 - 18:11
درود

آقای داود

موضوع این گزارش منحصرا در مورد " رتبه بندی معلمان " است .

نباید موضوعات را با هم مخلوط کزد .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
عقیق 1398/08/17 - 18:53
شما می خواهید بگویید از بین بد بد ، بدترین هم وجود داشته است؟
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1398/08/17 - 19:33
حقوق ما که امسال اولین سال تدریس مان هست ۱۶۰۰۰۰۰تومن و حقوق دانشجو معلمان (غیر خوابگاهی)۱۲۰۰۰۰۰تومن حالا قراه عیدی هم مثل ما بگیرند.
امیدوارم این اقوام حاجی بابایی که دانشجو معلم می باشند هرچه زودتر فارغ التحصیل و مشغول به کار شوند تا حقوق معلمان نیز افزایش یابد.
#عدالت _ بابایی
#شوق_و_انگیزه_نمانده
پاسخ + 0 0 --
معلم 1398/08/17 - 20:04
به به اولین سال تدریس ، ذوق و شوق پر!!
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1398/08/17 - 23:36
به نظر شما چرا حاجی بابایی دغدغه معلمانی که اولین سال خدمت شان است را ندارد یا دغدغه معلمان با ستبقه را ندارد و فقط پیگیر مطالبات دانشجو معلمان است؟؟
میشود یک نسل را تا ابد نوکر خود کنی وقتی از روش ........
پاسخ + +2 -2 --
سید 1398/08/18 - 23:47
اقای پورسلیمان چه کینه و کدورتی از اقای حاج بابایی داری خدا میدونه.ولی اینا میدونم انصافتون صفره.خلاص
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1398/08/19 - 07:32
درود

آقای سید

به نظرم به جای قضاوت و نیت خوانی ، محتوای گزارش را نقد کنید .

این منطقی تر است .

هر چند در این مدت بنده هم عدالت و انصافی در نظرات شما به طور معمول مشاهده نکرده ام !

پایدار باشید .
پاسخ + 0 -2 --
معلم 1398/08/19 - 01:24
حاجی بابایی و بطحائی و فانی و ...
اینا هیچ فرقی باهم ندارن همه یک کار دارن و اون به قهقرا بردن آموزش و پرورش ایران. منتها نسخه هاشون با هم فرق داره
تا بر مسند وزارتند مشکلات خیلی سخت و غیر قابل حله وقتی از وزارت میرن بیرون یاد فرهنگیان میفتن
از نظر من یکیشون گرگ و اون یکی قصابه
بره بیچاره گیر هر کدومشون بیفته در کلیت فرقی به حالش نداره
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1398/08/19 - 22:36
بين 10 الي 15 سال نيروي انساني کاملأ مهندسي شود

تاریخ شرح صدر اسلام و تاریخ صدر شرح اسلام

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور