صدای معلم

" این گونه اظهار نظرها و نظایر آن موید این مدعاست ، افرادی که بعضا به عنوان " رئیس شورای آموزش و پرورش استان و یا شهرستان " در مورد مسائل این دستگاه مهم تصمیم گرفته و برنامه ریزی می کنند از ماهیت جریان آموزش بی اطلاع بوده و حتی تکالیف اضافی بر آن تحمیل می کنند "

اظهار نظرهای غیرمرتبط و غیرعلمی رئیس شورای آموزش و پرورش یک استان در مورد " رتبه بندی معلمان " ؟!

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

اظهار نظرهای غیرمرتبط و غیرعلمی رئیس شورای آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در مورد رتبه بندی معلمان

" رتبه بندی معلمان " در کنار همه انتقادات شکلی و محتوایی که بر آن وارد است اما نکته قابل تامل و حتی تقدیری  دارد - البته اگر دور زده نشود - که معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش به آن اشاره می کند :

علی اللهیار ترکمن در پاسخ به اینکه کدام گروه‌ها مشمول رتبه بندی معلمان نمی‌شوند در 25 آذر 1398 می گوید: 

" در آموزش و پرورش به استناد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۵۸، اجازه داشتیم که از نیروهای آموزشی در مشاغل اداری استفاده کنیم. طبق بخشنامه‌ای که معروف به بخشنامه ۲۳۰ است می توانیم نیروی آموزشی را در بخش اداری به کارگیری کنیم. البته حضور آنها در مشاغل  اداری نافی سنوات قابل قبولشان در حوزه آموزش نمی‌شود و می‌توانیم بین بخش اداری و آموزشی این انتقال را انجام دهیم. در این نشست « صدای معلم » خواهان الزام شوراهای آموزش و پرورش استان ها و شهرستان ها به دعوت از رسانه ها و خبرنگاران در نشست های این شوراها گردید و قرار بود تا پایان دی ماه یعنی پایان گرامی داشت " هفته شوراهای آموزش و پرورش " این دستور العمل صادر گردد .

با توجه به اینکه یک نظام آموزشی باید نیروهایش تفکیک شده و ساختار منسجمی داشته باشد که بتواند روی نیروی انسانی سرمایه گذاری کند. در مصوبه تصریح شده که آموزش و پرورش باید تفکیک نیرو بین نیروهای اداری و آموزشی انجام دهد. یعنی آنها باید انتخاب کنند یا به عنوان نیروی اداری مشغول باشند و یا اینکه به مدرسه برگردند  به شغل تدریس ادامه بدهند.

معاون برنامه‌ریزی  توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اجازه داریم مشمولان بخشنامه ۲۳۰ که آموزشی‌اند اما در حال حاضر به بخش اداری منتقل شده‌اند را تا مهر سال آینده از مزایای رتبه‌بندی برخوردار کنیم گفت: ولی این افراد باید تا مهر ماه انتخاب کنند که یا نیروی اداری می‌شوند و از مزایای اداری استفاه می‌کنند یا به مدرسه بر می‌گردند و امتیازات آن حوزه را دریافت می‌کنند. این انتخاب را باید همکاران ما انجام دهند.

 بنابراین آنها که اداری هستند و اداری باقی می‌مانند از مهر ماه سال آینده مشمول رتبه بندی نمی‌شوند. بنابراین فعلا همه را شامل می‌کنیم و تا اول مهر ۹۹ اجازه داریم رتبه بندی را برای آموزشی‌ها و مشمولان بخشنامه ۲۳۰ اجرا کنیم، ولی از اول مهر ۹۹، مشمولان بخشنامه ۲۳۰ باید انتخاب کنند. از کل نیروهایی که در اختیار داریم  حدود ۴۰ هزار نفر در مشاغل اداری هستند. "

پرتال اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی 1 دی 1398 نوشت :

" استاندار آذربایجان شرقی در هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان گفت: رتبه بندی معلمان به عنوان یک طرح مطلوب در آموزش و پرورش همچون دانشگاه ها باید عوامل اجرایی و اداری را هم شامل شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، عصر امروز محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گفت: رتبه بندی به عنوان یک طرح مطلوب در آموزش و پرورش همچون دانشگاه ها باید عوامل اجرایی و اداری را هم شامل شود.

اظهار نظرهای غیرمرتبط و غیرعلمی رئیس شورای آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در مورد رتبه بندی معلمان

استاندار آذربایجان شرقی افزود: مباحث آموزش و پرورش به جهت اهمیت موضوع نیازمند ساعتها بحث و گفت و گو است.

وی تاکید کرد: تحول در تمامی عرصه ها نیازمند توجه به آموزش و پرورش به عنوان زیر بنای هر تحولی است.

پورمحمدی یادآور شد: مشکلات کنونی کشور دلیل بی توجهی مسئولین نیست و امروز ما در شرایط تحریم ظالمانه و تقابل نابرابر هستیم.

این مقام مسئول در استان آذربایجان شرقی خاطر نشان شد: بحث مشارکت مردم در اداره کرد آموزش و پرورش ضروری است اما نباید این موضوع با اجبار اشتباه گرفته شود.

وی همچنین اضافه کرد: سرمایه گذاری در تعلیم و تربیت هزینه نیست این یک سرمایه گذاری بلند مدت برای تربیت نیروهای متخصص و متعهد مورد نیاز آینده است.

محمدرضا پورمحمدی تصریح کرد: در بخش مشارکت دستگاه ها در اداره آموزش و پرورش و تامین منابع مورد نیاز آن، فصل الخطاب قانون است و دستگاه ها باید طبق قانون پرداخت های خود را به این بخش به موقع عملیاتی نمایند.

وی همچنین با ابراز خرسندی از عملیاتی شدن طرح رتبه بندی معلمان بر تعمیم این مهم به کارکنان اداری و اجرایی تاکید کرد و اظهار کرد: اگر نیروی پشتیبانی توانمند و با انگیزه ای نداشته باشیم کارهای صفی یقینا درست و طبق انتظار تحقق نخواهد یافت."

به نظر می رسد استاندار آذربایجان شرقی از مسائل آموزش و پرورش و مهم تر از آن سیستم ارتقا در دانشگاه و نظام آموزش عالی بی اطلاع می باشد .

محض اطلاع « رئیس شورای آموزش و پرورش استان » باید گفت :

در دانشگاه دو آیین نامه در این مورد پیش بینی شده است :

1- آیین نامه ی ارتقای اعضای هیات علمی دانشگاه های کشور

2- آیین نامه ی استخدام اعضای غیرهیات علمی دانشگاه های کشور

این دو سیستم کاملا مجزا از یکدیگر بوده و عمل می کنند مگر آن که کارمندی تبدیل وضعیت داده و عضو هیات علمی بر اساس مسیر تعریف شده شود .

البته این آیین نامه ها سال به سال به روز رسانی می شوند .

این گونه اظهار نظرها و نظایر آن موید این مدعاست ، افرادی که بعضا به عنوان " رئیس شورای آموزش و پرورش استان و یا شهرستان " در مورد مسائل این دستگاه مهم تصمیم گرفته و  برنامه ریزی می کنند از ماهیت جریان آموزش بی اطلاع بوده و حتی تکالیف اضافی بر آن تحمیل می کنند .

اما نکته ی تاسف بر انگیز آن که در این نشست بر اساس آن چه پرتال روابط عمومی آموزش و پرورش منتشر کرده است دیگران و به ویژه مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی تذکری به ایشان در این زمینه  و موارد قانونی و علمی نداده اند .

در نشست رسانه ای که اخیرا و به مناسبت " هفته شوراهای آموزش و پرورش " توسط رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد ؛ « صدای معلم » از عملکرد روسای آموزش و پرورش استان ها و شهرستان ها انتقاد کرد هر چند رئیس این سازمان از عملکرد آنان اظهار رضایت کرده است . ( این جا )

همچنین در این نشست « صدای معلم » خواهان الزام شوراهای آموزش و پرورش استان ها و شهرستان ها به دعوت از رسانه ها و خبرنگاران در نشست های این شوراها گردید و قرار بود تا پایان دی ماه یعنی پایان گرامی داشت " هفته شوراهای آموزش و پرورش " این دستور العمل صادر گردد .

پایان گزارش/


اظهار نظرهای غیرمرتبط و غیرعلمی رئیس شورای آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در مورد رتبه بندی معلمان

چهارشنبه, 02 بهمن 1398 22:02 خوانده شده: 264 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/11/03 - 05:26
امروز 3 بهمن ماه 1398 متوجه شدم هنوز رتبه بندی را راجع به من انجام نداده اند. ضمن اینکه قرار بود 5 مهر ماه از رتبه خبره به رتبه عالی ارتقا پیدا کنم که اینکار را هم نکردند. آموزش پرورش مشهد گفت: در مورد من وزارت آموزش پرورش باید دستور دهد!!!!!؟؟؟ حکمم با 25 سال سابقه تدریس و دکترای تخصصی 3.900.000 تومان. تازه چند وقت قبل متوجه دستکاری یکی از بندهای حکمم شدم که اصلاح کردند و 350.000 تومان به حقوقم اضافه شده - 10 سال بموجب این دسنکاری ماهی 350.000 تومان از حقوق من کش میرفته اند و .... تا قبل از این مورد حکمم 3.650.000 تومان بود!!؟؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/11/03 - 10:07
دکتر جاان بخودت افتخار کن. شیطان برای امثال ترکمن و وزیبر و مدیر کل و رئیس اداره خودت نیازی به ریسمان بند کفش هم ندارد تا دنبال خودش بکشد اما برای کشیدن و در بند کردن تو مستاصل و درمانده است. افتاب حقیقت پشت ابر نمیماند. این مترسکها روزی در جهنم خواهند رقصدی و برای یک قالب یخ التماست را خواهند کرد ....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/11/03 - 14:19
مشکل در ایدیولوگ هایی است که نخبگان و منتقدان را «تهدید» می بینند و ...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/11/04 - 13:55
برای تحت فشار و فراری دان و ... انها هر کاری را مجاز...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/11/05 - 18:24
اصولگراها هدفشان تسخیر دولت و مجلس اینده است و پاکسازی اصلاح طلبان

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور