صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

مصلحی : "با استیضاح سعی می کنند نشان دهند که طرفدار منافع صنفی معلمان و آموزش و پرورش هستند "

گفت و گوی سخن معلم با عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران پیرامون استیضاح وزیر آموزش و پرورش

گروه گزارش/ این روزها بحث استیضاح وزیر آموزش و پرورش داغ شده است . در ادامه گفت و گو با تشکل های معلمان ، این بار تصمیم گرفتیم نظرات آقای علی محمد مصلحی ، عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران را جویا شویم .

در ادامه می خوانید

علی محمد مصلحی انجمن اسلامی معلمان ایران

* آقای مصلحی
آیا به نظر شما ابزارهای قانونی مانند استیضاح درست ، منطقی و در جهت منافع معلمان و مصالح ملی استفاده می شود ؟
در این مورد خاص ، حدس من بر این است که استیضاح سیاسی و در خدمت منافع جناحی است .ممکن است در سایر موارد استفاده از این گونه ابزارها در جهت منافع ملی باشد و هدف جلوگیری از ضعف مدیریت و کاستی ها باشد ، اما احتمال می دهم که زیاده خواهی و اعمال نفوذ بیشتر در عزل و نصب ها هدف اصلی این استیضاح باشد و دغدغه های آموزش و پرورش و معلمان زیاد مطرح نیست .

* کم تر وزیر آموزش و پرورشی را سراغ داریم که پس از مدتی دچار استیضاح نمایندگان نشده باشد .دلیل آن چه می تواند باشد ؟
دو وزارت آموزش و پرورش و کشور تاثیر زیادی در مسائل اجتماعی به خصوص در انتخابات دارند .آموزش و پرورش ما در زمان انتخابات مورد طمع است . برخی فکر می کنند اگر آموزش و پرورش را داشته باشند می توانند در جهت اهداف و مقاصد انتخاباتی استفاده کنند . هر موقع به فصل انتخابات نزدیک می شویم این مساله پر رنگ ترمی شود .در بررسی مساله استیضاح احتمالا یکی بحث " انتصابات " است . برخی نمایندگان محترم انتظار دارند که از نیروهای مورد نظر آن ها استفاده شود و از استیضاح در این جهت استفاده می کنند و دیگری هم بحث "انتخابات " است و با توجه به این که فرهنگیان در انتخابات و اجرای آن نقش پر رنگی دارند قصد جلب نظر معلمان را دارند و با استیضاح سعی می کنند نشان دهند که طرفدار منافع صنفی معلمان و آموزش و پرورش هستند .

* وزیر علوم قبلا توسط این مجلس استیضاح و رای عدم اعتماد گرفت .به تازگی وزیر ارشاد هم توسط این مجلس دو کارت زرد دریافت نموده است .آقای فانی هم به عنوان بالاترین مقام اجرایی یک مجموعه بزرگ فرهنگی پس از دو بار کارت زرد در آستانه استیضاح قرار گرفته است .به نظر شما دلیل و یا دلایل حساسیت مجلس نسبت به دستگاه های فرهنگی چیست ضمن آن به نظر می رسد مساله فرهنگ و آموزش و پرورش در اولویت های کاری این مجلس ، مسئولان و حتی جامعه نبوده است .
بحث فرهنگ ، یک موضوع چند بعدی است و تفسیر پذیر است و یکی از محل های منازعات جناح هاست و آن ها منازعات و اختلافات خود را بیشتر در زمینه های فرهنگی بروز می دهند و در زمینه های دیگر ، کم تر این کار را انجام می دهند  ؛ اگر چه سعی می کنند که از حساسیت جامعه بهره برداری کنند .
دغدغه های فرهنگی در وزارتخانه هایی چون آموزش و پرورش ، ارشاد و... مطرح است . اغلب واقعیت استیضاح این چیزها نیست . اولویت دولت آقای روحانی رفاه ، اقتصاد ، بهداشت و.. است و البته جناح های مختلف در این گونه زمینه ها به گونه ای توافق نسبی دارند و اختلافات در حوزه های دیگر مطرح است .
در واقع ، منازعات گروه ها به حوزه فرهنگ کشیده شده است در حالی که در سایر حوزه ها مثلا حوزه بهداشت به یک توافق ظاهرا نانوشته رسیده اند .

*عملکرد آقای فانی تا چه با موضوع استیضاح ارتباط دارد ؟
عملکرد وزیر آموزش و پرورش هم مانند سایر وزراء فراز و نشیب دارد و طبیعی است که در حوزه کاری خودشان معایب و کاستی ها و البته در برخی جاها نیز نقاط قوت دارند .
نقاط قوت مانند آرامش ، دوری از هیجان زدگی و شتاب زدگی در انجام کارها و دوری گزیدن از کارهایی که دولت قبل به صورت غیرکارشناسی انجام می داد و تبعاتی داشت .
از طرف دیگر ، آقای فانی در بحث خصوصی سازی و جلب مشارکت ها عملکرد قابل قبولی داشته است و در بحث سامان دهی نیروی انسانی و صرفه جویی در منابع عملکرد قابل قبولی داشته و چشم انداز خوبی را ترسیم کرده است .
در بخش معیشت نیز کارهای قبولی مانند افزایش فوق العاده شغل معلمان ابتدایی از محل صرفه جویی در منابع را انجام داد که شروع خوبی داشته است و یا در بخش ارتباط با تشکل های معلمان عملکرد ایشان نسبتا قابل قبول است ؛ همچنین در بخش ایجاد « امنیت فرهنگی » به جای فرهنگ امنیتی و توسعه فضای نقادی در آموزش و پرورش به ایشان نمره قبولی می دهیم .
ایشان حراست ها را تا حدود زیادی محدود کرده و آن ها را قانون مند کرده است .
اما در بخش معیشتی آقای فانی خیلی بهتر می توانست عمل کند و در بحث " چینش مدیران مجرب و هم سو " نسبت به سایر وزارتخانه ها خیلی بهتر عمل کرده است اما قابل قبول نیست !
آقای دکتر فانی در بحث انتخاب مدیران جوان و باانگیزه و هم سو با دولت تدبیر و امید ، با توجه به پتانسیل فراوان آموزش و پرورش کاستی های زیادی دارد و خیلی بهتر می توانست عمل کند .
به نظر ما ، آقای فانی و یا هر وزیر دیگری باید مهلت کافی داشته باشد .آموزش و پرورش ما جایی نیست که طرح ها و برنامه ها در کوتاه مدت جواب دهند .
آقای دکتر نجفی اگر نجفی شد 9 سال وزارت کرد !
و آن موقع دوران شکوفایی و سازندگی بود . دوره ای بود که یک " انبساط اقتصادی " در کشور حاکم بود .در جامعه پول تزریق می شد .آقای فانی دو سال است که آمده و این مدت کوتاه برای پیاده کردن و به بار نشستن برنامه ها کافی نیست و باید زمان بگذرد که طرح ها پاسخ بدهد .
برخی از طرح هایی که ایشان آغاز کرده است پس از 4 یا 5 سال می تواند ثمر دهد .
آموزش و پرورش محل طرح های کوتاه مدت و زود گذر نیست .
2 سال زمان مناسبی برای بازدهی کارها و برنامه ها نیست و باید به وزیر مهلت بیشتری داد . اما از نظر من ، آقای فانی باید دور نمای بهتری و امید بخشی نیز ارائه می کرد .

*شما در صحبت های خود به آقای دکتر نجفی اشاره کردید . با وجود مقبولیت ایشان میان فرهنگیان ، چرا این مجلس به او رای عدم اعتماد داد ؟
به نظر من ، کاملا سیاسی بود !
آقای دکتر نجفی مدیر توانمندی است . اما ایشان حتی در زمان کوتاهی که سرپرست وزارت علوم بود ، به لحاظ مدیریتی ، قدرت مندانه عمل کرد . دیدگاه های شفافی دارد و به همین دلیل انعطاف پذیری که جناح مقابل در سایه آن در پی گرفتن امتیاز بود را ندارد !
برخی این را تشخیص داده بودند و با لحاظ کردن مسائل جناحی مانع از وزارت ایشان شدند .
آقای مصلحی ، از وقتی که در اختیار گروه سخن معلم قرار دادید سپاسگزاریم .

جمعه, 22 خرداد 1394 ساعت 23:39 خوانده شده: 2981 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +15 -3 --
دعبا 1394/03/23 - 01:01
بنده به نوبه خود از استیضاح وزیری که به مجموعه خود اهانت بکند، استقبال می کنم اما نمایندگان بدانند جامعه فرهنگی خوب می داند که این کار آنها هم سیاسی و جناحی می باشد. به وقت خودش، براشون داریم! کاری می کنیم گه مرغان آسمان بحالشان خون ببارند!!
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1394/03/23 - 14:13
چرا نمایندگان باید برای جلب نظر معلمان, وزیر اموزش و پرورش را استیضاح کنند,

میتونستند برای جلب حمایت و نظر معلمان بودجه آموزش و پرورش را تصویب نکنند!

یا میتونستند طرح رتبه بندی را تصویب کنند!

استیضاح هم یه جور بازیه!
بازی با احساسات یک میلیون معلم که چشم به مسئولان دوختند تا ببینند بالاخره از دل این بازیهای سیاسی چه نتیجه ای عاید معلمان خواهد شد!
پاسخ + 0 0 --
معلم مدرسه 1394/03/23 - 19:26
انشاا... استیضاح عملی بشه
معلم ناامید شده
پاسخ + +11 -1 --
لیلا کام 222 1394/03/23 - 07:37
بنابر این چون عدم رای اعتماد به آقای نجفی سیاسی بود ما فرهنگیان در انتخابات اسفندماه تلافی خواهیم کرد!!!
جوجه را آخر زمستان 94 می شمارند!
پاسخ + +11 -4 --
محمد زارع معلم سمنان 1394/03/23 - 08:43
باسلام .جناب سخنگو لازم نبود که مصاحبه شوید می توانستید همین متن دیکته شده را بنام خود منتشر نمایید
2-این تشکیلات رنگارنگ از کجا سر در می اورندوزاییده می شوند که هیچ معلمی از هویت وکارشان خبرندارد.
3-آقا منافع به خطر افتاده یک میلیون و40 میلیون از ناتوانی مدیریت فانی نمیتواند مهمترین موضوع استیضاح نمایندگان ومعلمان باشد؟
4-فکر میکنید قوتها ی فانی بیشتر است یا ضعفهایش؟
5-اقای ن. از خطوط قرمز رد شده بود که رای نیاورد.چرا در میراث فرهنگی ماندگار نشد؟برخی هنوز دنبال افکار استعماری واربابی برمعلم هستند.ایشان وحاجی بابایی وغیرو نان خور وزارت علوم هستند که مهمترین تبعیض معلم با استاد دانشگاه رقم خورده است/چرا سینه چاک وی وامثال ایشان هستید چرا نیروهایی تربیت نشدندکه از جنس معلم وبرای معلم باشند؟چرا در وزارت نفت ونیرو وبهداشت از معلم اموزش وپرورش استفاده نمیشود؟
6- شما انجمن اسلام نمایان را بدوش میکشید درمتن وبطن جامعه معلمان بودید اینگونه سخن نمیگفتید عزل فانی درمان نیست تسکین است.موفق باشید
پاسخ + +12 -2 --
محمد زارع معلم سمنان 1394/03/23 - 08:48
بیانیه معلمان سمنان استیضاح وزیر آموزش وپرورش مطالبه معلمان.
رئیس ونمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی
باسلام واحترام وسپاس از حسن نظر وتلاش جنابعالی وهمه نمایندگان محترم در خصوص عمل به منویات رهبرانقلاب در حرمت گذاری وارج نهادن به مقام معلم وتحقق مطالبات بحق وقانونی معلمان.
از آنجا که استیضاح وزیر آموزش وپرورش درمان َرنجها وبی عدالتی های معلمان ایران اسلامی نمی باشد اما تسکین موقت زخم کهنه وآلام آنها خواهد بود. ازآنجا که همه علی الخصوص جنابعالی وقاطبه نمایندگان محترم واهل خرد مطلع ومستحضرید آقای فانی توان وکفایت لازم را در تحقق منویات رهبری ودفاع همه جانبه از حقوق مادی ومعنوی معلمان وعمل به وعده های داده در صحن مجلس را ندارد وتا کنون با نگاه اغماض ومصلحت مجلسیان دو کارت زرد گرفته است.
لذا طرح مجدد استیضاح اصغر فانی مبنی بر ناتوانی مدیریتی اظهر من الشمس است واین مهم ازهرحیث اغتنام فرصت مجدد وامتحانی دوباره برای اثبات حسن نظر وعمل عموم نمایندگان مجلس بدور از بازی سیاسی وژست انتخاباتی در دفاع از حقوق معلمان بشمار می آید.
پاسخ + +8 -2 --
محمد زارع معلم سمنان 1394/03/23 - 08:49
با نیم نگاهی منصفانه به مدت وزارت ایشان مشاهده خواهیم کرد که با آمارهای متناقض وتغییر برنامه ها ی سند تحول موجبات نارضایتی عمومی معلمان را موجب شده وتوهین وتبعیض وشهادت وضرب وشتم تعدادی ازمعلمان بی پناه ومظلوم ایران اسلامی سرعت گرفت وایشان وتیم مدیریتی وی در استانها عرضه وشجاعت دفاع از حقوق معلمان را نداشته و ضعیف عمل نمودند؛هرچند معلمانی هستند که بجرم حق خواهی وتاسی به عبارت( حق را بگو هرچند به زیانت باشد وهیهات من الذله ) مورد بی مهری وبی عدالتی مضاعف از گذشته تا حال قرار گرفتند.
نکته اساسی و مهمترازهمه بازی وبه سخره گرفتن شعور میلیونی معلمان در عمل به این وظیفه قانونی است که چنانچه نظر برماندن اصغر فانی بر صدارت و وزارت باشد ، نه تنها دردی را درمان نمیکند بلکه اولا) مردودی شما را در نگاه معلمان وافکار عمومی رقم خواهد زد وجز روسیاهی تاریخی برای شما نخواهد بود.دوم) اینکه آتش خشم وعصبانیت وبغض عموم معلمان را علیه شما وکلای قسم خورده براساس اصول قانون اساسی تشدید می نماید.
پاسخ + +7 -2 --
محمد زارع معلم سمنان 1394/03/23 - 08:50
سوم) با توجه به سخن ارزشمند رهبر انقلاب موجب سوء استفاده دشمن وتهدیدی خواهد شد برای امنیت ملی وجامعه در آستانه مذاکرات وتحرکات ناجوانمردانه تروریسم ددمنش داعش.
رئیس محترم مجلس ووکلای ملت :
ما معلمان بجد وصراحت وقاطع خواستاراستیضاح و عزل اصغرفانی وزیر آموزش وپرورش بوده ورای قاطع برعدم اعتماد به ایشان آغازی برپایان مظلومیت معلم است .بنابراین ضمن هشدار به پرهیزازفرصت سوزی نسبت به مطالبات بحق معلمان دررفع تبعیضات وپیگیری تاکیدات رهبر عزیز، تقاضا داریم سعی وافرشود تا برای همیشه در تعیین شایسته ترین ها هم برای مدت سرپرستی وهم جایگزین، فردی باشد از جنس معلم ودردکشیده آموزش وپرورش و مناصب آموزشی ومدیریتی را نه از باب سفارش وقبیله ای بلکه به شایستگی تمام، تصاحب نموده باشد.ومهمترین برنامه او معلم محوری ونصب العین قرار دادن سخنان رهبری در اردیبهشت 94 و93 باشد.
در صورت تمایل با واژه موافقم امضا نمایند.
پاسخ + +4 -2 --
معلم ابتدایی 1394/03/23 - 10:01
نقاط قوت مانند آرامش ، دوری از هیجان زدگی و شتاب زدگی در انجام کارها ?!!!!
پاسخ + +8 -2 --
غفاری 1394/03/23 - 10:10
مامعلمان چقدر تشکل ونماینده وسخنگو داریم وخودمان خبر نداریم اقای مصلحی یادم نمیاد موقع تحصن وتجمع معلمان بیانه ای ازشما خونده باشم؟نماینده معلمان اقای سید محمود باقری وامثالهم هستندکه از خودشان برای معلمان مایه گذاشتند نه امثال شما که معلمان را فدای جناح ومنافع خودتان می کنید.لطفا معلما رو اینقدر ساده فرض نکنید که راحت می تونید سرشان کلاه بگذارید.باچسباندین عناوین خودساخته وخودبافته مثل سخنگو ودبیرکل و.. خجالت هم چیزی خوبی است برای امثال شما اقای مصلحی یادتان هست طومار امضاکرده بودید برای حمایت اقای فانی؟معلمان دارندتاوان ندانم کاری ونفهمی کسانی که چنین طومار هایی را امضا کرده اند می خورند.راستی میدونید طومار شما اسم چند معاون مدیرکل ومعاون اداره دوره ی احمدی نژاد روداشت؟
پاسخ + 0 0 --
علی محمد مصلحی 1394/03/23 - 12:36
درود بر شما
من نماینده و سخنگوی شما نیستم من عضو انجمن اسلامی معلمان هستم که از سال 1356 تا کنون فعالیت دارد .
من نظرم را عرض کردم و قابل نقد است و لازم اهانت نیست کلماتی مانند نفهم و عناوین خودساخته و ... چه لزومی دارند
من به هیچ وجه طوماری هم جمع نکرده بودم که مدیران احمدی نژادی در آن باشند یا نباشند
4 تشکل شناخته شده در نامه ای 5 کاندیدا برای وزارت آموزش و پرورش خدمت ریاست محترم جمهور معرفی کردیم که دکتر فانی هم در لیست بودند
پاسخ + 0 0 --
غفاری 1394/03/27 - 11:44
جناب مصلحی سلام.شما بعنوان معلمان منطقه11 لیستی درحمایت از اقای فانی امضانکردید؟برخی ازاین افراد مثل اقای لونی وشیراوندو...دردولت قبل چه سمتی داشتند؟چرامنکر می شوید؟فرمودید5نفررابعنوان کاندیدابه وزیر معرفی کردیم واقعا برای تشکل شما و3تشکل دیگر معلمان نباید متاسف باشند که این هدیه رابه انها ارزانی داشته اید؟ایا ادم تواناتری ازفانی پیدانکردید؟شماکه ازسال1356در اپ.فعالیت داشتیدآیا از عدم کارایی آقای فانی غافل بودیدکه اورا برمعلمان تحمیل کردید؟آیا بخاطراین معرفی نمیخواهیدعذرخواهی کنید ازهمه ی فرهنگیان؟
پاسخ + +14 -3 --
محسن 1394/03/23 - 10:34
سخن معلم بدجوری به دست و پا افتاده برای استیضاح وزیر آموزش و پرورش افتاده!!! نکنه شما هم از توبره میخورین هم از آخور!!! برام جالبه شما که ادعای طرفداری از معلم دارید، چطور این همه ناشیانه به در و دیوار میزنید برای استیضاح نشدن وزیری که اکثریت معلمها اونو قبول ندارن. یکی از شما جواب بده لطفا
پاسخ + 0 0 --
سخن معلم 1394/03/23 - 11:47
سلام
دوست عزیز
ایرانیان و در مقیاس خردتر معلمان هر آن چه را که موافق طبع و مرادشان نباشد به راحتی و آن را بر اساس " توهم توطئه " حل و فصل می کنند .
همواره تصور می کنند که کوتاه ترین راه بهترین آن است و همیشه به دنبال میان بری برای رسیدن به مقصد هستند .
هدف ما در سخن معلم تحلیل و چرایی یک مساله است و آن گونه که شما و برخی فکر می کنند منافع پنهانی برای ما تعربف نشده است .
هدف ما وادار کردن معلمان به تفکر و پرهیز از عوام فریبی و توده گرایی است تا میدان برای جولان " موج سواران " بسته شده و یا محدود شود.
کافی است شما به بخش " نامه های دریافتی " مراجعه و نظرات مخالف و منتقد که حتی خارج از چارچوب سیاست این رسانه است را مطالعه فرمایید .
حتی در بخش عناوین ویژه و آخرین مطالب هم ؛ موضوعاتی که با مواضع ما همخوانی نیز ندارد ، منتشر می شوند تا دوستان اقوال مختلف را شنیده و خود پس از تفکر و تامل بهترین را انتخاب کنند.
البته در این موارد نیز حافظه ضعیف و کوتاه مدتی دارند .
شاید بهتر باشد که کمی آن سو تر را نیز ببینیم ...
آزمون و خطا کافی است .
دوران زنده باد و مرده باد هم سپری شده است ...
پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
محسن 1394/03/23 - 20:03
سایت محترم سخن معلم
جناب فانی در طول این مدت نشان داده که کت و شلوار وزارت 13 میلیونی آموزش و پرورش برای ایشان خیلی گشاده. نمونه ای از بی کفایتی ایشان در جریان بیمه طلایی برای معلمان عزیز و زحمت کش این مرز و بوم اثبات شد. ایشان مأمورند تا آموزش و پرورش را دو دستی به جریان سرمایه داری تقدیم کند، و در این مدت ما جز تلاش برای این مأموریت کار مثبتی از ایشان ندیده ایم. بنده کاری به فرصت طلبی بعضی از نمایندگان مجلس ندارم ولی معتقدم یکی از کارهای خوب این مجلس استیضاح نیروی بی کفایتی مثل فانی است.
پاسخ + +4 -2 --
ناشناس 1394/03/23 - 12:19
آقاي مصلحي ضمن ارادتي كه به شما داريم اما به نفع كانون نيست از فاني حمايت كند و يا حرف هاي دو پهلو بزند امروز روز حساس كانون است اگر با موضع گيري مشخص حمايت از استيضاح نكند مطمئن باشد از اين به بعد هيچ فرهنگي كانون را قبول نخواهد كرد آقاي مصلحي مگر همه به اين نرسيده اند كه فاني و تيمش بدرد آموزش و پرورش نمي خوره پس چرا موضع صريح نمي گيريد شما چكار مجلس داريد شما كه تخصصي بوديد فقط بايد به مسايل آموزش و پرورش فكر كنيد و بس
پاسخ + +9 -3 --
حسن 1394/03/23 - 12:39
متاسفم برای شما که معلمانی راکه نظری مخالف نظر شما دارند ،متهم به توده گرایی و فریب خوردن و جو گیرشدن می کنید
به قول معروف افتاب امد دلیل افتاب گر دلیلت می باید از وی رو متاب
به نظرم انسان باید خیلی خیلی معلمان ومخاطبان را ساده لوح فرض کند که بیاید واز اقای فانی عزیز دفاع کند به نظرم اگر جناب فانی خود استعفا می داد بهتر بود برای امتحان هم که شده شش ماه وزارت خانه اموزش و پرورش بدون جناب فانی باشد انوقت بیایید منصفانه این شش ماه بدون وزیر را با دوران یک سال ونیم اقای فانی مقایسه کنید به گمان اگر بهتر نباشد مطمئنم بدتر نیست جناب فانی متاسفانه بر خلاف نظر سایت معلم بسیار توانا هستند در فرا فکنی وهر گاه مشکلی بوجود امده گناه را به گردن وزیر قبل انداخته
پاسخ + 0 0 --
حسین رمضانی 1394/03/23 - 14:46
سلام
حسن آقای عزیز
خودت در کامنت بالا هر چه می خواهی بار سخن معلم می کنی مثل این جمله : " نکنه شما هم از توبره میخورین هم از آخور!!! " اما وقتی که ایشان با استدلال پاسخ می دهد شروع به عوام فریبی و ننه من غریبم می کنی !
عوام فریبی و مغالطه بس است !
شما دیگران را چه فرض کرده ای ؟!
فکر می کنی بقیه نمی فهمند که خودت را طرفدار معلمان نشان می دهی و از ادبیات حاجی بابایی استفاده می کنی .
پاسخ + +8 -2 --
ناشناس 1394/03/23 - 12:59
جناب مصلحی ما را به خاطر مطامع حزبی خود وارد کارزار سیاسی نکنید این وزیر ناکارمد دست پخت پیشنهادی شماست بهانه نیاورید برگ شما سوخته است مملکت قحطالرجال نیست ما معلمان وزیری کار امد برای دفاع از حقوق معلمان می خواهیم نه کسی که مانیفیست انجمن بگوید
پاسخ + +8 -1 --
احمدی 1394/03/23 - 13:02
اقای مصلحی سابقه کاری شما راهم را داریم فانی تمامش ارزانی تو باد تمام ارکان اموزش و پرورش شهادت می دهد که تاریخ مصرف فانی تمام شدهاست بس کنید
پاسخ + +7 -1 --
رجالی 1394/03/23 - 13:06
به اقای مظفر بفرمایید بای فانی لابی نکند نمایندگان هم به هوش باشند ببینند که فانی حتی در بین 1درصد معلمان مقبولیت نداردبا طناب مظفر حرکت نکنید
پاسخ + +7 -1 --
ا.م 1394/03/23 - 13:10
اقای مصلحی چنان مگو که برخی باور کنند جنابعالی سیاسی نیستی اتفاقا شما از افراطیون هستید امر و نهی شما فانی به این روز انداخت حال که تاریخ مصرف رو به اتمام است دارید یکی به نعل ویکی به میخ می زنید
پاسخ + +8 -2 --
رضا 1394/03/23 - 13:13
معلمان به هوش باشید انجمن به اصطلاح اسلامی معلمان به رهبری اکرمی واین اقا یعنی موتور محرکه فانی ، مواظب باشید فرار رو به جلو نداشته باشند ما هر چه می کشیم از دست این قیم مابان است وبس
پاسخ + +7 -1 --
جواد 1394/03/23 - 13:15
اقای مصلحی مشاور سابق شما در همدان در امور... چه میکند خوبند انشاءالله سالم برسونید عزیزم
پاسخ + +8 -2 --
جمال 1394/03/23 - 13:18
من معلم ابتدایی هستم سیاست خیلی سرم نمیشه ولی یک نفر معلم از مدیریت این وزیر راضی نیست پس نماینده باید به ندای موکل خود گوش دهد
پاسخ + +7 -2 --
خودمم 1394/03/23 - 13:23
اما من فکر می کنم این فانی از جنس همین عالمان و فرهیختگان مجلس نشینه و هرگز استیضاح نمیشه.
پاسخ + +9 -1 --
معلم ازاصفهان 1394/03/23 - 13:44
شکست آقای فانی بیش ازهمه درس عبرتی برای انجمن اسلامی معلمان خواهدبود.چراکه این انجمن بدون توجه به خواسته های صنفی معلمان بافشاربردولت ومجلس ایشان رابه آنهاوهمچنین به دلیل نداشتن نیروی لازم ،بافریب خوردن ازکسانی که به یک شبه هویداشده وبرای به دست گرفتن قدرت ازهر ابزارناسالمی استفاده کردند.آنان رابه آقای فانی تحمیل کردبه نحوی که اکنون به دلیل این مسائل بسیاری ازنیروهای صادق انجمن ازآن جداشده اند.اکنون نیزبرای راضی کردن نیروهای جداشده خودانتقادازآقای فانی راشروع کرده است تابتوانددرصورت ورود شخص جدیدمجدداهمان راه راطی کندبنابراین اگرکانون های صنفی ونهادهای دیگرصحنه راخالی بگذارندباآمدن وزیرجدیدهمین آش است وهمین کاسه
پاسخ + +6 0 --
احمد محمدی 1394/03/23 - 14:26
من نمی دانم آن هنگام که همکاران راستین ما را به ناحق زندانی و
تبعید می کردند , چرا خبری از این جناب مصلحی و همفکرانش در هیچ جایی نبود . . این آقا که مدعی است انجمن به اصطلاح اسلامی از سال 56 تا حالا فعالیت می کرده , چرا در همین تجمعات اخیر معلمان , هیچ جایی پیدایشان نبود و هیچ بیانیه و اطلاعیه ای
از خود صادر نکردند . . جناب مصلحی , دوست عزیز , خدا روزیتان را جایی دیگر عنایت کنه , بهتره بوای ما قیم و وکیل نشوید برادرم . . .
پاسخ + 0 0 --
علی محمد مصلحی 1394/03/23 - 15:06
برادر گرامی جناب محمدی
از کدام جمله من ادعای قیم و وکیل بودن را برداشت فرمودید.
آیا برای من به عنوان کسی که عمری در آموزش و پرورش خدمت کرده ام و بیش از 25 سال را در کلاس درس تدریس کرده و چند سالی هم در عرصه های مدیریتی بوده ام حق اظهار نظر هم قایل نیستید . مصاحبه بالا دیدگاههای من است و کاملا قابل نقد.
انجمن بارها بیانیه داده و در نشستهای رودررو مسائل را با صریحتریت عبارات به گوش مسئولین رسانده اند کافیست به سایت انجمن مراجعه فرمایید .
اما انجمن و برخی تشکل های دیگر با روش تجمع به دلایلی که بیان شده است موافق نبودند و این حق هر معلمی است که روش بیان مطالبات را خود تعیین کند
پاسخ + +5 0 --
فرهنگی 1394/03/23 - 15:40
با یقین به اینکه اکثریت معلمان موافق رفتن فانی هستند باید بگویم که مسئولین باید فرمایش مقام رهبری را در توجه ویژه به مشکلات معیشتی معلمان نصب العین خود قرار دهند.
پاسخ + +9 -1 --
صفر 1394/03/23 - 15:44
جناب مصلحی شما وامثال شما دولت تدبیر را با راهنمایی غلط در اموزش و پرورش زمینگیر کردید واقعا از فانی و تیمش قویتر نبود؟ هیچکدام ااز معاونان او قدرت مدیریت و اداره حوزه خود را ندارند واقعا طرفداران اصلاحات را ناامید و شرمنده کردید ایکاش حاجی بابایی اصلاح طلب بود ؟
پاسخ + +8 -1 --
امرایی 1394/03/23 - 15:48
اقای مصلحی همسرم همدانی است شما ادم تندرویی هستی در انجا امتحان خوبی ندادی بیا با معلمها هم نوا شو فانی مدیر ضعیف است
پاسخ + +6 0 --
معلم 1394/03/23 - 15:52
دوستان اقاي مظفر از رييس ستاد موسوي حمايت ميكنه يعني از فاني درمجلس حمايت ميكنه تا راي بياورد
پاسخ + +10 -4 --
سیاری 1394/03/23 - 16:04
درود بر نجفی و حاج بابایی دو وزیر توانمند شجاع و معلم محور
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1394/03/24 - 18:15
دوست عزیز هم نجفی وهم دومی امتحانشونو پس دادن

در زمان نجفی میگفت برید به فکر شغل دوم سوم باشید.

حاخی بابایی هم تا کسی از معیشت حرف میزد با لودر میرفت روش.
پاسخ + +7 -2 --
مجید 1394/03/23 - 16:05
اقای مصلحی از هم اکنون به شما به خاطر جناب فانی عرض تسلیت دارم
پاسخ + +5 0 --
معلم 1394/03/23 - 16:06
دعوا سرچیه اموزش وپرورش تاحالا وزیر خوب نداشته وگرنه وضع معلما این نبودمن 24سال سابقه دارم سال اول کارم قراربودبه ا زا ضمن خدمت مدرک بدن هنوز عملی نشده قرار بود به معیشت معلما توجه بشه هنوز نشده پس مرد عمل نبودن که کاربه اینجا رسیده که حقوق ما خمس حقوق دیگرانه
پاسخ + +8 0 --
رزاق 1394/03/23 - 16:11
اقا معلمان رییس شدن حسن یا حسین مهم نیست مشکل حداقل حقوقی که میگیرند امروز کمتر ازما فکر کنم کارگر افغانی است که مزد میگیریم اقای فانی اگر راست میگوید نوار سخنان خود را در هیات دولت در دفاع از حقوق معلمان پخش کند فانی تازه طرح رتبه بندی حاجی بابایی را به مسلخ برده مثله کرد وبه اسم قانون مدیریت سر ما رابرید
پاسخ + +9 -2 --
ناشناس 1394/03/23 - 16:14
کسی که ما را زیادی بداند و دایم به فکر تعدیل و نون بری باشد و چشم استخدام شدن جوانها را نداشته باشته را دوست نداریماو محکوم به فناست
پاسخ + +10 0 --
جعفری 1394/03/23 - 16:16
مظفر نه اینکه خودش تاج به سر اموزش و پرورش زده حالا داره از معاون خود دفاع میکنه
پاسخ + +7 -2 --
جلیل 1394/03/23 - 18:23
باید می نوشتید گفتگوی سخن معلم با نماینده فانی در عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی
ایشون که فقط از فانی تعریف و تمجید کرد و این افزایش ناقص فوق العاده شغل رو از مزایای ایشون برشمرد همچنین خصوصی سازی و فروش مدارس رو به حساب نقاط قوت ایبشون دانست و کم تحرکی و بی اهمیتی فانی به معیشت معلمان رو دوری از شتاب زدگی دانست
پاسخ + +7 -2 --
جلیل 1394/03/23 - 18:48
در هر صورت این سایت طرفدار فانی هست و طبیعیه که با این مصاحبه ها به دفاع تمام قد از فانی بپرد ازه سایت سخن معلم به دلیل حمایتهای متعصبانه از فانی نماینده معلمان نیست
تنها جنبه مثبت سایت سخن معلم انتشار نظرات مخالف و برخی از مقالات مخالف با فانی هست هر چند که بیش از 70 درصد نظرات مخالف با نظرات این سایت و فانی هست و تنها 30 درصد طرفدار فانی اند امیداورم سایت سخن معلم این کامنتها رو در مصاحباتش با این تشکل های دروغین و ضد معلمین نشان دهد تا بفهمند که این تشکل ها هیچ جایگاهی در بین معلمین ندارند
پاسخ + 0 0 --
مهرداد 1394/03/23 - 20:41
آقای جلیل
سلام
هر سایتی برای خودش سیاست ها و چارچوبی دارد .
تا جایی که من می دانم سخن معلم نظرات مختلف و حتی متناقض را منتشر می کند .
قضاوت بر عهده خوانندگان است .
در ضمن کسی شما را مجبور نکرده است که دائما به این سایت سر بزنید و به دنبال تحمیل نظرات خود به مسئولان این سایت و حتی دیگران باشید .
همین که سخن معلم تاکنون از شما 3 مقاله در ستون عناوین ویژه زده است نشان دهنده مردمی بودن و آزاد بودن سخن معلم است .
پس بی جهت دیگران را متهم نکنید !
شما هم مانند دیگران نظر خود را ابراز کنید و قضاوت را بر عهده دیگران بگذارید و برای دیگران هم تعیین تکلیف نفرمایید .
با تشکر .
پاسخ + 0 0 --
جلیل 1394/03/23 - 22:09
اینو که خودمم گفتم نظرات مخالف رو منتشر می کنه نیازی به گفتن شما نبود چیزی که مهمه این هست که این سایت هر سیاستی داشته باشه خوانندگانش با سیاست این سایت موافق نیستند که به خوبی از کامنتها میشه فهمید
پاسخ + 0 0 --
معلم 1394/03/24 - 00:09
جواب دادم تا بدونی من با اهداف این سایت موافقم نظر کلی ندی وبا خود بزرگ بینی از طرف ما حرف نزنی..ولی باشما مخالفم
پاسخ + 0 0 --
جلیل 1394/03/24 - 15:37
شما مهرداد هستی یا معلم؟ با چند تا اسم هر روز کامنت میذاری؟؟؟
پاسخ + +4 -2 --
دبیر 1394/03/23 - 22:59
در یک کلام .کامنتهاهای همکاران عزیز را مشاهده کردم و به این نتیجه رسیدم بیشتر از نودو نه درصد همکاران از رفتن فانی خوشحال میشن .پس اسرار زیاد بر موندن این اقا جز ناراحتی و سردگمی همکاران چیزی دیگری نیست.ضمن تشکر از سایت سخن معلم
پاسخ + +1 0 --
معلم 1394/03/25 - 15:34
هرشخصي مي تواند نظر و برداشت خودرا از عملكرد فاني بيان كند
يك فرهنگي بايد تحمل شنيدن نظرات مغاير نظر خودرا داشته باشد
همه ي ما خواهان بهبود معيشت و منزلت معلمان هستيم
پاسخ + +1 0 --
معلم 1394/03/25 - 16:54
درود بر سايت سخن معلم كه امكان درج نظرات در مورد مسائل آموزش و پرورش را فراهم نموده است
پاسخ + +1 -2 --
یک معلم 1394/03/28 - 12:06
جناب آقای مصلحی سلام
در بی تحرکی و بی تدبیری و نابخردی وزیر اپ همین بس که بعد از فرمایش رهبر معظم انقلاب در هفته معلم امسال مبنی بر رسیدگی به معیشت معلم می توانست حرکت نیرومند و لایحه بهتری بدهد . این وزیر بی تدبیر فقط بر طبل رتبه بندی که آخرش پرداخت مبلغ ناچیزی را به دنبال خواهد داشت ، می کوبد .
راستی شنیدم در صندوق ذخیره هم تشریف دارید !! خوش بحالتان .
پاسخ + 0 0 --
رضاپاه 1396/05/04 - 07:07
وزیر و رییس جمهور در معیشت معلم نقشی ندارند
حتی در پایه گذاری نظام آموزشی هم نقشی ندارند
معیشت معلم نیاز به تایید شورای نگهبان یا حکم حکومتی رهبری است
پایه گذاری نظام اموزشی هم زیر نظر رهبر و حوزه علمیه و عقیدتی سیاسی سپاه بوده و دولت و وزیر و معلم کاره ای نیستند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور