صدای معلم

مدیر مسئول مرکز برگزاری آزمون های جهاد دانشگاهی در گفت و گو با صدای معلم :

تصمیم وزارت آموزش و پرورش واگذاری آزمون آموزش دهندگان به مرکز آزمون جهاد دانشگاهی بوده است

گزارشگر و مصاحبه کننده : نرگس کارگری

گروه گزارش/

آن چه در زیر می آید ؛ گفت گوی صدای معلم با « عزیز آشنا » مدیر مسئول مرکز برگزاری آزمون های جهاد دانشگاهی پیرامون وضعیت آزمون داخلی آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی است .

واگذاری آزمون آموزش دهندگان به مرکز آزمون جهاد دانشگاهی و تصمیم وزارت آموزش و پرورش

 

صدای معلم :

من سؤالاتی را که آموزش دهندگان داشته اند و می پرسند را خدمت شما عرض می کنم و علاوه بر این سؤالات اگر مطلبی بود که می تواند برایشان کمک کننده باشد به این عزیزان ارائه کنید.

تاکنون چه تعداد از آموزش دهندگان در آزمون ثبت نام کردند؟ چه میزان از این مشمولین قبل از 92 و چه تعداد بعد از 92 هستند؟

 

آشنا:

آمار حدود 24 هزار نفر است که الان در دفتر می بینم و دقیق خدمتتان عرض می کنم. مطابق ضوابط آن هایی که مجاز به ثبت نام هستند ، لیستی را نهضت سواد آموزی تعیین کرده است که این افراد مجاز به ثبت نام هستند. اما ما نمی دانیم که در این لیست کدامیک مربوط به چه تاریخی هستند و فقط کد ملی های مجاز به ثبت نام را داریم که این افراد مجازند در آزمون ثبت نام کنند.

حدود 25 هزار نفر را به عنوان ثبت نام اعلام کردند . اما ریز اینکه این ها کی با نهضت همکاری داشتند را خود نهضت می داند و ما اطلاع نداریم.

 

صدای معلم :

طراح سؤالات آزمون ، جهاد دانشگاهی هست؟ اگر نه بفرمایید طراح سؤالات کیست؟

 

آشنا:

طراح آزمون مرکز آزمون جهاد دانشگاهی هست.

تعداد دقیق ثبت نامی ها هم 24038 نفر تا الان هست.

 

صدای معلم :

مگر هنوز زمان ثبت نام وجود دارد که فرمودید تا الان؟

 

آشنا:

نه . تعدادی از این افرادی که مجاز به ثبت نام بودند ، مشکلاتی در ثبت اطلاعات خودشان در نهضت داشته اند. مثلا کد ملی که به ما اعلام شده ، موقع ورود آن شخص اگر آن کدملی که همراه با صفر بوده را بدون صفر زده وارد نشده است و موارد دیگر که نتوانسته اند ثبت نام کنند. برای این افراد ما با نهضت در حال رایزنی هستیم که بتوانیم مشکلشان را حل کنیم و بتوانند ثبت نامشان را جداگانه انجام دهند.

 

کارگری:

طبق بررسی سایت و محتوای آن ، آزمون های شما در تایم مشخص بوده و با تأخیر زیادی همراه نبوده است ولی با توجه به لغو آزمون قبلی ، یعنی 22 فروردین که برای آزمون این عزیزان مشخص کرده بودید، در خصوص زمان جدید این آزمون هیچ اطلاعیه ای نداده اید ، دلیل آن چیست؟

 

آشنا:

به دلیل شرایط کرونا ، مجبوریم که ابتدا با ستاد ملی مبارزه با کرونا هماهنگ کنیم و تاریخ پیشنهادی بگذاریم. اگر ستاد تأیید کرد آزمون را برگزار کنیم. ما فعلا نامه نگاری کردیم و پیشنهاد کردیم که آخر خرداد آزمون برگزار کنیم. اگر ستاد نظرشان موافق بود ، انتهای خرداد برگزار شد ، تاریخ را در سایت اعلام می کنیم. اما اگر احیانا نظرشان این باشد که مخالفت شود ، مجبوریم باز منتظر شویم که ببینیم شرایط بیماری کرونا به چه شکل خواهد بود و بعد اقدام کنیم.

 

صدای معلم :

اطلاعیه ی این موضوع را چگونه به آموزش دهندگان رساندید؟

 

آشنا:

وقتی آزمون تعریفش دقیق تعیین شود ، هم در سایت اطلاعیه می گذاریم و هم برای کل آزمون دهندگان پیامک ارسال می شود.

 

صدای معلم :

زمانی را برایشان مشخص می کنید که در حداقل زمان آمادگی پیدا کنند یا خیر؟

 

آشنا:

این افراد باید قبلا برای 22 فروردین آماده می بودند. یعنی فرض بر این است که اکنون آمادگی شرکت در آزمون دارند. ضمن اینکه برای این آمادگی آزمون ، از الان دروس را می دانند و اینکه در آزمون ثبت نام کرده اند . بنابراین از فرصتی که دارند باید استفاده کنند و آمادگی داشته باشند. نیاز نیست ما زمان جدیدی را اعلام کنیم که بگوییم بروید و آماده شوید. 3 ماه است که می دانند می خواهند آزمون دهند.

 

صدای معلم :

شما منابع آزمون را کمی بعد از شروع ثبت نام در سایت اعلام کردید . منابع از قبل برنامه ریزی نشده بود یا به جهت اعتراض آموزش دهندگان اقدام به ارائه جزوات کردید؟ در حال حاضر منابع همین است که ارائه شده یا به آن اضافه می شود؟

آموزش دهندگان می گویند منابع تخصصی ارائه شده و منابع عمومی به خودشان واگذار شده است.

 واگذاری آزمون آموزش دهندگان به مرکز آزمون جهاد دانشگاهی و تصمیم وزارت آموزش و پرورش

آشنا:

منابع را اگر اعلام نکرده بودیم ، به این جهت بود که منابع از ابتدا در دفترچه ابلاغ شده که از چه دروسی آزمون برگزار شود و سؤال می آید. اما رفرنس برای مطالعه معمولا در مرکز آزمون اعلام نمی کنیم. می گوییم که این دروس هست و از هر منبعی که دوست داشتید مطالعه کنید. اما برای کمک به آموزش دهندگان نهضت با هماهنگی که با نهضت سواد آموزی شده بود ، منابعی روی سایت نهضت سواد آموزی گذاشته شده و روی سایت ما نیست. در سایت نهضت سواد آموزی گفته شده که دروس تخصصی را از این منابع مطالعه کنند. برای اینکه در این شرایط کرونا ، دسترسی به کتاب و خرید و غیره ندارند و از هزینه های مکررشان هم جلوگیری شود ، این منابع روی سایت قرار گرفته و می توانند استفاده کنند.

دروس عمومی ، دروسی هست که در همه ی آزمون ها معمولا ثابت است و هیچ وقت هم منبعی برایش مشخص نمی کنیم . مثلا فناوری اطلاعات ، هوش یا زبان و ادبیات فارسی ، بر اساس سر فصل های رایج ، همان منابع را بخوانند و آمادگی داشته باشند.

 

صدای معلم :

با توجه به نگرانی های این مشمولین ، در شرایط فاصله گذاری اجتماعی که فعلا هست ، اگر زمان آزمون باز هم از تاریخ پیشنهادی شما و تاریخی که در ویدئو کنفرانس اخیر رییس سازمان نهضت سواد آموزی و معاونت های سواد آموزی استان ها ، به 30 و 31 خرداد اشاره کردند نیز برگزار نشود ، فکر می کنید تا اواخر شهریور ماه چنین آزمونی را می توانید برگزار کنید و با بقیه ی آزمون های شما تداخل پیدا نکند یا اینکه از این آزمون فعلا صرف نظر می کنید؟

 

آشنا:

این آزمون با بقیه ی آزمون های ما تداخلی پیدا نمی کند ، اما قطعا اگر در آن تاریخ نخواهند برگزار شود ، برای تعیین تاریخ جدید باید تداخل آن با سایر آزمون ها مثل کنکور سراسری ، کارشناسی ارشد و غیره را چک کنیم که تداخل به وجود نیاید. چون همان تاریخی که آن آزمون ها برگزار می شود ، دانشگاه ها و مراکزی که محل برگزاری آزمون هستند ، درگیر آن آزمونند و قطعا باید به نحوی تنظیم کنیم که با آزمون های داخل کشور تداخلی نداشته باشیم.

 

صدای معلم :

این آزمون به صورت الکترونیکی برگزار می شود یا مداد کاغذی؟

 

آشنا:

این آزمون حضوری هست. دفترچه آزمون در اختیارشان قرار می گیرد . پاسخنامه کاغذی و روی کاغذ جواب می دهند.

 

صدای معلم :

حد نصاب نمره قبولی در این آزمون چند است؟ آیا نمره منفی لحاظ می شود؟ چنانچه آموزش دهندگان موفق به کسب حدنصاب نمره نشوند ، مجدد می توانند در آزمون شرکت کنند؟

 

آشنا:

آزمون مطابق قانون فقط یکبار برگزار می شود و تکرار آن وجود نخواهد داشت. بنابراین همه ی افرادی که شرکت می کنند باید تکلیفشان در همین آزمون مشخص شود. نکته ی مهمی که وجود دارد این است که افراد با همدیگر رقابت نمی کنند .

می دانید که در همه ی آزمون ها ، هم حدنصاب آزمون داریم و هم بعد به ترتیب نمرات فضلی ، افرادی که بالاترین نمره را آوردند ، قبول می شوند . اما در این آزمون نمره فضلی وجود ندارد و یک حد نصاب آزمون وجود دارد که افرادی که حد نصاب را بیاورند می توانند وارد مرحله ی بعد شوند.

 

صدای معلم :

این حد نصاب چقدر است؟

 

آشنا:

50 درصد کل عملکرد آزمون است. یعنی باید 50 درصد نمره را بیاورند. که در صورت کسب این 50 نمره می توانند به مرحله ی بعد بروند که مرحله ی بعد ، به این ترتیب خواهد بود که علاوه بر اینکه باید مدارکشان را کامل کنند و بررسی شوند ، به دانشگاه فرهنگیان می روند و یک دوره ی یک ساله آموزشی را باید بگذرانند. در آن دوره اگر در انتها قبول شدند ، آن وقت می توانند استخدام شوند.

 

صدای معلم :

 تعداد سؤالات به تفکیک دروس مشخص شده است؟ اینکه آموزش دهندگان بدانند با وجود منابع تخصصی که از سایت نهضت سواد آموزی دریافت کرده اند و منابع عمومی  بنا بر انتخاب خودشان است و هر کس می تواند منابع موجود را بخواند ، چگونه سؤالات تفکیک شده است که بدانند چند درصد از سؤالات تخصصی را با توجه به جزواتی که دارند می توانند بخوانند و حد نصاب را کسب کنند؟

 

آشنا:

نه. نفکیک اینک برای هر درس چند سؤال طرح خواهد شد ، هنوز مشخص نیست. در حقیقت این را اعضای هیأت علمی مشخص می کنند. اما درصد وزنی مشخص است که 40 درصد دروس عمومی خواهد بود و 60 درصد برای حیطه ی تخصصی محاسبه می شود.

 

صدای معلم :

ساعت برگزاری آزمون در دفترچه قید نشده است؟

 

آشنا:

همه ی آزمون ها این گونه است که در دفترچه ساعت برگزاری آزمون قید نمی شود و روی کارت ورود به جلسه نوشته می شود.

 

صدای معلم :

آموزش دهندگان کارت ورود به جلسه را دریافت می کنند؟

 

آشنا:

بله . قبلا در دفترچه آن ها قبلا نوشته شده بود که 22 فروردین آزمون برگزار می شود . قرار بود 19 فروردین کارت ورود به جلسه را بگیرند یعنی چهار روز قبل از برگزاری آزمون. الان هم هر زمانی که برای آزمون تعیین شود ، 4 تا 5 روز قبل از آن ، کارت ورود به جلسه روی سایت قرار می گیرد . کارت را که دریافت کنند ، در آن محل آزمونی که باید مراجعه کنند و ساعت قید می شود.

 

صدای معلم :

ممکن است این آزمون با توجه به شرایط حال حاضر و بالاخص اعتراضات آموزش دهندگان نسبت به حذف این آزمون، برگزار نشود و یا به نوع دیگری از آزمون ها مبدل شود؟

 

آشنا:

چیزی که در مورد آزمون مصوب شده و وزارت آموزش و پرورش هم تصمیم گیرنده هست بر این است که آزمون را قطعا برگزار کنند و بر اساس همین آزمون که تکلیف قانونی آن ها و از مصوبات مجلس هست ، باید برگزار شود و بر اساس همین امر استخدام انجام شود.

 

صدای معلم :

طبق صحبت با نمایندگان کمیسیون آموزش مجلس ، نظر بر این بوده است که آزمون را سازمان سنجش برای نیروهای مشمول برگزار کند ، چطور شد که آزمون به جهاد دانشگاهی محول شد؟ آیا حالت مناقصه ای داشته است؟

 واگذاری آزمون آموزش دهندگان به مرکز آزمون جهاد دانشگاهی و تصمیم وزارت آموزش و پرورش

آشنا:

در مصوبات موضوعی در مورد این که چه کسی آزمون را برگزار کند ، وجود ندارد . آنجا آمده است که آموزش و پرورش آزمون داخلی را برگزار کند. تصمیم گیرنده درباره ی این که مجری آزمون چه کسی باشد ، وزارت آموزش و پرورش هست. وزارت آموزش و پرورش هم تصمیم شان این بوده است که آزمون را به مرکز ازمون جهاد دانشگاهی واگذار کند.

 

صدای معلم :

یعنی وزارت آموزش و پرورش می توانسته است آزمون را به خود سازمان نهضت سواد آموزی هم محول کند؟

 

آشنا:

سازمان نهضت سواد آموزی ، مجری آزمون نیست. باید جایی باشد که مجری آزمون هست و آزمون برگزار می کند باشد.

 

صدای معلم :

شما نسبت به این دغدغه های آموزش دهندگان و بعضا تماس هایی که با شما گرفته می شود ، با توجه به نگرانی هایی که دارند ، با عنایت به سابقه ای که در امر برگزاری آزمون های استخدامی قبلی داشته اید ، چه شفاف سازی هایی را برایشان انجام داده اید و تا چه حد در حل نگرانی آن ها در این شرایط کمک کننده بودید؟

 

آشنا:

از نظر ما کسی اصلا نباید نگرانی داشته باشد . برای اینکه بزرگترین مزیت این آزمون برایشان این است که در این آزمون با هم رقابت نمی کنند . در آزمون های دیگر همیشه تعداد قبولی ها از قبل مشخص است. یعنی مثلا فرض کنید ما آزمون ششم استخدامی کشور را که برگزار کردیم ، حدود 4 هزار نفر قرار است استخدام شوند . 240 هزار نفر در کل کشور ثبت نام می کنند و آخر سر مشخص است که چه تعداد از این 240 هزار نفر باید انتخاب شوند . آن هم با این نمرات.

در این آزمون اگر همه ی این شرکت کنندگان بالای 50 را بیاورند می توانند به مرحله ی بعد بروند.

 

صدای معلم :

یعنی ریزش ندارد؟

 

آشنا:

نه . ریزش ندارد. اگر حد نصاب را بیاورند و حداقل 50 درصد نمره را بگیرند.

بنابراین چون این گونه هست ، هر کس باید سطح خود را بالاتر ببرد. چون 60 درصد از منابع آزمون تخصصی هست و منابع تخصصی هم در اختیارشان هست که باید مطالعه کنند. فرصت هم دارند و از این شرایط استفاده کنند و با خیال راحت در آزمون شرکت کنند.

 

صدای معلم :

جزواتی که در اختیارشان قرار گرفته با اشکالات زیادی مواجه است و مثل اینکه در جزوات در جواب صحیح برخی گزینه ها اشکال هست. این اشکالات را شما باید رسیدگی کنید یا همان منبعی که جزوات را به آن ها ارائه کرده است؟

 

آَشنا:

آنجا سؤال طراحی نشده است که گزینه وجود داشته باشد که بگوییم در گزینه ها اشکال وجود دارد.

 

صدای معلم :

شاید همان اشکالاتی که در محتوای جزوات هست مدنظر باشد چرا که چند نمونه نیز ارسال کرده اند.

 

آشنا:

آن جا محتوای دروس هست و محتوای درس را هم باید مطالعه کنند . اما جایی هم گفته نشده است که شما از سایر منابع استفاده نکنید. چرا که این منابع هم که قرار گرفته است ، رفرنس هایش در پایان هر جزوه هست که این منابع از این کتاب ها تهیه شده است . بنابراین می توانند هرجا مشکلی داشتند ، به کتاب هایی که رفرنسش در پایان جزوه هست مراجعه کنند و آن موضوع را مطالعه نمایند. این جزوات برای کمک به آن ها قرار داده شده است.

 

صدای معلم :

در حال حاضر آیا سؤالات طراحی شده است و شما آماده برگزاری آزمون هستید؟

 

آشنا:

سؤالات همیشه وقتی آزمون می خواهد برگزار شود ، قبل از آزمون در قرنطینه آزمون سؤالات طراحی و بعد تکثیر می شود.  الان سؤالات آماده نیست . موقعی که تاریخ آزمون قطعی شد ، قرنطینه آزمون قبل از آن مشخص می شده و سؤالات و دفترچه آزمون تهیه می شود.

 

صدای معلم :

شما صحبتی با آموزش دهندگان دارید؟به هر جهت این قشر کمی با سایر آزمون دهندگان استخدامی شما فرق دارند . این یک آزمون داخلی ست و به نقل از صحبت های شما این آزمون برایشان یک پوئن مثبت دارد . ریزش ندارد و حالت رقابتی نیست و هرکس با خودش آزمون می دهد.

 

آشنا:

من فکر می کنم که آموزش دهندگان باید انرژی خود را روی اینکه سطح اطلاعات خودشان را بالاتر ببرند بگذارند. به هر حال دروسی که برای آزمون طراحی شده ، دروس تخصصی هست که در کار خودشان هم به دردشان می خورد. به طور مثال : روش تدریس ، اندازه گیری و سنجش که به کارشان می آید.

این ها مواردی هست که در سال های اخیر باید با آن درگیر می بودند و همواره مطالعه می کردند و چیز جدیدی نیست.

در مورد سؤالات آزمون های عمومی ، این سؤالات در کل آزمون های استخدامی روال مشخص دارد که مثلا زبان و ادبیات فارسی ، هوش واستعدادهای تحصیلی ، دانستنی های عمومی و ریاضی چگونه طراحی می شود و باید این موارد را بدانند.

دروسی که در آزمون های عمومی همیشه تکرار می شود و هست. آزمون های قبلی که در سایت ما و جاهای دیگر برگزار کردند را نگاه کنند ، روالشان مشخص است . اما من فکر می کنم بیشترین انرژی را روی این بگذارند که خوب مطالعه کنند و فکر کنند که من این را برای اطلاعات خودم می خوانم. برای اینکه بعدا در کار خود نیز باید از آن استفاده کنم . فقط برای آزمون دادن نیست . چیزی هست که بعدا در کارشان از آن استفاده کنند.

به شایعات و اینکه هر کسی چیزی می گوید ، نباید اصلا توجه کنند و برابر روال عادی خودشان مطالعه کنند و با توجه به چیزی که شما فرمودید که انگار این ها فقط با خودشان رقابت می کنند ، یعنی در حقیقت تلاش می کنند که یک حد نصابی را بیاورند. کارشان خیلی ساده تر هست و ان شاء الله همه می توانند موفق شوند. ما امیدواریم که همه ی آن ها در آزمون موفق شوند. در آزمون های دیگر ما نمی توانیم این را بگوییم که همه موفق شوند و ان شاء الله به مرحله بعد هم وارد شوند.

 

صدای معلم :

پیرو سؤالات قبلی ، اکنون با توجه به پیشنهادی که شما به ستاد ملی مبارزه با کرونا داده اید ، فکر می کنید با توجه به مشخص شدن زمان کنکور و سایر آزمون ها ، این مسئله هر چه سریع تر برای این نیروها حل شده و آزمون به زودی برگزار شود؟ این را با استناد بر مشخص شدن تاریخ کنکور و سایر آزمون ها عنوان می کنم.

 

آشنا:

ما امیدواریم که موافقت شود ولی اینکه من تشخیص دهم که آیا موافقت می شود یا نمی شود ، دوستان باید آنجا شرایط بیماری ، کنترل بیماری ، مدیریت بیماری را در کشور برای همه را در نظر بگیرندو بعد نظر دهند.

کنکور باز به عقب تر رفته است و در ماه های بعدی هست ولی انتهای خرداد را برای برگزاری آزمون باید ببینیم اجازه داده می شود یا نه.

 

صدای معلم :

با توجه به ظرفیتی که اعلام کردید و گفتید 25 هزار نفر حدود ثبت نام به شما داده اند ، اگر این تعداد مشمولین از این رقم باز هم اضافه شود ، امکان ریزش هم چنان وجود ندارد؟ یعنی باز هم همان تعداد در این آزمون رقابت ندارند؟

 

آشنا:

اصلا رقابتشان با یکدیگر نیست و در همه ی شرایط با همان قانونی که گفتم ثابت است . هر کس باید 50 درصد نمره ی آزمون را بیاورد و اصلا با هم رقابت نمی کنند.

 

صدای معلم :

ممنون از وقتی که گذاشتید. روز خوبی را داشته باشید.

پایان گزارش/

نرگس کارگری

واگذاری آزمون آموزش دهندگان به مرکز آزمون جهاد دانشگاهی و تصمیم وزارت آموزش و پرورش


واگذاری آزمون آموزش دهندگان به مرکز آزمون جهاد دانشگاهی و تصمیم وزارت آموزش و پرورش

شنبه, 27 ارديبهشت 1399 13:48 خوانده شده: 2415 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 -1 --
مظلوم 1399/02/27 - 20:24
فلان نهضتی‌ها نمی‌توانستند خود را ثبت نام کنند که ثبت نامشان کردم آنگاه آنها می‌توانستند امتحان دهند و بنده خیر و این فقط یک مسئله بود
قوم ظالم را به تو می‌سپارم
فلان بی سواد اصرار می‌کرد که مربی‌اش باشم آنگاه اینها با کلی انحصار طلبی محدودیت ایجاد می‌کردند که نخیر باید فلانی یا فلان کارمند رسمی باشد و این فقط یک مسئله بود
قوم ظالم را به تو می‌سپارم
پاسخ + +3 -2 --
مظلوم 1399/02/27 - 20:26
به حرمت این شب عزیز
قوم ظالم را به تو می‌سپارم
پاسخ + +1 -3 --
ناشناس 1399/02/27 - 22:33
نرگس کارگری شماخیلی بی جاکردی ازطرف آموزش دهندگان حرف زدی ،خانمی که نیروی خریدخدمات باشه لازم نیست دایه مهربان ترازمادرباشه برای نهضت.آخه توبه چه حقی ازطرف همه آموزش دهندگان حرف میزنی درشهری که من سکونت دارم وضعیت بحران وقرمزاعلام شده به شماچه ربطی داره که پیگیربرگزاری آزمون باشی،پیش خودت نمیگی کسی که درشرایط قرمز هست چطور آزمون باید بدهد .خانم تواگرآمادگی آزمون داری بفرماراه بازبروآزمون ماده ۲۸شرکت کن دست ازسرنهضت برداروهرجاکه میری وسرک میکشی خودت به عنوان نماینده آموزش دهندگان جانده ،کدوم آموزش دهنده ازتواین سوالات کردتاجایی که سراغ دارم همه ازشماتنفردارن بخاطرتفرقه اندازی هایی که میکنی...لطف کن دیگه پات ازگلیم خودت درازترنکن...ازطرف آموزش دهندگان استان خوزستااااااااااااان
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/03/05 - 16:40
خانم درویش زاده خجالت بکش
پاسخ + 0 -1 --
ali reza 1399/02/27 - 22:36
نرگس کارگری
سوالات داری بروبشین بخون دیگه چی میخوای
پاسخ + 0 0 --
نرگس کارگری 1399/02/28 - 18:10
با سلام
متن مصاحبه را با دقت بخوانید
هنور سوالی طراحی نشده است که فردی آن را داشته باشد
پاسخ + 0 -1 --
نه به ازمون. 1399/02/28 - 09:37
از کی تاحالا خرید خدماتی شده نماینده آموزش دهنده ها؟؟شما خیلی ادعا داری درطول این سالها ازمون ماده ۲۸ قبول میسدی وگرنه کسی که ۸یا۱۵سال سنوات همکاری داره راضی به ازمون نمیشه..هیچ کدام از۲۳۰۰۰نهصتی ازشما دل خوشی ندارند...طرف کل خانوادش کرونا گرفتن ویا همکارمون بخاطر کرونا فوت شدند وهمکاردیگرمون برادرو خواهرشو ازدست داد...آیا خودتم این سرایباز هم اسمی ازازمون میاوردی ولی نه شما درک نمیکنید چون دراین راه سختی نکشیدید و۱۵ سال سابقه ت نمیشه.
پاسخ + 0 0 --
نرگس کارگری 1399/02/28 - 18:09
با سلام
همکار محترم
بهتر است با این نوع حرف زدن ، وجهه آموزش دهندگان فعال حوزه ی سواد آموزی را از بین نبرید.
قرار نیست که سختی کشیدن این گونه در نوع رفتار و کردارتان اثر بگذارد.مودبانه تر نیز می توانید نظرتان را بیان کنید.
پاسخ + 0 0 --
سلیم 1399/02/28 - 12:25
بابک دهه سابقه بامدرک کارشناسی وبالاترمی باشیم دارای کدپرسنلی گزینش شده هستیم ۴سال معلم خریدخدمت ویک سال معلم حق التدریس باکدپرسنلی هرروزدغدارداغدارعزیزان باویروس کروناهستیم باکدام روحیه مطالعه کنیم یعنی هیچ مسئولی کارنمی داندتوجیه کنیم ۳گروه باسابقه هائ چند ماه امامتآسفانه نهضتی ها بایک دهه سابقه حتی بامدرک کارشناسی ،ارشدحتی دکتراایانمایندگان مسولین نمی دانندیابه فکر استخدام اقوام نزدیک خود هستنداز انقلاب تاکنون همچنین تبعیض اشکار راندیدیم
پاسخ + +2 -1 --
وارونه 1399/02/28 - 16:30
عروس بلد نیست برقصه گفت هیزمش تره
پاسخ + 0 0 --
نرگس کارگری 1399/03/05 - 16:41
این ضرب المثل در کجا رایج است؟
کدام منبع آن را تایید می کند؟
پاسخ + +1 0 --
معلم کم شانس 1399/02/28 - 16:59
واقعا من هنوز نمیدانم که سرباز معلم قبل از سال ۹۲ با بعداز ۹۲ چه تفاوتی میکنه.یه عده بیسواد میشینن و قانون درست میکنن.سرباز معلم سال ۹۲ به بعد هم گزینش شده ابلاغ داره وفرقش فقط اینه که اون دوستان یه چیزی تو کارنامشون هست به اسم حی التدریس و این نهایت بی عدالتی و بی انصافیه.
تدخدا کاری هم براس سرباز معلمان بعداز ۹۲ بکنید
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1399/02/28 - 18:57
سلام .
لطفا تند نروید. اگر اشکالی هست در مصاحبه
بفرمائید. و دیگر اینکه چون آوپ در سال جدید
به معلمان حق التدریسی در کلاس درس
نیاز دارد پس آموزش اینها در دانشگاه فرهنگیان
ماسمالیته هست یعنی آموزشها فقط روزهای آخر هفته یا جلسات ماهی یکبار هست.
و یک کمی خدا را شکر کنید که در این آموزش
و پرورش نیروهای قراردادی هم خواهان
تبدیل وضعیت هستند که موافقت نمیشه. و این یعنی شما
یک قدم جلوتر هستید.
پاسخ + 0 0 --
نرگس کارگری 1399/02/28 - 21:47
با سلام
ای کاش از اصل مطلب استفاده می شد به جای تندروی ها
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/02/28 - 22:18
منظورم این بود که ایشون کار خوبی انجام
دادن که مصاحبه کردن.
وگرنه چند مدت پیش که در همین سایت
مقاله ای درباره حق التدریس ها نوشتن.
با تشویق و تمجید همه روبرو شد ولی
امروز که قراره آزمون گرفته بشه همه از ایشون
انتقاد میکنید. در حالی که این خانم مسئول
استخدام نیست. شرط موفقیت اتحاد و همدلی
و مهربانی است
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1399/02/28 - 21:39
ظاهرا نهضتی ها بیشتر از معلمان خواننده
این سایت هستند!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
نرگس کارگری 1399/02/28 - 21:46
با سلام
در بین آموزش دهندگان افراد آگاه و با معلومات و علاقه مند به یادگیری بیشتر زیاد هست.
یک معلم باید همواره به روز باشد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/02/28 - 21:51
عجب خودستا!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/02/31 - 08:53
والله راست میگید.
پاسخ + 0 -3 --
فیروز 1399/02/28 - 22:05
سلمدیریت سایت صدای معلم .

خانم کارگری لطفا پیگیرتکمیل ظرفیت آموزش و پرورش ماده ۲۸ آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۹۸ هم باشید

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، جنس ارتباط نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آموزش و پرورش از نوع " تعامل " است یا " دخالت " ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور