صدای معلم

« صدای معلم » در نشست خبری » مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش : برخی از بخش ها و دوایر مدیریتی در وزارت آموزش و پرورش مانند معاونت آموزش متوسطه ، معاونت امور حقوقی و مجلس ، اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات ، هیات مرکزی گزینش ، ستاد همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش و... تاکنون حتی یک نشست رسانه ای هم با خبرنگاران نداشته اند . از آن جایی که وزیر آموزش و پرورش اعلام کرده این وزارتخانه یک وزارتخانه پاسخ گوست لازم است دلیل و یا دلایل این امر روشن شود به ویژه بخش ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات که ارتباط مستقیمی با مسائلی مانند ثبت نام دارد

مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش : این جا صرفا اداره کل " ترویج " نیست ... ستاد خیلی جدی نمی گیرد ! مدرسه شاهد فقط اسم و تابلو نیست !

گروه گزارش/

گزارش صدای معلم از نشست خبری مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش

امروز شنبه 17 خرداد نشست خبری « محمدرضا رزاقی » مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با خبرنگاران در محل سالن اجتماعات این اداره کل در ساعت 10 برگزار گردید .

این نشست با حدود 15 دقیقه تاخیر آغاز گردید .

رزاقی گفت :

شائق هستم نشست هایی باشد پیرامون موضوعات البته تحلیلی تر و دقیق تر صحبت کنیم .

شاید پروژه اصلی که امروز اداره کل شاهد و ایثارگران در پی آن است باور کردن این موضوع است که 1350 مدرسه یک فرصت بسیار بسیار مناسب برای اجرای خیلی از طرح ها و برنامه ها .

منتهی این باور باید صورت بگیرد .

متولی مدارس شاهد اداره کل شاهد است و از این منظر خود این اداره کل باید باور شود که صرفا اداره کل " ترویج " نیست – نکته ای که آقای پورسلیمان اشاره کردند – یعنی این جا دقیقا مثل معاونت آموزش عمومی ، معاونت متوسطه ، معانت پرورشی دقیقا همه این دغدغه ها را دارد یعنی ما روی بحث مشاوره در این مدارس ، هدایت تحصیلی ، کیفیت آموزشی و پرورشی در این مدارس با توجه به نوع  نگاه و تجربه ای که خود من داشته ام ؛ این شاید یکی از آن نکات مهمی است که باید این جا عرض کنم " ستاد " این را خیلی جدی نمی گیرد !

1350 مدرسه با 400 هزار دانش آموز و معلمانی که این مجموعه را حمایت می کنند باید به صورت جدی از این منظر مورد توجه قرار گیرند .

 سبک منسجم یعنی  چارچوب مدارس شاهد فقط اسم و تابلو نیست .

ما می گوییم مدرسه شاهد این گونه باشد .

معلوم است مدرسه شاهد چارچوب آن چیست .

ما مدرسه ای در " عجب شیر " داریم . یک مدرسه در " قلعه گنج " کرمان داریم . طبیعی است که من هیچ وقت آن مدارس را با ایثار منطقه 3 تهران مقایسه کنم .

ولی من می گویم چارچوب هایشان نشان می دهند که این مدارس شاهد هستند .

شاید این بخش اصلی ترین پروژه ماست که با شناسنامه فعالیت مدارس شاهد ان شاء الله عملیاتی کنیم .

در ادامه خبرنگاران پرسش های خود را مطرح و مدیر کل امور شاهد و ایثارگران نیز به آن ها پاسخ داد .

در این نشست مدیر « صدای معلم » گفت :

گزارش صدای معلم از نشست خبری مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش

" از شما برای برگزاری این نشست رسانه ای و پاسخ گویی در مورد عملکرد سپاسگزارم .

البته این پرسش من به شما برنمی گردد و مخاطب مجموعه ستادی و مدیریتی این وزارتخانه است .

برخی از بخش ها و دوایر مدیریتی در وزارت آموزش و پرورش مانند معاونت آموزش متوسطه ، معاونت امور حقوقی و مجلس ، اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات ، هیات مرکزی گزینش ، ستاد همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش و... تاکنون حتی یک نشست رسانه ای هم با خبرنگاران نداشته اند .

از آن جایی که وزیر آموزش و پرورش اعلام کرده این وزارتخانه یک وزارتخانه پاسخ گوست لازم است دلیل و یا دلایل این امر روشن شود به ویژه بخش ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات که ارتباط مستقیمی با مسائلی مانند ثبت نام دارد . "

مشروح پرسش ها و پاسخ صدای معلم با مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش منتشر خواهد شد .

نکته ی مهم در این نشست این بود که رزاقی بر خلاف بسیاری از مدیران ستادی به صورت مشروح و با رویکرد " اقناع گرانه " به پرسش ها پاسخ می داد و بر خلاف برخی نشست ها که خبرنگاران در طرح پرسش با محدودیت مواجه هستند این نشست دوستانه و صمیمی برگزار گردید .

پایان گزارش/


گزارش صدای معلم از نشست خبری مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش

شنبه, 17 خرداد 1399 14:48 خوانده شده: 192 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
مهدی 1399/03/17 - 22:06
آموزش پرورش معلم هاشو باید دلگرم کنه. هیچ راه دیگه ای برای رشد و تغییر وجود نداره. نمیشه که مثلا پرستارها و خدمت های بیمارستان رو انگیزه نداد و حمایت نکرد و فقط از توجه به بیماران و حقوق بیمار و بیمه و داروی بیماران صحبت کرد. الان دقیقا همه حرفها رفته به سمت مثلا حمایت از دانش آموزان و خانواده هاشون. ( بگذریم که در لفظ و حرف هست همین هم) . اما خب معلم اصل قضیه هست ولی هیچ طرح رفاهی و انگیزه بخش و منزلت دهنده ای برای معلم وجود ندارد. تازه بابت اندک افزایش حقوق هم باید ماه ها هی پیگیری رسانه ای اتفاق بیفتد تا مبلغ اندکی اعمال شود. این روند نیاز به اصلاح دارد.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، جنس ارتباط نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آموزش و پرورش از نوع " تعامل " است یا " دخالت " ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور