صدای معلم

" پرسش اساسی این است که فلسفه وجودی این پژوهشگاه چیست ؟ و اساسا چرا باید از " استقلال " این واحد پژوهشی دفاع کرد ؟ رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش به " صدای معلم " پاسخ دهد که در حوزه عمومی چه کاری برای اجرای اصل مدرسه محوری و دفاع از جایگاه و کیان مدرسه همانند سایر کشورها انجام داده است ؟ از سوی دیگر ، اعضای هیات علمی این پژوهشگاه که درجات و رتبه های مطابقت یافته با استاندارهای وزارت علوم را دارند چرا " سکوت " را پیشه ی خود کرده اند ؟ "

نقش پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش در روزهای کرونا و سندرم تعطیلی مدارس چه بوده است ؟!

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

پرسش صدای معلم در مورد نقش پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش در روزهای کرونا و سندرم تعطیلی مدارس

از ابتدای اسفند ماه 98 و اعلام رسمی همه گیری ویروس کرونا و بلافاصله " تعطیلی مدارس " تا کنون که 4 ماه از آن می گذرد .

 به نظر می رسد برخی دوایر و بخش های وزارت آموزش و پرورش از مدارس تعطیل ترند !

این در حالی است که به اذعان گزارش ها و اخبار مستند از اواخر آوریل ( فروردین ) بسیاری از کشورها و به ویژه کشورهای توسعه یافته مانند انگستان ،آلمان ، فنلاند ، کره جنوبی ، آمریکا ، چین ، ویتنام و... مدارس را با رعایت دستورالعمل های بهداشتی  مانند اندازه گیری دمای بدن دانش آموزان در بدو ورود به مدرسه ، استفاده دانش آموزان از ماسک ، رعایت فاصله گذاری اجتماعی ، الزام دانش آموزان به شستن دست ها با صابون مایع ، ضد عفونی کردن روزانه محیط مدارس و عدم حضور معلمان مسن و یا دارای بیماری های زمینه ای، بازگشایی کرده اند .

در ایران هم وزارت آموزش و پرورش ابتدا با برجسته کردن فداکارهای معلمان برای آموزش دانش آموزان در این شرایط مانند تدریس بر روی یخچال ، بدنه اتومبیل و... سعی کرد که نقش اصلی خود را به عنوان برنامه ریز و سیاست گذار به حاشیه برده و خود را به این " صحنه ها " الصاق کند .

نصب دستوری اپلیکشین شاد که بعدها و با فشار رسانه ها به وجه " اختیاری موکد " تغییر ماهیت داد نشان داد که این وزارتخانه برنامه ی مشخص و سیاست مدونی برای حفظ " جایگاه مدرسه " ندارد .

پرسش صدای معلم در مورد نقش پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش در روزهای کرونا و سندرم تعطیلی مدارس

اعلام بازگشایی مدارس از 27 اردیبهشت  به این صورت که حضور دانش آموزان اجباری نیست، کلاسی برگزار نمی شود و حتی حضور معلمان هم اجباری نیست  و دانش آموزان داوطلبانه برای رفع اشکال به مدرسه می آیند نشان داد که وزیر آموزش و پرورش و سایر مقامات مسئول در این زمینه شجاعت و جسارتی برای اجرای تجارب موفق کشورهای دیگر  هم  ندارند .

در این مدت تنها وظیفه و هنر وزیر آموزش و پرورش و همکاران وی اکثرا به کارهای نمایشی – تبلیغاتی مانند اعلام آمار عضویت  دانش آموزان ، معلمان و مدیران در شبکه شاد و میزان برنامه های دانلود شده ، آپلود شده و... محدود شد .

اما به ندرت می شد کسی را یافت که در مورد کیفیت این آموزش ها پرسش کند .

از حدود یک ماه پیش هم معاونین و مسئولان این وزارتخانه نشست های مختلف و متعددی را با موضوع " ثبت نام  در مدارس " آغاز کرده اند بدون آن برنامه ی کلی و راهبرد اصلی وزارت آموزش و پرورش در مورد " بازگشایی واقعی مدارس " شفاف و تعریف شده " باشد .

اگر قرار باشد مدارس همچنان در تعطیلی به سر برند  و یا " تقویم آموزشی " به حاشیه برود ؛ دیگر چه فرقی می کند چه کسی در کجا و با چه شرایطی در مدرسه ثبت نام کند ؟

بازگشایی " صنوف پرخطر " از 6 خرداد نشان داد که حضور و یا فقدان " مدرسه "  نقشی در معادلات  ساری و جاری جامعه ندارد . چه زمانی و چه کسانی باید واضع و مدافع " استقلال حرفه ای " در دستگاه آموزش باشند ؟

از سوی دیگر ، آغاز پیک ( اوج ) دوم  همه گیری کرونا در روزهای اخیر با وجود تعطیلی 4 ماهه مدارس نشان داد که دیوار مدارس همچنان کوتاه و بی دفاع است .

این در حالی است که مدرسه مکانی برای آموزش مهارت های زندگی است و فرهنگ مقابله با بحران باید در این جا در دانش آموزان نهادینه شود .

و اما موضوع مهم و اشاره اصلی این گزارش متوجه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به ویژه " پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش " است .

در این مدت نسبتا طولانی حرکت و یا موضع خاص وقابل توجهی جز یک مورد برگزاری نشست با عنوان " اقدامات برجسته نظام آموزشی فنلاند در آموزش از راه دور در دوران کرونا " مشاهده نشد .

جالب است که در این نشست از این تجارب و امکان پیاده سازی آن در نظام آموزشی ایران شده اما سخنران این نشست احتمالا فراموش کرده است که فنلاند بازگشایی مدارس را به روش " کنترل شده " از 14 ماه مه ( اردیبهشت ) در دستور کار قرار داده است . ( این جا )

در این گزارش آمده است :

" محدودیت های اعمال شده در رابطه با مدارس برداشته می شود و با روش کنترل شده و مرحله ای  باز می شوند. بازگشایی مرحله ای مدارس به این صورت است که در مرحله اول مدارس ابتدایی و مهد کودک ها باز می شوند و تصمیم برای بازگشایی مدارس راهنمایی به بعد موکول می شود. آیا پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با وزیر و سایر مقامات رو در بایسیتی دارد و می خواهد طوری کار کند و یا گزارش بدهد که خاطر این مقامات مکدر نشود ؟!

در مدارس برنامه درسی متفاوتی اجرا خواهد شد تا ریسک شیوع بیماری کمتر شود. به عنوان نمونه کلاس های درسی در ساعت های متفاوت روز برگزار می شود، کلاس های پایین تر در نوبت صبح و کلاس های بالاتر در نوبت ظهر، در مدرسه حضور می یابند. بهداشت فردی و شست و شوی دستها به دقت رعایت خواهد شد.

لی آندرسونین ( Li Anderssonin ) وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد، از نظر مسئولین سلامتی و بهداشت، باز کردن مدارس به این روش، برای امنیت دانش آموزان و کادر آموزشی خوب است و کم خطر است. در مدرسه کماکان می بایست از تماس فیزیکی خودداری کرد و تعداد دانش آموزان نسبت به فضای آموزشی کمتر از سابق خواهد بود. برای افزایش فضای آموزشی، از جاهای خالی در مدرسه استفاده خواهد شد.

کادر آموزشی و معلمین بین مدارس رفت و آمد نخواهند کرد و تنها در یک مدرسه حضور خواهند داشت. دانش آموزان هر کلاس تنها با همکلاسی های خود برای صرف غذا خواهند رفت.

نظرات متخصصان وزارت بهداشت و رفاه و همچنین وزارت امور اجتماعی و بهداشت در تصمیم گیری دولت موثر بوده است. بررسی های موجود نشان می دهند ریسک شیوع بیماری از طریق کودکان بسیار کم و جزئی است. "

پرسش صدای معلم در مورد نقش پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش در روزهای کرونا و سندرم تعطیلی مدارس

آیا پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با وزیر و سایر مقامات رو در بایسیتی دارد و می خواهد طوری کار کند و یا گزارش بدهد که خاطر این مقامات مکدر نشود ؟!

حال پرسش اساسی این است که فلسفه وجودی این پژوهشگاه چیست ؟ و اساسا چرا باید از " استقلال " این واحد پژوهشی دفاع کرد ؟

رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش به " صدای معلم " پاسخ دهد که در حوزه عمومی چه کاری برای اجرای اصل مدرسه محوری و دفاع از جایگاه و کیان مدرسه همانند سایر کشورها انجام داده است ؟

از سوی دیگر ، اعضای هیات علمی این پژوهشگاه که درجات و رتبه های مطابقت یافته با استاندارهای وزارت علوم را دارند چرا " سکوت " را پیشه ی خود کرده اند ؟

این در حالی است که این اعضا حتی حقوق و مزایای خویش را مطابق سایر اعضای هیات علمی دانشگاه ها می گیرند و به نظر می رسد تنها وجه تشابه در همسان سازی جایگاه ها همین موضوع باشد .

چه زمانی و چه کسانی باید واضع و مدافع " استقلال حرفه ای " در دستگاه آموزش باشند ؟

پایان گزارش/


پرسش صدای معلم در مورد نقش پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش در روزهای کرونا و سندرم تعطیلی مدارس

پنج شنبه, 29 خرداد 1399 10:06 خوانده شده: 949 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 -5 --
ناشناس 1399/03/29 - 12:26
دنبال پایان نامه ها و پروپوزال دانشحوهاشون هستند. حواسشون به پژوهشگاه نیست. گاهی میان و چاپی میخورن و میرن
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/03/29 - 15:05
دورکاری می کنند
پاسخ + 0 0 --
ایینه 1399/03/29 - 21:19
چگ.نه برمبنای تصورات وبافته های ذهنی خودتان اظهار نظر وداوری می کنید؟!!!!
پاسخ + 0 0 --
کارشناس سازمان 1399/03/31 - 08:04
البته دو کار دیگر هم داشتند :
کامنت گذاشتن بر علیه ذوعلم که با رفتن ایشان بلاوجه شده،
نامه نگاری برای استفلال و جدایی تا حیات خلوت آنها کامل شود. چون برخی مواقع سازمان خلوتشان را به هم می زد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/01 - 13:32
به ظاهر کارشناس سازمان ؛ اولا حیاط خلوت صحیح است و نه حیات خلوت
ثانیا پژوهشگاه حیاطی ندارد که خلوتی در آن متصور باشد
ثالثا از بدو تشکیل پژوهشگاه تا کنون تنها مجموعه ای که خواب از سر سازمان پژوهش ربوده و موی دماغ مافیای دفتر تالیف و کتاب سازی و کتاب فروشی و حل المسائل و کمک درسی و ... و عدم پاسخگویی به پدران و مادران و دانش آموزان و صاحبنظران برای انبوهی از مشکلات رفع نشده و موجود در کتاب های درسی بوده است و هر زمان با انجام پژوهشی عیب و نقص های شما را متخصصانه و متهعدانه در خفا و بعضا در علن به شما اعلام کرده (اگرچه به قول آقای ذوعلم شما آن پژوهش را در کشوی میزها و پستوهای اتاقتان مخفی کردید و کنار گذاشتید) و شما با او به عداوت برخاستید پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش بوده است .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/01 - 13:32
چه شما بخواهید و چه نخواهید پژوهشگاه مطالعات مستقل خواهد شد آن وقت شما تا زمانی که وضعیت کتاب های درسی به سامان نرسد و ریشه مافیای کتاب درسی و کمک درسی و حتی کنکور که تا کنون کمتر کسی بابت علت بقای عجیب و غریب آن با این حجم مخالفت از شما و نقش سازمان پژوهش (که چند درصد از گردش مالی 40هزار میلیاردی چاپ کتاب های کنکور و کمک درسی درچاپخانه های سازمان و برگزاری کلاس های کنکور در آموزشگاه های مربوط به مسئولین سازمان نصیب می برد) سئوال نکرده با پیگیری و مطالبه بی وقفه مسئولین امر به استناد پژوهش های پژوهشگاه و نامه های محرمانه و غیر محرمانه مواجه خواهید شد .... «««حکومت با ظلم باقی ماندنی نیست»»»
پاسخ + +2 -7 --
ناشناس 1399/03/29 - 12:27
هههههه... ما که اونجا نیستیم ببینیم چیکار می کنن، لابد جز چاپی خوردن کاری ندارن
پاسخ + 0 0 --
ایینه 1399/03/29 - 22:51
پس حداقل بیاییدوببینید وبعد اظهارنظر فرمایید
پاسخ + +9 -1 --
عضو هیات علمی 1399/03/29 - 13:00
سووالهای صدای معلم کاملا بجاست. پژوهشگاه باید در مورد ماموریت خود پاسخگو باشد. من به عنوان متهم ردیف بیست و چندم، لازم است به عرض خوانندگان محترم برسانم که بخش عمده ای از مشکل به اقدام آقای حاجی بابایی و دولت احمدی نژاد بر می گردد که پژوهشگاه را به سازمان پژوهش سنجاق زدند و در طول نزدیک به 8 سال، همه وزای دولت یازدهم و دوازدهم با اراده ای نه چندان استوار به دنبال استقلال پژوهشگاه بودند ولی عملا نتوانستند کاری بکنند
پاسخ + 0 0 --
همکار 1399/03/29 - 13:33
سلام به همه دلسوزان نظام تعلیم وتربیت کشور
اتفاقا آقای دکتر حاج بابائی بهترین کار را کردند و بهتر از آن تشخیص درست و بجای آقای دکتر علی احمدی بود که فرمودند پژوهچ گاه برای اینکه جز حرف وگزارشهای رنگ به رنگ پاور پوینت شده چیزی از پژوهشگاه ندید از زمان الحاق پژوهشگاه به سازمان پژوهش این پژوهشگاه واقعا درخشید تعدادی زیادی نزدیک به اکثریت استادیارهای پیر و تبدیلی وکم سواد پژوهشگاه با طرحهای پژوهشی امتیاز آور همگی دانشیار شدند و از منابع مالی سرشارسازمان حقوق های بالا به موقع گرفتند و برای طرحهای ارزشیابی کتابهای جدید که جواب ونتایج آن با تاخیر دوساله و از پیش مشخص بود قراردادهای انچنانی بستند هم پول خوب گرفتند وهم امتیازهای بالا گرفتند ومدام ساز جدایی زدند
این پژوهشگاه کدام مشکلات آموزش وپرورش را حل کرده است
راهکاراجرائی :
تشکیل تیم تحقیق وتفحص از طرف وزیر برای بررسی عملکرد ۱۰ سال گذشته
انحلال پژوهشگاه و واگذاری طرحهای ضروری به بخش خصوصی و دانشجویان دکتری
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/03/29 - 15:58
یکی از مصادیق توهّم = پژوهش و نبوغ را منحصر در دانشجوی دکتری دیدن
پاسخ + 0 0 --
علی ادمه 1399/03/29 - 17:25
با سلام به شما با نا مستعار"همکار" که در سازمان پژوش تشریف دارید پیامد های منفی آقایان حاج بابایی در تلفیق و احمدی درتحقیر پژوهش های پژوهشگاه این شد که اولا فلسه وجودی پژوهش از ساختار وزارتی سپس استانی حذف شد ثانیا روند تهیه گزارش های فاقد روش شناسی در دفاتر سازمان پژوهش کمیته های وزارتی و استانی باب شد که محتوای آنها وهمیات بهم بافته گزارشگر بوده وغیرعلمی است درضمن به عنوان همکار سازمان پژوهش نیک می دانید که برای ارزشیابی کتاب ها بدون رعایت روش شناسی ۶ماه فرصت داده شده بود که عملا اجرای آن بااین شروط در آن زمان امکان پذیر نبود لذا به طور طبیعی زمان برد از سوی دیگر میدانید این طرح ها موظف و بدون دریافت پول انجام شد قرار دادها موجود است استعلام شود لطفا با دروغ وفریبافکارفرهنگیان را مشوش کنید
پاسخ + +8 -1 --
عضو هیات علمی 1399/03/29 - 14:22
اینکه هیات تحقیق و تفحص برای ارزیابی عملکرد 10 ساله پژوهشگاه تشکیل شود، پیشنهاد خوبی است. البته، پیشنهاد مطلوبتر این است که عملکرد 10 ساله سازمان پژوهش، شورای عالی آپ، صندوق ذخیره فرهنگیان و سایر بخشهای وزارت آپ ارزیابی شود.
عملکرد پژوهشگاه با معیارهای مطلوب فاصله زیادی دارد ولی در مقایسه با سایر بخشها، با توجه به منابع تخصیص یافته،قابل دفاع است.
پاسخ + +8 -1 --
بیدل دهلوی 1399/03/29 - 15:09
با سلام
مشکل پژوهشگاه در اعتبارات نیست/ مشکل از آنجا شروع شد که پژوهشگاه را به اسارت گرفتند و هر بلایی که خواستند سر آن آوردند // اوایل ادغام پژوهشگاه در سازمان پژوهش که در زمان محمدیان بود کسی جرات نمی کرد اسم پژوهشگاه را بیاورد- دکتر فانی که آمد و وزیر شد، و کارهای اشتباه تیم سابق وزارت مانند اجرای غلط نظام ۶-۳-۳-و ادغام پژوهشگاه
رو شد تازه فهمیدند که چه کلاهی سر آموزش و پرورش رفته است// پژوهشگاه فعلی هم خیلی تلاش کرده تا خودش را باز بیابد و ثابت کند مفید و موثر است
ولی با موانع جدی و مهمی مواجه بوده و هست
دوستان لطفا با نگاه علمی و به دور از تعصب دیدگاه خود را منعکس کنند
تا پژوهشگاه بتواند به مسیر درست خودش که ارایه خدمات پژوهشی به وزارت است ،برگردد
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/03/29 - 16:08
بار الهی !! این فقط تالیا (خضر) بود که پژوهش و جستجو کرد و به چشمه آب حیات رسید و ظهور واضحش در دولت صاحب الزمان(عج) خواهد بود!
سلام بر عجایب دیگر او، که در معراج نبی اکرم(ص) دیده شد! ما در معرفت چه عقب مانده ایم وقتی قانون، عرف، اجرا و قضاوت را میبینیم.
بار الهی !! نهاد رهبری ما را داناتر کن
آه که معرفتهایی، اسارت در توهّم است
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/03/29 - 16:22
بدون تعصب اظهار نظر کنیم جناب بیدل شما لطف کنید مشکلاتی را که این پژوهشگاه برای آموزش وپرورش به شکل علمی حل کرده بیان کنیدمثلا گروه اقتصاد برای اقتصاد آموزش وپرورش چه کرده جز اینکه رئیس گروه آن دانشیار شده و گروه خانواده برای خانواده ها چه کرده به جز اینکه رئیس آن به درجه استاد تمامی رسیده همچنین بقیه گروهها ....البته چندنفری که ازانگشتان یک. ست کمتر هستند در پژوهشکاه صادقانه کار کردند و دنبال منافع شخصی نبودند
پاسخ + 0 0 --
علی ادمه 1399/03/29 - 17:48
با سلام حضور ناشناس که از همکاران محترم سازمان پژوهش هستید به اطلاع همکاران فرهنگی می رسانم دستاوردهای گروه اقتصاد پژوهشگاه با مدیریت مسول آن در نظام آموزشی بسیار است که مهمترین آن ها ۱-تدوین زیر نظام سند مالی که در نوع خود کم نظیر و کاربردی است طوری که تهیه آن از توان معاونت مالی وزارت خانه نیز خارج بود ۲-ارایه راهکارهای عملی برای احرا و نهادینه کردن اقتصادمقاومتی در آموزش و پرورش و صدها دستاورد دیگر در پژوهشکده خانواده نیز یا مدیریت مسول آن پیرو اجرای پژوهش های کلان راهکارهای عملی برای استفاده در انجمن اولیا و مربیان در برنامه ها ونیز مراکز مشاوره و نیز دیگر دفاتر بدست آمده است این همه دستاوردهمکاران هیات علمی پژوهشگاه در شرایط نامناسب مالی و ساختاری قابل مقایسه با عملکرد دیگر وفاتر وزارتی حتی سازمان پژوهش که صادقانه در تلاش هستند نیست
پاسخ + +8 -3 --
غلامرضا 1399/03/29 - 15:38
من همیشه منتقد آموزش پرورش بوده و هستم. اما انصافا در شرایط کرونایی به آموزش پرورش که بخشی از موفقیت آن گزارش های پژوهشگاه است نمره ی نسبتا خوبی می دهم. بنده که از وزارت خبر دارم شاید مشکل این است که گزارش های رسیده از پژوهشگاه و سایر بخش ها رسانه ای نمی شود.
پاسخ + 0 0 --
كارشناس دفتر بودجه 1399/03/31 - 09:22
[جناب ناشناس و هر فرد علاقمند ديگري مي توانند به سايت پژوهشگاه مراجعه و رزومه اعضاي هيأت علمي مورد نظرشان را ملاحظه كنند.
پاسخ + 0 0 --
دبير اجتماعي 1399/03/31 - 09:36
ااين گونه از تحليلها اصولا بي پايه و مبنا هستند. خواننده گزارش صداي معلم مي تواند اين سئوال را از خود بپرسد كه براي نمونه پژوهشگاه مطالعات پولي و بانكي و يا پژوهشگاه علوم انساني چه كرده است؟ مثلا بپرسد چرا با وجود پژوهشگاه مطالعات پولي و بانكي بانك مركزي، نرخ ارز به نوزده هزار تومان و قيمت سكه به هشت ميليون نزديك شده است. چرا با وجود پژوهشگاه علوم انساني آسيبهاي اجتماعي در جامعه كولاك مي كند؟ چرا با وجود موسسه پژوهشهاي تأمين اجتماعي، فقر بيداد مي كند و درصد بالائي از مردم خارج از تور حمايتي بيمه ها هستند؟چرا با وجود پژوهشكده وزارت اقتصاد فرار مالياتي روز به روز گسترش مي يابد؟ چرا با وجود موسسه پژوهشهاي بازرگاني و يا پژوهشكده نيروي انتظامي پديده قاچاق به طور مستمر در حال گسترش است؟ و ....... چرا با وجود انواع دانشگاهها در كشور، فارغ التحصيلان مربوطه فاقد دانش و مهارتهاي لازم براي اشتغال هستند؟ با اندكي فكر مي توان پاسخهاي گوناگوني يافت.
پاسخ + 0 0 --
كارشناس دفتر بودجه 1399/03/31 - 10:13
جناب علي ادمه من با ناشناس موافقم. برنامه زيرنظام مالي حتي اگر بسيار خوب هم تدوين شده باشد، الهيار تركمن به عنوان معاون توسعه وزارت آموزش و پرورش بايد آن را اجرا كند. آيا گروه اقتصاد پژوهشگاه در مورد شرايط اجراي زيرنظام مالي الزامات را تبيين كرده است؟ آيا عنوان كرده است فردي كه در دانشگاه آزاد رودهن روانشناسي خوانده است نمي تواند برنامه زيرنظام مالي را به خوبي اجرا كند. چرا گروه اقتصاد پژوهشگاه براي الهيار تركمن به عنوان مجري برنامه زيرنظام مالي كلاس و دوره آموزشي زيرنظام را برگزار نكرده است؟ يك برنامه هر قدر هم خوب و تخصصي تدوين شود، يك مجري بيسواد و بدون صلاحيت همه زحمات را به باد مي دهد. از الهيارتركمني كه الفباي بودجه و برنامه و ماليه عمومي را به صورت آكادميك تحصيل نكرده است چگونه انتظار داريد محتواي برنامه زيرنظام مالي را بفهمد تا بتواند اجرا كند؟لازم است كه پژوهشگاه اگر برنامه اي را تدوين مي كند يا خود اجراي آن را به عهده گيرد و يا شرايط تخصصي و تجربي مسئولي كه مجري آن برنامه است را نيز تعيين و بر اجراي برنامه نظارت كند
پاسخ + 0 0 --
عضو هيأت مميزه 1399/03/31 - 11:53
ناشناس هيچ مي داني كه دانشيار و استاد تمام شدن چه شرايط و ضوابطي دارد؟آيا خبر داري كه احراز چنين مراتبي توسط بيش از بيست استاد متعلق به دانشگاهاي مختلف كشور كه در رشته فرد متقاضي ارتقا، داراي تخصص هستند صورت مي گيرد. كميت و كيفيت كارهاي پژوهشي و نيز ارتباط آثار عضو هيأت علمي با رشته و موضوع فعاليت فرد بايد به گونه اي باشد كه اساتيد سخت گير را متقاعد كند.اساتيد داور عضو هيأت مميزه پس از مطالعه آثار عضو هيأت علمي در قالب فرايند رأي گيري مخفي نظر خود را اعلام و حكم به ارتقاي دانشياري يا استادي فرد مي دهند.
پاسخ + +8 0 --
الف.ب 1399/03/29 - 15:46
متاسفانه امروزه نقد های جدی نه تنها به آموزش پرورش بلکه به آموزش عالی هم وجود دارد و این موضوع پیچیدگی آموزش را دو چندان کرده است. توجهی که در آموزش پرورش کشور های پیشرفته به مراکز تحقیقاتی می شود قابل مقایسه با اعتبار مراکز تحقیقاتی ما نیست. متاسفانه پژوهشگاه کوچک و کوچک تر شده است. با این وجود نیرو های انقلابی، خلاق و کاربلد با تمام دلسوزی تلاش می کنند.
پاسخ + 0 0 --
دبير منطقه 17 1399/03/31 - 11:00
من نيز با كارشناس دفتر بودجه مخالفم. اعضاي هيأت علمي پژوهشگاه نمي توانند هر طرح و برنامه اي را كه پيشنهاد مي دهند خود در ستاد مسئوليت بگيرند و آن را اجرا كنند. به فرض براي الهيار كلاس خصوصي گذاشتند و زيرنظام را تدريس هم كردند. از كجا معلوم كه بتواند بفهمد. مباحث روانشناسي با اقتصاد و ماليه عمومي و بودجه تفاوت بسياري دارند و كسي كه زمينه مالي و اقتصادي ندارد، متوجه نمي شود. مشكل در نظام مديريت كشور ما است كه افراد بدون توجه به مدرك تحصيلي و سابقه تخصصي پستي را مي گيرند كه هيچ اطلاعي در مورد ؛آن ندارند.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/03/31 - 11:41
كارشناس محترم دفتر بودجه حتي اگر پژوهشگاه راضي شود كه براي الهيار تركمن كلاس درس تشكيل دهد و مباني امور مالي و برنامه ريزي و بودجه را برايش تدريس كند، موضوع دروغ گفتن را چگونه بايد حل كرد؟اين الهيار تركمن همان كسي است كه به دروغ خود را فارغ التحصيل دانشگاه آلبرتاي كانادا و دراري فوق ليسانس از فرانسه جازده بود و با لطف و موشكافي صداي معلم حقيقت آشكار و دروغگو رسوا شد.احتمالا از پژوهشگاه انتظار نداريد كه عادت دروغگوئي را هم از سر معاون وزير آموزش و پرورش بيندازد؟اين وظيفه اصلي نهاد روحانيت و حوزه هاي علميه و علماي اخلاق است كه قبح دروغ را از ديدگاه آيات و روايات به خوبي بيان كنند و به تربيت معنوي امثال الهيار تركمن همت گمارند. مقابله با دروغگوئي از طريق نهاد خانواده است كه در سنين ابتدائي حيات فرد آغاز و پس از آن در نهادهائي چون مدرسه و صدا وسيما و در پاي منابر وعاظ تقويت مي شود. كوتاهي احتمالي خانواده را بايد با مشاركت مجموعه اي از نهادهاي اجتماعي كشور جبران كرد و در اين ميان واقعا سهم پژوهشگاه چقدر مي تواند باشد؟
پاسخ + +7 0 --
ایینه 1399/03/29 - 16:24
باسلام
شما چگونه خود را صدای معلم می نامید؟ معلم واقعی همه جانبه نگاه می کند و با سانسور واقعیات ، یک جانبه مطلبی را القاء نمی کند.
اگر در این ایام هراز گاهی به سایت پژوهشگاه که برای همگان قابل دسترس است ، سری زده بودید ، حتما"موضع گیری ها ومقالات اعضای هیئت علمی پژوهشگاه در خصوص آموزش وپرورش در دوران کرونا را
ملاحظه می کردید.

لازم به ذکر است تاجایی که من اطلاع دارم رییس پژوهشگاه نیز در جلسات مشترک شورای معاونین ستادی با مدیران کل استان ها نظرات پژوهشگاه را مطرح کرده اند وصد البته نظرات پژوهشگاه بصورت مستقیم نیز به وزیر محترم منعکس شده است.
ضمنا" پژوهشگاه از طریق سایت خود واز طریق سامانه شاد نسبت به نظر سنجی در مورد کارایی شبکه شاد نیز اقدام نموده است که حتما" معلمین با انصاف این نظر سنجی را دیده اند ولی تعجب آور است که صدای معلم در رصدهایش این ها راندیده است!!!
پاسخ + 0 0 --
دانشجوي دكترا 1399/03/31 - 12:57
من كارشناسي ارشد در رشته مديديت آموزشي دارم.درس اقتصاد آموزش گرايشي از رشته اقتصاد است و براي يادگيري آن لازم است فرد دروس اقتصاد خرد و اقتصاد كلان را گذرانده باشد تا متوجه مباحث اقتصاد آموزش شود. در زيرنظام مالي سند تحول نوشته شده كه بر پايه مباني اقتصاد آموزش است و تدريس آن براي فردي بدون داشتن مدرك كارشناسي اقتصاد و يا حداقل آشنايي با خرد و كلان غير ممكن و يا سودمند نخواهد بود. فردي كه روانشناسي خوانده است تنها مي تواند به صورت سطحي با مباني اقتصاد آموزش آشنايي كلي پيدا كند.
پاسخ + +7 -1 --
علی ادمه 1399/03/29 - 16:51
با سلام و تشکر ۱-پژوهشگاه با مدیریت جهادی ریاست آن و همکاری متعهدانه اعضای هیات علمی علیرغم کمبودمنابع مالی و عدم استقلال در حوزه مدیریتی و ساختاری در طول ۵ماه از شیوع کرونا و تعطیلی مدار س دست کم دوپروپوزال را در کوتاهترین زمان الف - درحوزه آسیب شناسی و تامین نیاز های مدارس ب-ارزشیابی سامانه شاد در حال اجرا دارد که نتایج آن برای کمک به نظام آموزشی منتشر خواهد شد ج-همچنین درحال تدوین کتاب با مجموعه مقاله ونیز برگزاری نشست هاست ای کاش صدای معلم قبل از انتشار این گزارش بدون مستند، غیرکارشناسی و غیرعلمی از پژوهشگاه در این مورد استعلام می کرد تا همچون گذشته گزارش ها مستند و کارشناسی شده در سایت چاپ می شد
پاسخ + +7 -1 --
ناشناس 1399/03/29 - 18:23
يادم مي آيد زماني كه بنزين گران شد و دولتمردان محترم و متخصصين بحث مقايسه قيمت بنزين را مي كردند، انتقادها مطرح شد كه مگر همه امكانات كشور ما مثل كشورهاي اروپايي است كه قيمت را بالا مي بريد حال مگر كل پروتكل هاي بهداشتي ما و امكانات آموزشي ما مثل كشورهايي كه نام برديد اجرا شد كه انتظار داريد مدارس ما مانند كشورهاي نامبرده شده باز شوند، انتظار داريد متخصصين پژوهشگاه نيز چنين نتيجه گيريهاي سطحي داشته باشند و بوق و كرنا كنند؟ از كرونا شروع كرديد و رسيديد به حقوق اعضاء هيات علمي و استقلال پژوهشگاه؟آيا ميدانيد كه در زمانيكه تمامي متخصصين دانشگاهي به دليل تعطيلي دانشگاهها، در محل كار نبودند اما همكاران پژوهشگاه در تمامي اين ايام در محل كار حاضر بودند و پيگير وظايف علمي خود بودند؟ ايراد پژوهشگاه اين است كه با هربلايي كه سرش آوردند صدايش درنيامد و به انجام وظايف خود ادامه داد و رسانه اي نكرد. از اين پس بايد فهرست جلساتتان در مورد كرونا،مطالعاتتان و ... در رسانه ها اعلام كنيد تا
اينگونه قضاوت نشويد!!!!
پاسخ + +2 -10 --
کارشناس ستاد 1399/03/29 - 19:39
با عرض سلام واحترام انچه این روزها گریبان آموزش وپرورش را گرفته است نبود پشتوانه پژوهشی برای طرحها واقدامات خلق الساعه است از اینکه آموزش وپرورش به بازوی مستحکم پژوهشی نیاز دارد بر هیچ کس پوشیده نیست اما اشکال این پژوهشگاه نه افراد هستند نه کمبود اعتبار ونه سازمان پژوهش بلکه عمده اشکالات اشکال ساختاری است این پژوهشگاه با حدود 20 عضو هیئت علمی از چها جزیره جدا از هم تشکیل شده است .
از این حدود 20نفر یک نفر رئیس پژوهشگاه است 4نفر رئیس پژوهشکده هستند 4نفر دیگر معاون پژوهشکده هستند بقیه هم نزدیک به 10 نفر در قالب رئیس گروه فعالیت می کنند . دو نفر دیگر از اعضای هیئت علمی هم سرگرم یک کار پرطمطراق تکراری و بی خاصیت به نام مطالعات تیمز وپرلز هستند. تعدادی عضو غیر هیئت علمی هم به عنوان کارشناس و خدمه در حال سرویس دهی به این افراد هستند تنها راه نجات این پژوهشگاه حذف این عناوین مدیریتی و ایجاد یک موسسه پژوهشی با ساختاری تخت و چابک می باشد که بتواند از ظرفیت اعضای محترم هیئت علمی به عنوان پژوهشگر بهره ببرند . به امید بیرون آمدن پژوهشگران محترم از قالب های خشک مدیریتی .
پاسخ + 0 0 --
علی ادامه 1399/03/29 - 23:02
با سلام بله درست است این ۲۰ نفر هستند که با حضوردرکمیسیون ها شوراها ونیز کمیته های شورای عالی دانشگاه فرهنگیان دفاتر و معاونت های ستادی و... جور کارشناسی موضوعات و مسایلی که وظیفه شما ناکارشناسان است را می کشند.امروز همه فرهنگیان اتفاق نظر دارند که دردفاترومعاونت های حوزه ستادی و سازمان پژوهش سطح کارشناسی تاچه اندازه ضعیف است اغلب طرح های اجرایی که دربدنه آموزش و پروش چه در سطح ستاد و چه درسطح صف و درکف مدرسه که به دلیل عدم مساله شناسی دقیق غیر تحلیلی ناکام می ماند نتیجه بی سوادی درحوزه کارشناسی است که آن را به یدک می کشید اگراین بیست نفرهم به مساله شناسی ؛انجام پژوهش و ارایه راهکارهای کارشناسی نپردازند حوزه ستادی دراتخاذ تصمیم گیری ها متضرر خواهد شد ووجود شما به اصطلاح کارشناس چه فایده ای به نظام آموزشی خواهد داشت
پاسخ + 0 0 --
حق گو 1399/03/31 - 08:58
با سلام از يك كارشناس ستادي تعجي مي كنم كه نتايج يك مطالعه بين المللي مانند تيمز و پرلز را "سرگرمي و يك كار پرطمطراق تکراری و بی خاصیت" قلمداد مي كند . نتايج اين مطالعات همراه تحليل ها به تفكيك سال در قالب مقاله ها و كتب توسط پژوهشگاه آ.پ جهت استفاده چاپ مي شود در كمد شيشه اي هرمعاون و يا كارشناس ستادي نسخه اي از اين كتب و مقاله ها موجود است در كشورهاي ديگر متوليان و كارشناسان حوزه نظام آموزشي نهايت استفاده را از اين نتايج براي تغيير برنامه هاي درسي دانش آموزان ؛ تربيت معلم؛ تدوين برنامه ها اجرايي در حوزه هاي تامين نيروي انساني سياست گذاري قانوني و ...مي كنند .شما به عنوان يك كارشناس ستادي چه مقدار از اين نتايج را كه كاملا به روش علمي بدست آمده است مطالعه و از آن ها در بحث هاي كارشناسي چه در تهيه گزارش ها چه در جلسات كارشناسي از آن ها براي مساله شناسي و ارايه راهكار هاي اصلاح و ارتقا استفاده كرديد . شايد گفته همكار مان يعني علي ادامه در مورد كارشناسان ستادي درست باشد به هرحال شواهد اين جور نشان مي دهد با آرزوي توانمندسازي حرفه ي كارشناسي در حوزه ستادي و استاني
پاسخ + +4 -6 --
ناشناس 1399/03/29 - 21:17
والا همون پایان نامه ها و تحقیقات دانشگاه ها هم دردی از اجتماع حل نکرده. همه این کارها به قصد کسب امتیاز و افزایش حقوق انجام می شود و بس.
پاسخ + +7 0 --
بیدل دهلوی 1399/03/29 - 22:14
با سلام مجدد
جناب ناشناس که فرموده اید گروه اقتصاد پژوهشگاه چکار کرده است؟ باید گفت مدیر گروه مذکور تا آنجا که من میدانم همین اواخر، با ابلاغ وزیر وقت آموزش و پرورش ، یکی از زیر نظام های ششگانه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش - با عنوان زیر نظام تامین منابع مالی را تدوین نمود و جهت تصویب در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار داد و زیر نظام مذکور به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش و امضای رییس جمهور محترم هم رسیده است
پاسخ + +7 0 --
بیدل دهلوی 1399/03/29 - 22:17
کدام محصول پژوهشی راهبردی در حوزه اقتصاد آموزش ، مهمتر از زیرنظام تامین منابع مالی سراغ دارید؟ اگر هست نام ببرید
؟نیز مدیر گروه مذکور چندین پژوهش جدی در حوزه تدوین برنامه های راهبردی آموزش و پرورش ، اجرا کرده است//لطفا رزومه ایشان را مطالعه فرمایید
ولا تقف ما لیس لک به علم
چرا بدون مطالعه اظهار نظر می‌کنیم؟؟
مدیر گروه مذکور و هر عضو هیات علمی دیگر
اگر فعالیت علمی نداشته باشد که مشمول رکود علمی میشود و نمیتواند دانشیار شود
چون این دوستان از اول اهل آموزش و پرورش بوده اند و از مدرسه به بدنه کارشناسی آموزش و پرورش وارد شده و سپس عضو هیات علمی شده اند با ایشان اینگونه برخورد میکنیم؟؟؟
ما آموزش و پرورشیها
چرا خود زنی می‌کنیم؟؟
چرا با دست خودمان سرمایه های اجتماعی امان را نابود می‌کنیم؟؟ آیا با اعضای هیات علمی دانشگاه ها هم چنین برخوردی می‌کنیم؟؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/03/30 - 06:21
بازهم سلام قرار تیست ناراحت شویم و به هم بریزیم آنچه ۱۰ سالی است که آموزش وپرورش را زمین گیر کرده همین امور است . همین سند نوشتن هاست ودل خوش کردن به تائید این اسناد توسط شورای عالی و فلان رئیس وفلان وزیر .خوب است چشماننان را بيشتر باز كنيم و ببينيم در اين مدت چقدر پولهاي كلان داده ايم و برايمان سند نوشته اند و رونمائي كرديم و در قفسه گذاشته ايم نويسندگاني كه استاد سند نويسي شده اند و با گرفتن پول كلان وامتياز آن زندگي مي كنند. با نوشتن اهداف و سند و زیر نظام و شناسنامه و...... آن هم رويائي و بدون توجه به امكانات واستلزامات تحول ايجاد نخواهد شد اگر شجاعت داشتيم برای اسنادي فضائي و آرماني كه عمرشان مدتهاست به پايان رسيده زير نظام تجويز نمي كرديم و نسخه هاي جديد وقابل اجرا براي تحول تجويز مي كرديم . تهیه نقشه برای رسیدن به آب در فضائی که مطمئن هستیم آبی وجود ندارد افتخار آمیز نیست .
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/03/30 - 21:39
سلام بر ناشناس ...
احسنت
گاهی اوقات نوشتن اساسنامه و سند و علی الخصوص تاکید بر آن زیانش بیشتر است
یکی از ستادهای کشوری روزی اساسنامه ای نوشت بعد از چند سال دید باید اصلاحاتی کند شاید اوضاع بهتر شود، بر حسب اتفاق در مورد متن پیش نویش شده اصلاحی آن با بنده مشورتی شد که با دلیل به بندی از آن ایراد گرفتم و دوباره اصلاح شد؛ منظورم اینست که بگویم در پی هر اصلاحی، اصلاحیست؛ حتی اصلاح پایان یافته. دقت کنیم که ناکید بر چه تفکری داریم؛ بعد برویم برای اجرا تاکید کنیم و قضاوت.

امیر المومنین می فرمایند: "از نادانی تو همین بس که هر آنچه بدانی بگویی! " آیا باید همه چیز را در سند و اساسنامه نوشت؟ آیه قرآن می فرماید: ...
و البته اگر به جرم سن و سال بخیلانه حقوقی را به ناحق از تو منع کنند آیا باید رحیمانه و لطیفانه جایی اظهار نظر کنی؟ نوشتن و گفتن
پاسخ + 0 0 --
كارشنا سازمان مديريت 1399/03/31 - 09:51
من به عنوان كسي كه سالها است در دفتر آموزش عمومي سازمان مديديت و برنامه ريزي شاغل بوده و مسئوليت داشتم برنامه زيرنظام تأمين و تخصيص منابع مالي را با دقت مطالعه كردم.انصافا به خوبي تدوين شده و برنامه هاي مربوطه معطوف به مهم ترين معضلات اقتصادي و مالي آموزش و پرورش است.اما نكته موجود اين است كه مجري برنامه كيست؟معاونت توسعه آموزش و پرورش توسط الهيار تركمن اشغال شده است. او خود مدعي است كه از دانشگاه آزاد رودهن در رشته روانشناسي فارغ التحصيل شده است. فهم مفاد برنامه هاي زيرنظام مالي از سطح سواد الهيار و امثال الهيار بسيار بالاتر است. چگونه توقع داريد كه فردي بليسواد در حوزه مالي و اقتصادي، مجري برنامه زيرنظامي تخصصي باشد. اينجااست كه ززحمات تدوين كنندگان و طراحان برنامه ها بر باد مي رود. مجرياني كه بدون داشتن صلاحيتهاي دانشي و حرفه اي و تنها با پشتوانه رابطه مصدر امورمي شوند و بايد برنامه هائي را اجرا كنند كه اصلا نمي فهمند. شوخي است اگر توقع داشته باشيم نوچه نوبخت در
آموزش و پرورش برنامه زير نظام مالي را بتواند اجرا كند.
پاسخ + 0 0 --
همکار 1399/03/31 - 14:33
چقدر بداست که از آوردن اسم افراد پرهیز نمی کنیم
اینکه به اسم دیگر افراد در قالب همکار سازمان مدیریت
باآبروی افراد بازی کنیم خیلی خیلی زشت وزننده است .
اخلاق رسانه ای را رعایت کنیم و این فضای مغتنم را به محل تسویه حسابهای شخصی بدل نکنیم. خصومت گروه اقتصاد پژوهشگاه با فردی که نام بردند بر هیچ کس پوشیده نیست .
خداوندا همه ما را به راه راست هدایت نما .
پاسخ + +5 0 --
پژوهشگر ازاد 1399/03/30 - 00:27
جناب کارشناس ستاد که به ساختار پژوهشگاه اشکال کرده اید
سلام بر شما
بهتر است بدانید ساختار امروز پژوهشگاه محصول درفشانیهای دولت معجزه هزاره سوم در سال ۱۳۹۰ است که یک شبه ، پژوهشگاه مطالعات با سابقه ۲۵ سال کار عظیم پژوهشی در سطح کشور را با سازمان پژوهش که فقط عنوان پژوهش را یدک می کشید ادغام کردند و ساختار کج و معوجی را به آن تحمیل کردند و حتی به وزیر آموزش و پرورش آن سال‌ها حکم کردند که ساختمان پژوهشگاه را باید به واحد آموزشی تبدیل کنید!!! وا اسفا!!!
پاسخ + 0 0 --
كارشناس 1399/03/31 - 11:26
با ناشناس موافقم. كافي است مدارك تحصيلي، مقالات و كتابها و سوابق تجربي اعضاي شوراي معاونان وزارت آموزش و پرورش را بررسي كنيد. به راستي چند نفر از ايشان توانائي درك و يا حوصله مطالعه مقاله اي در حوزه تحت مديريت خود را دارند؟اصلا پژوهشگاه با كيفيت ترين و كاربردي ترين تحقيق را هم بكند، كداميك از معاونان يا مديران كل، حوصله مطالعه مقاله و يا حتي چكيده تحقيقي كه مربوط به حوزه مديريتي خودش است را دارند؟ وقتي پست هاي مديريتي بر اساس روابط و منش چاپلوسي و روابط قبيله اي و سفارش اين و آن توزيع و تقسيم مي شود و مسئول مربوطه هيچ اطلاعاتي در زمينه پست مورد تصدي خود ندارد، انجام تحقيق چه معنايي دارد؟
پاسخ + +4 0 --
پژوهشگر ازاد 1399/03/30 - 00:28
در تعجبم چرا وزارت فخیمه آموزش و پرورش در آن سال‌ اجازه چنین کاری را به شورای عالی اداری داد و خودش در اجرایی کردن آن دست و پا می شکست!!!! دراین ۱۰ سال پس از ادغام ، سازمان پژوهش چنان شعب ابیطالبی در پژوهشگاه برپا کرد که نگو و نپرس و چنان عرصه را بر پژوهشگاهیان تنگ کردند که مسلمان نشنود و کافر نبیند// حتما حدیث بودجه ریزی عملیاتی سازمان پژوهش را شنیده اید؟؟؟ در این ۱۰ سال اجازه جذب حتی یک عضو هیات علمی حتی یک عضو هیات علمی را به پژوهشگاه ندادند و هر روز توطئه کردند تا پژوهشگاه کمر راست نکند.. همین که با الطاف الهی و با همت و پایمردی اعضای پژوهشگاه و حمایت جدی همه وزیران محترم دو دولت اقای روحانی،هنوز پرچم پژوهشگاه در اهتزاز است باید شکر گذار لطف الهی بود
پاسخ + +4 -2 --
پژوهشگر ازاد 1399/03/30 - 00:30
آن وقت شما میگویید چرا بیست نفر هستید!! تازه اطلاعاتی هم که به شما داده اند غلط است
بیست نفر نیستیم
بیشمار هستیم ، همه پژوهندگان تعلیم و تربیت، پژوهشگاهی هستند
و به فضل الهی
کم من فئة قلیلة غلبت فئة کثیره باذن الله
شما که به تیمز و پرلز ایراد گرفته ای!! آیا میدانی بسیاری از کشور هایی که امروز به کعبه آمال آموزشی و پرورشی شماری از نخبگان این کشور تبدیل شده اند ، از مسیر پیگیری نتایج همین تیمز و پرلز به اینجا رسیده اند؟؟
تا کی میخواهید با علم و پژوهش بجنگید؟؟
و همه چیز را مسخره کنید!!!
بیدار شوید!!
مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم ، چه نیکو بر جایگاه رفیع پژوهش تاکید کرده اند .. ما به کجا میرویم؟؟
مگر نفرمودند العلم سلطان ..
پاسخ + +4 0 --
کارشناس ستادی 1399/03/30 - 10:33
از صدای معلم بابت پیگیری مسایل اساسی آموزش و پرورش تشکر می کنم. برای ناظر خارجی فرقی نمی کند که اختلال در کدام حلقه زنجیر است.پژوهشگاه می تواند نتیجه مطالعات و مواضع خود در شرایط موجود را با صراحت اعلام کند.
پاسخ + +1 0 --
ولی دانش آموز 1399/03/30 - 10:43
پژوهشگاه در مورد بازگشایی مدارس و امتحانهای غیرحضوری چه موضعی دارد؟
پاسخ + +1 -3 --
مهدی 1399/03/30 - 11:00
نمیخواد تحقیقات گسترده و پژوهش های بنیادین کنید، لطفا یکی از کارشناسان پژوهشگاه این معما را حل نماید ؛
بهار ۹۸، کسر مقرری ماه اول
بهمن ۹۸، کسر مقرری ماه اول به اسم مثلا رتبه بندی
اسفند ۹۸؛ کسر مقرری ماه اول، به نام قانون خدمات کشوری
اسفند ۹۸، کسر مبلغ فوق العاده شغل بع مبلغ ۴۰۰هزارتومان
بهارلو؛ کسر مقرری ماه اول
خرداد ۹۹ ؛ کسر مقرری ماه اول برقرار فوق ویژه
- در تمام این فیش های مربوطه ؛ افزایش مالیات، بیمه، بازنشستگی، بیمه عمر و غیره.
_ ادعای وزیر ؛ افزایش ۶۵ درصدی حقوق
لطفا پژوهشگاه آموزش پرورش از بهار ۹۸ تا بهار ۹۹ بررسی کند،که اینهمه کسر حقوق چند مرتبه با عناوین مختلف، اسمش افزایش حقوق هست؟
بماند که کالاها در مدت فاصله دو بهار، حداقل ۳ برابر شده است.
پاسخ لطفا....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/03/30 - 14:27
این معما را باید جناب الهیار و شعبده بازان معاونت توسعه مدیریت پاسخ بدهند به پژوهشگاه چه ربطی دارد؟!؟!؟!
پاسخ + +1 -3 --
ناشناس 1399/03/30 - 12:33
تمام نظرات ارائه شده مفید وقابل احترام است اما اینکه پژوهشگر را در قالب رئیس ومعاون وعناوین مشابه قراردادن کار خیلی اشتباهی است . پژوهشگر بایدهمواره در میدان باشد و از نزدیک مشکلات را لمس کند و به دنبال پاسخ سوالات و ارائه بهترین راهکارها باشد . پیشنهاد تغییر ساختار ودرآوردن لباس مدیریتی از تن پژوهشگران بسیار عالی و قابل دفاع می باشدهر چند با مقاومت های فراوانی مواجه خواهیم شد .
پاسخ + 0 0 --
ایینه 1399/03/30 - 22:04
این ساحتاری که شما به آن ایراد می گیرید ، ساختاری است ک، وزارت علوم ، تحقیقات وفناوری بعنوان متولی امر پژوهش در کشور برای همه پژوهشگاهها در سطح کشور طراحی کرده است.ضمنا" مدیران پژوهشگاه پیش از مدیر بودن ، پژوهشگر هستند ونقش پژوهشی خود را نیز علاوه بر نقش مدیریتی ایفا می کنند.
پاسخ + +1 -1 --
حق گو 1399/03/31 - 05:48
سلام آقاي پور سليمان عزيز گزارش هاي حضرت عالي هميشه مبتني بر شواهد بود براي همين است كه همكاران فرهنگي از مطالعه آن ها و تحليل هايش نهايت بهره را مي برند از اين بابت ممنون هستيم اما از اين گزارش منشرشده تعجب مي كنم شما بدون مدرك و يا بدون انجام مصاحبه ها سوالات خوب مطرح كرديد اما خودتان بدون شواهد يكطرفه به آن ها پاسخ سپس قضاوت و در نهايت حكم داديد . اين گزارش بيشتر به گزارش هاي ژورناليستي كه فقط توليد هيجان منفي مي كند شبيه است تا يك گزارش كارشناسي شده. شما مي توانستيد با درخواست مصاحبه از مسولان پژوهشگاه اين سوالات را در همان جلسه مطرح سپس در قالب گزارش توصيف و تحليل كنيد تا مانند گذشته براي فرهنگيان عزيز واقعا صداي معلم بوده ومفيد باشد اين گزارش غيركارشناسي چون فاقد شواهد و تحليل هاي منطقي است نه تنها براي انديشه ورزي سودمند نبود بلكه به دليل همين نقص زمينه اي براي عقده گشايي برخي سرخوردگان آموزشي فراهم كرد بنده و احتمالا ديگر خوانندگان همان گزارش هاي مبتني بر شواهد را كه در سايت منتشرمي كنيد را مي پسنديم و بر آن تاكيد مي كنيم و از شما ممنونيم
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1399/03/31 - 08:38
آقا / خانم حق گو

سلام

ضمن سپاس از نقد و نظر شما

چند نکته به استحضار می رسد :

1- در این گزارش به تجارب سایر کشورها پرداخته شده است .
بنده سایت پژوهشگاه را پی گیری می کنم .

واقعا برای من جای پرسش و تامل است که نظر کارشناسی پژوهشگاه با توجه به مطالعات تطبیقی چیست ؟

حتی در نشست اخیر هم به تجارب آموزش از زاه دور فنلاند پرداخته شده اما گویا دوستان با مدیران و مقامات رو در بایستی دارند !

2- من متوجه یک موضوع نمی شوم .

آیا رسانه ها همیشه باید دنبال دوستان پژوهشگاه بدوند و از جایگاه و استقلال آن دفاع کنند ؟!

چرا این همه آدم فرهیخته و دوراتدیش نباید نظر خود را به صورت مستقل و کارشناسی اعلام کنند ؟

نکند این دوستان هم مانند خیلی از معلمان محافظه کار و عافیت طلب شده اند ؟!

3- رسانه ، رسانه است .

به قول سقراط ، کار رسانه مستقل مانند " خرمگس " است .

« صدای معلم » از جایگاه پژوهشگاه به خاظر وجه علمی ، غیرایدئولوژیک و استقلال حرفه ای آن دفاع می کند .

پژوهشگاه و رئیسی که نتواند بدون ترس و لکنت زبان موضع خود را در مورد وقایع و رویدادها اعلام کند و پای آن بایستد ، واقعا به چه دردی می خورد ؟

مهم عملگرا بودن این واحد در کنار وجه علمی و پژوهشی آن است .

نظریه پردازی صرف دردی از آموزش و پرورش و بحران های آن دوا نمی کند .

پایدار باشید .
پاسخ + +1 0 --
حق گو 1399/03/31 - 09:22
با سلام حضور آقاي پورسليمان عزيز و فرهيخته سپااز شما سوالاتي مطرح فرموديد پاسخ مختصر به استحضار مي رسانم:
"واقعا برای من جای پرسش و تامل است که نظر کارشناسی پژوهشگاه با توجه به مطالعات تطبیقی چیست ؟ در ارتباط با كرونا و آموزش و پرورش مقاله ها در حد توصيفي است نه تحليلي . مقاله هاي توصيفي و تطبيقي هم صرفا يا اقدامات سلبي را دربرخي كشورها گزارش دادند مانند ايران يا اقدامات ايجابي را . كشورهايي كه اقدامات ايجابي انجام دادند ده ها سال پيش در ارتباط با آموزش مجازي كار و ضرورت آن را در قالب ضوابط مشخص كرده و بنابراين مدارس را از قبل براي كنترل نسبي بحران ها آماده كردند لذا بسياري از راهكارهاي آنان براي تعميم به بافت مدارس قابل تعميم نيست و استنباط راهكار از ان ها در قالب اظهارنظر ،خام و به دور از حرفه پژوهشگري است در پژوهشگاه اين مطالعات بررسي شده و براساس آن طرح هاي پژوهشي كوتاه مدت طراحي شده است كه متعاقب آن راهكار ارايه خواهد شد
پاسخ + +1 -1 --
حق گو 1399/03/31 - 09:41
ادامه پاسخ --- همانطور كه گفته شد در حوزه كرونا و آموزش و پرورش هنوز نه در كشورهاي ديگر و نه در ايران تحقيق نظام دار انجام و يا به سرانجام نرسيده است و از آنجا كه تحليل هاي كارشناسي به يافته هاي پژوهشي نظام دار بيروني و دروني وابسته است هرگونه ژست كارشناسي و پيچيدن نسخه غير علمي است و درحد اظهار نظر هاي شخصي است كه هر فرد غيرمتخصصي مي تواند ارايه دهد و فقط دهن پركن مي باشد.سكوت رياست پژوهشگاه واعضاي هيات علمي را لازم است به عنوان صبر حاصل از مقيد بودن كارشناسي به يافته هاي پژوهشي مبتني بر روش هاي علمي تلقي كرد تا ترس و محافظه كاري و عافيت طلبي .
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1399/03/31 - 09:56
دوست عزیز

بنده از سخنان شما قانع نشدم .

نظر پژوهشگاه شما در مورد ادامه تعطیلی مدارس چیست ؟

بلی و یا خیر .

نظر آن واحد در مورد آزمون های بی کیفیت و من درآوردی در مدارس که برگزار می شوند چیست ؟بسیاری از کشورها مدارس خود را بازگشایی کرده اند .

سه ماه دیگر پاییز آغاز می شود .

آلودگی هوا در کنار برودت آن به بحران کرونا افزوده می شوند .

آیا قرار است پژوهشگاه بعد از یافتن احتمالی واکسن کرونا نظر کارشناسی خود را ارائه کند ؟!

به نظرم ؛ مشکل در روزمره بودن و ساختار به شدت بورکراتیزه پژوهشگاه است .

و البته همان صفاتی هم گفته شد .

پایدار باشید .
پاسخ + +1 -1 --
حق گو 1399/03/31 - 09:50
ادامه پاسخ -پژوهشگاه هرزمان كه براساس شواهد علمي به نتيجه اي رسيده است براي نمونه شيوه هاي گزينش استعداهاي درخشان رتبه بندي معلمان ارزشيابي توصيفي ناكارآمدي مصوبات شوراي عالي بويژه تغيير ساختار آموزشي و.. (كه اسناد آن در سايت پژوهشگاه و مقاله ها موجود است )تمام قد در مقابل مسولين ايستاده و موفق نيز شده است لذا هيچ كدام از اعضاي هيات علمي و نيز رياست پژوهشگاه از ترس لكنت زبان نمي گيرند بلكه از اظهارنظرهاي غيرعلمي و بدون پشتيباني پژوهشي كه امروزه مانند يك توهم درقالب كارشناسي هاي غير علمي دروغين بيان مي شود و بلاي جان نظام آموزشي شده است اجتناب مي كند اما در زمان مناسب با تكيه بر شواهد علمي اقدام مي كند از رسانها بويژه صداي معلم نيز براي دفاع از مقيد بودن به علم و استقلال پژوهشگاه تشكر مي شود
پاسخ + 0 0 --
نويدي 1399/03/31 - 12:25
من به عنوان عضو پژوهشگاه علاقه‌مند هستم همكاران عزيز ما در پژوهشگاه در پاسخ به سئوالهاي صداي معلم بر همان سئوالهاي مطرح شده متمركز بشوند و از اغراق هم پرهيز كنند. براي مثال،ادعاي«ارائه راهکارهای عملی برای اجرا و نهادینه کردن اقتصادمقاومتی در آموزش و پرورش و صدها دستاورد دیگر در پژوهشکده خانواده نیز یا مدیریت مسول آن پیرو اجرای پژوهش های کلان راهکارهای عملی برای استفاده در انجمن اولیا و مربیان در برنامه ها ونیز مراکز مشاوره و نیز دیگر دفاتر بدست آمده است» نوعي اغراق است.
صداي معلم سئوالهاي بجايي را مطرح كرده است و ما هم بايد به آنها پاسخ منطقي بدهيم. اينكه آيا پژوهشگاه در مورد ادامه آموزش غيرحضوري موضعي دارد و اگر دارد چيست؟آيا براي ادامه فعاليت مدارس پيشنهادي دارد؟ تجويز نسخه‌اي واحد براي همه مدارس كشور از نظر پژوهشگاه چگونه ارزيابي مي‌شود؟
پاسخ + 0 0 --
نويدي 1399/03/31 - 12:32
همكاران ما بايد توجه داشته باشند كه صداي معلم در سطح حساس مسايل آموزش و پرورش را مطرح مي‌كند و در مجموع مدافع پژوهش و پژوهشگاه است.نبايد تصور شود كه پژوهشگاه مورد حمله واقع شده و ما با چنگ و دندان بايد از آن دفاع كنيم. نقد صداي معلم را بايد به فال نيك گرفت و به سئوالهاي آن پاسخ داد.
عقده گشايي مخالفان پژوهشگاه قابل اعتنا نيست و نبايد وارد حاشيه‌ها بشويم.
پاسخ + 0 0 --
مخاطب 1399/04/03 - 21:32
سلام آقای نویدی محترم از کارشناسان عزیز ، معلمان محترم و صدای معلم تعجبی نیست که از پژوهش های پژوهشگاه بی خبر باشند بنابراین سولات و دغدغه های به حق خود را مطرح کنند و ما پژوهشگران در مورد چالش ها روشنگری کنیم اما هرگز فکر نمی کردم شما راهم که در پژوهشگاه هستید باید از یافته های پژوهشی انجام یافته آگاه کنم خود من در پژوهشکده خانواده تحقیق جامع در مورد مراکز مشاوره با راهکار انجام دادم همکاران من تحقیقات جامع برای استفاده در انجمن اولیا و مربیان انجام دادند شما حتی خبر ندارید مسوول گروه اقتصاد که دوست صمیمی تان است تحقیقی جامع در مورد اقتصاد مقاومتی و ارایه راهکار انجام داده است لااقل از ایشان می پرسید.هریک از همکاران در پاسخ به سوالات صدای معلم خواستند فعالیت ها را بشناسانند تا پاسخی در خور فراهم شود این ها اغراق گویی نیست واقعیت است لطفا با مسایل احساسی برخورد نکنید شما بایددر مقام روشنگری باشید نه بانی تشویش .
پاسخ + 0 0 --
نويدي 1399/03/31 - 12:51
به اطلاع همه مخاطبان صداي معلم مي رساند كه پژوهشگاه در يك گزارش 13 صفحه‌اي نتيجه مطالعه خود در خصوص عملكرد معلمان در دوران قرنطينه را به وزير آموزش و پرورش ارسال كرده و در آن تصريح كرده كه استفاده بخش قابل توجهی از معلمان از فرصتهاي آموزشی در فضاي مجازي نمیتواند بدیل مناسبی براي فرصتهاي آموزشی واقعی و حضوري باشد. میتوان این
فرصتها را فرصتهاي مکمل آموزش حضوري مدرسه‌اي تلقی کرد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/03/31 - 15:44
آقای نویدی بفرمایید که چرا پژوهشگاه، در زمینه بزرگترین معضل که همانا عدم رضایت شغلی معلمین از بابت حقوق و مزایا هست، هیچ گاه راهکار های عملی ارایه نداده است؟!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/03/31 - 18:11
کاملا مشخص است‌که بیشتر مطالب نوشته شده با عناوین متفاوت توسط یک نفر از پژوهشگاه نوشته می شود خیلی زشته خیلی زشته که نظرات را بزدلانه ودر پوشش نام دیگران اظهار کنیم
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/03/31 - 18:21
به غیر از دکتر نویدی که همیشه شجاعانه اظهار نظر می کند
کاملا مشهود است که نظرات ارائه شده با نام های کارشناس ستادی -علی ادامه - ناشناس - همکار - بیدل - کارشناس سازمان مدیریت و... همه وهمه توسط یک نفر نوشتت می شود
پاسخ + 0 0 --
نويدي 1399/04/01 - 09:45
واقعيت اين است كه افرادي كه با نام جعلي يا ناشناس اظهار نظر مي‌كنند، سوء ظن مخاطب را برمي‌انگيزند و بعيد است نظرات آنها جدي گرفته شود. اين رفتار در شأن مجموعه همكاران فرهنگي نيست. حداقل انتظار اين است كه يك معلم، كارشناس يا پژوهشگر از اصالت رفتار و صداقت برخوردار باشد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/01 - 10:57
سلام چه جالب!!!! احتمالا نگارش تمامی نظرات افرادی که از آنها اسم بردید کار شماست چراکه شما هم ناشناس هستی ... عاقلانه و صبورانه بیاندیشیم و عادلانه قضاوت کنیم
پاسخ + +2 0 --
مهتاب كرامتي 1399/04/01 - 10:52
با سلام و احترام
درود بر همه ي پزوهشگران حوزه ي تعليم و تربيت
اقاي نويد اينهمه ادعا و داعيه ي مطرح شدن را از كدام پژوهش اموختي كه اخلاق اينگونه كم رنگ شده است.كاش به دنبال حل مشكلات نظام اموزش و پرورش بوديم تا مركز توجه قرار گرفتن حال به خطا
ما نسل نمک نشناسی شده ایم
خطرناک ترین بیماری قرن
خیلی آرام بینمان نفوذ کرده
تب نکرده ایم ...
نمرده ایم
تلفاتی نداشته ایم
فقط به شدت نسبت به آدم های خوب اطرافمان بی تفاوت شده ایم
گذشتن از احساس دیگران برایمان عادی شده
هر روز نگاهمان بازاری تر می شود
در روابط دنبال منفعت می گردیم نه محبت
دیگر برای دلمان کاری نمی کنیم
و خیلی وقت است که جواب خوبی ها خوبی نیست !
ما نسل نمک نشناسی شده ایم

خطرناک ترین بیماری قرن !
تب نکرده ایم
نمرده ایم
فقط از آدم های اطرافمان نردبان
ساخته ایم
نردبان ...!
پاسخ + 0 0 --
نويدي 1399/04/01 - 15:52
سلام‌
اگر مخاطب تان من هستم، لطفا توضيح بدهيد تا من منظور شما را بفهمم. كدام ادعا؟ كدام تلاش براي مورد توجه قرار گرفتن؟
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/04/01 - 22:01
نکاتی که در این نوشتار به چشم می خورد:
۱) شروع با کرونا اتمام بحث با استقلال پژوهشگاه
۲) عدم تحقیق کافی راجع به فعالیتها و اقدامات پژوهشگاه چه در زمینه کرونا و چه در زمینه های مطالعاتی دیگر
۳) عدم حفظ بی طرفی که مهمترین مولفه یک رسانه اخلاقی و بی طرف است که باید با این رویکرد موجب اعتلای جامعه خود شود
۴) مقایسه بلا وجه پژوهشگاه با مراکز آموزش عالی و پژوهشگاههای دستگاههای اجرایی دیگر که نه شأن و قدر آنها را دارد و نه از مزایای آنها برخوردار
۵) نقد سیاستهای اجرایی آموزش و پرورش اعم از کرونا و غیره و ‌ارتباط دادن آنها با فعالیتهای پژوهشگاه
نتیجه گیری اینکه، این نوشتار بیش از آنکه تحلیل و نقدی تحقیقی و خردمندانه باشد، کینه ورزی و عقده گشایی رسانه ای است
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/04/02 - 08:51
با سلام، من بسیاری از مقالات صدای معلم را می خوانم و انصافاً مطالبی وزین منتشر می کند. اما گاهی اوقات این چنین نیست. مسلم است که یک رسانۀ خوب رسانه ای پرسشگر است و یک دستگاه یا نهاد دولتی باید پاسخگو باشد. اما یک رسانۀ پرسشگر با کارکرد فرهنگی مثبت و تعالی بخشی بی طرف، اخلاقی و همینطور مسئول است. مطالعه و پژوهش تنها وظیفۀ مراکز پژوهشی نیست، یک رسانۀ مسئول نیز باید با تحقیق و بررسی و حفظ بی طرفی و رعایت اخلاق به انتشار مطالب بپردازد. پرسش این است آنچه که در مقاله منتشر شده حاصل کدام بررسی، مطالعه، مصاحبه و جمع آوری اطلاعات از پژوهشگاه بوده است که نویسنده را با این شتابزدگی و آشفته گویی یه این نتایج رسانده است!!! آیا نباید یک رسانۀ اخلاقی و بی طرف داوریهایی مستند و تحقیقی انجام دهد ؟!!! یا دست کم فرصتی برابر و همزمان برای پاسخگویی منصفانه ایجاد نماید؟!!!
پاسخ + 0 0 --
آشنا 1399/04/02 - 13:57
همكار محترم اگر خيال مي‌كنيد با اين روش از پژوهشگاه دفاع مي‌كنيد، بايد عرض كنم كه در اشتباه هستيد. وقتي با يك سئوال صداي معلم اينقدر دست و پا مي‌زنيد چه معنايي دارد؟
رسانه هر سئوالي مي‌تواند مطرح كند، حتي سئوال غيرمنطقي، و مسئولان مي‌توانند پاسخ بدهند. سئوالهاي صداي معلم را بايد با متانت پاسخ داد. انتظارات شما از رسانه غيرواقع بينانه است.
از طرف ديگر، پيامهاي شما نشان مي‌دهد كه از انتقاد صداي معلم خيلي آشفته شده‌ايد و به واكنش تكانشي روي آورده‌ايد. اين نوع دفاع به مصلحت پژوهشگاه نيست.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/02 - 17:03
با سلام، برعکس تصور شما رسانه ها در سراسر جهان مسئول و پاسخگو هستند. احتمالا جنابعالی شناخت درستی از مردم سالاری و رسانه بی طرف ندارید. رسانه بیطرف و اخلاقی رکن مردم سالاری است (امبروس، ۲۰۱۹) و خواستید منابع علمی آن را هم خدمتتان ارائه می کنیم. نمی شود که رسانه مدعی نقد علمی و داسوزی برای اعتلای فرهنگ و آموزش کشور باشد، اما غیر مسئولانه هر چی می خواهد بگوید. اتفاقا بر عکس نظر شما رسانه در چنین مواردی باید دقیقا بر اساس تحقیق و مطالعه عمل کند. اگر مطالعه ندارید حداقل برخی از این فیلمها با این موضو عات را دقت کنید.
پاسخ + 0 0 --
علی ادامه 1399/04/03 - 21:52
سلام ای آشنای عزیز که قلم تان خیلی آشناست همانطور که قبل ذکرشد همکاران پاسخ های کامل بدون تشویش و در متانت به سولات صدای معلم ارایه دادند ود ر ارتباط با پژوهش ها و گزارش های پژوهشگاه در مورد مسایل آموزش و پرورش بویژه در بحران کرونا در کمال آرامش روشنگری کردند در ارایه و نحوه پاسخ ها علیرعم گزارش کارشناسی شده صدای معلم که با سوگیری همراه بود هیچ اضطرای مشاهده نمی شود اما در نوع واکنش های حضرت عالی به پاسخ های متین و منطقی همکاران، استرس و وتشویش شدید مشاهده می شود که شاید نشان از ناکامی در تجقیر پژوهشگاه باشد

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور