صدای معلم

صدای معلم : اقدام مهم و ماندگار آقای جواد حسینی سرپرست پیشین وزارت آموزش و پرورش تدوین و ابلاغ " بخشنامه ممنوعیت شکایت از رسانه های حوزه آموزش و پرورش توسط مدیران " بود . آیا اقدام اخیر شما در شکایت از یک رسانه زیرپاگذاشتن پروتکل های اداری و به نوعی از بین بردن سرمایه اجتماعی نبود ؟

رضا نهضت : قصد من به هیچ وجه توهین به وزیر آموزش و پرورش نبوده است

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه رسانه/

شکایت وزیر آموزش و پرورش علیه معلمان

همان گونه که پیش تر نیز آمد ( این جا ) ؛ فعالیت کانال تلگرامی " حرف حساب " به مدیریت رضا نهضت در 21 فروردین 1399 متوقف شد.

 کانال حرف حساب یکی از کانال های منتقد سیاست های وزیر و دیگر مدیران وزارت آموزش و پرورش بود .

در این گزارش آمده بود :

" اگر خبر فوق مبنی بر شکایت وزارت آموزش و پرورش از این رسانه صحیح باشد ، این مساله مصداق نقض صریح بخشنامه وزارت آموزش و پرورش است که پیش تر صادر گردیده است  .

این بخشنامه به صراحت می گوید :

" در ر استای حمایت و تقویت فضای نقد آزاد در سطح کشور و کمک به ارتقای فرهنگ پرسشگری در حوزه رسانه ، به عنوان یکی از رویکرهای جدی مد نظر دولت محترم در برنامه های عملیاتی ، حقوق شهروندی و قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات ، شایسته است هر گونه اختلاف با اصحاب رسانه در کمیته ای با حضور افراد ذیل مورد بررسی و مسائل فیمابین با توافق حل و فصل گردیده و از ارجاع آن به نهادهای قضایی جلوگیری به عمل آید . "

« صدای معلم » بار دیگر ضمن یادآوری سخنان « محسن حاجی میرزایی » که در ابتدا از معلمان خواسته بود انحرافات سیستم را به او گوشزد کند از وزیر آموزش و پرورش انتظار دارد تا همچنان ضمن احترام به « منشور حقوق شهروندی » ، " امنیت فرهنگی " بر " فرهنگ امنیتی " تفوق داشته و منتقدان با هر سلیقه و گرایشی به عنوان یک " فرصت " و نه " تهدید " نگریسته شوند .

بعدا مشخص گردید که شاکی رضا نهضت ، « محسن جاجی میزایی » وزیر آموزش و پرورش است .

در نشست رسانه ای وزیر آموزش و پرورش به  تاریخ  28 اردیبهشت ، مدیر صدای معلم به عنوان تنها خبرنگار و رسانه حاضر ضمن انتقاد از این اقدام وزیر آموزش و پرورش گفت : ( این جا )

شکایت وزیر آموزش و پرورش علیه معلمان

" اقدام مهم و ماندگار آقای جواد حسینی سرپرست پیشین وزارت آموزش و پرورش تدوین و ابلاغ " بخشنامه ممنوعیت شکایت از رسانه های حوزه آموزش و پرورش توسط مدیران " بود .

آیا اقدام اخیر شما در شکایت از یک رسانه زیرپاگذاشتن پروتکل های اداری و به نوعی از بین بردن سرمایه اجتماعی نبود ؟

راهکار 9/8  از سند تحول تصریح می کند :

 تعامل اثربخش با مراکز فرهنگی و اجتماعی و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها ـ به ویژه رسانه ملی ـ برای تبیین جایگاه نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی در تولید سرمایه اجتماعی و فرهنگی و جلوگیری از کوچک‌انگاری نقش آن در سرنوشت آینده کشور از منظر معارف اسلامی.

اخراج  محمد حبیبی توسط هیات های تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش که زیر نظر مستقیم شما فعالیت می کنند ؛ ابلاغ حکم اجرایی نجات بهرامی معاون پیشین رسانه ای مرکزاطلاع رسانی و حتی صدور بخشنامه های تهدید آمیز در مورد شبکه شاد توسط مدیران شما ناظر بر کدامین وجه برای تولید و پاسداشت از سرمایه اجتماعی در آموزش و پرورش است ؟

وزارتخانه ای که به راحتی بخشنامه ها و پروتکل های اداری خود را زیر پا می گذارد و به رسانه ها پاسخ گو نیست ؛ آیا می تواند حافظ حقوق شهروندی و قانونی ذی نفعان آن و از جمله معلمان باشد ؟

آیا آقای وزیر از پرونده  آقای حبیبی اطلاع دارد؟

آیا شما از عملکرد خودتان در زمینه تبدیل فرهنگ امنیتی به امنیت فرهنگی و اجرای منشور حقوق شهروندی راضی هستید ؟

چه نمره ای به خودتان می دهید ؟

جایگاه واقعی " حمایت قضایی " از معلمان فراتر از مشورت که حتی در خود قوه قضائیه هم پیش بینی شده است و نیز چیزهایی که به عنوان " تفاهم نامه " گاها در کاغذها مبادله می شوند چیست ؟"

شکایت وزیر آموزش و پرورش علیه معلمان

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش صدای معلم گفت :

 سیاست ما همچنان حمایت از رسانه‌ها و پرهیز از شکایت از رسانه‌هاست اما در مواردی که اقدامی صورت گرفته به این دلیل است که به جای انتقاد، کار استهزا و خارج از چارچوب رسانه‌ای انجام شده و ممکن است حتی از سوی نهادهایی بیرون از آموزش و پرورش پیگیری و برخورد شده باشد.

حاجی میرزایی تصریح کرد که حکم اخراج آقای محمد حبیبی شکسته شده و مورد اصلاح قرار گرفته است ."

 حال خبر می رسد که قرار است « رضا نهضت » دادگاهی شود .

پرونده وی از دادسرای فرهنگ و رسانه به دادسرای کارکنان دولت منتقل شده است .

نهضت در مورد اتهامات و وضعیت پرونده اش به صدای معلم می گوید :

اتهامات اولیه من 3 مورد بود : نشر اکاذیب ، توهین و افترا .

بازپرس دادسرای فرهنگ و رسانه موارد نشر اکاذیب و افترا را رد اما توهین را وارد دانست و آن را به دادسرای کارکنان دولت ارجاع نمود .

مدیر کانال حرف حساب در پاسخ به پرسش صدای معلم که مصادیق توهین چیست گفت که موضوع به همان طنزها و کاریکاتورها و کاریکلماتورها بر می گردد .

این معلم تصریح کرد که قصد من به هیچ وجه توهین به وزیر آموزش و پرورش نبوده است .

ما 3 سال این کانال را داشتیم . آقای بطحایی وزیر پیشین آموزش و پرورش ، جواد حسینی سرپرست پیشین هیچ گاه از من ناراحت نشدند و ما  با آزادی کار خود را انجام می دادیم اما هیچ کس از ما نرنجید .

هدف من به عنوان معلم خدمت به آموزش و پرورش و ارتقای جایگاه این نهاد و وضعیت معلمان و ذی نفعان است .

امیدوارم که دادگاه مرا تبرئه کند .

پایان گزارش/


شکایت وزیر آموزش و پرورش علیه معلمان

سه شنبه, 10 تیر 1399 22:02 خوانده شده: 266 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 -1 --
همه رضا هستیم 1399/04/10 - 22:48
نهضت ادامه دارد...
پاسخ + +5 0 --
تهذیب الاحکام حلی؟ 1399/04/11 - 02:01
14 تیر و در متن که 21 فروردین99 را دیدم متوجه شدم از 21 فروردین 88 ، یازده(11) سال می‌گذرد و ...
21 فروردین متولد شد البته شناسنامه‌اش تاریخ دیگریست و خوابی مفصل از فردی دید که رمز ایمیلش را فرضا قبلاً در خواب دیده بود و حقیقتاً در خواب دید آن فرد ناراحت از اینست که اگر گرایش دانشگاهیش در حوزه پزشکی چیز دیگری می‌بود راغب به شرکت در همایش ... می‌شد.
گذشته آن فرد و خواب دیدن در روز تولد حساسیت بیشتری داشته و باعث شد به تعبیر خواب اقدام کند دید 21 فروردین 88 مصادف با 14 ماه قمری است و سلمان فارسی (هم او که از ابوذر دانا بسیار داناتر است و ابوذر غفاری عالم، علم او را نمیتواند هضم کند) فرموده خوابی که در چهاردهم ماه دیده شود بعد از 26 روز به ظهور آید پس روزها را شمرد و فهمید 16 اردیبهشت به بعد ظهور تعبیر خوابش است و از طرفی نظریه امام صادق(ع) مربوط به چهاردهم ماه باعث شد موضوع را جدی نگیرد.
ادامه
پاسخ + +4 0 --
تهذیب الاحکام حلی؟ 1399/04/11 - 02:03
چندین روز بعد در روزنامه خواند که دانشگاه صدوقی یزد از 16 اردیبهشت به بعد همایش قرآن و طب برگزار می‌کند(16الی هجدهم). احساس می کرد این مطلب را از قبل می دانسته ولی نمی دانست چرا می داند؟ مثل سفارش شده یوسف(ع) یادش افتاد خوابی دیده بود پس این تطابق زمانی و شاید هم مکانی باعث شد راغب به شرکت در همایش شود شاید با ملاقات آن فرد رمز گم شده ایمیلش را هم بطور ناشناس به او تحویل دهد.
با حضور در شانزدهم آنفرد را ندید و ...
... و فهمید چون از لحاظ مدرک دانشگاهی مهندس است در همایش قرآن و طب او را در ابتدا باور ندارند پس هزینه پژوهش نمی دهند و ناز می کنند، در حالی که آنچه پژوهش می توانست بگوید او عقلا تحلیل می کرد و دید پژوهش ها بیشتر بعد تجربی دارد تا نبوع تحلیلی ! و ...
... و آموزش و پرورشی که او را بخیلانه نمی‌پذیرفت باعث شد که او، حضور علمی کریمانه در همایش را بی خیال شود و با لحظاتی بحث آزاد فهمید که مقالات ممتاز طب و قرآن و حدیث چقدر غافل و در ابوابی عقبند.
پاسخ + +4 0 --
تهذیب الاحکام حلی؟ 1399/04/11 - 02:03
و البته نظریه امام صادق و سلمان را بهتر درک و بیشتر تجربه نمود
غیبت نبوغ پیش از این، برابر است با منتقدان و رضا نهضت های پس از این.
کجاست کارنامه آزمون استخدامی سال 89 ؟ همانجایی که به موجب سن و سال در سال 96 اجازه حضور در مرحله مصاحبه نمی‌دهند.
یا همانجایی که اگر متهم بازداشت شده 14 تیری را حمایت نمی کرد و حقاً تبرئه نمی شد آبروی همکارانی اتهام زن نمی رفت و آن صندوق عاقبتی چون صندوق فرهنگیان پیدا می کرد
جرم مسئولیت پذیری اگر جرم افزایش سن و سال است پس رها کردن و افزایش فساد ها حق است
پاسخ + +2 0 --
دبیر مفت 1399/04/11 - 15:57
وزیر .....
چرا آدم باید..... وقت خودشو هدر بده؟
پاسخ + 0 0 --
..... 1399/04/11 - 19:15
.....
پاسخ + 0 0 --
دبیر مفت 1399/04/12 - 02:08
صدای معلم مهربون!
این بنده خدا خودش ذاتا این همه نقطه چین بوده یا شما مثل نظر من تغییرش دادید؟
هرچی هست خیلی باحاله!
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/04/12 - 16:33
از چند جهت باحاله!
یکی اینکه سابقه نداشته!
تعداد نقطه چینها چون آینه برابر 2 است، گویا ادای نظردهنده و مدیر سایت را درآورده
و در ضمن تعداد نقطه هایش برابره یعنی 5 تا ، شما خطای برابر 5 نقطه را داشتید و او هم همچنین
و غیره
و اینکه انسانی است با هویّت نامشخص و کلام نامشخص
بنده‌ای از بندگانش، اگر خدا قبول کند
نام خضر در قرآن نیست ولی صفت بنده‌ای از بندگان ما هست که پیامبر(ص) تفسیر فرمودند و اعمال و گفتارش حکمتی ناپیدا
البته هر که بوده قصد شوخی و طنزداشته و طنزمایه ای برجا گذاشته!

بار الهی !! تلخی هیچ نقطه چینی، تلختر از تلخی نقطه چین مولایمان صاحب الزمان(عج) نیست!!!!! ما شرمنده همیشگی تفضّل ایشانیم که ابری به دور خود تنیده‌ایم! همیشه عادل و مظلومی که حق فرستندگی را ادا می‌کند در برابر همیشه غافل یا ظالمی که حق گیرندگی را ادا نمی‌کند!
و ...
پاسخ + +4 -1 --
محمد 1399/04/12 - 11:25
این آقا یک مدرسه رو نمی تواند اداره کند چه برسد به یک وزارتخانه رو.این آقا سالهااصلا بازنشسته شده ودیگه انگیزه آموزشی نداره. آن زمان هم نضت سواد آموزی دستش بود هم کاری ازش ساخته نبود.
پاسخ + +3 0 --
همکار 1399/04/14 - 10:01
سلام ، فارغ از اینکه وزیر آموزش و پرورش چه کسی باشد اما به عنوان یک خواننده کانال حرف حساب واقعا مدیر محترم این کانال کار توهین را از حد گذرانده بود. حتی به نظر من ایشان به نوعی دچار توهمی شده بود که فکر می کرد هر مطلبی در مورد مسائل آموزش و پرورش را با چهارچوب های خارج از عرف و قانون منعکس کند مسوولین آموزش و پرورش مجبور خواهند بود که آن را بپذیرند و فردای آن این کانال به خود افتخار نماید که ما پیگیری کردیم و انجام شد.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور