صدای معلم

" تعامل با رسانه ها و داشتن یک روابط عمومی پویا و تحلیل گر شرط مهم و لازم برای موفقیت یک مدیر و برنامه های اوست . « صدای معلم » از دبیر کل جدید شورای عالی آموزش و پرورش بار دیگر دعوت می کند ضمن برگزاری نشست رسانه ای که البته موضوعی مهجور در این نهاد است پاسخ گوی پرسش های رسانه ها و افکار عمومی در این زمینه باشد "

دبیر کل جدید شورای عالی آموزش و پرورش و چند پرسش ؟

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

 سخنان دبیر کل جدید محمود امانی طهرانی شورای عالی آموزش و پرورش و پرسش های صدای معلم

آیین تکریم و معارفه دبیر کل شورای عالی آموزش‌ و پرورش شنبه 21 تیر در ساختمان شهید رجایی وزارت آموزش و پرورش برگزار گردید .

برای این نشست از رسانه ها و خبرنگاران دعوتی به عمل نیامده بود .

پرتال وزارت آموزش و پرورش نوشت :

« محمود امانی طهرانی درآیین تکریم و معارفه دبیرکل شورای عالی که با حضور وزیر آموش و پرورش در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهار کرد: استاد همه ماها حضرت امام خمینی (ره) است زیرا یک تنه انقلابی را به پیروزی رساند و زمینه شکوفایی استعدادها را فراهم کرد.

سخنان دبیر کل جدید محمود امانی طهرانی شورای عالی آموزش و پرورش و پرسش های صدای معلم

وی فلسفه وجودی «مدرسه» را مسئله مهم و مورد اتفاق همه جوامع دانست و افزود: مسئله مدرسه روز به روز اهمیتش بیشتر می‌شود هر چند که صحبت از انجام آموزش به گونه‌ای دیگر می‌شود متخصصین تعلیم و تربیت بر روشن نگه داشتن چراغ «مدرسه» تاکید بیشتری دارند. نظر صریح و شفاف دبیر کل جدید شورای عالی آموزش و پرورش در مورد این گونه " نهادهای موازی " و تداخل در وظایف و امور سازمانی چیست ؟ ضمن آن که سیاست گذاری و برنامه ریزی اصلی در جای دیگری رخ می دهد و افراد و دوایر دیگری باید پاسخ گوی نتایج این خط مشی ها باشند .

امانی افزود: مدرسه نباید تضعیف شود بلکه باید ارکان آن را منسجم کرد، کشوری که مدرسه را اولویت اولش قرار دهد آینده بسیار خوبی خواهد داشت.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش ادامه داد: ما در هر سمت و جایگاهی که هستیم باید به مدرسه فکر کنیم و دائما در فکر مدرسه قوی باشیم.

وی ادامه داد: مسئله مدرسه محوری باید در تمام حرکات ما بسیار پر رنگ و جدی باشد و در تمام امور کار مدرسه را تسهیل کنیم و برای رشد مدرسه تلاش کنیم و برای او امکان شکوفایی فراهم کنیم .

امانی افزود: باید کاری کرد که افراد احساس کنند قوانین برای نوآوری و رشد او راهگشاست نه اینکه دست و پای او را ببندد . »

در جوابیه ای که شورای عالی آموزش و پرورش به خبرگزاری فارس با موضوع « آیا زمان انحلال شورای عالی آموزش پرورش فرا رسیده است؟!» ارسال کرد چنین آمده بود :

« دبیرخانه شورای عالی آموزش و پرورش همچنان که تاکنون ثابت نموده است قائم به فرد نیست، بلکه اتاق فکر و یک مجلس کوچک آموزش و پرورش است و شیوه کار آن پژوهش، کار کارشناسی و به نوعی مبتنی بر خرد جمعی، کار تیمی و گروهی برای تهیه و تدوین مصوبات مورد نیاز آموزش و پرورش است و اصل کار شورای عالی آموزش و پرورش هم بر این اساس است که از دیدگاهها و نظرات و پیشنهادهای همکاران محترم در زمینه های مختلف آموزش و پرورش به نحو مطلوب استفاده نماید. »

پرسش « صدای معلم » آن است که جمله ای که محمود امانی طهرانی از امام خمینی ( ره ) نقل کرده است تا چد حد با ماهیت کار و رویکردی که خود این نهاد به افکار عمومی اعلان کرده است تناسب و هماهنگی دارد ؟

سخنان دبیر کل جدید محمود امانی طهرانی شورای عالی آموزش و پرورش و پرسش های صدای معلم

رخوت ، بی عملی و مهم تر از آن از دست دادن " مرجعیت کارشناسی " برای شورای عالی آموزش و پرورش که کارشناسان و صاحب نظران بر آن اجماع دارند ( این جا ) ؛ قرار است تحت کدامین رویکرد مدیریتی و مانیفست سازمانی تعدیل و درمان شود ؟

آیا دبیر کل جدید شورای عالی آموزش و پرورش طرح و برنامه ی مشخصی برای احیای شورای عالی آموزش و پرورش دارد و یا آن که همچنان " روزمرگی " و " بی عملی " بر آن حکمفرما خواهد بود ؟

از زمان اعلام رسمی کرونا و متعاقب آن تعطیلی مدارس ، این رسانه در گزارش های مکرر و متعدد نسبت به عملکرد وزارت آموزش و پرورش انتقاد کرد .

از زمانی که وزارت آموزش و پرورش عضویت در شبکه شاد را به صورت ضمنی اجباری کرد تا زمانی که عضویت در آن را - البته در ظاهر - اختیاری  اعلام کرد و نیز عملکرد پرسش برانگیز این وزارتخانه در موضوع آزمون ها و امتحانات که مورد انتقاد صدای معلم بوده است ( این جا ) این فرضیه به اثبات رسید که " مدرسه محوری " شعاری بیش نیست و مسئولانی که دائما به آن استناد می کنند عملکردشان چیز دیگری را نشان می دهد .

سخنان دبیر کل جدید محمود امانی طهرانی شورای عالی آموزش و پرورش و پرسش های صدای معلم

آیا آقای امانی طهرانی موضع مشخص و صریحی در این مدت داشته است ؟

این رسانه تاکنون در گزارش های قابل توجهی ضمن انتقاد از جایگاه قانونی و عملکرد شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهان پاسخ گویی این نهاد در مورد عملکرد خود شده است .

نظر صریح و شفاف دبیر کل جدید شورای عالی آموزش و پرورش در مورد این گونه " نهادهای موازی " و تداخل در وظایف و امور سازمانی چیست ؟ ضمن آن که سیاست گذاری و برنامه ریزی اصلی در جای دیگری رخ می دهد و افراد و دوایر دیگری باید پاسخ گوی نتایج این خط مشی ها باشند .

آیا آقای امامی طهرانی برنامه ای برای اجرای قانون شورای عالی آموزش و پرورش و فعال کردن کمیسیون های آن دارد ؟

تعامل با رسانه ها و داشتن یک روابط عمومی پویا و تحلیل گر شرط مهم و لازم برای موفقیت یک مدیر و برنامه های اوست .

« صدای معلم » از دبیر کل جدید شورای عالی آموزش و پرورش بار دیگر دعوت می کند ضمن برگزاری نشست رسانه ای که البته موضوعی مهجور در این نهاد است پاسخ گوی پرسش های رسانه ها و افکار عمومی در این زمینه باشد .

پایان گزارش/


 سخنان دبیر کل جدید محمود امانی طهرانی شورای عالی آموزش و پرورش و پرسش های صدای معلم

یکشنبه, 22 تیر 1399 14:33 خوانده شده: 206 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
ستادمقابله با نخبگان 1399/04/24 - 08:54
OK
پاسخ + 0 0 --
رهگذر 1399/04/24 - 20:49
وزیری که در مورد عزل رییس دانشگاه فرهنگیان نتواند توضیح بدهد نیازی به این همه تشکیلات کارشناسی ندارد
کار وزیر از دو حالت خارج نیست
1- کار درستی کرده بر کنار کرده ولی شهامت و جرات لازم را برای ادمه کار نداشته است
2- اشتباه کرده باز شهامت توصیح به افکار عمومی را نداشته
پس یک فرد ضعیف و نلایق است

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، جنس ارتباط نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آموزش و پرورش از کدام نوع است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور